Skocz do zawartości
Slizer

Ps3 Super Slim

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tez 40 urosla do 500 gb i sie jakos trzyma te ponad 4 lata. ciekawe jak te nowe modele beda wygladaly jesli chodzi o zywotnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop , ale nie można kupić konsoli , pograć sobie i oddać jej do sklepu . Żaden sklep nie przyjmie rozpakowanego towaru , bo będzie w plecy i nie sprzeda go już jako nowy . Jeżeli chodzi o telewizory to wygląda inaczej , producent określa ile telewizor musi mieć martwych pikseli , żeby uznać go za niesprawny , z reguły jeden czy dwa nie kwalifikuje się do wymiany , dopiero powyżej tej określonej normy można go zwrócić lub wymienić , aczkolwiek jest to na zasadzie gwarancji , a nie zachcianki zakupu i zwrotu , więc uważam że ciężko porównywać konsole z telewizorami . Sorry sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie można kupić konsoli, pograć sobie i oddać jej do sklepu. Żaden sklep nie przyjmie rozpakowanego towaru

Niczym grochem o ścianę. Nie mam już siły się produkować, więc sobie zadzwoń, a tam Ci chętnie wszystko wytłumaczą:

Infolinia Konsumencka 800 007 707 (od dziewiątej do siedemnastej, oczywiście bezpłatnie)

Koniec na ten temat, bo się bałagan zrobi.

------------------------------------

Unboxing nowego modelu (YouTube)

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem słuchawki w sklepie stacjonarnym i po 2 dniach bez problemu je oddałem ponieważ nie były przystosowane do mojej głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop , ale nie można kupić konsoli , pograć sobie i oddać jej do sklepu ...

Sprawdzałeś? Nie wiem skąd tu tylu fachowców ale ... zmęczony tym konsumenckim bełkotem wrzucę wam tu kilka faktów. Wiele sieciówek bez problemu przyjmie zwrot towaru (pełnowartościowego, w oryginalnym opakowaniu), nie może nosić śladów użytkowania i tyle. Jak dotąd jedynie MediaMarkt odmówił mi przyjęcia towaru, ale ... zaoferowali wymianę na inny w tej cenie lub droższy.

  • W Media kupiłem czajnik bezprzewodowy za jakieś 230zł, po powrocie do domu jak na złość w skrzynce miałem gazetkę z Makro, przewertowałem ją i zobaczyłem w ofercie identyczny czajnik za 150zł, stwierdziłem że 30 minut z życia dla 70zł to niewiele i postanowiłem czajnik oddać, niestety w Media nie przyjmują zwrotów pełnowartościowego towaru, wyjątek stanowią jedynie przedmioty uszkodzone itd.
  • W Auchan kupiłem kiedyś pada do Ps2/ps3 z funkcją turbo, wbijałem nim pucharek w LBP2 i po kilku dniach oddałem go bez słowa tłumaczenia,
  • W Tesco wymieniłem 2000zł w bonach Sodexho kupując 2 konsole Nintendo Wii (999/szt) i oddając je po 4 dniach. Płaciłem bonami, zwrócono mi gotówkę. Powód zwrotu podałem jako nietrafiony prezent, na jednej z konsol ciupaliśmy prawie cały weekend, Kumpel z pracy który też miał takie same bony zrobił podobnie, umoczył jednak bo zamiast w konsolę bony zainwestował w laptopa za 1999zł. Sęk w tym że laptopy zwracane do sklepu trafiają najpierw na miesięczną ekspertyzę, po 30 dniach jeżeli nie stwierdzi się wad w towarze sklep oddaje pieniądze.
  • W Castoramie przeszedłem już sam siebie, kupowałem żarówki SMD do łazienki, były pakowane w zgrzewane blistery, po odpakowaniu i zamontowaniu stwierdziliśmy z żoną (po 2 dniach) że barwa światła jest irytująca. Powkładałem żarówki do porozcinanych blisterów i przy okazji z tydzień później podjechałem do Casto. Przyjęli, oddali kasę i nie robili grama problemów,
  • Mistrzami są za to pracownicy LIDL'a, kupiłem termiczną bluzę rowerową dla żony, eska okazała się chyba być z amerykańskiej rozmiarówki bo moja żonka po prostu w niej zniknęła, podjechałem do LIDL'a po 10 minutach ją oddać. Zapakowana, złożona z metkami i paragonem wylądowała u obsługi sklepu. Stwierdzili że nie przyjmą zwrotów bo produkt zakwalifikowano w ich systemie do działu bielizna a na tym dziale nie ma zwrotów. Na nic nie zdały się kłótnie i tłumaczenia że to nie bielizna, kierownik sklepu stwierdził że mogą przyjmować na tym dziale wyłącznie uszkodzony towar. Wylazłem ze sklepu, w aucie wyjąłem bluzę z opakowania, rozdarłem na szwie z 15 cm i wróciłem oddać jako uszkodzoną - przyjęli!

