Skocz do zawartości
Patricko

Assassin's Creed 3

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z trofikiem  skompletowany oraz z głową w chmurach, zrobiłem już wszystko w 100% a trofeum nie wpada, mało tego w menu synchronizacji pokazuje mi 99%, a w Citizen missions - Delivery Reqeuest pokazuje 0% mimo iż misje te wykonałem w 100% i już ich nie ma. Drugi problem to brak pivotów, nie występują u mnie żadne linie, ciągle 0 pivot to find, 0 pivot to plant. Gdzieś tam czytałem, ze należy usunąć 66 znajomych, ale to chyba żart?

Pivoty wlicza do skompletowanego?

Edytowane przez KrisPora_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delivery request na 99 % nie masz wszystkich zaliczonych, jeśli zaliczysz wszystkie delivery request na danej mapie to licznik wzrośnie o 33%. Znajdź mapę w internecie i poszukaj, a za pivoty jest osobne trofeum.

Edytowane przez Madrok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety żart okazał się skuteczny, usunięcie wszystkich znajomych i ponowne zalogowanie spowodowało iż mapa  zapełniła się, z góry przepraszam znajomych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy można wrócić do pominiętych misji we współczesność, bo nie zdobyłem

 

3S7b404f.png Kochany tato
Ukończ wszystkie elementy we współczesności (Stadion).

 

 

2. Czy wszystkich osadników mogę z rekrutować na raz czy w poszczególnych rozdziałach?

3.

31Sf8a5d4.png Człowiek z ludu
Wyzwól wszystkie dzielnice Bostonu LUB Nowego Jorku.

 

Moje zadanie to wybicie wszystkich żołnierzy?

4.Czy wybić żołnierzy w fortach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 To jest trofeum fabularne i nie możliwe do pominięcia, będziesz miał możliwość rozegrania tego po ukończeniu 8 sekwencji, będziesz na stadionie.

 

Ad. 2 Jeżeli chcesz to na raz ale oczywiście po spełnieniu określonych wymagań.

 

Ad. 3 Nie, musisz wyzwolić czyli wykonać wszystkie "Liberation Mission" Boston i NY podzielone są na 3 dzielnice. W każdej z dzielnic musisz wykonać wszystkie wcześniej wspomniane misje np. podmiana listu, ochranianie ogrodnika podczas zbiorów, itp. jeżeli wykonasz wszystkie w danej dzielnicy to otrzymujesz (po zgłoszeniu się do niego) ostatnią misję od assassyna z tej dzielnicy. Jak ją wypełnisz to dzielnica jest wyzwolona a assassyn dołącza do twojej gildii i możesz go wysyłać na misje itp.

 

Ad. 4 To zależy co masz na myśli. Zapewne chodzi ci o zdobycie fortów. Jak już się znajdziesz w forcie to będziesz miał cele do wykonania zazwyczaj zabicie dowódcy i wysadzenie prochowni a następnie podniesienie flagi na maszcie. Jak to wykonasz to fort jest wyzwolony co daje chyba mniejsze cło jak wysyłasz konwoje w dany region.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy można wrócić do pominiętych misji we współczesność, bo nie zdobyłem

Czyżby jakiś glitch? Wg ps3trophies to trofeum fabularne, niemożliwe do pominięcia. Zresztą wg. powyższej strony liczba missable trophies w ACIII = 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OstryRed nadzwyczajnie w świecie jeszcze nie doszedł tak daleko w fabule, po jego trofkach widać że dopiero ukończył 5 sekwencję a ten pucharek jest do zdobycia po ukończeniu 8 sekwencji HarDy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziło mnie w błąd to że zdobyłem już to

4S696beb.png Sprawa Crossa
Ukończ wszystkie elementy we współczesności (Wieżowiec).


PS. po skończeniu gry można biegać po mapie jak to miało miejsce w inFAMOUS 2?

