Skocz do zawartości
blackhawkPL

Far Cry 3

Rekomendowane odpowiedzi

Super, mam nadzieję, że to nie pierwszy i ostatni poradniczek z pod Twoich rąk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota!

Dzięki ze napisałes o tych posterunkach ze lepiej je wyzwolić na samym koncu.

A po za tym,serio te misje w coopie są takie trudne ze potrzeba 3 osoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po za tym,serio te misje w coopie są takie trudne ze potrzeba 3 osoby?

No powiem Ci szczerze, że grałem z kumplem we dwójkę na easy, to męczyliśmy się niemiłosiernie. Dopiero z chłopakami, których wymieniłem w podziękowaniach, którzy byli dobrze ogarnięci, bo grali sporo wcześniej, dało się ukończyć misję ;) Najlepiej samemu się przekonać. Może jesteś lepszym graczem niż ja ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag co do niektórych trofeów.

Zabicia 4 kolesi jednym wybuchem nie da się zrobić chyba z C4. Ja tak próbowałem i nie wpadło, a na 100% zabiłem 4 kolesi. Dopiero po wrzuceniu im do autka granatu trofik wpadł. ;)

Co do gry w pokera. Na drugiej wyspie po odblokowaniu, któregoś z posterunków pojawia się nam zadanie, w którym musimy wygrać pieniądze, które przegrał jakiś pijak podczas partyjki pokera. Musimy więc ograć niemiluchów z 2000$, a grają bardzo słabo i często stawiają wszystko na "parę dwójek". ;)

Zabicie z łuku można zrobić z... wybuchowymi bełtami! Więc snajpienie normalnymi strzałami nie ma większego sensu.

Możesz też dokładniej opisać zdobycie całej dziary, bo odbicie dwóch posterunków bez alarmu to nie to samo co zrobienie tego bez wykrycia. Pasowałoby wyjaśnić tą subtelną różnicę.

Trofea związane z fabułą mógłbyś wypisać w spojlerze? Bo jakbym przeczytał to przed skończeniem gry to popsułbym sobie zabawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymaga i nie wymaga...jak chcesz szybciej ja wbić to warto mieć...dzięki temu możesz grać w coopie do 4 osób...ale jak nie masz to trofiki z coopa wbijasz w trybie offline na dwie osoby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabicia 4 kolesi jednym wybuchem nie da się zrobić chyba z C4. Ja tak próbowałem i nie wpadło, a na 100% zabiłem 4 kolesi. Dopiero po wrzuceniu im do autka granatu trofik wpadł. ;)

W porządku, poprawione.

Co do gry w pokera. Na drugiej wyspie po odblokowaniu, któregoś z posterunków pojawia się nam zadanie, w którym musimy wygrać pieniądze, które przegrał jakiś pijak podczas partyjki pokera. Musimy więc ograć niemiluchów z 2000$, a grają bardzo słabo i często stawiają wszystko na "parę dwójek". ;)

No spoko, ale nie każdy robi misje poboczne, bo nie są one wymagane do platynowania :) Temu podałem przykład, jak zrobić to podczas gry, a nie podczas misji.

Zabicie z łuku można zrobić z... wybuchowymi bełtami! Więc snajpienie normalnymi strzałami nie ma większego sensu.

Dopisane.

Możesz też dokładniej opisać zdobycie całej dziary, bo odbicie dwóch posterunków bez alarmu to nie to samo co zrobienie tego bez wykrycia. Pasowałoby wyjaśnić tą subtelną różnicę..

Dziara odblokowuje się w naturalny sposób wraz z postępem gry, a umiejętności, które wymagają dodatkowego zaangażowania są łopatologicznie wytłumaczone w menu umiejętności. Nie widzę sensu, by przepisywać to do poradnika ;)

Trofea związane z fabułą mógłbyś wypisać w spojlerze? Bo jakbym przeczytał to przed skończeniem gry to popsułbym sobie zabawę...

Opisy trofeów związane z fabułą są pozbawione szczegółów fabularnych i nie zawierają spoilerów. Celowo zostały opisane tak, by nie psuć zabawy. Bardziej spoilerowe od mojego opisu są faktycznie opisy trofeów po angielsku. Je też mam dać w spoiler? Jaki to ma sens?

