Skocz do zawartości
Siriondel

Okami HD [PSN]

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie praise. Czy w "miejscu bez powrotu" (żeby nie spoilować) jest jakaś okazja do zdobycia dodatkowych punktów?

Tak jak pisałem, jestem już przy końcu, a praise brakuje - w chwili obecnej około 700 - mam kilka koralików do zebrania związanych z questami, to przypuszczam, że coś wpadnie, ale może być mało. Jedyne co ominąłem to w momencie, w którym cofamy się do przeszłości - nie miałem ulepszonego slasha żeby kilka koniczynek załatwić.

 

Są jakieś dobre miejsca/questy, w których wpada tego sporo? Woziłem ludzi po rzece w stolicy, będę jeszcze załatwiał z Mr Flowerem, jest coś jeszcze niezwiązanego z koralikami?

Później nie ma już możliwości zebrania Praise. Jeżeli twierdzisz, że robisz wszystko, to nie powinieneś się bać o jego brak. Ja miałem czterocyfrową nadwyżkę na koniec. Najwięcej Praise (z tego co pamiętam) łapie się w jaskiniach, gdzie składa się pieniężne ofiary na sekretne techniki. Zdobądź też wszystkie koraliki, ożywiaj koniczyny schowane wewnątrz skał, które trzeba otworzyć przez Power Slash 2 i 3.

 

Wyczytałem też, że w NG+ można dozbierać brakujący praise, bo wykupione ulepszenia przechodzą - prawda to?

Prawda, to w końcu NG+, ulepszenia się przenoszą. Nie sądzę, żeby to było potrzebne, zamknąć się w jednym przejściu jest bardzo łatwo. A jak się nie zdobędzie koralików (to jedyne, co można przegapić, jak np. za pierwszym razem nie chce się używać poradnika za wszelką cenę), to nie ma różnicy, bo te się nie przenoszą i trzeba je od nowa zbierać.

 

1. Z tego co wyczytałem w necie, do pominięcia jest pucharek za zdobycie koralików, z tego powodu, że pierwszy koralik staje się z czasem niedostępny (przypuszczam, że po pierwszej walce z wiadomo kim).

Źródło masz? W życiu o tym nie słyszałem. Jak dla mnie - fake info. Do Cave of Nagi można przecież wrócić w (niemal) dowolnym momencie.

 

2. Haruka, od którego dostajemy jedną z Wanted Lists, rezyduje nie w Sasa, lecz w hotelu w Kusa.

Będzie poprawione. Dzięki.

 

3. Można by dorzucić do poradnika mapkę z potworami z Wanted Lists (np. http://faqs.neoseeker.com/Games/PS2/okami_wanted_monster.png) - nie są one w losowych miejscach, tylko zawsze w tych samych - trochę się naszukałem zanim odpaliłem google.

Tak, wiem o tym, ale nie chciałem już komplikować sprawy. Potworów na mapach nie jest dużo i nie widzę powodu, by trzeba było chirurgicznie przetrzepywać mapy, by wejść tylko w te walki, w które się chce, szczególnie że zwoje nas gonią i trzeba między nimi lawirować. Nie sądzę, by zwyczajne zabicie wszystkiego zajmowało aż o tyle dłużej, by trzeba było wyszczególniać konkretne lokacje. No i to zawsze kasa oraz bonus do końcowych statów, jeśli jeszcze jakiś jest potrzebny. Edytowane przez Siriondel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Z tego co wyczytałem w necie, do pominięcia jest pucharek za zdobycie koralików, z tego powodu, że pierwszy koralik staje się z czasem niedostępny (przypuszczam, że po pierwszej walce z wiadomo kim).

 

 

Taka informacja jest w poradnikach na ps3trophies.org i tak, właśnie o tą walkę chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to sam i dam znać.

Jak trochę pogooglowałem to chyba jednak nie znika możliwość zebrania pierwszego koralika - raczej ludzie w necie się nie skarżą, że przegapili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zamieszanie. Właśnie załadowałem save sprzed samej "tęczy" (coby nie spoilować) i można się wrócić po pierwszy koralik więc mit z ps3trophies jest zdementowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, macie może jakieś porady co do złapania ryby  - Flying Fish? To jedyna "znajdźka" której mi brakuje do platyny. Miał może ktoś problemy z złapaniem tej sztuki?  Łowię w Kamui, w nocy małe okazy i nic :< 2h łowienie i same koniki morskie :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×