Skocz do zawartości
SupergosC

różnice obrazu na tv z full-hd a z hd-redy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Masta88

ja mam hdready i jak siedze normalnie na kanapie jakies 3m od TV 42 cale. To kablowka spoko, ale filmy HD czy gierki z ps3 to za mało widze, biore sobie fotel i siadam bliżej. Więc naprawde nie wiem gdzie musiałbym siedzieć mając full HD  ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

ja mam hdready i jak siedze normalnie na kanapie jakies 3m od TV 42 cale. To kablowka spoko, ale filmy HD czy gierki z ps3 to za mało widze, biore sobie fotel i siadam bliżej. Więc naprawde nie wiem gdzie musiałbym siedzieć mając full HD  ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze opinie i sam nie wiem co wybrać :(  co sądzi Cie o tych modelach tv full hd może ma ktoś taki w domu i może mi coś powiedzieć:)

http://www.allegro.pl/item197135690_lcd_sh...80_polska_.html

http://www.allegro.pl/item198339704_telewi...0_gwar_12_.html

http://www.allegro.pl/item198399978_lcd_sa...hd_krakow_.html

Prosze was o opinie tych tv :) a mam jeszcze jedno pytanie czy ma znaczenie czy do sony ps3 kupie tv full hd sony? tej samej firmy co konsola lepeij bedzie działał niż  samsung full-hd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati

Mam radę przy zakupie patrz na wersję HDMI. Słyszałem, że niektóre modele mają stare wersje <=1.2 HDMI. A z tego co wiem PS3 ma 1.3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tagor
Prosze was o opinie tych tv :) a mam jeszcze jedno pytanie czy ma znaczenie czy do sony ps3 kupie tv full hd sony? tej samej firmy co konsola lepeij bedzie działał niż  samsung full-hd??

Nie sądzę, aby to miało jakiekolwiek znaczenie.

Ja bym zwrócił uwagę na następujące sprawy:

1. - jak już wspomniano HDMI v1.3

2. - co najmniej dwa wejścia HDMI (gdybyś chciał / miał osobny sprzęt DVD)

3. - pełne 1080p a nie tylko 1080i

4. - ewentualnie to, co wprowadziło fw 1.80 - obsługa pełnego RGB (od 0 do 255 ) i (AFAIR) SuperWhite

Jak wytypujesz jakiś poniżej 8k to daj znać, to też kupię ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho wazne sa 3 rzeczy:

- obsluga hdmi 1.3 (2 wejscia minmum)

- 1080p

- obsluga sygnalu w YUV a nie RGB (syf, porazka, nigdy wiecej nie dam sie naciac).

Jezeli te 3 warunki sa spelnione, mozecie spokojnie zabrac konsole do sklepu i sprawdzic, czy jakosc obrazu wam odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możę żeby było taniej to kupić monitor full-hd:) ma ktoś z was takie rozwiązanie w domku?? to by mi co napisał. jak to wygląda obraz itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Z tych trzech wyżej wybrał bym samsunga 40M86/87(różnica wizualna), następny 42XD1E (lub teraz w czerwcu ma pojawić się następca XL1E-warto poczekać) lub Soniacza. ;)

HDMI 1.3 z tych trzech o ile dobrze pamiętam ma tylko nowa seria samsunga M86.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

a mnie zdziwiło że playstation 3 ma 1.3 HDMI :D nowy Xbox ma przecież tylko 1.2 HDMI :D 1.3 od 1.2 różni się tylko w głosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tagor
Z tych trzech wyżej wybrał bym samsunga 40M86/87(różnica wizualna), następny 42XD1E (lub teraz w czerwcu ma pojawić się następca XL1E-warto poczekać) lub Soniacza. ;)

HDMI 1.3 z tych trzech o ile dobrze pamiętam ma tylko nowa seria samsunga M86.

O ile dobrze zrozumiałem instrukcję, szajsung nie obsługuje trybów z przeplotem, Czyli nici z 1080i

Ale generalnie prezentuje się (wizualnie i od strony technicznej) wspaniale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DeD

Sony KDF-E50A11E wyswietla 1280x720.Na allegro za 4K.