No to tyle ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trofea online: 6 (sześć misji w trybie coop)

Co-op może być zrobiony całkowicie offline na splicie w dwie osoby.

trofea możliwe do pominięcia: teoretycznie brak, praktycznie - (!) przeczytajcie ważną uwagę (zaznaczona na czerwono i podkreślona) we wstępie tego poradnika (!)

Coś mi tu brakuje logiki. Chyba powinno być odwrotnie - teoretycznie można pominąć to i tamto, ale w praktyce jest to trudne. Ale tak poza tym, w FC3 chyba nie ma, że teoretycznie tak, praktycznie siak - trofea Unheard :braz: i Fully Inked :zloto: po prostu można pominąć i trzeba wtedy zaczynać od nowa.

Ważna uwaga dotycząca pucharków, które niechcący możecie pominąć podczas gry! Całkiem spora liczba trofeów dowolnych wymaga interakcji z przeciwnikiem (Ameryki nie odkryłem, wiem). Problem polega na tym, że jeśli zostawicie je na sam koniec gry, gdy już przejdziecie wątek główny, może zdarzyć się tak, że nie będziecie mieli ich jak wykonać. Wtedy jedynym wyjściem będzie rozpoczęcie gry od początku i skasowanie (!) zapisu stanu gry, na którym dotychczas graliście. W „Far Cry 3” jest, bowiem tylko jeden slot na zapis stanu gry.

Przekolorowane bardzo mocno, niepotrzebnie straszysz ludzi. Nawet po zrobieniu wszystkich posterunków, przeciwników na mapie zostaje cała kupa i wszystkie pucharki z nimi związane można zrobić lekką ręką, jedynie na Love the Boom :braz: trzeba uważać, bo choć to też da się zrobić po całkowitym wyzwoleniu wysp, może być upierdliwe i lepiej faktycznie zrobić to na samochodzie z posiłkami. Przykładowe lokacje, to Sunset Cove (X 365, Y 700), budynek o współrzędnych X 545, Y 740, albo lotnisko na drugiej wyspie (X 265, Y 373), a w ogóle to najlepszy jest obóz o współrzędnych X 480, Y 680, gdzie przy odrobinie szczęścia ze spawnami można nawet po wyczyszczeniu mapy rozkręcić zadymę lepszą niż w niejednej misji fabularnej się robi.

maksymalna wygrana wynosi 1000 dolarów.

750$. Wkupne się nie wlicza, liczy się tylko zysk z gry. IMO warto też napisać, że od stołu można odejść w każdej chwili, zabierając wygraną, oraz że podobnie jak z trofeum za zabicia z miotacza ognia, postęp można sprawdzić w statystykach.

Never Saw it Coming :braz:

Kill an enemy with a takedown from above from a glider, zipline or parachute (Single Player only)

W trakcie głównego wątku fabularnego będziemy mieć kilka okazji, by rozprawić się z przeciwnikiem skacząc na niego z tyrolki. Warto jednak poszukać podobnego sposobu podczas przejmowania posterunków. Często budynki połączone są specjalnymi linami, po których swobodnie możemy „przejechać”, a następnie zeskoczyć na przeciwnika.

Ponieważ to jest pucharek, który chyba najczęściej umyka ludziom, warto IMO wspomnieć, że poza fabułą najlepsza lokacja do zrobienia tego badziewia to Sunset Cove (X 365, Y 700). I tak, można to zrobić po ukończeniu fabuły i wyzwoleniu posterunków, bo piraci będą tam zawsze. Z wieży strażniczej idzie linka, wystarczy stanąć na wieży, dosłownie 10 metrów od liny będzie stał gościu, rzucić kamień, poczekać aż podejdzie pod samą linę, zjechać i bum, z głowy.

Opisy trofeów związane z fabułą są pozbawione szczegółów fabularnych i nie zawierają spoilerów. Celowo zostały opisane tak, by nie psuć zabawy. Bardziej spoilerowe od mojego opisu są faktycznie opisy trofeów po angielsku. Je też mam dać w spoiler? Jaki to ma sens?

W sytuacji, gdzie opisy trofeów tak chamsko zdradzają fabułę gry (a w FC3 niestety zdradzają), warto przenieść całą sekcję z trofeami za story na dół poradnika i ostrzec na kolorowo, żeby czytelnik podczas spokojnego przewijania strony nie zjechał zbyt daleko.

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co-op może być zrobiony całkowicie offline na splicie w dwie osoby.

Dopisane. Aczkolwiek granie w coopa we dwie osoby na splicie jest całkowicie bezsensowne dla mnie i bardzo trudne.

