Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązania nie mam ale może pomoże Ci fakt że tryb uśpienia "pauzuje" Bloodborne.

Drugi pad też się przydaje.

W razie problemów podpięcie pada kablem też powinno "na szybko" pomóc.

 

Jeżeli problem się nie powtórzy to reklamuj konsolę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem, znaczy wszedłem w tryb uśpienia.
Kabel też szybko podpiąłem bo myślałem że się rozładował, ale dziwnym wydało mi się to że nawet wtedy nie mogłem uruchomić pada. Na razie dalej testuje, konsola włączona sobie chodzi z grą, zobaczymy czy dalej się będzie coś działo.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ostrzec wszystkich przed kolejnym babolem tego badziewnego pada. W głowie mi się nie mieści jak mogli zrobić taki szajs...

Otóż gumki pod R2 i L2 pękają w bardzo prosty sposób. Element który dociska gumę jest zrobiony praktycznie do szpica, co za debil to projektował to nie wiem...

Zamówiłem już sobie 2 zestawy świeżych gumek (tak, tak...). Z przesyłka wyszło koło 17 zł, wziąłem najtańsze z allegro, żeby zobaczyć co to w ogóle jest i czy nie pęknie bo dwóch użyciach...

Później daje fotki, o którą gumę chodzi i radzę każdemu się już zabezpieczyć :D

e69d80f23f9d44c0ebacb37321f8f645.jpg

f001ba33ae14ad639abd2b3628e9feb9.jpg

Możecie nawet na drugim zdjęciu zobaczyć jak w poprzek gumki jest wyrobiona dziura. Próbowałem domowymi sposobami, ale mało co się sprawdza, a trzeba pamiętać, że cokolwiek tam damy to zmniejsza się komfort wciskania przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gumki wyrabiają się w ten sam sposób - też brałem najtańsze z Alledrogo i po jakimś czasie miały to samo poprzeczne wyżłobienie. To niestety wina idiotów projektującego pada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzypią Wam triggery, a boicie się WD40, to znalazłam łatwy i mniej inwazyjny sposób. Zastosowałam dzisiaj, odłożyłam pada na 30 minut i póki co R2 chodzi gładko :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele co wy robicie z tymi padami? jednym analogi sie zdzieraja innym jakies gumki pod trigerami xD uzytkowalem tego pada przez rok non stop i nic sie nie dzialo o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele co wy robicie z tymi padami? jednym analogi sie zdzieraja innym jakies gumki pod trigerami xD uzytkowalem tego pada przez rok non stop i nic sie nie dzialo o_O

Masz dużo szczęścia albo grasz okazjonalnie.

Niektórzy na tym forum grają bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele co wy robicie z tymi padami? jednym analogi sie zdzieraja innym jakies gumki pod trigerami xD uzytkowalem tego pada przez rok non stop i nic sie nie dzialo o_O

Używamy do grania...

Rozkręć sobie kiedyś pada i zobacz jak u Ciebie wyglądają te gumki. Może nie będą pęknięte, ale wyżłobienia od triggera będą mieć na pewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam ze jesli faktycznie ktos niedorobiony projektowal pada, lub co gorsza niedorobki sa wina ciecia kosztow w stylu 0,01$ na sztuce przy produkcji to karny penis dla Sony.

Z ciekawosci jak triggery byly rozwiazane w prawie niezniszczalnych a przynajmniej owianych dobra slawa DualShockach3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam ze jesli faktycznie ktos niedorobiony projektowal pada, lub co gorsza niedorobki sa wina ciecia kosztow w stylu 0,01$ na sztuce przy produkcji to karny penis dla Sony.

Z ciekawosci jak triggery byly rozwiazane w prawie niezniszczalnych a przynajmniej owianych dobra slawa DualShockach3?

DS3 jest genialny w swej prostocie.

Tylko człowiek ułomny potrafiłby coś w środku zepsuć przy rozbieraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o aluminiowych analogach? Warto zainwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejki z obydwu padów starte, nic dziwnego mam je od daty premiery, teraz poszły analogi w sensie gumki popękały i to ostro bo wcześniej miałem nakładki na grzybki lecz z powodu używania pada przez moje roczne dziecko musiałem je zdemontować. I teraz problem wielki w serwisie brak czytelnych naklejek oznacza niemożliwość odczytania numeru seryjnego urządzenia więć PRAM się wypina.

