Skocz do zawartości
Gość lechiacci

Problemy z obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem i potrzebuje pomocy jestem na hotelu mam PS3 i monitor multisync 20wmgx2 nec , do tego kabel HDMI-dvi którym już podpinalem się pod monitor w domu tyle ze był on full hd. po podłączeniu konsoli monitor nie reaguje a jedynie się podświetla. ostatnia ustawiana rozdzielczość na PS3 jest większa niż domyślna na monitorze może to jest problem ? ale nie mam jak jej zmienić bo nic nie widzę ;/ pomocy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewnien problem z obrazem. Podczas gry w niektóre gry np Far Cry 3 a dziś Mafia 2 podczas poruszania sie w grze w góre w dól itd pojawiają sie takie proste paski wygląda to troche tak jakby nie wyrabiała grafika i gry tracą na płynności ponieważ z tymi pasami pojawiają sie lekkie zacięcia obrazu. Konsole mam podłączoną przez kabel hdmi. W czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? Poszperałem troche w necie wszedłem w recovery system menu zrobiłem sprawdz uszkodzone i brakujące pliki i po tym jest jakby trochę lepiej. Potem odbudowałem system operacyjny co trwało u mnie 2 minuty trochęmnie to dziwi bo z tego co czytałem trwa to o wiele dłużej ale to już nic nie dało. Zmieniłem kabel hdmi na inny też nic nie dało na mafi 2 pokazują sie paski a na wwe 13 nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak oglądasz filmy masz ten sam efekt?

Dal testów dobrze jakbyś podłączył jeszcze kompa do TV i odpalił jakąś grę żeby sprawdzić czy jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwykły brak synchronizacji pionowej obecny w 99% gier na PS3. Po prostu Sycho Sid ma bardziej wyczulone oko na to zjawisko i mu to przeszkadza. Nie mniej jednak jest to normalne.

 

Inna rzecz, że dobrze by było zobaczyć filmik obrazujący ten efekt, bo "takie proste paski" jest zbyt enigmatyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas oglądania filmów tego nie ma podczas oglądania przerywników filmowych w czasie gry tego nie ma tylko podczas grania a nagrać tego i pokazać niestety nie mam jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po dłuższym graniu zauwazyłem że podczas przerywników filmowych w grze też sie tak dzieje i wygląda to troche tak jak granie w dobrą grę na słabym kompie. A czy mafia 2 powinna sie zainstalować na dysku? Bo mi sie nie instalowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio PS3 fat i nie działa mi PSS ani gry -,- to znaczy widze czarny ekran i nic się nie dzieje. pomozecie co to może być ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                                                                                               Witam!

Mam konsole PS3 niecałe 3 lata. Od pewnego czasu co dłuższy czas zanikał mi obraz w grze. Wygląda, to tak: mam obraz i nagle znika, pojawia się tylko czarny obraz, a co kilka sekund po prawej i lewej stronie pojawia się biały kolor i znowu czarny. Teraz zanika mi obraz w tylko, niektórych grach i w menu głównym PS3. Jeżeli zniknie mi obraz, to wyjmuję końcówkę kabla HDMI i mam znowu obraz (jest tak jak powinno być), ale za kilkanaście sekund znowu mi znika obraz i tak cały czas :sad:   Nieważne czy ta końcówka jest podłączona do PS3 czy telewizora. 

Proszę Was o pomoc.   Odpowiedzi piszcie na mój e-mail: aleksander2001@op.pl       Bardzo proszę. Pilnie potrzebuję pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cos z wejsciem hdmi w tv jest nie tak. Na innym tv sprawdzales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj podlaczyc obraz innym wejsciem, np SCARTem, jesli problemu nie bedzie to tak jak kakaroto napisal, masz problem z wejsciem HDMI w TV (mozliwe tez ze kabel ci sie zepsul).

 

 

PS. Nie podawaj nigdy swojego maila publicznie, ktos ci moze kilka nieciekawych niespodzianek wyslac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis zakupilem ps3 SS 500gb i mam problem z podlaczeniem go pod stary kineskopowy tv otoz mam czarny ekran i nic wiecej w ogole nie reaguje. Wczesniej gralem na TV HD i wszystko bylo cacy ale ojciec przyszedl i mnie wywalil xd Probowalem przywrocic ustawienia domysle poprzez przytrzymanie guzika od odpalania maszyny ale to nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj tak długo aż coś się pojawi. Cis się musi stać, tymbardziej ze dopiero co kipiles sprzet.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki brachu dziala :D

a mam jeszcze jedno pytanko czy gre moge wsadzac na wlaczonej ps3 czy musze wylaczyc wsadzic gre i wlaczyc?

sory za takie durne pytania ale mam ps3 od paru godzin a wczesniej nie mialem stycznosci z tym cacuszkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wlozysz gry do wyłączonej konsoli. Plyte wkladasz i wyciagasz zawsze na wlaczonej konsoli.

Ps: pamietaj jednak zeby zawsze wylaczyc gre przed wyjeciem plyty z nią ;)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem ze obraz: góra-dół jest za bardzo rozciągniety , mam ucięte po mniej wiecej 5 cm obrazu od góry i u dołu tv  samsung ue40d5500 w rozdzielczości 1920x1080 może mi ktoś pomóc brałem w opcjach wyświetlania wpasuj w ekran lub letterbox i ni sie nie zmieniło , nie da sie grac w gry typu mortal kombat ani cod bo nie widac pasków zycia i amunicji prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem ze obraz: góra-dół jest za bardzo rozciągniety , mam ucięte po mniej wiecej 5 cm obrazu od góry i u dołu tv  samsung ue40d5500 w rozdzielczości 1920x1080 może mi ktoś pomóc brałem w opcjach wyświetlania wpasuj w ekran lub letterbox i ni sie nie zmieniło , nie da sie grac w gry typu mortal kombat ani cod bo nie widac pasków zycia i amunicji prosze o pomoc

 

Spróbuj przestawić w TV opcję wyświetlania na "bez overscanu". Powinno być w miejscu gdzie wybierasz pomiędzy 16:9, 4:3 itd.

Edytowane przez Firo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie piwo dla Ciebie kolego podczas właczonego ps wszedlem w opcje tv i okazało sie ze tam obraz był ustawiony na: "powiekszenie" po zmianie na 16:9 wszystko hula jak nalezy super dzieki !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z moją konsola Playstation 3 Super Slim.

Zacznę od przedstawienia wam pewnych informacji które być może okażą się przydatne mianowicie posiadam staary televizor i aby grać klikam na piloscie ''AV'' :D

Konsolę mam od 6 miesięcy kupiłem ją w MediaExpercie nową.

 

I teraz tak : konsolę wziąłem do kolegi który ma nowoczesny telewizor 50'' i wogóle full wypas i wszytsko było ok gralismy sobie i git lecz gdy wróciłem do domu i chciałem właczyć konsole u mnie na moim staarym pudle jak zwykle klikając na pilocie przycisk AV po uprzednim włączeniu konsoli jak i telewizora  nic sie nie działo konsola chodziła a ekran tv był nadal czarny :'(

 

Resetowałem konsole podpinałem kilka razy kable  i nic :(

 

 

 

O co chodzi? jak mogę zażegnać ten problem??

 

 

Pozdrawiam. I liczę na Waszą pomoc przyjaciele !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop

 

Panowie: Buhaj i Rafkaa -> jesli ktos wam pomogl to na forum dziekujemy poprzez polubienie pomocnego posta.

Niby nic a znaczy wiele ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×