Skocz do zawartości
LionelPL

Pro Evolution Soccer 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby na premierę wypuscili grę w takim stanie jak jest teraz po tych wszystkich łatkach to mieli byśmy chuczny powrót króla, a tak dużo graczy zniechęcili do siebie i teraz ci co dali sobie spokój z PESem już raczej nie wrócą bez konkretnego szoku graficznego, to co ma ich niby przekonac ? naprawiona rozgrywka i tyle? nie nie , nie tendy droga drogie konami, ja co prawda zostaę do końca z PESem bo kocham tą gre od dziecka a 14 po patchach jest miodna masakrycznie!

Edytowane przez gitara1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES upada i to z hukiem. Aż serce się kraje, że taka marka prezentuje takie poziom. Jeśli 2015 będzie niewypałem, może 2016 w ogóle się nie pojawi? :/ Po tym trailerze, ciągłym ściemnianiu, nie wygląda to zbyt dobrze. EA z Fifą powoli, ale prze do przodu dodając coś i zmieniając, może nie zawsze na lepsze, ale jednak udoskonala grę. KONAMI poza grafiką, chociaż i ta nie jest aż taka cudowna, nie robi żadnego progresu. Czekam na dobrego PESa, w tym roku kupię pewnie Fifę 15, chyba że faktycznie gotowy produkt od japońców okaże się lepszy od PES 2014... a najchętniej chciałbym zobaczyć kopankę od 2K. Taki powiew świeżości mógłby potężnie zachwiać rynkiem kopanek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest już to z tym powrotem króla. On już tak dochodzi od ps2 i biedak już tak stary jest że chyba jednak niedojdzie i umrze nam po prostu naturalną śmiercią :) A 2014 to co najwyżej poprawna gra wręcz średnia. Teraz po tej nowej łatce nie zauważyliście że znowu jakby nie szło zza pola karnego strzelić bramki. Wczoraj mi jedna wpadła na chyba 50 meczy. Żenujące. To samo wypuszczenie trójkątem też nieźle spier... żeby to utrudnić to zrobili tak że nawet jak się muśnie lekko trójkąt to piłka po ziemi idzie z takim impetem że zawsze pada łupem bramkarza. Słabe w chu...Skoro chcą ograniczyć granie trójkątem to niech go całkowicie wypieprzą przynajmniej będę miał pewność żeby nie używać tego przycisku i nie będę niepotrzebnie go używał niszcząc akcję. To nawet mój kumpel zauważył który gra mało w gry znamienny jest jego tekst" a po podaniu trójkątem ta piłka kiedykolwiek dochodzi do zawodnika czy zawsze bramkarz ją przejmuje ?" Te animacje tak samo zamiast pomagać w grze to one cały feeling niszczą. Kto to widział że aby odebrać piłkę trzeba wychylić pada w danym kierunku i wtedy sie załączy albo i nie animacja wystawienia nogi. Toż to żadnego wpływu się na to niema. To ja już wolę odbieranie z 2013 gdzie to ja mam wpływ na odbiór i to zależy od przycisków i mojej reakcji niż bieganie koło zawodnika i wychylenie gałki i czekanie aż miłościwie się wgra wystawienie nogi. Ja rozumiem na czym polega tu gra obronna i jej się nauczyłem i wiem że taka teraz jest mechanika w tej serii ale kompletnie mi to nie odpowiada. Wczoraj za to byłem u kumpla który ma stara 13. Boże cóż to za feeling, wolność, trzaskanie tam akcji to coś pięknego nawet ten trójkąt przez całe boiska tak nie doskwiera. Ten pes w konstruowaniu akcji to może buty czyścić 13. No i fizyka piłki która w porównianiu z 2013 nie istnieje. Ta w 14 to w zasadzie powoli kalka tej z fify co jest dla mnie czysta zbrodnią.  W tego pesa jak zagram 5 meczy to jest full czy to są wygrane czy przegrane to zawsze się czuje źle po graniu i przechodzi ochota na granie na 2-3 dni. Ta 14 to jednak jest sztuczny twór dla mnie i chyba nie tylko dla mnie widząc jak mało ludzi w to gra. Z 2k games już tu była gadka nie raz. Ich jedne wypuszczenie gry piłkarskiej skutkowało by zamknięciem oddziału konami odpowiedzialnego za gry piłkarskie bo EA by sobie poradziło ze swoim molochem w postaci wagonów mamony i marketingiem na najwyższym poziomie. Ludzie grający w pesa przerzucili by się na 2k a cała reszta dalej by grała w fifę i dla konami by zabrakło miejsca.  

