Skocz do zawartości
Patricko

XCOM: Enemy Unknown

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc kupilem tą grę na plycie, nowka zafoliowana w sklepie, polska wersja. Chcialem pobrac DLC elite soldier pack, kod jest w srodku pudelka, jednak nie dziala. Probowalem w polskim i amerykanskim sklepiku ale nie dziala. Mial ktos ten sam problem? Jeszcze takie pytanie czy DLC Proca dziala z polska wersja? Mam wersje BLES 01712

Dołączam się do pytania poprzednika. Czy dodatek Slingshot z PSS, działa z wersją XCOMa z PS+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy w grze  pobranej z plusa można zmienić język na Polski ??? Czy tylko jest angielski ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  

Jako ze pomalutku postanowilem ( aby na razie :D ) splatynowac Xcom EU to mam do Was pytanie. Ma ktos jakas liste BADAN  ? ? Sa na internecie ale calkowicie mi sie to nei widzi z polskim tlumaczeniem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiki XCOM jest sporo przydatnych wskazówek, są nawet krok po kroku na najwyższych poziomach. Ogólnie platyna jest cholernie trudna i nie bez powodu jest to jedna z najrzadziej zdobywanych. Wszystko za sprawą IronMan, gdzie jak padniemy to gra od nowa.

Miałem kiedyś pisać poradnik, bo znałem grę od podszewki, ale teraz już sporo rzeczy zapomniałem.

Z tego co pamiętam to podstawa iść w broń, a potem pancerz. Bez broni po prostu nie nie ugrasz wiec cała para w bronie, do momentu aż nie będziesz miał tych plazmowych broni, bo chyba tak się zwaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko wiem :) Wiem ze jest trudna i znasz mnie troszke :P

Xcom mnie zarazil szwagier jak opowiadal ze za cholere nie umie nic zrobic bo ciezka gra turowa... to od razu jakos slinka mi zaczela leciec z japy :D  Aktualnie "smakuje" gre na zwyklym poziomie trudnosci, tzn jestem juz gdzies pod koniec ale czekam na trofik za Zastrzelenie 40 UFO i kombinuje co przegapilem z Laboratorium Badania ( puchar EDISON ).

Ogolnie to zauwazylem ze bron plazmowa ma mega power :D

Podstawa to na poczatek satelity by miec po prostu kase by bron kupowac + badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie platyny to w kwestii poziomu trudności  Xcom EU > EW. Co do Iron Mana:
- co każdy miech wykupić satelity za tyle ile slotów jest dostępnych w przekaźnikach
- przekaźniki ustawiać najlepiej w kwadrat (bonusy), to samo tyczy się elektrowni i innych budowli
- na początku priorytet to dojście do laserów, walka z Mutonami na zwykłe giwery to słaba sprawa
- na początku również nie żałować na Grenadierów, im więcej rakiet/granatów tym lepiej + conajmniej 1 sniper z squad shoot
- ćwiczyć różnych żołnierzy aby mieć zastępstwo jakby kogoś kropneli
- co do walki , nastawiać się na flankowanie i wolne posówanie się do przodu, najlepiej w polu widzenia snipera. Zapomnieć o zasłonach na pół tarczy, tylko pełne albo kończyć turę na kucaniu.

Jak coś to na priv :)
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee ale mam nerwy... Brakuje mi tylko jednego badania by dostac pucharek EDISON. Odnosnie przesluchanie jednego Floater :/  

Czy sa jakies szanse ze w pozniejszych etapach gry jeszcze sie z nim spotkam ? ? 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie wejdziesz na statek obcych na końcu to powinieneś spotkać go bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko wszystkim.

Przybyłem tu, ponieważ chciałem się wam zapytać, czy wy również macie takie freezy tzn. ścięcia podczas gry? Jest to cholernie upierdliwe, przez to rzuciłem tą grę w kąt. Posiadam wersję z Plusa, gdzieś wyczytałem, że to właśnie ona ma takie jazdy z tymi freezami. Jak ktoś ma wersję z Plusa, to niech się wypowie, czy u niego również to występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gra jest tragiczna pod względem optymalizacji, robiłem już wszystko i to co minimalnie pomaga to:

- Wyłączenie animacji podczas walki,

- Wyciszenie muzyki w tle (tak, też powoduje klatkowanie),

- Nie robić miliona saveów, tylko trzymać się kilku, ja miałem max 5 saveów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko już opanowane. Okazało się że do EDISON brakowało mi Przesłuchanie Szybowca oraz odziwo normalnego Mutona hehe
Zastrzelenie 40 ufo też wpadło więc gra na poziomie Zwyklym skonczona. Czas wkroczyc w etap Klasyczny ;)

 

Edytowane przez juza_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu lista wszystkich badan ktore musicie zrobic w Laboratorium by dostac pucharek EDISON - wszystkie Badania macie po polsku  :)

