Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie co do gry online bo się to tu przewijało i nie wiem czy ktoś w końcu dał na to odpowiedz. Chodzi o to czy ktos wpadł w końcu na to od czego zależy to że gdy będąc pustym pomagamy komuś w online i nagle gdy wracamy do swojego świata to jesteśmy "żywym". Czy ktoś wie od czego to zależy?

 

 

Nad tym samym się zastanawiam, jak kilka razy pomagasz komuś bez sukcesu nagle jesteś żywy. Nie wiem od czego to zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli dalej nie wiadomo od czego to zależy ok. A powiedzcie mi czy do ukończenia gry trzeba zabić tego ogromnego smoka w przedostatniej planszy? bo z nim można normalnie zagadać czyli nie jawi się jako przeciwnik ale chciałbym się upewnić? Mama jeszcze pytanie co do ostatniej lokacji. Co trzeba zrobić aby ona się odblokowała bo mam już prawie wszystko odkryte oprócz zejścia do tego tunelu w majuli a czytałem żeby sobie to zostawić na koniec. Należy to zaliczyć i ostatnia lokacja się odblokuję czy jak? prosiłbym o pomoc.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupot się naczytałeś, ten "tunel"  można zrobić zaraz na początku gry wystarczy kupić pierścien od kota który zmniejsza dmg od upadku .

Są tam dosyć łatwe lokacje i bossowie więc warto zaliczyć to w pierwszej fazie gry .

Do ostatniego bossa potrzebny jest "klucz"

Wygląda na to że przekroczyłeś shrine of winter mając 1M soul memory a nie zabijając 4 bosów i nie rozpaliłeś primary bonfire .

Wiesz teoretycznie można przejść grę expiąc 1M dusz na 1 bossie używając bonfire ascetic ale ominiesz 70% gry :D .

W memory of Jeigh otrzymasz key do ostatniego bossa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupot się naczytałeś, ten "tunel"  można zrobić zaraz na początku gry wystarczy kupić pierścien od kota który zmniejsza dmg od upadku .

Są tam dosyć łatwe lokacje i bossowie więc warto zaliczyć to w pierwszej fazie gry .

Do ostatniego bossa potrzebny jest "klucz"

Wygląda na to że przekroczyłeś shrine of winter mając 1M soul memory a nie zabijając 4 bosów i nie rozpaliłeś primary bonfire .

Wiesz teoretycznie można przejść grę expiąc 1M dusz na 1 bossie używając bonfire ascetic ale ominiesz 70% gry :biggrin: .

W memory of Jeigh otrzymasz key do ostatniego bossa .

