Skocz do zawartości
SupergosC

różnice obrazu na tv z full-hd a z hd-redy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do was czy duża są różnice w jakośći obrazu w graniu na ps3 na tv z hd-redy a full-hd mam może ktoś jakieś porównaie?? albo okazje to przetestwać ps3 na tych obrazach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor HD ready to telewizor zdolny wyświetlać rozdzielczość min. 720p.. kupisz taki odbiornik już za 1700zł..funaj lub Manta ale polecał bym Samsungi za ok 24000

Telewizor Full HD to TV który wyświetla zarówno 720p jak i 1080p.. kupisz taki odbiornik za ok 10,000zł

Rożnica w obrazie to różnica rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś ranking sprzętu TV w różnych przedziałach cenowych?

np. < 2000zł

2001 - 2500

2501 - 3000

3001 - 5000

5001 - 9999 ;)

powyżej 10 000zł

Tylko kto dostanie sprzęt na przetestowanie?  :-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kenet sorki, że się czepiam ale

...ale polecał bym Samsungi za ok 24000....

to trochę drogo...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

full hd ma rozdzielczosc 1920 x 1080dpi a hd 1366x768 dpi Niedawno na onecie pisali ze w Motorstormie testowali w full hd i podobno niezla różnica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Po pierwsze Motorstorm działa tylko w 720p więc skąd ta różnica? Obraz jest skalowany do 1080p telewizora więc jedynie może być gorszy z bliska niż natywna 720p. Dopiero siedząc dalej nie widać różnicy. Ot takie małe sprostowanko na to co czytałeś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wp jak zwykle pokazało klasę, u nich wszystko jest lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz grał w gry które są w 720p to starczy ci zwykły "pierwszy lepszy" telewizor HD Ready. Jeżeli chcesz oglądać filmy z Blu-raya i grać w gry dostosowane do 1080p to lepszy jest telewizor FullHd. Ogólnie obraz z gier 720p na telewizorze 1080p wygląda nieco gorzej niż na HD Ready. Jednak najnowsze telewizory mają wbudowane bardzo dobre skalery i praktycznie nie widać różnicy przy sygnale 720p.

Polecam Toshibe 37X3030D FullHd za 5100 zł w Sirius.pl. Mam ten tv i obraz jest doskonały (przez kilka miesięcy szukałem i porównywałem co najmniej kilkanaście modeli różnych firm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trochę Was nie rozumiem, wypowiadacie się wszystko spoko itp... ale... no właśnie kolega spytał czy jest duża różnica jakości, a nie czy w parametrach się różnią. Tego sam też jestem ciekaw, może ktoś ma możliwość zrobić takie porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kenet sorki, że się czepiam ale

to trochę drogo...  ;)

nie napisałem, że ma go kupić tylko, że go polecam bo sam mam taki i działa bosko. poza tym podałem tańsze alternatywy

Trochę Was nie rozumiem, wypowiadacie się wszystko spoko itp... ale... no właśnie kolega spytał czy jest duża różnica jakości, a nie czy w parametrach się różnią. Tego sam też jestem ciekaw, może ktoś ma możliwość zrobić takie porównanie?

Kolega pytając o różnice jakości chyba nie sądził że ktoś z nas ma w domu 2 LCD jeden w Full HD a drugi HD-READY

Tak jak napisał ZbigniewZ każda gra która działa z 720p jeśli będzie puszczona na 1080p będzie wyglądała gorzej.

Większość gier na PS3 ma 720p.

Natomiast wszystkie Filmy BR są w 1080p..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy dodać, że większość nowych gier zapowiada pełne 1080p. Wynika to z pewnej zaszłości. Mianowicie w pierwszych wersjach dev-kitów dla PS3 SONY nie udostępniło odpowiednich funkcji, pozwalających na uzyskanie wyższych niż 720p rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p00h
nie napisałem, że ma go kupić tylko, że go polecam bo sam mam taki i działa bosko. poza tym podałem tańsze alternatywy

Chyba chodziło o to nadmiarowe zero ;P

Tak jak napisał ZbigniewZ każda gra która działa z 720p jeśli będzie puszczona na 1080p będzie wyglądała gorzej.