Edytowane przez OstryRed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można. W tej grze nie ma trofków możliwych do pominięcia. Można wszystko " dobić" po skończeniu fabuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Miałbym jedną prośbę. Mógłby ktoś wytłumaczyć zasady faraona? Niestety mam angielską wersję, a moja znajomość angielskiego jest podstawowa, więc nie czaje o co biega w tej mini - grze. 

 

 

Oki już nie trzeba ogarnełem :P

Edytowane przez Blesik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sprawa 100 procent synchronizacji ? przy ponownym podejsciu do misji trzeba miec 3/3 cele, czy np wystarczy brakujacy wykonac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W misjach głównej fabuły masz jeszcze osobny cel aby pozostałe ukończyć za jednym podejściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc platyna wpadła :) Niestety muszę przyznać, że była jedną z najgorszych w moim skromnym dorobku. Nawet Killzone 2 i jego poziom Ellite, nie irytował mnie tak jak Assassin's Creed 3. I nie chodzi tu o trudność, ale o masę błędów czy też niewchodzące trofea.

 

Wg licznika spędziłem w fabule 58 godzin, a w online godzin 5, więc trochę sporo. Jeżeli chodzi o polskie poradniki do tej gry, to po prostu można się załamać. Polecam korzystać z zagranicznych, gdyż polskich nie dość, że mało to jeszcze są niekompletne lub pisane przez osoby, które najwyraźniej nie miały gry w ręku.

 

W sumie największy problem sprawiły mi mini-gry, ale na szczęście dwa programy komputerowe ogarnęly zarówno Młynek jak i Fanorone, ogrywając starego kleche i karczmarza w kilka minut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpadł mi trofik "Zapalony gracz". Nie wiem jak innym, ale miałem pewne problemy z grą w młynek oraz najsłynniejszą fanoroną.

Dopiero po kilku godzinach przeczesywania internetu udało się znaleźć fajny program oraz mini-gry, które powodują, że wygranie w obie gry (fanorona oraz młynek) jest rzeczą banalną.

Piszę ten mini poradnik dla tych gier, ze względu, że komuś brakuje tego trofika, aby mieć platynę, lub dla osób, co mają w przyszłości grać w AC:III (bo już wielu grało), ale zapewne ktoś ma zamiar grać w tę grę później itp. 

 

MŁYNEK

Aby skorzystać z pomocy i wygrać bez większych nerwów, należy wejść na tą stronę: http://merrelles.com/English.html (Java powinna być zaktualizowana, żeby nie wyskakiwały błędy, blokady itp.) Jeżeli nadal masz problemy z Javą, pod koniec tego poradnika opisałem również do tego instrukcję.

 

Naszym oczom ukarze się plansza, posiadająca niebieskie oraz czerwone pionki. Po lewej stronie mamy do wyboru poziom, ustawiamy go na VII (ponieważ przeciwnik w AC 3 łatwy nie jest). Czasami trzeba sobie po prawej stronie przesuwać suwak, aby gra "załapała" i można było przystąpić do konkretów.

Gdy już wejdziemy do karczmy, nie rozpoczynamy gry - musi je rozpoczynać nasz przeciwnik. Teraz tak: niebieskie pionki w wyżej wymienionym linku to nasz przeciwnik, a nasze, czyli Connora w tym linku są czerwone. Patrzymy jak nasz przeciwnik ustawia pierwszy pionek (czyli ustawiamy niebieski pionek na planszy tam, gdzie ustawił nasz przeciwnik w PS3), a program pokaże nam, jak ustawić nasz czarny pionek w PS 3, czyli w tym programie to będą czerwone. Oczywiście za pierwszym razem może nie wyjść, bo coś się wysypie coś się pomylimy, ale w końcu uda się to zrozumieć i wygramy bez problemu z naszym przeciwnikiem. 