Kurde w końcu ktoś sie odezwał do pomocy. Dzięki. Widzę że jesteś obyty w temacie to prosiłbym o jeszcze parę odpowiedzi jeśli można bo widzę że jestem przy końcu ale jakby zatrzymałem się w miejscu i nie wiem co robić a może wiem ale chce się upewnić. Moja sytuacja wygląda tak jak mówiłem. Na mapce mam wszystko odkryte oprócz ostatniej miejscówki i owego "tunelu" w dół które tu czytałem żeby sobie na koniec zostawić ale to nieważne. Moje pytania są takie. Czy do przejścia całej gry muszę przejść tunel w majuli? Co do własnie memory of jeigh jak by było można jaśniej bo chodzi chyba o te wspomnienia. u mnie wygląda to tak: mam pierścień króla i w lesie gigantów czyli chyba 3 miejscówce otwieram drzwi i po pokazaniu pierścienia królów dochodzę do ogniska za którym stoi "drzewiany" gigant do którego mogę wniknąć i wtedy są te wspominki czyli memory czarno białe gdzie z katapulty ostrzeliwany jest zamek i tam na końcu czai się ogromny gigant którego trzeba zniszczyć. Po jego pokonaniu dostaje się chyba "GIANTS KINSHIP". Wnioskuję że mając te giants kinship mogę już się udać do ostatniego bossa czyli do miejscówki gdzie się biło z 2 naraz gdzie trzeba było szybko ich załatwić aby jeden drugiego nie ożywił na nowo. Prosiłbym o pomoc czy ścieżkę dobrze nakreśliłem i przy wykonaniu tego tak jak napisałem to będzie optymalna i ta właściwa droga aby ukończyć grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde w końcu ktoś sie odezwał do pomocy. Dzięki. Widzę że jesteś obyty w temacie to prosiłbym o jeszcze parę odpowiedzi jeśli można bo widzę że jestem przy końcu ale jakby zatrzymałem się w miejscu i nie wiem co robić a może wiem ale chce się upewnić. Moja sytuacja wygląda tak jak mówiłem. Na mapce mam wszystko odkryte oprócz ostatniej miejscówki i owego "tunelu" w dół które tu czytałem żeby sobie na koniec zostawić ale to nieważne. Moje pytania są takie. Czy do przejścia całej gry muszę przejść tunel w majuli? Co do własnie memory of jeigh jak by było można jaśniej bo chodzi chyba o te wspomnienia. u mnie wygląda to tak: mam pierścień króla i w lesie gigantów czyli chyba 3 miejscówce otwieram drzwi i po pokazaniu pierścienia królów dochodzę do ogniska za którym stoi "drzewiany" gigant do którego mogę wniknąć i wtedy są te wspominki czyli memory czarno białe gdzie z katapulty ostrzeliwany jest zamek i tam na końcu czai się ogromny gigant którego trzeba zniszczyć. Po jego pokonaniu dostaje się chyba "GIANTS KINSHIP". Wnioskuję że mając te giants kinship mogę już się udać do ostatniego bossa czyli do miejscówki gdzie się biło z 2 naraz gdzie trzeba było szybko ich załatwić aby jeden drugiego nie ożywił na nowo. Prosiłbym o pomoc czy ścieżkę dobrze nakreśliłem i przy wykonaniu tego tak jak napisałem to będzie optymalna i ta właściwa droga aby ukończyć grę?

zdobądź najpierw w trzech wspomnieniach trzy dusze olbrzymów, zabij smoka - dostaniesz czwarta i piąta na pewno już masz od dwóch olbrzymów w czarnym jarze. Mając te duszę możesz teraz walczyć z Venderickiem, który co prawda jest opcjonalny, ale warto. A potem dopiero wal tam gdzie walczyło się z tymi dwoma bossami i po nich będzie czekał na Ciebie ostatni boss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zdobądź najpierw w trzech wspomnieniach trzy dusze olbrzymów, zabij smoka - dostaniesz czwarta i piąta na pewno już masz od dwóch olbrzymów w czarnym jarze. Mając te duszę możesz teraz walczyć z Venderickiem, który co prawda jest opcjonalny, ale warto. A potem dopiero wal tam gdzie walczyło się z tymi dwoma bossami i po nich będzie czekał na Ciebie ostatni boss

A muszę wszystkie wspomnienia przejść żeby skończyć grę? Chodzi o to że chce jak najszybciej już ukończyć grę i nic już więcej lub opcjonalnie nie robić. Tego ogromnego Smoka tez muszę zabić? Chodzi mi o najkrótszą drogę do skończenia gry, żadnych opcjonalnych rzeczy.Chcę jak najkrótszą ścieżkę poznać żeby już to skończyć. Bardzo bym prosił o pomoc. Czyli potrzebuję 4 dusz olbrzymów bo inaczej nie ukończę gry od smoka tez czyli razem 5 dusz potrzebuję? Napiszcie ktoś to dobitnie co w moim przypadku muszę zrobić. A i po co jest potrzebne te GIANTS KINSHIP i kiedy się to zdobywa?

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co potrzebujesz do ukończenia gry to King's Ring, który leży za Vendrickiem, z którym nie musisz walczyć. Z pierścieniem idziesz do ogniska w zamku King's Gate(chyba tak się nazywa), od niego  schodami na dół, zakładasz pierścionek i otworzą się wrota, ścieżką dojdziesz do ostatniej walki w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Musi zabić jednego olbrzyma ze wspomnienia bo inaczej ostatni boss się nie pojawi ;)

dokładniej Giant Lord ze wspomnienia Jeigh

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tego nie wiedziałem, sorki za wprowadzanie w błąd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A muszę wszystkie wspomnienia przejść żeby skończyć grę? Chodzi o to że chce jak najszybciej już ukończyć grę i nic już więcej lub opcjonalnie nie robić. Tego ogromnego Smoka tez muszę zabić? Chodzi mi o najkrótszą drogę do skończenia gry, żadnych opcjonalnych rzeczy.Chcę jak najkrótszą ścieżkę poznać żeby już to skończyć. Bardzo bym prosił o pomoc. Czyli potrzebuję 4 dusz olbrzymów bo inaczej nie ukończę gry od smoka tez czyli razem 5 dusz potrzebuję? Napiszcie ktoś to dobitnie co w moim przypadku muszę zrobić. A i po co jest potrzebne te GIANTS KINSHIP i kiedy się to zdobywa?

