Skocz do zawartości
Sushi

Darmowy internet mobilny - Aero2

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się podzielić już nie nową ofertą darmowego internetu mobilnego. Pewnie część z was już o tym słyszała, ale zapewne jest też sporo osób, które się na tę ofertę nie natknęły.

Aero2 oferuje nam bezpłatny dostęp do internetu mobilnego do końca 2016 roku.

Internet z prędkością 0,5 mega, zawrotna ona nie jest, ale zwykłe strony działają przyzwoicie.

Cała operacja kosztuje 27zł. 20zł zwrotnej kaucji za wydanie karty SIM, 7 zł za wysyłkę karty. Do tego dochodzi nam koszt zakupienia modemu, można dorwać na allegro za ok 80zł. W rezultacie możemy mieć za ok. 100 zł internet przez 2,5 roku.

Tutaj dostępna jest lista kompatybilnych modemów: http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html

Usługę sam sprawdzałem, karta przyszła szybciej niż zapowiadali (na stronie jest rozpiska z planowanymi wysyłkami).

Wszystkie informacje na stronie: http://www.aero2.pl/bdi.html

Mam nadzieję, że komuś się przyda taka informacja i z niej skorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest jakiś scam? Nie będę dostawał potem żadnych reklam na pocztę itp.? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć w rozdawanie rzeczy z dobrego serca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest jakiś scam? Nie będę dostawał potem żadnych reklam na pocztę itp.? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć w rozdawanie rzeczy z dobrego serca :biggrin:

Sam mam za krótko kartę żeby stwierdzić czy mnie nie zaspamują za jakiś czas ulotkami, ale w chwili obecnej do skrzynki wrzucają mi tyle gówien z pizzeri, hipermarketów i pożyczek w 5 minut, że kolejne listy mnie nie przerażają.

Od osób, które korzystają nie słyszałem, żeby natrafiły na jakieś niedogodności.

Tutaj jest w miarę wyjaśnione dlaczego jest to za darmo i dlaczego nie ma haczyków: http://jdtech.pl/2012/01/aero2-skad-wzial-sie-bezplatny-dostep-do-internetu.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest jakiś scam? Nie będę dostawał potem żadnych reklam na pocztę itp.? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć w rozdawanie rzeczy z dobrego serca :biggrin:

Bezpłatny Dostęp do Internetu

Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) spółka Aero2 udostępnia od 10 maja 2011r. Z mobilnego dostępu do Internetu mogą korzystać wszyscy pełnoletni mieszkańcy Polski.

BDI jest niekomercyjną formą o charakterze socjalnym, stymulującym rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Pod Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) spółka Aero2 przeznacza 20% zasobów swojej sieci w paśmie 900MHz i 2,6GHz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku z postu wyżej jest dość dobrze opisane czemu to jest darmowe. W skrócie chodzi o to, że był przetarg na fragment pasma. Aero2 przetarg wygrało, bo zaoferowało właśnie świadczenie darmowego internetu, a opłatę za koncesję w wysokości tylko 20 mln zł (zamiast ponad 100 mln). W rezultacie skarb państwa nie zarobił około 100 mln, a my mamy internet za friko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie scam, duzo osob u mnie tez ma i chwala, sam tez w najblizszym czasie zamawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda gra online na takim internecie ? Korzystam u siebie z internetu gdzie mam NAT3 i bardzo dużo gier mi po prostu nie działa online dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. ale może ktoś próbował na tym grać i ma jakieś opinie. Chętnie posłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda gra online na takim internecie ? Korzystam u siebie z internetu gdzie mam NAT3 i bardzo dużo gier mi po prostu nie działa online dlatego pytam.

Jak wyżej.

Internet z pewnością nadaje się do przeglądania stron. Działa wolniej niż zwykły, ale nie jest to męczące, ani jakoś bardzo widoczne.

Co do gier, youtube'a i innych wynalazków jeszcze się nie wypowiem, ale może nie być pełnego komfortu.

Kiedyś internet leciał przez modem telefoniczny i jakoś się dawało radę ;) Pamiętam ściąganie jednej piosenki 5 mb przez 45 minut :)

Jak pośmigam na tym trochę dłużej, to jeszcze dopiszę opinie.

Jak dla mnie to jest super alternatywa dla płatnych. Wolę mieć 0,5 mega bez limitów za darmo, niż 7 mega z limitem kilku GB za kilkadziesiąt złotych.

Jednym z minusów, o których zapomniałem wspomnieć, to to, że połączenie może trwać maksymalnie 60 minut. Czyli po godzinie rozłącza nas automatycznie i musimy się jeszcze raz połączyć. Da się przeżyć.

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z minusów, o których zapomniałem wspomnieć, to to, że połączenie może trwać maksymalnie 60 minut. Czyli po godzinie rozłącza nas automatycznie i musimy się jeszcze raz połączyć. Da się przeżyć.