Wielki ekran i bardzo dobra jakosc obrazu,przekatna 125cm!!!

POLECAM!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct
O ile dobrze zrozumiałem instrukcję, szajsung nie obsługuje trybów z przeplotem, Czyli nici z 1080i

Ale generalnie prezentuje się (wizualnie i od strony technicznej) wspaniale.

Obsługuje z przeplotem. :) Pewnie źle zrozumiałeś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yankee

ja polecam Sony KDF-50E2010

kosmos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tagor
Obsługuje z przeplotem. :) Pewnie źle zrozumiałeś. ;)

Na stronie 52 instrukcji jest zapis Tryb z przeplotem nie jest obsługiwany. Czego dotyczy, jeśli jest pod całą tabelą trybów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cysio

Kupowanie teraz full hd to wyrzucenie pieneidzy w bloto. Wiekszosc rzeczy hd i tak jest tylko w 720p (telewizja hd , gry na ps3/x360) , kupowac telewizor za 8k po to aby obejzec jeden ,dwa filmy na bluray bo ceny ich sa kosmiczne ? Lepiej poczekac az zaczna wychodzic gry w 1080p i dopiero kupic , bo napewno zleca jeszcze z ceny. Nastepny chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

niby gry beda teraz w fullhd, ale ja wolne sobie kupić za 4k wyjebany TV HDready 42 cale niż jakieś gówno fullHD. przecież HD to nie wszytsko jeszcze kolory, kontrast, awaryjność itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tagor

cysio, Masta88, nie zgadzam się z Wami. Mam w domu 32 calowy CRT mający chyba z 12 lat. I pięknie gra. Mam wyjebany 42 cale HDReady. I pewnie pogra też z 5-6 lat. I pluję sobie w brodę, że sie w zeszłym roku pospieszyłem się i kupiłem HDReady. Bo teraz zdecydowanie wziąłbym FullHD. Co z tego, że jest mało filmów BD. Mam DVD z upscalingiem, konsolka teraz też ma upscaling. Tylko że qrfa jak konsola skaluje i tv skaluje, to się robi kaszana (bo to HDReady to też jakieś skalowanie). Wolałbym natywne 1080p a nie jakieś "ready". Szczególnie że mizeria tego "ready" wychodzi doskonale także przy przeglądarce czy desktopie pod linuchem z konsolki, czy nawet zwykłym pecetem podpiętym pod TV. Kupując te FullHD o których mowa w wątku, dostajemy super monitory o zajefanej rozdziałce. I wszystko super działa.

I podsumowując, jeśli stać cię na kupowanie takiego sprzętu co rok czy dwa lata, to OK. Ale jeśli ten sprzęt ma być zakupem na dobrych kilka lat, to szkoda gadać. Tylko FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cysio

Linuch dziala natywnie w rozdzielce 720p/1080i i obraz jest super. Nie wiem jak pc`ta podlaczales bo mam nadzieje ze nie poprzez stary "tvout". Upscaling czegos z rozdzielki SD do HD READY (720p/1080i) napewno lepiej wyglada niz do FULLHD (1080p). Zreszta ty chcesz ogladac dvd na fullhd ? To jakbys jezdzil nowym porshe 50km/s. 32" crt fajnie gra , jasne jak ktos lubi sd to wszystko fajnie gra nawet 14" stary crt. Prawda jest taka ze z fullhd nie ma praktycznie co robic w tej chwilii, chyba ze ktos bedzie kupowac filmy bluray. Kazda gra bedzie lepiej wygladac na hd ready , niz na skalowanym fullhd. Filmy dvd to jeszcze wieksza porazka. Juz nie mowiac o telewizji SD, zreszta telewizja hd tez nie za szybko zacznie nadawac w fullhd bo za duzo miejsca by zajelo na transponderze. Zreszta chyba ci sie pojecia myla, telewizory hdready nie skaluja niczego jak im podasz odpowiedni sygnal. Nie skaluja obrazu FULLHD do HDREADY. Wiec jak ktos ma za duzo kasy i woli gorszy obraz w 90% zastosowan dzisiejszych to niech bierze fullhd. za cene fullhd to bede mial dwa wypasione 42" hd ready.  >:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tagor
Linuch dziala natywnie w rozdzielce 720p/1080i i obraz jest super.