 

Co do 2015 to ciągle tylko piszą że to w zasadzie upgrade do 2014. Na razie trzeba czekać na gameplay żeby cokolwiek stwierdzić ale skoro pierwsze wrażenia sa takie i to w zasadzie wszystkich którzy już grali to można tylko zgrzytać zębami i się modlić aby to niebyła prawda. Jasny panie ludzie tu czekali na uderzenie takie że mieliśmy pluć zębami a tu się mówi o jakimś upgradzie do 2014? WTF?! Jeśli to się okaże prawdą to coś mi się wydaje że długo już ta seria nie pociągnie. I w sumie lepiej dla niej. Jeszcze co piszą na zachodzie ale to nie wiadomo czy prawda po prostu na paru forach się to pojawiło jak WENB że ponoć to co mówili że ekipa sie przeniosła do anglii żeby lepiej zrobić pesa to sie okazuje że ta ekipa europejczyków jest odpowiedzialna za jakieś społecznościowe sprawy. Pisze ponoć bo aż mi trudno uwierzyć jeśli by to miała być prawda. To by tylko świadczyło o tym jak bardzo jest już słabe i głupie konami.

Edytowane przez vincent
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury.Bardzo dobrze zrobili z trójkątem.Zagraj sobie na jednej kresce (podania) to podasz tam gdzie Ty chcesz....Ja tam z odbiorami problemów nie mam żadnych :)To samo z konstruowaniem akcji i strzałami z dystansu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dzieci teraz narzekają bo trójkąty im nie siadają jak w PES2013 i na początku 14 i nie potrafią teraz grac takim realem bez długiej na RONALDO !!!!

 

PES 2014 po wszystkich łatkach jest bardzo wymagającą grą a wręcz symulacją i tyle w temacie! 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dzieci teraz narzekają bo trójkąty im nie siadają jak w PES2013 i na początku 14 i nie potrafią teraz grac takim realem bez długiej na RONALDO !!!!

 

 

Myślałem że tylko Munited13 czy jak mu tam leciało chciał robić z siebie idiotę i wypisywał te głupoty o jakiś dzieciach ronaldach itp. Chłopie nie zniżaj się do poziomu tego śmiecia jaki tu był bo jesteś za inteligentny na to. Zbastuj z tymi dziećmi bo sie ośmieszasz. Swoja drogą fajne wytłumaczenie dla używania trójkąta. Skoro ktoś go używa to jest dzieckiem. Ręce opadają. "Bardzo dobrze zrobili z trójkątem" Co tam jest ale dobrego jakoś to uzasadnij bo ja dałem przykład że lekkie muśniecie trójkąta skutkuje w 90 % taką mocą która niema prawa być przy tak lekkim klepnięciu trójkąta. To jest "fajne" no nie bardzo nie przynajmniej dla gracza który oczekuje żeby moc podania/wypuszczenia miała znaczenie. Jeśli tak chcą zahamować granie trójkątem to strasznie słabe to.