Właśnie miałem to napisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to jest super alternatywa dla płatnych. Wolę mieć 0,5 mega bez limitów za darmo, niż 7 mega z limitem kilku GB za kilkadziesiąt złotych.

Zawsze możesz mieć kilka mega bez limitu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon z dual sim i włożona karta TMobile i aero2. Wypaliłoby? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia Aero. Mam to gówno i nadaje się chyba tylko do włożenia do iPhone 3G, bo i tak wolno działa to mu nie zaszkodzi.

Przeglądanie netu to porażka. W dobie światłowodów, szmerów bajerów to te pół mega to jak kiedyś dialup tepsy.

Nie polecam.

Przetestowałem wszystkie prepaid, bo kiedyś nie miałem w mieszkaniu w górach netu. Najlepsza była Era blueconnect. Zasięg lapala na największej wiosce z prędkością ok. 5 mega.

Teraz w komórce mam Orange 1gb, żona wzięła właśnie do iPada mini Playa w abonamencie 19pln za 2gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 512MB,więc wiele nie oczekuj

Chyba 512kbps . Kolega też korzysta i mówi , że poza przeglądaniem stron z informacjami , to nie nadaje się do niczego więcej , youtube odpada , chyba że ktoś ma bardzo dużo czasu i cierpliwości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za darmo to nie narzekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z pracy ma Aero w komórce i jest zadowolony. Nie jest to za bardzo opcja do domu, ale do smartfona z Androidem na przykład - jak najbardziej. Zarówno do przeglądania stron jak i np. do ściągania aplikacji z Google Play (oczywiście nie szmatławych gier od EA czy Gameloftu co ważą po 1-2 GB). Z YouTube też problemu nie miał, filmy w jakości SD idą na bieżąco. Usługa niemal za darmo, może nie najszybsza, ale zaufana i dość solidna. Jak ktoś ma mózg i wie do czego to służy, to nie ma powodów do narzekań. Dzisiaj niemal wszędzie jest darmowe WiFi - a jak akurat nie ma tam, gdzie jesteśmy - Aero da radę.

Telefon z dual sim i włożona karta TMobile i aero2. Wypaliłoby? xD

Pozdrawiam myślącego człowieka! Owszem, to jest dobra opcja. Gdyby w moim HTC One X była taka możliwość, nawet bym się nie zastanawiał :)

Edytowane przez Siriondel
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto poleci dobry telefon z dual sim? :D

Najlepiej bez dotyku :D

Edytowane przez crix15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o tym... Świetna informacja. Jeśli kupiłbym kartę i od razu włożył do telefon to działałaby ? Czy trzeba ją jakoś aktywować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej dać 5pln czy ile tam teraz kosztuje pakiet internetu? I nie mówcie, że są limity, bo w życiu tego nie wykorzystacie na Aero. YouTube da się oglądać jak również można ściągnąć BluRaya z prędkością 512Kb/s, ale czy macie tyle cierpliwości?

Aero jest dobre do czytania netu. M

Mam, ale nie korzystam, bo szkoda czasu i nerwów na czekanie przez długi czas na coś, co się i tak nie wczytało. Za darmo można przetestować, ale nie używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę aero2 w tablecie i w terenie spisuje się doskonale, mam dostęp do @, w razie potrzeby wyszukam coś w necie, zajrze na fora. Do tego aero2 nadaje się idealnie, nie ma lepszej alternatywy dla mobilnego internetu. Przynajmniej nie w tej cenie :)

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaisus

Od momentu wysłania kasy i dokumentów masz co najmniej miesiąc czekania zanik karta pojawi się u ciebie.

Po otrzymaniu karty musisz ja włożyć do fona - polecam jakiegoś dual sima - wszystko poustawiać i już. Nie ma jakiejs specjalnej aktywacji.

@Nesh

Chłopie nie rozumiem czego się spodziewałeś za 20 zeta na te kilka lat, poza tym specyfikacja jest na stronce klarownie ukazana więc jeśli się spodziewałeś że będziesz miał możliwość

ściągnąć BluRaya z prędkością 512Kb/s,
to świadczy tylko o tobie a nie o usłudze.

Aero2 to bajer który daje nam 512Kb/s w smartfonie i służy przede wszystkim do przeglądania stron, używania jakiegoś komunikatora zamiast sms-ów czy innych pierdółek. Ściąganie filmów czy tez oglądanie filmów w Hd na YouTube to raczej kiepski pomysł.

jeżeli zamiast oglądanie internetowej telewizji w smartfonie wystarczy ci internetowe radio, to Aero2 jest dla ciebie.

Jeśli nie idź do operatora po pakiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde żebym wiedział że takie coś istnieje to brałbym tableta z 3g a nie tylko Wifi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×