 

FANORONA:

Tutaj instrukcja na pierwszy rzut oka może się wydać chaotyczna, jednak postaram się jak najlepiej pokazać, co należy zrobić, aby wygrać. Na wstępie jednak jest wiele filmików na Youtubie, ukazujące wygranie z Achillesem, jednak szansa, że Achilles będzie tak samo grać z nami jak na filmiku jest bardzo mała. Dlatego radzę trzymać się kroków ukazanych poniżej. 

 

Wchodzimy tutaj: http://www.zillions-of-games.com/demo/

Ściągamy plik o nazwie: Download Zillions of Games + Windows Installer (20.6 MB), jest to dla Windows, ale myślę, że większość z nas używa tego systemu.

Instalujemy to i włączamy. Ukazuje nam się wiele mini-gier. 

Wybieramy fanoronę. (Po najechaniu na daną ikonkę pojawia się nazwa danej gry). Ogólnie ta mini gra leży w dolnej części, mniej więcej na środku. 

Włączamy ją.  Ukaże nam się plansza, z pomarańczowymi (Orange) i żółtymi (Yellow) pionkami. 

Klikamy teraz w zakładkę "Play" u góry i wybieramy opcję „Switch Sides”
Gra zacznie sama grać – nie interesuje nas to, klikamy zakładkę „File” i wybieramy „New game”
Klikamy znowu w zakładkę „Play” ale tym razem wybieramy „Choose Side…” i podświetlamy 2 kolory i klikamy OK.

Możemy tutaj profilaktycznie wejść w zakładkę:
"Play" wybieramy: "Computer Opponent" i możemy ustawić np. "Strength" na "Expert", "Variety" na "Large", oraz "Average Time" suwaczkiem na "5 seconds". 
W ten sposób możemy przystępować do zadania.

Achilles musi zaczynać grać jako pierwszy (Achilles: białe pionki na PS3=żółte w naszej mini-grze), także kopiujemy jego ruchy dla pionków o kolorze żółtym, czasami pojawi się „okienko” – tutaj chodzi o to, że mamy do wyboru usunięcia różnych pionków, dlatego patrzymy co Achilles usunął na PS 3 i drogą dedukcji wybieramy tą opcję, która odwzoruje to co robił Achilles.
Przykładowo: 

1zpthg5.jpg

Musimy wybrać jak widać na screenie, który pionek ma zniknąć. Patrzymy na ostatnie człony w każdej linijce i tutaj to jest: C3 i F3. Patrzymy na PS3, których pozbył się Achilles i usuwamy ten sam pionek w mini-grze. 
Czasami nasza mini-gra daje możliwość więcej ruchów dla nas (Connora) czy dla Achillesa, jednak na PS3 tego nie ma. Oznacza to, że trzeba "stopować" ruch w naszej mini-grze za pomocą opcji "Pass Move" w zakładce "Play".

Teraz gdy w końcu Achilles wykonał ruch i mamy taką samą sytuację na PS 3 i na naszej mini-grze, czas aby ruch wykonał Connor (Connor: czarne pionki na PS 3= pomarańczowe w naszej mini-grze) klikamy w naszym programie komputerowych skrót : Ctrl + H.

Pokazuje on najlepszą możliwą opcję na dany moment, ładnie pokazuje nam „animację" jak mamy jechać, i jakich pionków pozbywamy Achillessa. Jak wiemy jaki ruch wykonać, musimy go wykonać również na tej planszy w tej mini-grze (bo to była tylko animacja), i kopiujemy wykonany ruch na PS3. Jak się okazuje, że mamy możliwość łączenia ruchów, to znowu Ctrl + H i robimy to co pokazuje gra. Jak Achilles gra, to przesuwamy żółte pionki zgodnie z tym jak to robił Achilles.

 

                                                                                                                                             

Ogólnie cały proces jest czasochłonny, szczególnie pod koniec gry.
Potrzebowałem kilkunastu minut na zrozumienie dokładnie tej mini-gry oraz opcji, ale jak wiedziałem już o co chodzi wygranie z Achillesem zajęło mi maksymalnie kwadrans. 