 

Tu porównanie teaserów pesów 14 i 15 tu wychodzi na to że im się nawet nie chciało zrobić nic nowego tylko zrobili kopiuj wklej. Żenujące jeśli to prawda:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Fq5dVYgoL8g#t=148

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent- nic dodać, nic ująć. PES 2014 sprzedałem w lutym i od tego czasu gram, z resztą tak jak tysiące innych, w PES 2013. Pomimo swoich niedociągnięć, których ma w sumie niewiele daje o wiele więcej frajdy. Trójkąt można jakoś przeboleć, choć nie napiszę, że nie zdarza mi się wyłączyć mecz przez Van der Mircha itd. Jednakże swoboda jaką tam mam jest nieporównywalna z tą z 2014. Nie wpadające gole  zza pola to jeszcze nic, ale te podania trójkątem :O

Niech nikt mi nie pisze, że na jednej kresce podam gdzie chcę, bo tydzień temu graliśmy z kumplem online 2vs2 (on cały czas gra w 2014) i co chwilę na zmianę mieliśmy do siebie pretensje o zjebanie akcji, właśnie przez trójkąt, który lekko muskałem, a piłkarz i tak podawał tak, że piła leciała na aut, do bramkarza itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja i ta będe stał w obronie PES2014 bo teraz gra się swietnie a wy czepiacie się głupiego trójkąta że nic po nim nie wchodzi a w 2013 za to wszystko opierało się na trójkącie i to dopiero był idiotyzm a nie gra, czy chcecie tego czy nie gry piłkarskie będą szy w tym kierunku co PES2014 bo każdy chce wprowadzac animację zawodników na jak najwyższym poziomie po to by gra przypominała prawdziwy mecz. 

 

tak się składa że jest wielu graczy którzy nauczyli się grac w PESa 2014 i nie wrócili by do 13 za nic w swiecie bo 2014 to miód dla oczów jak się go ogarnie,

 

Szejk od lutego to ta gra dopiero zaczynała nabierac rumieńców  teraz to zupełnie inny tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w PESie zagralem ligę mistrzów i już więcej nie wlaczylem. Tak jak pisały osoby wyżej chcę lekko trójkątem podać żeby wyszedł sam na sam to piłka leci aż do bramkarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grajcie dalej na 3 czy 4 kreskach :) i placzcie że wam trojkąty nie dochodzą :) Choć 14 idealna nie jest to bije 13 o klase .Można zrobić z piłką co się chę tylko trzeba umieć i się wysilić trochę ,a nie jak w 13 stce mozna było przegrac z kimś kto nigdy w ta grę nie grał bo walił tylko trójkąty i zawsze coś przesżło.Dla mnie to nie ma co porównywać nawet tych gier.Gitara odezwij się na gg to zagramy jakiegoś spara jak coś :) Bo widze że chwalisz 14 to pewnie też dobrze ogarniasz grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że grałem tydzień temu online, także gra była po po patchach... tzn od razu było widać, że jest po patchach, bo grałem online bez problemu. Ja niczego nie bronię, niczego nie wspieram, piszę jak jest. Pisałem też, że gram na jednej kresce i trójkątem podaje się tak jak na trzech kreskach- kumpel tak gra. Do tego śmieszne jest jak graliśmy dzidę bramkarzem, potem przedłużenie główką i bramka- schemat taki, że waliliśmy w taki sposób bramki co pewien czas. Do tego brak swobody, czuć to. Za to wślizgi i animacje miód malina- tylko jak Fifa miała potężny argument w tym aspekcie to ludzie ją krytykowali, teraz podobnie jest z PESem.

