Skocz do zawartości
SupergosC

różnice obrazu na tv z full-hd a z hd-redy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kojak_ct
Na stronie 52 instrukcji jest zapis Tryb z przeplotem nie jest obsługiwany. Czego dotyczy, jeśli jest pod całą tabelą trybów?

Samsung napisał, że nie obsługuje interlaced w trybie PC. ;) A mi się udało odpalić pulpit w 1920x1080@30Hz czyli z przeplotem. ;) Zresztą w menu konsoli możesz potestować rozdzielczości. ;)

I nie dajcie sobie wmówić, że HDReady jest lepsze od FullHD bo nie jest. Może na 32cale jest oki ale nie przy matrycach większych od 40cali. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

a dla mnie hdready jest lepsze, dlatego że jest jednak dużo tańsze, mam 42 cale i bardzo dobru upscaling jak dla mnie ;] w grach filmach hd jest super głębia kolorów i super wygląda HD. Na tych 42 calach nie widać jest jest to "niepełne fullHD"... siedze 3,5 m od tv jak gram chętnie siadam bliżej coś koło 2m. moze jakbym kupował tv zamieniłbym swój tylko na 50 cali zaden inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Każdy kupuje to co lubi. Ale sugerowanie ludziom, że w 42'' z HDReady jest lepsze od FullHD to sorki ale nie zgodzę się. Może przy twojej odległości jest okej ale ja siedzę 2.5metra od TV. Dla tego TV należy wybierać wg własnych preferencji. ;) I patrząc na ceny 42 cali FullHD i HDReady twierdzę, że to żaden argument. ok 1tyś różnicy za dobry TV. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

wlasnie chodzi o to aby wybrac dobry tv ja siedze jak gram 2,5 metra i widze ze jest zajebiscie mialbym slabego fullhd tzn ze full ale kolorki kontrast nie tego to wolałbym hdready z fullwypasem kolorki kontrast :D jak kto woli w każdym razie wole droższego i co za tym idzie wypasionego hdready niż w takiej samej ceni mniejszy lub też gorszy jeśli chodzi o kolorki i kontrast fullhd. tak jak mówisz każdy to co lubi i tak za 10 lat kipie sobie fullhd 60 cali 3d jak bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

wlasnie chodzi o to aby wybrac dobry tv ja siedze jak gram 2,5 metra i widze ze jest zajebiscie mialbym slabego fullhd tzn ze full ale kolorki kontrast nie tego to wolałbym hdready z fullwypasem kolorki kontrast :D jak kto woli w każdym razie wole droższego i co za tym idzie wypasionego hdready niż w takiej samej ceni mniejszy lub też gorszy jeśli chodzi o kolorki i kontrast fullhd. tak jak mówisz każdy to co lubi i tak za 10 lat kipie sobie fullhd 101 cali 3d jak bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tagor
wlasnie chodzi o to aby wybrac dobry tv ja siedze jak gram 2,5 metra i widze ze jest zajebiscie mialbym slabego fullhd tzn ze full ale kolorki kontrast nie tego to wolałbym hdready z fullwypasem

Widziałeś, a raczej porównywałeś swój HDReady z jednym z tych FullHD, o których piszemy? Bo jeśli nie, to nie masz ŻADNYCH podstaw, aby pisać że tanie FullHD są gorsze jeśli chodzi o kontrast czy kolory w porównaniu z dobrym HDReady. A przy okazji, nadal mamy na rynku sporo HDReady o wiele droższych od tych wspomnianych FullHD.

tak jak mówisz każdy to co lubi i tak za 10 lat kipie sobie fullhd 101 cali 3d jak bedzie :D

No właśnie, sam widzisz - piszesz o następnym zakupie za 10 lat. Przy takim horyzoncie czasowym zakupów totalnym bezsensem jest kupowanie teraz HDReady.

Chyba że tak jak ja, pospieszyłeś się z zakupem (ja rok temu) i masz PECHA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba że tak jak ja, pospieszyłeś się z zakupem (ja rok temu) i masz PECHA

Dlaczego pecha? Kupiłem swoje HD Ready 37 cali ponad rok temu i ani trochę nie żaluję wydanej kasy. TV jest super a wtedy absolutnie nie było mnie stać na full HD. Przez rok zamiast męczyć się ze swoim 21 calakiem oglądałem TV i DVD na 37 calowym LCD ze świetnymi kolorami. Full HD to będzie następny zakup i tyle. W końcu TV tez trzeba co jakiś czas zmieniać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Nie jestem znawcą :) ale jak patrze na mój monitorek hdrdy i na tv fullhd czuję ogromną różnice =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

a może dlatego, że twój monitorek ma poprostu lepsze parametry od tv? i nie tylko jesli chodzi o rozdziałke. Najważniejsze, żeby każdy był zadowolony ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
a może dlatego, że twój monitorek ma poprostu lepsze parametry od tv? i nie tylko jesli chodzi o rozdziałke. Najważniejsze, żeby każdy był zadowolony ;p