Mini-gra sprawdza się w sposób znakomity do zaliczenia tego zadania.

 

BOWLS: 
No tutaj tylko komentarz wystarczy dać myślę, że jest to jednak jedna z najłatwiejszych gier w AC:III. Ogólnie w naszej osadzie mamy 2 możliwości grania w tę grę. Koło przystani oraz w centrum osady. Koło przystani jest bardzo łatwa, lekka i przyjemna i tam możemy sobie potrenować i też wygrać 500F (zadanie gildii będzie wykonane dzięki temu) i jak już będziemy dobrzy, to możemy zagrać już z mocniejszym przeciwnikiem w centrum Osady, jednak "mocniejszy" trzeba traktować z przymrużeniem oka, bo gra jest w porządku.

 

Powodzenia !

 

JAVA:

Czasami mając najnowszą wersję Javy, wiele stron jest zablokowanych i reinstalacja nie pomaga. Nie dotyczy się to tylko tego problemu z grą "Młynek", ale zapewne też z innymi ważnymi stronami.
Poradziłem sobie z tym i opiszę jak to zrobić. Przyda się to na przyszłość do wielu innych rzeczy myślę.

Wpierw należy sprawdzić różne przeglądarki, bo czasami jest tak, że na Operze działa, na Mozilli nie, warto też skorzystać z Internet Explorera (o dziwo czasami pomaga).
Jak z tego nic nie wyjdzie warto posiłkować się instrukcją poniżej. 

Po pierwsze najlepiej odinstalować Javę, oraz wyczyścić rejestr za pomocą darmowego i przyjaznego programu CCleaner: 

Link do programu CCleaner: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html 
Instalujemy, wchodzimy w zakładkę rejestr, wybieramy opcję "Skanuj by znaleźć problemy", później wybieramy "Napraw zaznaczone problemy"
i tak do skutku, aż żadnych błędów nie będzie nam pokazywać. Później przechodzimy do zakładki "Cleaner"i wciskamy po prawej stronie na dole "Uruchom Cleaner". Nasza historia w internecie, hasła w formularzach zostaną usunięte, ale dzięki temu będziemy mieć odświeżoną przeglądarkę i nie powinno być potem problemów. 

Później po zrobieniu wyżej opisanej czynności przechodzimy tutaj: https://www.java.com/pl/download/

Ściągamy Javę taka, zgodną z naszą wersją przeglądarki, najczęściej jest to wersja 32 bitowa. 

Instalujemy. 
Wchodzimy w Panel Sterowania i tam znajduje się nasza Java. Wchodzimy w nią.

Wchodzimy w zakładkę "Security" mamy ustawione domyślnie na "High", niżej się niestety nie da. 

Klikamy "Edite Site List...". Wybieramy opcję "Add" i dodajemy link do strony, gdzie Java nam blokuje możliwość korzystania z danej strony.

W naszym przypadku dodajemy ten link: http://merrelles.com/English.html

Klikamy "OK" i wybieramy już na zakończenie u góry opcję: "Enable Java content in the browser", musi być ona zaznaczona i klikamy "OK" poniżej.

Zamykamy przeglądarkę, włączamy ją od nowa i już od teraz powinna stronka z naszą grą młynek działać poprawnie. 

 

Przydać się to może na masę innych stron, a nie tylko tą konkretną.

Oczywiście wraz z czasem Java zaskakuje coraz to nowszymi opcjami, możliwościami, ale mniej więcej schemat każdy widzi co należy zrobić.
Należy postarać się dodać daną stronę do wyjątków, żeby Java "wiedziała", że nie ma jej blokować.

