Skocz do zawartości
Maty15

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

Chris nie no pewnie, lepiej ustawić na manual i czekać aż ci kogoś dobierze i podniecać się, że jest coś takiego jak manual, jak i tak każdy gra na asystach. Gra powinna być od razu pól manual, a nie taki syf dla dzieci

Ta... oczywiście i to moja wina, że gra na asystach jest niegrywalna , spoko panowie. Gdyby ta gra była dobra, to i na asystach dałoby się pograć, nie sądzicie?
 

Edytowane przez gugsolina
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, lepiej grac na asystach i marudzic, ze nie da sie grac... No litosci, chcesz niegrywalnej FIFY po to zeby ponarzekac? Graj dalej na asystach. Chcesz wyeliminowac najpowazniejsze wady tej gry? Przelacz na manual. 4* druzynami nie mam problemu zeby znalezc rywala, wiec pograc sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do 'karierowiczów' :) Można gdzieś w opcjach transferów wyszukiwać zawodników po skill'u? Tak jak było w poprzednich wersjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie sie kłócić bo przeciez Pes jest tylko zły :D

Edytowane przez LonsFenomenoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... oczywiście i to moja wina, że gra na asystach jest niegrywalna , spoko panowie. Gdyby ta gra była dobra, to i na asystach dałoby się pograć, nie sądzicie?

 

 

 

Gdyby Jaguar był dobrym samochodem to i bez skrzyni biegów dałoby się jeździć, nie sądzisz? :)

 

Nie wiem skąd twierdzenie, że ktoś uważa, że to Twoja wina, może jakiś cytacik?

 

I ostatnia rzecz: serio bawią jeszcze kogoś takie przepychanki i udowadnianie, że FIFA/PES są be i fu? Narzekacie, że gra jest schematyczna, trójkąty i finezję psują frajdę, z gry, że jest mało skillowości to dostajecie prostą kontrę: owszem, są to wady, ale wady, które bez żadnego problemu, w kilkanaście sekund można wyeliminować. I jeśli chodzi Wam o to, żeby pograć w FIFĘ bez tych irytujących rzeczy to dostaliście już kilkanaście albo i kilkadziesiąt razy banalne rozwiązanie. Ale jeśli chodzi o to żeby po prostu udowodnić, że FIFA jest beznadziejna, bo wyeliminowanie jej największych problemów zajmuje kilkanaście sekund to uznajmy, że tak, macie rację, skoro domyślnie ustawione są w FIFIE asysty to przez to gra jest fatalna i grać się nie da. Starczy?

 

Swoją drogą ta gra ma tyle irytujących wad, że do wymienienia ich pewnie nie starczyłby jeden post. Tyle, że żeby je poznać to należałoby trochę w tę grę pograć (ed: pograć najlepiej na manualu:D) i dopiero potem krytykować.

 

Peace.

Edytowane przez fryz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fryz Jak najbardziej starczy i nie mam zamiaru o cokolwiek się kłócić. Chodzi mi, że nic z tym nie robią, wystarczył pół manual dla niedzielnych graczy, a jak dzieci chcą se pograć to niech oni się martwią o graczy na asystach, a nie ja :> Pogram na tym manualu na pewno. Wam się tak fajnie gra, że tak przeszkadza Wam czyjeś "marudzenie" ?

PS. Fryz i Chris to zagrajcie Lechem czy Widzewem na Manualu , zycze powodzenia :>

Edytowane przez gugsolina
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy narzekają na podania na trójkąt nie jest tak źle. Sam na początku na to narzekałem, po patchu, rozegraniu kilkudziesięciu spotkań, odpowiedniej taktyce da radę dobrze się przed nimi bronić. W większości sytuacji i tak nasz przeciwnik nie zdobywa z takiego padania gola. Pisałem to już wcześniej, podania na wybieg znacznie groźniejsze są na manualu. Przy asyście często piłka jest grana trochę za słabo lub pod złym kątem przez co obrońcy mają ułatwione zadanie. Na manualu możesz posłać piłkę dalej i w kierunku, w jakim widzisz, że obrońca nie będzie miał szans jej przejąć. Sam jestem zmuszony do gry na asystach i częściowym wspomaganiu(tam gdzie to możliwe), ponieważ znalezienie przeciwnika na poziomie typu Lech Poznań graniczy z cudem.

Jedyne co może denerwować to fart, który na manualu jest zminimalizowany do zera. Rozegrałem około 60 spotkań, mam ponad 30 zwycięstw, kilkanaście remisów i kilka porażek. Na razie momentum nie uświadczyłem.

Kluczem do sukcesu to ogarnięcie walki ciałem, o piłkę i z piłką. Po patchu szybkość gry jest wolniejsza, dla mnie jest ok choć to oczywiście subiektywne odczucie.