Prawo, prawem ale dużo zależy od dobrej lub niedobrej woli sklepu, zainteresowani zwrotem zamiast tu wróżyć z fusów niech wykorzystają energię na wykonanie telefonu do sklepu gdzie kupowali konsole. W przypadku zakupu przez internet prawo jasno określa co i jak, ale o tym już było a ja nie będe się powtarzał.

Ps: nowa konsola jest ładna i tylko ładna, kolejny pomysł sprzedania 3x tej samej książki tylko w innej okładce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps: nowa konsola jest ładna i tylko ładna, kolejny pomysł sprzedania 3x tej samej książki tylko w innej okładce ...

Na plus jeszcze wifi w N'ce, ale masz rację - to samo tylko w ładniejszej okładce...

Zamiast zmiany okładki, lepiej zmieniliby całkowicie treść...

I ciekawe jak długo wytrzyma mechanizm otwierania klapki - na pancerny raczej nie wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia ta klapka która maskuje napęd ,kurcze jak by nie było kolejny element mechaniczny który po kolejnym otwórz zamknij może kleknąć ,wychodzę z założenia czy mniej elementów mechanicznych tym mniejsza awaryjność.A co do wyglądu ładnie ,ładne nie powiem tylko zastanawia mnie ciągły trend odchudzania jak by nie było nie jest to rzecz którą przenosi się z miejsca na miejsce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większym prawdopodobieństwem (jednak i tak bliskim zeru) jest awaria mechanizmu szczelinowego obecnych modeli...

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2 miało odsłonięty i jakoś wiele dwójek działa do dzisiaj, jak już ktoś napisał większe zagrożenie stanowiły mechanizmy wciągające płytę, odsetek awarii jednak jest znikomy, sam osobiście kojarzę tylko jeden przypadek opisany na tym forum.

A ja tam nadal twierdzę że najładniejszy i najbardziej dostojny był poczciwy FAT, mój grubas niedługo pojedzie na kolejne SPA i wymianę past termoprzewodzących, liczę że dzięki systematycznym przeglądom posłuży dzielnie kolejne lata ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 potaniało na kosztach produkcji, jednak w wyniku nieszczęsnej inflacji kupujesz je w podobnej cenie jak dawniej. Gdyby nie to, ceny byłyby na granicy 800zł (chociaż stary Slim tyle właśnie kosztuje).

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak jak by inflacja dotyczyła tylko Polski. PS3 jest drogi, tak samo jak XBox360. Obecna generacja ma tyle kosztować bo na tyle zaplanowali to producenci i obojętnie co by się działo (kurs dolara, inflacja, rozwój sprzętu) nie zmieni jej ceny. Wydali nową starą wersję tego samego z jeszcze bardziej okrojonym sprzętem a fanboye odbierają to jako nową lepszą PS3. Cały konsensus tej dyskusji jest taki że to nie jest lepsza wersja, to jest tańsza wersja. Tańsza dla producenta, dla kupującego tak samo kosztowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kraj ten podaję tylko jako niezwykle trafny przykład, gdyż poprzez wzgląd na marne zarobki, skutki inflacji są tutaj najbardziej odczuwalne i mocno dają się większości we znaki. Nowe tytuły konsolowe kosztują w granicy 200-250zł, przez co nawet 1250zł za konsolę bieżącej generacji w obecnym czasie, nie jest dużym wydatkiem. Nie spoglądaj na to również poprzez pryzmat PC, gdyż rynek konsolowy kieruje się zupełnie odmiennymi zasadami, co doskonale obrazują wyżej wymienione ceny gier.

Także faktu że PS3 Super Slim jest okrojone, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać:

- Sposób umieszczania płyty.

- Najtańszy tandetny plastik.

- Brak podświetlenia przycisków.