KONIEC

Edytowane przez Adrinnos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwóch misjach morskich, by mieć synchronizację 100%, trzeba zatopić statki stezlając w ich słabe punkty. Problem w tym że mój okręt ma wszystkie ulepszenia i w efekcie te statki po prostu zatapiam nawet jedną salwą. Jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytalem na stronach to lepiej nie upgradowac Aquilli przed ukonczeniem wszytkich misji bo potem moze byc nie mozliwe 100% na niektorych misjach ale nie jestem do konca pewny... moze raz na 100 powtorzen sie uda :P


ja chyba tez zrobilem upgrade i tez bede mial z tym problem


wejde na dniach do gry i sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwóch misjach morskich, by mieć synchronizację 100%, trzeba zatopić statki stezlając w ich słabe punkty. Problem w tym że mój okręt ma wszystkie ulepszenia i w efekcie te statki po prostu zatapiam nawet jedną salwą. Jest na to jakiś sposób?

Miałem taki sam problem, a statek ulepszony był na maksa.

Kierowałem się filmikami na YouTub'ie - ale wpisz nazwę misji po angielsku z dopiskiem 100% i znajdzie fajne filmy, gdzie gracz ukazuje co należy zrobić.

 

Ja kierowałem się tym i w końcu udało się to zrobić i na dobrą sprawę nie było to bardzo trudne, trzeba rzecz jasna używać kul z łańcuchami aby zniszczyć maszty przeciwnika - aby nie mógł się ruszać, potem musimy w niego wpłynąć, ale nie z jakiejkolwiek strony chcemy tylko w stronę dzioba lekko pod bokiem i wtedy jak tak wpłyniemy we wrogi statek ukaże się duże białe kółko i trzeba strzelić i statek zostaje zniszczony, a nam wchodzi zaliczenie. :P

 

Potrenuj i się uda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem w AC3..  Muszę  zabić 5 strażników po cichu wykorzystując wzniecone zamieszki - (jakieś wyzwanie fortu potrzebne do wpisów w rejestrze).

Gra skończona, wszystkie dzielnice wyzwolone , w  miastach spokój i brak  okazji do zamieszek ..

Wchodzę w powtórki, ale tam tylko ścisła trasa i na łażenie po mieście i szukanie - czasu nie ma...

Edytowane przez Bogda501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie następująco: najpierw łańcuchami skosiłem maszty, następnie ustawiłem się do nich bokiem wycelowanym w ich dziób. Dwie salwy i pokazuje się białe kółko. Jeśli się nie pokaże to ustawiałem się burtą wycelowaną w ich burtę i oddawałem salwę znowu w dziób ale tak by tylko część salwy trafiła w cel.

 

Bogda - odpal dowolną misję i wtedy będziesz mieć zamieszki dostępne. Z tego co wiem zaliczy ci do wyzwania.

 

Czy w kilku słowach ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak się szuka Piwoty?

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bogda - odpal dowolną misję i wtedy będziesz mieć zamieszki dostępne. Z tego co wiem zaliczy ci do wyzwania.

O to właśnie chodzi, ze w powtórkach nie mogę znaleźć takiej misji, gdzie można swobodnie łazić po ulicach i szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem w AC3..  Muszę  zabić 5 strażników po cichu wykorzystując wzniecone zamieszki - (jakieś wyzwanie fortu potrzebne do wpisów w rejestrze).

Ale jakie to wyzwanie bo nie pamiętam czegoś takiego.

Jest wyzwanie by zabić kilku ale z ukrycia: zza rogu, stogu siana czy z zarośli. Może o to ci chodzi.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem wygrałem fanoromę choć nie czaję jej zasad. Do platyny został młynek którego zasad też nie rozumiem. Java na moim kompie nie chce działać, wywalają jakieś zabezpieczenia więc muszę radzić sobie sam.

Ogólnie platyna strasznie stresująca. Ciągle się bałem że coś pominę lub złapię glitcha. No i to okropne popylanie z buta bo tych dużych mapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×