Czemu chcesz skończyć grę po najmniejszej linii oporu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz skończyć grę po najmniejszej linii oporu?

a dlaczego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz skończyć grę po najmniejszej linii oporu?

Heh jakby to powiedzieć nastąpił już chyba u mnie zwykły przesyt ta grą. Żeby było jasne uważam ją za coś niesamowitego i za przygodę którą na pewno zapamiętam do końca życia. Ta gra to w zasadzie hołd dla gier z drugiej połowy lat 90 gdzie niema ciągnięcia gracza za rączkę. Sam system walki gdzie wszystko zależy od ciebie to coś niesamowitego w dzisiejszym growym światku gdzie nawet niemożna spaść w przepaść bo niewidzialna ściana ci to uniemożliwi. Ale tak jak mówię nastąpił chyba zwykły już przesyt i po prostu chcę już ją skończyć. Po prostu za długo już ją przechodzę wiem to powinien być plus że jest długa ale mając na liczniku ponad 70 godzin najzwyczajniej w świecie dla mnie jest już to za długo(wiem że są speed runy gdzie to pęka do 2 godzin ale to nie dla mnie). No i brak mapki gdzie iść dobijał mnie strasznie więc sam się dziwie jak wytrwałem praktycznie do końca to chyba przez ten genialny w swojej prostocie system walki postanowiłem zacisnąć zęby i to przejść. Ja po prostu nienawidzę gdy nie wiem gdzie w grze iść i błądzę a pod koniec własnie to ma miejsce do tego tyle godzin przegranych więc jedynie co chce to poznać już tylko najszybszą drogę do końca i mieć to za sobą. Aha bossowie w pierwszym ninja gaiden to przy tych z dark souls to niewinne małe szczeniaczki. Nie myślałem że trafie w jakiejś grze na trudniejszych bossów ale to się stało. To chyba wszystko na temat dlaczego chcę to już tak szybko skończyć.

 

A teraz co do mojej ścieżki żeby właśnie to w końcu ukończyć. Dzięki Rhol za próbę pomocy i odzew ale wydaje mi się że chyba piachu00 ma rację co do tego żeby to jak najszybciej ukończyć. Wydaje mi się że to jedno wspomnienie muszę przejść po czym dostanę ten GIANT KINSHIP i wtedy chyba dopiero za wrotami "wgra" się to tak że na końcu tej ścieżki w zamku będzie na mnie czekał ostatni boss. Ale gdyby ktoś to mógł jeszcze potwierdzić co pisze piachu00 to byłbym wdzięczny bo jego nakreślenie ścieżki wydaje mi się że jest najkrótsze a o to mi chodzi. Pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem na wiki, faktycznie trzeba mieć Giant's Kinship, który leci z Giant Lorda (nawet nie zwróciłem wcześniej na to uwagi). Ten jest we wspomnieniach, aby tam się dostać wymagany jest Ashen Mist Heart, który dostaniemy od Ancient Dragona. Mając Giant's KInship oraz King's Ring idziemy do ostatniego bossa, za wrotami o których pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie?

Jasne, płaci - wymaga, jego sprawa. Tez tak skończyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, płaci - wymaga, jego sprawa. Tez tak skończyłeś?