Edytowane przez Szejk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trójkąt ale działał w miarę normalnie dopiero ostatnia łatka czy przedostatnia go zniszczyła. Już mówiłem skoro tak ma wyglądać ukrócenie trójkąta to niech całkowicie usuną ten przycisk bo na chłopski rozum po co ten przycisk działa skoro każde jego naciśniecie czy mocno czy słabo czy na 4 kreskach czy na 1 to w 90 % jest to zaprogramowane tak że piłka leci jak rakieta do bramkarza. Słabiutki mechanizm. Usunąć ten przycisk i tyle bo jesli tak mają ograniczać granie przyciskiem to sa strasznie malutcy. I gra po ostatnim patchu jest gorsza niż przedostatnim gdzie była wyważona lub nawet przesunięta na obronę ale to kwestia gustu kto lubi jakie nastawienie czy atak czy obrona pisze to tylko dlatego żeby nie pisać że co łatka to gra lepsza bo to nieprawda.  przynajmniej nie dla wszytkich. Dobrze że ta dyskusja znowu wróciła na normalne tory a nie pisanie że użycie trójkąta to bycie dzieckiem aha i musi być też ronaldo w takim poście  :) To taka święta trójca jeśli się niema argumentu że coś jest spierd... totalnie i trzeba to jakoś uzasadnić a do tego zawsze najlepiej nadaję się pan Ronaldo, trójkąt, i dziecko :) kocham was.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie ! Jak ustawić HS tak aby działał podczas meczu online ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyta te wypociny niektórych to nie wiadomo czy się śmiać czy już płakać. Od kilkudziesięciu stron jedno i to samo. Niektórzy piszą, że już sprzedali tą grę a dalej się udzielają i marudzą... po co??
Nie spodobała Ci się gra, sprzedałeś, wróciłeś o 13?  ok. Tyle w temacie.  Mnie osobiście lepiej się gra w 14 niż w 13 i to jest moja opinia, ale po co wałkować jedno i to samo o tych trójkątach?  Na prawdę już KAŻDY wie jakie ta gra ma zalety a jakie wady.
:thanks:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grassek

 

Popieram co drugi tu pisze że sprzedał że 13 wymiata że 14 to badziew itp tylko pytam po co?  mineło już trochę czasu i kto miał wrócic do 13 to wrócił a kto został przy 14 to został i nic tego nie zmieni, skoro 13 jest taka dla nich zajebista to po kiego bata wchodzą  na forum o 14 i zniechęcają ludzi do tej częsci.

 

Dla mnie początki były tragiczne z 14 ale za to teraz jest miodzio w porównaniu z tym co było po premierze. moim zdaniem PES idzie w dobrą strone bo ich kopanka zaczyna przypominac momentami prawdziwy mecz. wiadomo że to jest pierwsza częsc na nowym silniku i że była nie dopracowana, ale dajmy im czas aż się rozwiną, jedyne co mnie boli to to że PES2015 wychodzi na PS3 co spowoduje ograniczenia w wersji na ps4 i napewno nie będzie wielkiego BOOOOOM! i teraz pytanie czy kupic PS4 czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz PS4 tylko dla PESa to ja bym poczekał do porównania obu wersji i wtedy ocenił czy kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz PS4 tylko dla PESa to ja bym poczekał do porównania obu wersji i wtedy ocenił czy kupić.

w sumie to gram tylko w 2 gry

 

PES

BATTLEFIELD

 

i tak PES 2014 jest całkiem fajny a Battlefield schodzi na psy najpierw ta beznadziejna 4 a teraz BFH i dlatego zwlekam z kupnem konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. W kolejne odsłony PES'a na PS3 nie pogramy.  Tworzyć na konsole starej generacji dalej będą, ale co z tego jak będzie to niegrywalne.

Widać już momentami przy PES 14 jak przy replay'ach, wejściach piłkarzy na boisko czy innych przerywnikach - konsola po prostu nie wyrabia. Bynajmniej u mnie bardzo wtedy tnie.
Czy warto kupować PS4 dla PES 2015?  Tego się nie dowiesz dopóki gra nie wyjdzie i dopóki nie zagrasz, bo wiadomo, że KONAMI na słowo uwierzyć nie można.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 z kopankami Będzie tak jak z Fifą na PS2. Co rok wychodzi a zmieniają tylko koszulki i składy.

@gitara1986 to jak ci zostaje tylko PES to poczekaj do września i wtedy zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem mam akurat trochę wolnego czasu próbowałem na nowo się wkręcić w tego pesa ale nie da rady, kompletnie nie czuję tej gry, żaden mecz nie sprawia mi satysfakcji, prawie rok czasu grania i nadal nie umieć w to grać? Nawet specjalnie sobie cały trening przerobiłem. Nie wiem czy ze mną coś nie tak jest ale odpuszczam pierwszy PES który mnie tak irytuje ;)