Chyba jednak nie. Natywnie to ma VGA, większość X-ów na pc przy instalacji wykrywa i dopasowuje do monitora, zazwyczaj 800x600, 1024x768 itd. A jeśli mówimy o konsolce, to listę trybów oferowanych przez ps3utils masz tu: http://www.ps3forum.pl/odp-ububtu-704-swie...msg4240#msg4240

Nie wiem jak pc`ta podlaczales bo mam nadzieje ze nie poprzez stary "tvout". Upscaling czegos z rozdzielki SD do HD READY (720p/1080i) napewno lepiej wyglada niz do FULLHD (1080p).

Popatrz proszę na rozdzielczości matryc  tych LCD HDReady.  Zazwyczaj jest to 1366 x 768 (WXGA). Widzisz tu gdzieś 720 linii w poziomie? Czy może część matrycy schowana jest pod ramką? To jak wyświetlisz 1280x720 czy 1920x1080  na takiej matrycy bez skalowania?

Zreszta ty chcesz ogladac dvd na fullhd ?

Tak. I oglądam z zachwytem teraz na skalowanym 1080i. Poczytaj o upscalingu DVD. I jeśli DVD czy obecnie nasza konsolka daje ci na wyjściu obraz upscalowany do 1920z1080, to zastanów się, na czym to lepiej wyświetlać. Czy na FullHD (przełożenie pikseli 1 do 1), czy na matrycy HDREady, gdzie obraz znów jest skalowany w dół do  1366 x 768

za cene fullhd to bede mial dwa wypasione 42" hd ready.  >:(

Pisaliśmy tu o modelach w okolicach 8k. Oczywiście jak wolisz wydać dziś 4 i za rok 6 (bo pewnie HDReady to tylko w tesco w promocji dostaniesz), to twój wybór. Ja gdybym stał teraz przed wyborem, wziąłbym FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

Też wybrałbym zdecydowanie Samsunga Jest tylko jedno ale - ekran jest "odblaskowy". Także jeżeli masz na przeciwko TV np. okna to będziesz go musiał przechylić bo będą się strasznie odbijać. Dzięki temu masz za to dużo lepszy kontrast i w ciemnym pokoju czarne jest czarne.

Już się napalałem na SONY (tylko te z X w symbolu są sensowne szczególnie jeśli chodzi o upscaling obrazu z kablówki do Full HD) ale Samsung pobił konkurencję kolorami i kontrastem.

Na modelu, który wymieniłeś moim zdaniem obraz był lepszy niż na tym nowym samsungu z podświetleniem LED (pomijając fakt, ze jest on tylko w wersji 720) mimo, że pisali, że przy LED to będzie ach i ech. Podświetlenie LED na pewno będzie przedłużało trwałość TV ale powiem Wam, że ten kolor podświetlenia dodaje trochę fioletowej poświaty do całości obrazu.

Patrząc natomiast w niedaleką przyszłość myślę, że już w tym roku pojawią się pierwsze TV z ekranami w technologi OLED czy jakoś tak. Mają być jeszcze tańsze ale za to mniej trwałe no i ekran będzie mógł być giętki. Ciekawe co z tego zrobią?

Jeśli chodzi o źródła sygnału FullHD to faktycznie jest jeszcze marnie. Oprócz naszej konsolki mamy do wyboru jeszcze TV "N" oraz CYFRĘ+. Tylko, że raptem po 2-3 kanały ale w Full HD.

Multimedia odpaliła w 2 miastach już kablówkę w Full HD ale tylko jeden program - National Geografic HD.

Z ploteczek słyszałem, że do tego samego tylko lepiej przymierza się już UPC jeszcze w 2007. Mają też mieć lepsze i nowsze odbiorniki (ponoć).