Jedyny problem jest przy tych nieszczęsnych wrzutkach kiedy komputer wybiera nie tego zawodnika co trzeba (ustawienia mam na wysokie piłki). Nie lubię grać na automat. przełączniu, ponieważ psuje mi to niekiedy koncepcję gry obronnej;) Czasami nawet jak komp wybierze dobrego zawodnika, który ma wybić piłkę po dośrodkowaniu to nasz gracz stoi jak kołek zamiast skakać. Całe szczęście zdarza się to rzadko.

Mi FIFWC też nie pasuje ze względu na ten overall, 10 pkt mniej i może wciągnąłbym się w ten tryb.

Edytowane przez czehuziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie napisać jakie zmiany widzicie w porównaniu z 13 jeśli chodzi o przyciski na padzie? Mam tu na myśli np. to że w 13 rzadko kiedy wchodziły strzały z R1. Od 2 tygodni nie gram na Fifie i myślę, że jutro w końcu znajdę czas i ją odpalę. Bym wiedział przy Waszej pomocy jakie odruchy z 13 zmienić i zacząć grać inaczej. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale te gorne prostopadle pilki sa za latwe. Jestem przecietnym graczem, gram full manualem, czasem mam problem z lekkim podaniem po ziemi na kilka metrow, a l1 i trojkatem wymiatam.. Narzekacie na schematy itd, ludzie to jest gra, w fifie i pesie sa schematy bo inaczej byc nie moze. To nie jest real ze sie moze wszystko wydarzyc. I kazdy po czasie gra pewnym schematem, no nauczy sie ze tak jest dobrze i ogien. Nic sie na to nie poradzi. Gra nam nie odzwierciedli nigdy1:1 rzeczywistosci. Zadna gra.

Edytowane przez chyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdarzyło Wam się zaproponowanie przez przeciwnika odpuszczenia meczu bez konsekwencji ? np. jak są takie same stroje albo np lagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że gra mnie z roku na rok coraz mocniej sprowadza do parteru to mam parę pytań do tych ogarniających manuala.

 

1. Jak gracie w obronie? Zwłaszcza przy dośrodkowaniach? Ja za nic nie mogę zdążyć obrońcą do napastnika czy to przy wrzutkach czy przy rzutach rożnych i ten praktycznie zostaje bez krycia, a ustawienia obrońcy tak, żeby był w stanie powalczyć z rywalem w pojedynku główkowym moje możliwości przekracza. Tak samo zupełnie nie radzę sobie z walką 1 vs 1 w obronie - za nic nie mogę zablokować, praktycznie zawsze mniej mija. Przyznaję, że tego całego contain prawie nie używam, ale nawet jak próbuję to mi nie wychodzi - warto się z tym bliżej zapoznać?

 

2. Na jakiej kamerze gracie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gówno za przeproszeniem dał ten patch gram trzeci mecz i 6 goli z główek po akcjach albo w rożnych dla mnie czy przeciwnika... Do tego w ostatnim meczu, w 90 minucie przegrywam 2-1, wychodzę Gerrardem sam na sam próbuje strzelać ale blokuje mnie obrońca, Gerrard się przewraca. Jaki efekt? CZERWONA kartka dla Gerrarda. Brak mi słów Ea :nono:

Potwierdzam w 100%, denerwuje mnie ,że Drogba strzela w meczu trzy bramki głową po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, ale nienormalne jest to że np: G.Rossi wzrost 173 cm stojąc pomiędzy dwoma obrońcami Skrtel - 191 cm i Agger 191 cm  również strzela bramki głową... KPINA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch gówno zmienił. Jak traciłem 80% bramek głową to teraz jest to samo dalej. Oczywiście o magicznej 90 minucie nie mówię nawet gdzie wygrywam 2-1 i przeciwnik jeszcze w 90 strzela dwie bramki, bo moi obrońcy nie reagują...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, dośrodkowania i rzuty rożne to 70% szans na gola. Tak dla informacji grając sezony np w 8 lidze gramy z przeciwnikami z 9,8,7,6 ligi tak to wygląda w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, dośrodkowania i rzuty rożne to 70% szans na gola. Tak dla informacji grając sezony np w 8 lidze gramy z przeciwnikami z 9,8,7,6 ligi tak to wygląda w moim przypadku.

To jest spowodowane małą liczbą graczy jeszcze. po pół roku w 13 było 3,3 mln graczy (po zniesieniu online passa) i 150 - 200 tyś w sezonach.

a w 14 pokazuje 8-12 tyś. Trzeba poczekać, myślę że sporo osób dojdzie po nowym roku (spadną ceny, święta...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale te gorne prostopadle pilki sa za latwe. Jestem przecietnym graczem, gram full manualem, czasem mam problem z lekkim podaniem po ziemi na kilka metrow, a l1 i trojkatem wymiatam.. 