Spróbuje je zreklamować jeszcze w MM tam gdzie kupiłem ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ktoś miał podobny problem.?

Śmieszne te całe pady jak całe Sony, bubel za bublem (aparat czy tv jeden czort)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejki z obydwu padów starte, nic dziwnego mam je od daty premiery, teraz poszły analogi w sensie gumki popękały i to ostro bo wcześniej miałem nakładki na grzybki lecz z powodu używania pada przez moje roczne dziecko musiałem je zdemontować. I teraz problem wielki w serwisie brak czytelnych naklejek oznacza niemożliwość odczytania numeru seryjnego urządzenia więć PRAM się wypina.

Spróbuje je zreklamować jeszcze w MM tam gdzie kupiłem ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ktoś miał podobny problem.?

Śmieszne te całe pady jak całe Sony, bubel za bublem (aparat czy tv jeden czort)

Jaki PRAM?

 

Przecież PRAM nie serwisuje bezpośrednio konsoli i akcesorium od dłuższego czasu.

Wszystko leci przez wsparcie Playstation i serwisowane jest we Francji. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sephirot

Nie czepiaj się drobnego szeczegółu, ale ok! Niech Ci będzie masz rację, ale co z tego jak i tak nie pomożesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzwoniłeś na wsparcie Playstation czy do PRAMu?

Ja się nie czepiam tylko próbuje ci pomóc. 

Ze wsparciem technicznym zawsze była i jest inna rozmowa niż z PRAM'em.

W tym momencie powinien wystarczyć pad i paragon a jak pad był zakupiony w zestawie z konsolą to ID konsoli.

Przez jakiś czas działało nawet wpisanie samych zer w formularzu.

Nie Twoja wina że numery seryjne się ścierają. Dzwoń na wsparcie techniczne i załatwiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam pada DualShock 4, dziś kupiłem Uncharted na PS4 i mam problem z padem.

Gdy sie ruszam głównym bohaterem, tzn ide do przodu to tak jakbym miał lewy analog zepsuty bo postać bardzo powoli idzie, a gdy zmienie na drugi pad to postać już chodzi normalnie. Dbam o swój sprzęt, nie rzucam padem a mimo wszystko analog nie działa poprawnie. W innych grach nie odczuwałem, by analog nie dzialał poprawnie.

Czy pad podlega gwarancji? Ew. Jak samemu to naprawić? Mieliście już podobne sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z moim DS4.

 

Gram teraz w Uncharted i gdy ruszam się postacią do przodu, to ona idzie, ale wolno, tak, jakby lewy analog nie kontaktował do końca jak go wychylę do góry.

Gdy zmieniłem na drugi pad to było wszystko w porządku więc raczej to wina pada.

 

Czy mogę go dać na gwarancję? (PS4 kupiłem w RTV Euro AGD) To mam go zanieść do RTV, znaczy się sam pad?

 

A może są jakieś domowe sposoby na naprawienie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gumki wyrabiają się w ten sam sposób - też brałem najtańsze z Alledrogo i po jakimś czasie miały to samo poprzeczne wyżłobienie. To niestety wina idiotów projektującego pada...

Dzisiaj dotarły, wymieniłem i co? To samo? Dlaczego?

Wg mnie guma za miękka jest w tym zamienniku + wydaje mi się, że skok tego czarnego przewodnika jest zbyt mały.

Już myślałem, że po prostu pada rozbiorę i sprzedam na części na allegro, a kupię sobie po prostu nowego, bo szkoda mi nerwów.

 

Ale wpadłem na prosty pomysł... Podłożyłem taśmę pod tą cała plastikową płytkę przewodzącą i działa...

Początkowo strasznie późno trigger łapał, na PC jak sprawdzałem to trigger zaczynał łapać dopiero pod sam koniec praktycznie.

Świeże pady łapią zaraz przy początku, więc podkładałem tyle taśmy, aż ten też nie zacznie od samego początku łapać.

No i w końcu znalazłem złoty środek.

 

Jeszcze mam strasznie piny zjechane na taśmie łączącej diodę i port ładowania, z całą resztą. Chodzi o tą taśmę co po prostu łączy jedną część obudowy z drugą.