Hmmm chyba nie uwaznie czytałeś :) mój Monitor jest HDRDY a tv FULLHD i mówie że widzę różnice która polega na tym iż mój telewizorek jest o niebo lepszy :) got it ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88
Hmmm chyba nie uwaznie czytałeś :) mój Monitor jest HDRDY a tv FULLHD i mówie że widzę różnice która polega na tym iż mój telewizorek jest o niebo lepszy :) got it ?
nie nie chodzi mi o to że może ten HDready ma poprostu słabsze kolrki albo nie wiadomo co a ten fullHD ma git. Ja mam wypasiony tv tylko że hdready ale z kolorkami kontrastem itd. nie ma problemów a różnica napewno jest w rozdzielczości tylko aby to zauważyć trzeba siedziec w jakiejs bliskej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frozen

sam posiadam w domu SONY KDL-40X2000 BRAVIA 2 takie i gry wygladaja fenomenalnie w niemczech są już za 2350euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

w polsce 8 900 pln wiec jakies 2 300 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krozz

chcę zadać pytanie, na które już pewnie wiele razy odpowiadaliście, ale chcę mieć pewność.

Do PS3 kupić telewizor HD Ready (720p) czy FullHD (1080p) ??

Zaznaczam, że TV będzie mi potrzebny tylko i wyłącznie do grania i oglądania filmów BR.

Czy to prawda, że większość gier na PS3 będzie robiona pod 720p ? Skoro tak to obraz np. w takim Uncharted będzie identyczny na tv HD Ready jaki i na Full HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Prawda jest taka że robią już gry w fullHD 1080 tyle że czasami ( nawet na tv fullHD ) wygląda to gorzej niż 720p. Ale kupując TV zresztą drogi TV to trzeba patrzeć w przyszłość. A tu wiadomo, że im więcej pixeli tym więcej szczegółów po prostu lepszy obraz. U mnie TV był trochę zależny od pieniędzy jeśli nie musisz się ograniczać bierz FullHD najlepiej 50 cali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielka mi dyskusja koneserów obrazu. ludzie poczytajcie najpierw a potem sie wypowiadajcie. proponuje wikipedie. Sokole wzroki wypatryjace róznic pomiedzy HD Ready i FullHD - smieszne ( może jeszcze z odległości 110 metrów w sklepie ) na wystawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88
wielka mi dyskusja koneserów obrazu. ludzie poczytajcie najpierw a potem sie wypowiadajcie. proponuje wikipedie. Sokole wzroki wypatryjace róznic pomiedzy HD Ready i FullHD - smieszne ( może jeszcze z odległości 110 metrów w sklepie ) na wystawie
Haha mówiłem szkoda że jesteś jedyną sobą która mnie popiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct
wielka mi dyskusja koneserów obrazu. ludzie poczytajcie najpierw a potem sie wypowiadajcie. proponuje wikipedie. Sokole wzroki wypatryjace róznic pomiedzy HD Ready i FullHD - smieszne ( może jeszcze z odległości 110 metrów w sklepie ) na wystawie

Haha. Zabrał głos w dyskusji koneser obrazów HD z wikipedii!  ;D To weź wyjaśnij kto ma pokój długi na 110metrów?? Wyczytałeś na wikipedii??  ::) Ehh. Czasami ludzie nie zastanawiają się co piszą. :) Sądzę, że wypowiadają się tutaj osoby, które mają jakiekolwiek doświadczenia z obrazami HD i opisują swoje odczucia a nie wyczytali na wikipedii!  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec sokole oko jakie Ty dostrzegasz róznice w obrazie Full HD i HD Ready? zenujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

A jakie Ty widzisz różnice między pulpitem w 640x480 a 1024x768? Tylko nie mów, że z 4 metrów nie widać różnicy! :D Nie wiesz co daje wyższa rozdzielczość? No proszę Cię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frozen

Przepraszam ze wytrace temat z szyn ale wikipedia to naparwde godne wiary źródło czystej wody. Bardzo polecam tam czytać artykuły, Które naparwde was uczynią mądrzejszymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Zgodzę się i sam czytuję wikipedię. Ale trzeba wziąć poprawkę na to, że sam możesz napisać recenzję/opis i wcale ie musi być obiektywny. ;) Poza tym wolę ufać swoim doznaniom niż tekstu z jakiegoś artykułu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i tak zamknijmy ten watek bo szkoda słów na dyskusje kto dostrzega a kto nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×