 

Ciekawe, bo np ja gram bardzo mało L1 trójkąt bo i słabo to wychodzi na manualu oczywiście... wole zagrać trójkątem po ziemi albo górnym podaniem  :square:... swoją drogą wczoraj awansowałem do 2 dywizji do końca tygodnia pewnie wyląduję w pierwszej :]

 

 

Jako, że gra mnie z roku na rok coraz mocniej sprowadza do parteru to mam parę pytań do tych ogarniających manuala.

 

1. Jak gracie w obronie? Zwłaszcza przy dośrodkowaniach? Ja za nic nie mogę zdążyć obrońcą do napastnika czy to przy wrzutkach czy przy rzutach rożnych i ten praktycznie zostaje bez krycia, a ustawienia obrońcy tak, żeby był w stanie powalczyć z rywalem w pojedynku główkowym moje możliwości przekracza. Tak samo zupełnie nie radzę sobie z walką 1 vs 1 w obronie - za nic nie mogę zablokować, praktycznie zawsze mniej mija. Przyznaję, że tego całego contain prawie nie używam, ale nawet jak próbuję to mi nie wychodzi - warto się z tym bliżej zapoznać?

 

2. Na jakiej kamerze gracie?

 

 

1. Nie mam na to reguły... jak mam wysokiego bramkarza to czasami cisnę trójkąt żeby wyjść i wypiąstkować a innym razem zaraz kiedy przeciwnik kopnie piłkę dośrodkowując wciskam szybko L1 by się przełączyć na najlepszego zawodnika i wciskam L2 + strzał lub podanie najlepiej chyba najpierw wciskać strzał a w ostatniej chwili podanie... trochę to zagmatwane i oczywiście tracę też bramki z rożnych czy dośrodkowań ale nie jakoś nagminnie... 

granie 1 vs 1 u mnie contain to podstawa bez tego ani rusz... często używam L2 i tackle i wślizgu... ogólnie wszystkiego w zależności od sytuacji ale contain to podstawa przynajmniej dla mnie... inaczej nie umiem... często po prostu trzymam contain samo bez sprintu ani pomocy drugiego kolegi (pomocy drugiego zawodnika używam bardzo rzadko) po prostu daję się wyszaleć przeciwnikowi i popełnić błąd... 

 

2. ja gram od czwartej dywizji na kamerze telewizyjnej (wysokość 5, zoom 20) jest przy takich ustawieniach podobna do dynamicznej ale bardziej stabilna... do czwartej dywizji szło mi idealnie sporo łatwych meczów itp grałem wtedy też na kamerze telewizyjnej ale wysokość 15 zoom 5... od 4 dywizji zaczęło się granie z konkretnymi graczami którzy podania mają dokładne, wykorzystują wiele sytuacji itd... więc postanowiłem pokombinować i okazało się że ja też gram dużo dokładniej w każdym aspekcie od obrony po atak pozycyjny gdy kamera jest bliżej... fakt nie mam takiego poglądu na większość boiska jak miałem wcześniej ale patrzę często na radar i nie tracę głupio piłek, wymieniam dużo krótkich dokładnych podań w środku pola i wreszcie mogę się swobodnie utrzymać przy piłce nawet kiedy przeciwnik mocno ciśnie... polecam spróbować... pierwsze wrażenie jeśli grasz na jakiejś oddalonej kamerze będzie kiepskie ale chyba warto spróbować... 

 

 

 

 

Siemanko Panowie.

Mam taką mega ważną wiadomość: Ta gra jest pojebana  ;) Rozwijam: Zaczynam sobie grać Sezony, po 7 meczach bilans 1-1-5. Nie, nie jestem słaby. W Fifie 13 grałem cały czas w 1 lidze, raz wygrywałem mistrzostwo, raz się utrzymywałem. Momentum pierdoli calutką grę. No ludzie... Mam oddanych strzałów 5 razy więcej i do 85 minuty jest 1-1 tylko po to, żeby ziomek mi trafił na 2-1  :) Bramki trafiam tylko na pustą, bo wszystkie sytuacje sam na sam wybrania mi GK. Wszystkie. Z tymi strzałami na pustą to też róznie oczywiście bywa  ;) Wiadomka. Szczerze, to ja tego nie rozumiem, po co tak pierdolić tą grę? No po co? Jak byłoby pięknie, gdybyś osiągał takie wyniki, na jakie zasługujesz... Ja rozumiem, trzeba mieć czasem trochę pecha, czasem trochę farta. Ale to jest nieprawdopodobne, co dzieje się na boiskach fify. Wielki props dla EA. Oby tak dalej !  ;)

PS: Zastanawiam się, czy grę wypierdolić do śmieci, czy może sprzedać. Jak sprzedam to niby będę miał hajs, ale i wyrzuty sumienia, że wziąłem pieniądze za tai bubel. 