Coś mi tu brakuje logiki. Chyba powinno być odwrotnie - teoretycznie można pominąć to i tamto, ale w praktyce jest to trudne. Ale tak poza tym, w FC3 chyba nie ma, że teoretycznie tak, praktycznie siak - trofea Unheard i Fully Inked po prostu można pominąć i trzeba wtedy zaczynać od nowa.

Można ominąć znacznie więcej trofeów wtedy, gdy przeciwników nie ma już na mapie. No bo na kim je nabijać? Chyba, że chcesz atakować nie piratów, a Rakyat, którzy ogólnie są do Ciebie pozytywnie nastawieni. Jeśli nie chcesz - musisz zaczynać grę od nowa. Spotkałem się z wieloma przypadkami znajomych, którzy musieli zaczynać granie od początku, bo zbyt szybko wyzwolili wszystkie posterunki. IMO - sprawa ważna. Jeśli ktoś będzie podchodził do robienia platyny z głową i myślał, praktycznie nie pominie nic, teoretycznie... warto przeczytać, to co napisałem. Poprawiam, fakt :) A straszę dlatego bo - powtarzam - jest jeden slot, więc trzeba być szczególnie uważnym, by nie stracić tego, co udało nam się w FC3 ugrać. Sprawdź priva i gg - odezwałem się do Ciebie, może jakoś wspólnie to rozgryziemy i podamy miejscówki, gdzie piraci nadal przebywają, nawet po zajęciu posterunków.

Literówka. Usunę ten akapit, kiedy ją poprawisz

Poprawione.

750$. Wkupne się nie wlicza, liczy się tylko zysk z gry. IMO warto też napisać, że od stołu można odejść w każdej chwili, zabierając wygraną, oraz że podobnie jak z trofeum za zabicia z miotacza ognia, postęp można sprawdzić w statystykach.

Dopisane.

Ponieważ to jest pucharek, który chyba najczęściej umyka ludziom

Dopisane.

W sytuacji, gdzie opisy trofeów tak chamsko zdradzają fabułę gry (a w FC3 niestety zdradzają), warto przenieść całą sekcję z trofeami za story na dół poradnika i ostrzec na kolorowo, żeby czytelnik podczas spokojnego przewijania strony nie zjechał zbyt daleko.

Tutaj już decyzję pozostawiam moderatorom i Patricko, który sprawował pieczę nad tym poradnikiem ;)

Edytowane przez blackhawkPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że po zakończeniu fabuły i odbiciu wszystkiego jest kilka miejsc, gdzie piraci dalej się respią.

Jest takie zadanie w fabule, że mamy udać się do takiego okrągłego i głębokiego zbiornika. Jest tam ponad 100 metrów tylko trzeba przejść na drugą stronę rozpadliny i robimy skok wiary -"free fall" i wpada nam trofeum. Później kręcimy się po jaskini i jest tam sporo linek i można łatwo komuś skoczyć na głowę, bo na platformach jest mało miejsca. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisane. Aczkolwiek granie w coopa we dwie osoby na splicie jest całkowicie bezsensowne dla mnie i bardzo trudne.

Być może, ale poradnika nie piszesz dla siebie, bo grę już splatynowałeś, tylko dla innych. Uwierz mi, że ludzie będą tak grać. Poza tym, nie dla każdego co-op może być trudny, ja przeszedłem w dwie osoby wszystko na normalu bez zająknięcia. Może dlatego, że jestem weteranem FPS i co-opa ogólnie, może miałem super ogarniętego partnera, nie wiem - ale jest to do zrobienia :)

Można ominąć znacznie więcej trofeów wtedy, gdy przeciwników nie ma już na mapie.

No właśnie mówię - cały szkopuł w tym, że przeciwnicy dalej są na mapie i zawsze na niej będą, szczerze mówiąc - dziwne że można tego nie zauważyć. Jakby nie było - wszelkie problemy osób o których napisałeś wynikały z niewiedzy i jako twórca poradnika, powinieneś tę wiedzę dostarczyć :P Ludzie często omijają takie rzeczy, a potem się budzą z ręką w nocniku. Zamiast straszyć więc, lepiej jest napisać "nawet jak ominiesz, wszystko jest okej, to co przeoczyłeś, można spokojnie zrobić tu i tu". Dać ludziom najłatwiejsze sposoby, o które nie muszą się martwić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Solidny poradnik. Plusik leci. ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że włożyłeś w to ogrom pracy, wielkie brawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem platynę. Misje w coopie dość frustrujące, nie przez poziom trudności, ale powtarzalność. Udało nam się zrobić go z kumplem i padaliśmy dosłownie kilka razy, ale większość z własnej głupoty i lecenia na jana niż z samej trudności gry. Na Easy we dwóch da się przejść bez jakiegoś super skilla. Trzeba uważać na pancernych, pamiętać o "okrzykach" i uzupełnianiu ammo, a jak ktoś padnie nie lecieć do niego na pałę, bo często źle się to kończy, HS też by się przydał.