Raczej nie sądzę. Nie ma telewizorów o natywnej rozdzielczości 720p (1280x720), więc czy będziesz skalował na 1366x768, 1024x768 czy na 1920x1080 jakieś skalowanie i tak będzie i IMO obraz ma jednak większe szanse wyglądać lepiej na panelu o większej rozdzielczości końcowej, po prostu więcej pikseli daje lepsze możliwości do popisu skalerom. Poza tym skalowanie 1280x720->1920x1080 to skalowanie razy 1.5 równo, czyli każdy kwadracik 2x2 zamienia się w kwadracik 3x3, to znacznie prostsza sytuacja do zoptymalizowania niż skalowanie razy 1.06 (a tak naprawdę ok. 1.11 - 1.15, bo nie jest wyświetlany pełny obraz, tv usuwa marginesy)

Natomiast wszystkie Filmy BR są w 1080p..

Raczej jednak w 1080i. Ale fakt, na telewizorze 1080p łatwiej to wyświetlić i wyglądać będą lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct
Należy dodać, że większość nowych gier zapowiada pełne 1080p. Wynika to z pewnej zaszłości. Mianowicie w pierwszych wersjach dev-kitów dla PS3 SONY nie udostępniło odpowiednich funkcji, pozwalających na uzyskanie wyższych niż 720p rozdzielczości.

Coś mi tu nie gra. A nie sądzisz, że zabraknie mocy do tych 1080p? ;) Bardziej skomplikowane gierki raczej będą się ksztusić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojak, poczekamy - zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi tu nie gra. A nie sądzisz, że zabraknie mocy do tych 1080p? ;) Bardziej skomplikowane gierki raczej będą się ksztusić. ;)

To jak będą skomplikowane to będą w 720p.. mnie i tak to Baaardzo odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tagor
Nie ma telewizorów o natywnej rozdzielczości 720p (1280x720)

Chyba jednak są. A na 100% są projektory - np. Sanyo PLV-Z5.

I różnica między moim aquosem HDReady i projektorem (mimo że nie ma full HD) jest widoczna na korzyść projektora, szczególnie pod linuksem w Firefoxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati

Przyłączam się do autora postu wyżej. Czy różnica jest tak zauważalna, że opłaca się dać te 8k za Full HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati - na razie się nie opłaca, ale za rok/dwa (jak jesteście cierpliwi) ceny spadną do akceptowalnego poziomu. No chyyyyyba, że was stać i koniecznie, już teraz, natychmiast... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Według mnie troche nędzne jest czekanie na swój wymarzony sprzęcik 2 lata, za te 2 lata, pojawi się kolejny TV super full hd za 8k. i wtedy poczekacie kolejne 2 lata bo chcecie mieć super wypasiony TV i tak w kółko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Marcinie. Nie każdego stać, by od ręki wyłożyć na coś co praktycznie służy tylko do zabawy, stąd przeliczenie kosztów na możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati

Kosz nowego Full HD dobrej klasy to spory wydatek niestety i na razie nie zanosi się na szybką obniżkę sprzętu. Mnie tylko drażni to, że np. kupując PS3/XB360 nie mogę wykorzystać ich pełnych możliwości. Mam świadomość,że grafika może być jeszcze lepsza, kolory lepiej odwzorowane, szczegóły ostrzejsze... To tak jak kupić Ferrari i jechać do 100km/h. Przyjemność z jazdy fantastyczna, ale może być jeszcze lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kupuj ;)

Powiem szczerze, że mało da wam fullHD w porównaniu HDready. Mi nawet na CRT bardzo sie podoba (grywalność) bo wygląda to jak TVP1 (rr7) xD

Decyzja nalezy do was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, bim - mylisz się. I to bardzo. A wiem co mówię, bo mam porównanie CaC na HDReady od Samsunga i FullHD (również od Samsunga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati

A byłbyś tak dobry i udostępnił kilka zdjęć z Full i HD Ready? Wiem, że zdjęcia nie oddadzą do końca jak to naprawdę wygląda, ale zawsze będzie jakieś porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oddadzą wcale. Trzeba zobaczyć side-by-side.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×