 

 

 

Idealny przykład na to że jednak Fifa co roku nie jest taka sama... To że byłeś dobry w 13 nie znaczy że teraz też jesteś... to że nie umiesz wykorzystać 1 na 1 z bramkarzem to świadczy o tym że jesteś jednak słaby... 

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Panowie.

Mam taką mega ważną wiadomość: Ta gra jest pojebana ;) Rozwijam: Zaczynam sobie grać Sezony, po 7 meczach bilans 1-1-5. Nie, nie jestem słaby. W Fifie 13 grałem cały czas w 1 lidze, raz wygrywałem mistrzostwo, raz się utrzymywałem. Momentum pierdoli calutką grę. No ludzie... Mam oddanych strzałów 5 razy więcej i do 85 minuty jest 1-1 tylko po to, żeby ziomek mi trafił na 2-1 :) Bramki trafiam tylko na pustą, bo wszystkie sytuacje sam na sam wybrania mi GK. Wszystkie. Z tymi strzałami na pustą to też róznie oczywiście bywa ;) Wiadomka. Szczerze, to ja tego nie rozumiem, po co tak pierdolić tą grę? No po co? Jak byłoby pięknie, gdybyś osiągał takie wyniki, na jakie zasługujesz... Ja rozumiem, trzeba mieć czasem trochę pecha, czasem trochę farta. Ale to jest nieprawdopodobne, co dzieje się na boiskach fify. Wielki props dla EA. Oby tak dalej ! ;)

PS: Zastanawiam się, czy grę wypierdolić do śmieci, czy może sprzedać. Jak sprzedam to niby będę miał hajs, ale i wyrzuty sumienia, że wziąłem pieniądze za tai bubel. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jdalej nie mam tego problemu z główkami, o którym piszecie. Grałem wcześniej na asystach i bramki z głowy wpadały z normalną częstotliwością, tak jak to bywa w meczach. Teraz grając na manualu tracę jak i strzelam  ich tak samo znikome ilości. Ja różnic po patchu wielkich nie zauważyłem, a rozegrałem calutki turniej na 64 drużyny z kumplem w trybie co-op na poziomie zaawansowanym. Nie mówię już o tym, że w sezonach tego po prostu nie widać.

 

P.S. Chris, gratulacje awansu do 2 ligi. Ja utrzymałem się w 7 aczkolwiek nie było jakoś kolorowo :P Jeszcze trochę treningu i powinno być dobrze. Brakuje mi najbardziej tego, że nie mogę grać Legią. Na razie podpasowało mi Napoli, zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Panowie.

Mam taką mega ważną wiadomość: Ta gra jest pojebana ;) Rozwijam: Zaczynam sobie grać Sezony, po 7 meczach bilans 1-1-5. Nie, nie jestem słaby. W Fifie 13 grałem cały czas w 1 lidze, raz wygrywałem mistrzostwo, raz się utrzymywałem. Momentum pierdoli calutką grę. No ludzie... Mam oddanych strzałów 5 razy więcej i do 85 minuty jest 1-1 tylko po to, żeby ziomek mi trafił na 2-1 :) Bramki trafiam tylko na pustą, bo wszystkie sytuacje sam na sam wybrania mi GK. Wszystkie. Z tymi strzałami na pustą to też róznie oczywiście bywa ;) Wiadomka. Szczerze, to ja tego nie rozumiem, po co tak pierdolić tą grę? No po co? Jak byłoby pięknie, gdybyś osiągał takie wyniki, na jakie zasługujesz... Ja rozumiem, trzeba mieć czasem trochę pecha, czasem trochę farta. Ale to jest nieprawdopodobne, co dzieje się na boiskach fify. Wielki props dla EA. Oby tak dalej ! ;)

PS: Zastanawiam się, czy grę wypierdolić do śmieci, czy może sprzedać. Jak sprzedam to niby będę miał hajs, ale i wyrzuty sumienia, że wziąłem pieniądze za tai bubel. 

dziwne bo nawet poczatkujacy mial by lepszy bilans, mam propozycje - pocwicz ;) 

ja z ziomkiem pierwszy raz gramy 2vs2 i mamy lepszy bilans %-) bez HSa

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chris

 

Ano ciekawe. Tyle, że ja nie gram długich płek l1+trójkaąt tylko krótko i zdecydowanie za łatwo to idzie. A prostopadłe po ziemi często mi leci nie tam gdzie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej co mnie denerwuje to, że jak trzymam X i przycisk kontroli tempa to zawodnik nie odbiera piłki... W 13 nie trzeba było wciskać odbioru żeby odebrać. Teraz lata dookoła zawodnika z piłką i nie odbiera..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×