A z zaliczaniem przejścia misji od połowy chyba jest tak, że... po prostu nie zalicza. Próbowałem sam kiedyś robić na randomie i wbiłem bodaj, gdzieś tak jak "właściciele" lobby byli praktycznie na początku misji. Pod koniec trofik mi nie wpadł. Poziom randomów też jest taki sobie, a dochodzą do tego bugi i to, że większość gra na pierwszych 2 mapach i ciężko znaleźć skład na dalsze, a nie ma wyboru chyba jakich misji szukamy.

Najstraszniejsze jest to, że DLC będzie zawierać... Nowe misje do co-opa... Dziwne posunięcie firmy, ale to ich produkt. Więc ciężki orzech będzie dla tych, którzy planują utrzymać 100% w FC. Dobrze, że mi wystarczy sama platyna. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pojawił się dziwny problem , nie wiem czy to tak ma być czy poprostu coś z gra nie tak.

Otóż przed jakąś misją znikneło mi całe wyposarzenie tj. wszystka broń,granaty ,c4 i co najważniejsze nie mam aparatu ani kamieni.

Broń przypisałem od nowa ale aparatu i kamieni nie moge - nie wiem co jest .

może ktoś z was spotkał się z takim samym problemem ???

Dodam jeszcze ze wogule nie moge zadnego zastrzyku sobie zrobić - tam gdzie mial byc aparat to teraz jest tak jakby zmiana broni , tam gdzie kamienie - nic nie ma a tam gdzie zastrzyki tez pusto.

Edytowane przez strusiu44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi granatnik nie pomogł a wysadziłem 4 kolesi naraz, kampania ukonczona i wyspa przejeta, teraz załuje ze przejałem posterunki, sugestie?? bo w tych miejscach co sie respia piraci probowałem i 4 trafiłem i nie wpadło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyty masz problem z granatnikiem a ja potrzebuje kamieni aby odwrucic uwagę .

a ich nie mam .

sproboj załadować ostatni zapis z ręki może to coś pomoże .a jak nie to proponuje zacząć gre od nowa i pierwsze co rozwalic 4 gości i platyna powinna wpaść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyty masz problem z granatnikiem a ja potrzebuje kamieni aby odwrucic uwagę .

a ich nie mam .

sproboj załadować ostatni zapis z ręki może to coś pomoże .a jak nie to proponuje zacząć gre od nowa i pierwsze co rozwalic 4 gości i platyna powinna wpaść .

Podobno ma wyjsc patch co ma naprawic to z tym aparatem i kamieniem a jeszcze sprobuje RPG jak nie pomoze to od nowa wezme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze inny problem. Tak mi się wydaje.

Otóż ukończyłem kampanię, przejąłem prawie wszystkie posterunki (ponad połowa po cichu), a trofeum odnośnie odwrócenia uwagi 25 wrogów za pomocą kamienia jeszcze nie wpadło. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie udało mi się tego zrobić... Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróg musi zrobić pełny obieg żebyś miał zaliczone odwrócenie uwagi...czyli...musi dojść do miejsca gdzie rzuciłeś kamień, rozejrzeć się i wrócić na swojej miejsce...inaczej nie będziesz miał zaliczonego odwrócenia uwagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za informację, chociaż i tak wydaje mi się że powinno już wcześniej wpaść. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za informację, chociaż i tak wydaje mi się że powinno już wcześniej wpaść. :)

Raczej nie, jeśli odwracałeś uwagę gościa to przeważnie zabijałeś go w momencie, gdy do Ciebie podchodził (lub w kierunku, gdzie padł kamień). Rzadko zdarzało Ci się, że wracał na swoje miejsce ;) Ja też musiałem trochę przysiąść, by mi ten trofik wpadł, ale trwało to jakieś 5-10 minut. Dobrze się skitrać tylko trzeba i nie ma problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×