Ksenobiologia
Miotacz Lukowy
Fragment Przybysza
Nowoczesny Mysliwiec
Lacznosc Hiperfalowa
Urzadzenie Eteryczne
Fragment Broni
Materialy Obcych
Wojna Eksperymentalna
Elerium
Pancerz Psioniczny, 
Pancerz Skorupowy
Pancerz Tytan
Pancerz Widmo
Pancerz Archaniol
Kombinezon Skorupowy
Bron Laserowa
Lasery Precyzyjne
Ciezki Laser
Pistolet Plazmoy
Lekki Karabin Plazmowy
Karabin Plazmowy
Ciezka Plazma
Plazmowy Karabin Snajperski
Strzelba Kompozytowa
Dzialko Plazmowe
Lanca Fuzyjna
Naprowadzanie Wyrzutni Fuzji
Komputer Nawigacyjny Obcych
Zrodlo Zasilania UFO
Dzialko EM
Przesluchanie Sektoida
Przesluchanie Dowodcy Sektoidow
Przesluchanie Szybowca
Przesluchanie Ciezkiego Szybowca
Przesluchanie Chudzielca
Przesluchanie Berserkera
Przesluchanie Mutona
Przesluchanie Elitarnego Mutona
Przesluchanie Eterycznego
Sekcja Zwlok Sektoida
​Sekcja Zwlok Dowodcy Sektoidow
​Sekcja Zwlok Szybowca
​Sekcja Zwlok Ciezkiego Szybowca
​Sekcja Zwlok Chudzielca
​Sekcja Zwlok Chryzalide
​Sekcja Zwlok Berkersera
​Sekcja Zwlok Mutona
​Sekcja Zwlok Elitarnego Mutona
​Sekcja Zwlok Eterycznego
Ogledziny Wraku Cyberdysku
Ogledziny Wraku Drona
Ogledziny Wraku Sektopoda

:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawcow tematu np Patricko macie jakies porady do poziomi Niewiarygodny  ? Bo nie powiem, ale jest ciezko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak, że na początku rundy zawsze czekałem aż przyjdzie do mnie pierwsza fala przeciwników. Rozstawialem się i czekałem. Jak była misja, że trzeba ich najpierw wyploszyc to powoli prsesuwalem całą ekipę, a jedynym wylatywalem trochę dalej. Najlepiej sprawuje się tutaj ta postać, która ma dodatkowy punkt ruchu, już nie pamiętam nazwy, ale zawsze zostawiasz ten jeden ruch na powrót.

No i zawsze unikalem misji, gdzie trzeba bomby rozbrajac. Nie można tam czekać przez co jest cholernie trudno.

Druga sprawa, to jest myk z save'ami, czyli w bazie masz autosave albo sam robisz i zrzucasz na USB. Jak coś pójdzie nie tak to backup. Ale to chyba na IronMan dopiero ma rację bytu.

Poczytaj wstecz, bo chyba o tym pisałem kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec wszystko opanowane :)

Platynka wpadla wczoraj :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poprzednią wersją to samo było. Najpierw PC, a potem konsole, a na końcu była nawet wersja na lodówkę.

Wystarczy poczekać :) Ogra się w międzyczasie darmową wersję na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie powtórzyli tych błędów ze strzelaniem przez ściany jak to było na statku obcych czy z zaprogramowanym a nie losowym trafieniem, nie ważne ile razy się wczytało grę, jak było 99% szans na trafienie to i tak zawsze pudło. : P W ogóle były też dwie wartości celowania, jedna była na samym kosmicie, inną pokazywało na liście w prawym dolnym rogu, już Omerta wydaje się bardziej dopracowaną grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy XCOM'a można traktować jako turową grę RPG? kusi mnie aby kupić ten tytuł, Mass Effect mnie przekonał do tych klimatów jednak pytanie czy czasem z hukiem się nie odbiję od tej gry. 

Edytowane przez majkelx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza turówka, a już na pewno na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam od razu zagrać z dodatkiem "Enemy Within", gra dzięki niemu dużo zyskuje.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 z zaprogramowanym a nie losowym trafieniem, nie ważne ile razy się wczytało grę, jak było 99% szans na trafienie to i tak zawsze pudło. : P

 

O ile wiem to bylo losowe trafianie, tyle, ze losowania odbywalo sie przed rozpoczeciem gry, a nie w trakcie, zeby uniemozliwic uzywanie metody S&L. :)

 

czy XCOM'a można traktować jako turową grę RPG? kusi mnie aby kupić ten tytuł, Mass Effect mnie przekonał do tych klimatów jednak pytanie czy czasem z hukiem się nie odbiję od tej gry. 

 

Mniej tu RPG-a, wiecej strategii. Jesli nie przepadasz za tym to mozesz sie odbic, ale dla mnie to chyba najlepsza gra jaka Sony dalo w Plusie (a konkurencja jest przeciez bardzo duza), jedynym wiekszym minusem zniechecajacym do gry jest to, ze balans nie do konca daje rade - w pewnym momencie, dzieki odpowiedniemu poprowadzeniu postaci jest juz dosc latwo. Aczkolwiek gra i tak jest warta polecenia, chociaz jesli masz opcje zagrania na PC to tam jest i wygodniej, ze wzgledu na sterowanie, i mniej bugow.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fryz

 

jeżeli chodzi o turówki to bardzo je lubię - pamiętam czasy gry w Jagged Alliance 2 na PC - wlaśnie po przygodzie z ta grą polubiłem tytuły tego typu. 

Na PC raczej nie mam możliwości gdyż mój laptop czasy świetności ma już za sobą. Tylko konsola wchodzi w grę.

Wspominacie aby od razu grać z dodatkiem - a Enemy Within to nie jest całkiem oddzielny tytuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×