Edytowane przez KoRcZuS
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wręcz przeciwnie :) Wreszcie PES który nie jest schematyczny jak poprzednie, wreszcie jest gra, która nie opiera sie tylko na TRÓJKĄCIE, gra w której trzeba trochę pomyśleć i nie zawsze piłka chodzi jak po sznurku :) NAJLEPSZY PES według mnie. Teraz marudzą pewnie tylko Ci, którzy naparzali cały czas trójkąt z nadzieją, że napastnik przejmie piłkę i będzie "setka". Niestety panowie dostaliśmy grę. w której trzeba trochę ruszyć głową. Nie mówię, że jest grą bez wad, bo to co się dzieje czasami w obronie przechodzi wszystko ale da się z tym żyć :) Jak dla mnie najlepsza część :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wręcz przeciwnie :) Wreszcie PES który nie jest schematyczny jak poprzednie, wreszcie jest gra, która nie opiera sie tylko na TRÓJKĄCIE, gra w której trzeba trochę pomyśleć i nie zawsze piłka chodzi jak po sznurku :) NAJLEPSZY PES według mnie. Teraz marudzą pewnie tylko Ci, którzy naparzali cały czas trójkąt z nadzieją, że napastnik przejmie piłkę i będzie "setka". Niestety panowie dostaliśmy grę. w której trzeba trochę ruszyć głową. Nie mówię, że jest grą bez wad, bo to co się dzieje czasami w obronie przechodzi wszystko ale da się z tym żyć :) Jak dla mnie najlepsza część :)

Coś w tym jest :)

Chociaż nie gram w to sam, bo zawsze z kumplem na kanapie 2 vs 2 online, to frajda jest zawsze niesamowita i gra się miodnie :)

Co do tych zasranych Waszych trójkątów (bo o niczym innym tu nikt nie pisze... -_- )  to się nie zgodzę, bo w tej odsłonie PES'a również można grać trójkątami i nie widze w tym nic złego tylko z jednego powodu... Tutaj trzeba umieć tak grać, nie tak jak w PES13, gdzie każdy noob mógł wygrać podaniami spod swojego pola karnego pod brame przeciwnika. Między innymi pewnie większość odeszła od "13" i przerzuciła się na 14, gdzie takie podania wymagają profesjonalizmu i zazwyczaj jest to balansowanie na granicy spalonego, więc wątpie, że w "14" ktoś tak gra notorycznie, bo po prostu przegra. Jest to fajnie i solidnie zrobione z tymi podaniami (choć nie zawsze).

:thanks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wręcz przeciwnie :) Wreszcie PES który nie jest schematyczny jak poprzednie, wreszcie jest gra, która nie opiera sie tylko na TRÓJKĄCIE, gra w której trzeba trochę pomyśleć i nie zawsze piłka chodzi jak po sznurku :) NAJLEPSZY PES według mnie. Teraz marudzą pewnie tylko Ci, którzy naparzali cały czas trójkąt z nadzieją, że napastnik przejmie piłkę i będzie "setka". Niestety panowie dostaliśmy grę. w której trzeba trochę ruszyć głową. Nie mówię, że jest grą bez wad, bo to co się dzieje czasami w obronie przechodzi wszystko ale da się z tym żyć :) Jak dla mnie najlepsza część :)

A potrafisz czytać ze zrozumieniem?? Rzadko używałem trójkąta ale nie przeczę, że gdy okazja była przednia to użyłem.

2014 nie podoba mi sięz zupełnie innych powodów, które już zresztą opisałem wiec swoje domysły zachowaj dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie prawo mieć swoje zdanie, jak Wam się dobrze gra to spoko :)Ja mam takie dziwne odczucia, że grało mi się dobrze po tym pierwszym patchu który niby wszystko naprawił, pamiętam, że nawet tutaj pisałem, że teraz siadam i chce mi się po każdym meczu zagrać następny, a nie tak jak wcześniej 2 mecze i miałem dość, na drugi dzień wracałem z myślami nie wierzę, że tak się do dupy gra dzisiaj będzie lepiej, heh i znowu to samo.

Może jeszcze kiedyś z nudów sobie usiąde i pogram off-line jakąś ligę czy coś, może kwestia treningu ale ogólnie mnie gra odpycha strasznie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×