 W moim przypadku jest po prostu już zmęczenie materiału i chce jak najszybciej mieć to za sobą żeby za inne pozycje się zabrać. Heh i to chyba nie jest przejście gry po najniższej lini oporu skoro na liczniku mam już 70 godzin i w zasadzie 2 miejscówek nie odwiedziłem(tak wynika z mapy nie wiem może sa jakieś ukryte). Wszystkim co pomogli we wskazaniu najkrótszej drogi serdecznie dziękuję za odzew postaram się to dziś sprawdzić i zdam relację czy się powiodło jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest po prostu już zmęczenie materiału i chce jak najszybciej mieć to za sobą żeby za inne pozycje się zabrać. Heh i to chyba nie jest przejście gry po najniższej lini oporu skoro na liczniku mam już 70 godzin i w zasadzie 2 miejscówek nie odwiedziłem(tak wynika z mapy nie wiem może sa jakieś ukryte). Wszystkim co pomogli we wskazaniu najkrótszej drogi serdecznie dziękuję za odzew postaram się to dziś sprawdzić i zdam relację czy się powiodło jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Spoko stary, w sumie gra ma Ci sprawiać przyjemność a nie nudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo z pierwszym Dark Souls, ze pod koniec poczułem się tak zgnojony i przytłoczony grą, że musiałem sobie zrobić tydzień przerwy i dopiero potem na spokojnie, ze świeżą głową  skończyłem ją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

Zostało mi tylko kliknięcie w Manuli NG+.

Wszystkie czary/cuda etc. możliwe do zaliczenia w pierwszym przejściu mam.

Darklurker załatwiony, Climax w kieszeni.

Zepsułem questy NPC ale grałem na pałę.

 

Około 200k dusz przy sobie i pytanie; co polecacie zrobić zanim zacznę NG+?

Powybijać wszystkich NPC? [bez konsekwencji?]

Co zakupić? 999 strzał do łuku? potiony?

Na jakie przedmioty zapolować przed zakończeniem pierwszego przejścia?

Dodam, że celuję w platynkę [jak zawsze w tej serii].

 

Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem krok przed Tobą, ostatnio stałem przed tym samym dylematem. Koniec końców nie wybiłem NPCów, bo poziom grzechów rośnie ponoć. A w ng+ w pierwszych 2 godzinach miałem i tak więcej nawiedzeń niż w całym ng(raptem 2 razy O_o). Ja zakupiłem według zaleceń kamieni do ulepszania, human effigy, enchanty na broń, resisty, każdy rodzaj bełtów do kuszy itp. Ale póki co, po zabiciu 2/3 bossów w ng+, których rozkłada się wszystkich za pierwszym razem, to nic mi się nie przydało. Wszystkie aktualne dusze już pakuje w poziomy, nic sprzętu nie rozwijam, no moźe czasami jak twinklingi mi wpadną.

Ogólnie ng+ jest banalne, więc według mnie szkoda zachodu.

A co do trofików po pierwszym przejściu, to mi zostały tylko te od wszystkich czarów, co teraz uzupełniam powoli.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam: czy jak zascezowałem sobie ognicho to mogę przywołać ludzi ze zwykłego NG? czy tylko z tego samego poziomu obszaru co mój? Chcę ubić pewnego bossa żeby pierścień zdobyć, ale nie dam rady raczej sam :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

też pytanie pod katem platyny:

- wyfarmiłem Sunlight Spear z Heirs of the Sun oraz Hidden Weapon w The Bell Keepers

rozumiem że reszte zaklęć dostepnych w konwentach kupię w ng++ ?

- czy do ng+ przechodzą posiadane dusze bossów? pytam pod katem ewentualnej wymiany przedmiotów po odblokowaniu na nowo NPCów w ng+

wszystko co potrzebuje z wymiany wydaje mi sie że mam a może niepotrzebne jest wymienianie przedmiotów na siłe ?

przyłączam się też do pytania z postu powyżej:

- co jeszcze warto zrobić nim rozpoczniemy ng+

Edytowane przez Artuus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Soul Memory. I zawsze można było - patch po prostu naprawił buga, który powodował że u niektórych to nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szybkie pytanie;

przyzywam do walki z bossem NPCa [quest dla trofeum]...

Czy mój atak obszarowy [np. Chaos Storm, Fire Storm...] zada obrażenia sojusznikowi ?

 

edit:

a skoro przy NPC;

czy aby zaliczać questy/trofea muszę przyzywać do pomocy sojuszników przy KAŻDEJ możliwej okazji?

Czy mogę jakiegoś bossa odpuścić i rozwalić solo/soul form ?

Posiada ktoś konkretną rozpiskę tych questów z NPC?

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×