Tutaj już dosłownie piny mi się sypią, ale na chwilę obecną działa. Nie wiem tylko czy ma ona jakikolwiek wpływ na działanie reszty pada, w tym właśnie triggerów.

 

Mimo wszystko wciąż twierdzę, że jakościowo jest to najgorszy pad jaki Sony do tej pory wydało.

Pady z PSX'a były pancerne, z PS2 również, PS3 już zalatywały tanią chińszczyzną, a plastik odpadał przy analogach, ale te od PS4 to jest po prostu gówno do kwadratu.

Ergonomicznie owszem, jest świetny, ale nic poza tym. Wolałbym już starego Dualshocka 3, ale przynajmniej bez żadnych problemów.

W PS3 mam pady od dnia premiery konsoli, czyli obecnie chyba z 8 lat już i jedyne co wymieniałem to gałki, a to i tak sam je zniszczyłem.

Nigdy tam nie musiałem wymieniać triggerów, przycisków, gumek, tasiemek, itd.

 

Ja rozumiem, że trzeba robić po kosztach wszystko, ale są kierwa jego mać jakieś granice przyzwoitości...

Jestem ciekaw czy u konkurencji też taka tandeta w środku po rozebraniu. Domyślam się, że tak, ale musiałbym to na własne oczy zobaczyć.

 

PS.

Czytałem na redditcie, że podobno biały pad ma jakoś inaczej skonstruowane triggery, czy jakieś tam części są z innego materiału.

Ktoś miał okazje to sprawdzić? Bo tak czy siak miałem kiedyś kupować białego pada, ale jeśli to rzeczywiście prawda, to tym bardziej nie będę się zastanawiać nad zakupem.

A ten badziew, który mam teraz posłałbym na części, żeby cokolwiek odzyskać pieniędzy z tego szmelcu...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też piny na taśmie były zjechane, ale to wina częstego wyciągania taśmy ze złącza. Wymiana na nową załatwiła sprawę.

No i też mam podłożony kawałek plastiku pod folię ze stykami - póki co się sprawdza, ale trzeba będzie pomyśleć nad jakimś innym rozwiązaniem tej amatorszczyzny Sony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dorwałeś taśmę? Bo też muszę kupić do siebie, a nigdzie obecnie nie mogę znaleźć.

Napisałem do jednego sklepiku z częściami (bitpoland, czy jakoś tak), także czekam co mi napiszą.

Jak masz jakiś namiar to będę wdzięczny :)

 

Co do triggerów to jest po prostu tragedia.

Aby zapobiec zjeżdżaniu gumek, trzeba by coś dać na ten bolec od triggera, jakiś płaski przedmiot, żeby dociskał ładnie cały okrąg na tej gumce.

Wtedy gumka by się nigdy nie zjechała. Tylko bądź tu mądry i wymyśl coś takiego, żeby to wytrzymało z co najmniej rok, albo i dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie strony wstecz dawałem linki (pisze teraz przez Tapatalka i ciężko je skopiować). Ja kupowałem na Aliexpresie razem z kilkoma innymi pierdołami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z moim DS4.

 

Gram teraz w Uncharted i gdy ruszam się postacią do przodu, to ona idzie, ale wolno, tak, jakby lewy analog nie kontaktował do końca jak go wychylę do góry.

Gdy zmieniłem na drugi pad to było wszystko w porządku więc raczej to wina pada.

 

Czy mogę go dać na gwarancję? (PS4 kupiłem w RTV Euro AGD) To mam go zanieść do RTV, znaczy się sam pad?

 

A może są jakieś domowe sposoby na naprawienie tego?

Jak masz gwarancję jeszcze to go oddaj, bo wydaje mi się, że to usterka sprzętowa, więc nawet jakbyś rozebrał to nic byś nie zrobił.

Oczywiście wymiana analoga to nie jest dużo roboty, a koszt nowego jest mały, jednak trzeba lubić się w takie rzeczy bawić, choć filozofii w tym nie ma.

 

Jednak jeśli podpadasz pod gwarancję producenta jeszcze (rok od zakupu) to wysyłaj, duże prawdopodobieństwo, że dostaniesz nowego pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola była kupiona ponad rok temu więc nie wiem czy podpadam pod gwarancję producenta, ale z tego co wiem, to w RTV gwarancja jest dwuletnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×