Podobno już w lipcu przybędzie programów HD w Cyfrze.

Pamiętajmy, że i nasz poczciwa TVP też się sprzętuje i planują coś od przyszłego roku.

Także tak na prawdę to warto jeszcze poczekać jeżeli nie kupujemy TV tylko pod PS3. Ceny na pewno będą jeszcze spadać.

Wymieniony Samsung ma i tak dość atrakcyjną cenę w stosunku do jakości. Zwróćice uwagę jak pospadały ceny Full HD od kiedy się pojawił ten model. Nagle się okazuje, że wszystko pospadało o 3-4 tys. w tej rozdzielczości.

Czytam wasze opinie i sam nie wiem co wybrać :(  co sądzi Cie o tych modelach tv full hd może ma ktoś taki w domu i może mi coś powiedzieć:)

http://www.allegro.pl/item197135690_lcd_sh...80_polska_.html

http://www.allegro.pl/item198339704_telewi...0_gwar_12_.html

http://www.allegro.pl/item198399978_lcd_sa...hd_krakow_.html

Prosze was o opinie tych tv :) a mam jeszcze jedno pytanie czy ma znaczenie czy do sony ps3 kupie tv full hd sony? tej samej firmy co konsola lepeij bedzie działał niż  samsung full-hd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj foxsites, nie wprowadzaj forumowiczów w błąd. Telewizja satelitarna nie nadaje w full hd (telewizja n wybrała transmisje w 1080i a cyfra plus w 720P (podobno lepsza jakość przy transmisjach sportowych) więc nie ma programów z satelity w FullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

No nie wiem...

http://whatis.techtarget.com/definition/0,...1071898,00.html

i jeszcze tu

http://pclab.pl/art22801.html

A dla transmisji sportowych ma różnicę to "i" czyli interlaced scanning oraz "p" czyli progressive scanning, a nie rozdzielczość.

Słuchaj foxsites, nie wprowadzaj forumowiczów w błąd. Telewizja satelitarna nie nadaje w full hd (telewizja n wybrała transmisje w 1080i a cyfra plus w 720P (podobno lepsza jakość przy transmisjach sportowych) więc nie ma programów z satelity w FullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tagor

I masz tam jak na dłoni, że FullHD (czy FullHDTV jak tam piszą Full HDTV provides 1080 lines with progressive scanning (sometimes referred to as 1080p).

Czego nie rozumiesz? Przemekw podpowiedział Ci z jaką rozdzielczością nadają HDTV z satelity.

i jeszcze tu

http://pclab.pl/art22801.html

A dla transmisji sportowych ma różnicę to "i" czyli interlaced scanning oraz "p" czyli progressive scanning, a nie rozdzielczość.

I w tym drugim artykule masz także informację o rozdzielczościach ,a także wytłumaczenie co znaczy interleced. Doczytaj proszę ze zrozumieniem.

1080i to z kolei format z przeplotem ("i" pochodzi od słowa "interlaced"), który jest gorszy od trybów progresywnych. W chwili, gdy proces przeplotu dzieli obraz 1920x1080 na dwa pola, liczba poziomych linii na pole spada o połowę, czyli do 540.

I nie patrz na to która lepsza w porównaniu 1080i a 720p, tylko na fakt że w 1080p masz znacznie więcej informacji do przesłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

Czyli kończąc temat o Full HD mówimy tylko w przypadku 1080p.

Szczerze mówiąc sam byłem wprowadzony w błąd. :-[

Byłem przekonany, że określenie Full HD odnosi się wyłącznie do rozdzielczości "ostatecznej"

Tak czy siak Samsung, o którym pisałem obsługuje 1080p także jest OK. Nawet bardzo OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tagor
Tak czy siak Samsung, o którym pisałem obsługuje 1080p także jest OK. Nawet bardzo OK.

Myślę że bardziej wygodnym określeniem będzie, że wyświetla pełne 1080p lub ma matrycę FullHD . AFAIK są lcd'ki które "obsługują" poprzez skalowanie (w dół) do swojej mniejszej matrycy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×