Proces cięcia rozpoczął się już w Październiku 2007r wraz z premierą modelu 40GB, wówczas cena spadła z 2399zł do 1599zł. Posiadam już swój czwarty egzemplarz od tego czasu i każdy kolejny wytrzymywał krócej od poprzedniego. Nowa edycja jest ładna (pomimo redukcji), jednak ja już serdecznie za nią podziękuję.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do konsoli Sony i MS to wiadomo że po jakimś czasie się starzeją pod względem technologicznym, tak samo jest z komórkami i innym sprzętem RTV-AGD to normalne. Pytanie z jakiej perspektywy na to patrzymy. Gram sporo na PC jak i na mojej ps3. Oba sprzęty mam podłączone do mojego TV 51 cali i grając tylko na padzie doświadczam podobnych wrażeń z rozgrywki. Gry multiplatformowe gram na PC z lepszą grafiką i optymalizacją - chodź ciężko pzeboleć że Mass Effect nie dostał sterowania padem tylko klawa + mysz (w dobie konsol) - jednakże grając na PS3, i z liczbą klatek poniżej 30 zrezygnowałem narzecz PC.Nie licząc FPS-ów bo wiadomo myszka vs. konsola;), jakoś graficznie PF3 w multi mnie nie odstrasza - jak dla mni 24 graczy max na konsolach to zaleta a nie wada. Dla mnie 64 gracze na PC to za dużo....

A co do nowej wersji slima, brakuje mi więcej portów USB, tak jak w X-ie jest 5 tak w nowym odświeżonym modelu powinni dać z 4. Dwa z przodu i dwa z tyłu. Dla mnie tojesr największa wada, Druga co do całego systemu PS3 to brak możliwości zgrania gry na HDD aby szybciej się wczytywała. Nie każda gra ma taką opcje a jak ma jest to obowiązkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tutaj małe pytanie planuje zakup konsoli to będzie moja druga konsola ps3 wcześniej miałem slim 320 gb którą musiałem sprzedać,ale mniejsza z tym i tu moje pytanie planuje zakupić w sklepie euro rtv i agd i prosiłbym o rade czy kupić nową super slim z fifa 13 za 1250 zł czy może lepiej slim 160 gb za 899 z tym że i tak będę chciał kupić fife w dniu premiery to wyjdzie mnie o parę groszy tylko taniej slim od super slim. Więc co lepiej kupić nowszą super slim czy slim oczywiście wygląd konsoli mi jest bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie kupić Ps3 160gb + Fifa 13 ( 900zł konsola + 150zł gra ).

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie kupić Ps3 160gb + Fifa 13 ( 900zł konsola + 150zł gra )

Ok dzięki :) mam jeszcze czas bo super slim wychodzi 28 bodajże najlepiej pójdę do sklepu pomacam sprzęt i podejme decyzję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie żadnej różnicy nie ma między slim a super slim poza wielkością i poborem prądu mniejszym ( zamiast 200W teraz pobiera 190W ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pójdę do sklepu pomacam sprzęt i podejme decyzję :biggrin:

Tylko nie dociskaj zbyt mocno tej zlepki plastiku, bo jak się ułamie to wówczas zostanie Ci tylko wymknąć się ze sklepu po angielsku ;)

Nowe PS3 Slim to chyba również 28nm...

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie żadnej różnicy nie ma między slim a super slim poza wielkością i poborem prądu mniejszym ( zamiast 200W teraz pobiera 190W ).

To, że z każdą kolejną wersją zmniejszają pobór prądu, należy z całą pewnością zaliczyć na plus. Nie wiem tylko skąd w specyfikacji ta wartość 190W? Testowałem kiedyś u siebie zasilacz UPS, który pozwalał między innymi zmierzyć pobór prądu. Podłączona do niego konsola (najstarsza wersja - fat) pobierała podczas grania nie więcej niż 120-140W. Z tego co się orientuję (testy w sieci) slimka bierze nie więcej niż 100W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wyczyszczony ze zbędnych pierdół i dyskusji.

Nie chciało mi się już warnów wlepiać, ale powtórka = ban na tydzień, dla tego kto zacznie + tego kto weźmie udział w dyskusji poza tematem...

Chcecie sobie o PC pogadać to do offtopicu...znaleźli się maniacy komputerowi...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 Super Slim 500 Gb + Uncharted3 + GT5 - wyjdzie za sama konsole bez gier ok 1050 zl - nie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowałem się kupić slimke 160 gb z FIFĄ 13 oraz Fight night round 4 za 1280 zł. Mam nadzieje że będzie to dobry wybór :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×