Skocz do zawartości
Patricko

F1 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dziś zakupiłem sobie 13... Jest to moje druga odsłona po 10, gdyż 11 i 12 odpuściłem...

 

Więc mogę się odnieść szczególnie do pierwszej gry od codemaster i tak co się rzuca na pierwszy rzut oka to oczywiście przyspieszanie z 1,2 biegu - na padzie wymaga to duzo wprawy by nie stawiac autka bokiem... Sama jazda - wciąż mi się wydaje ze w 10, było to jakoś lepiej, tzn mam takie odczucia jakby autko kleilo sie do trasy - grajac w 12 demo bylo to masakryczne odczucie - tu juz jest troszke mniej ale wciaż mam wrażenie występowania owego kleju. Może ja marudzę a może po prostu ma tak być...

 

Deszcz - nie wiem - jeszcze nie potrenowalem w tych warunkach.

 

Tory Classic - fajna sprawa - na start mialem dosteb do 4 torów więc zagrałem troszkę na przebudowanej Imoli... Ciekawe czy w miarę dalesz gry pojawią się inne tory jak w adelajdzie...

 

Więc jeszcze dużo przedemną by poznać tajniki tej wersji ale mam chcice na grę a to duży plus, którego np nie było po zagraniu w demo 12.

 

Zakupiłem wersję w PSN (nieco ponad 8gb przy mojej 80gb konsoli to dość sporo) - troszkę dziwnie mi się gra w to po polsku - pozostaje mi się przyzwyczaić lub poszukać ustawień angielskich.

 

Teraz jeszcze oczekuję pojawienia się PES14 - w sumie sam nie wiem czemu na polskim PSN wciąż nie ma tej gry :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest znacznie poprawiony , redukcja w Sauberze brzmi wprost kossssmicznie :)

AI momentami jest bardzo agresywne a także jeździ szybciej. Co do jazdy w deszczu to wygląda ona dużo lepiej niż poprzednio a i przyjemność z jazdy zupełnie inna.

Jak dla mnie 2013............>2011.........................................................................>2012 ;)

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie można jakoś wyłaczyć to zużycie opon (wersja PS3) ponieważ zużywają sie tak szybko ze nie mam frajdy z gry a jedynie nerwy :shok: albo dajcie jakieś wskazówki jak je oszczedzać,gram na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skręcaj tak mocno, używaj całego toru i kontroluj siłę hamowania, przy jednoczesnym dobrym zbijaniu biegów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej nie widze szans pogrania na poziomie Legenda bo ledwo daje rade na średnim przez te opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gra jest grywalna na padzie w zasadzie udana cześć do tego klasyczne F1 daje rade,ale po raz kolejny zabrali opcje wyłaczenia zużywania sie opon i jest lipa nie czerpie radość z gry.Ciezko gra sie z AI które w zasadzie  cały czas jedzie tak samo czy to 1 okrążenie czy 10 nawet sie nie ślizgają na zużytych oponach czego nie mozna powiedzieć on nas ,ledwo 4 okrążenie a bolid ślizga sie jak po lodzie max irytujace ! jak tu grać na wyższych poziomach gry ?  :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , widzę ze liga raczej tu nie powstanie , może zrobić listę czy by były chętna jakieś osoby , jeżeli nie będzie to trzeba szukać innych lig ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie superlatyw tej gry, chciałbym wiedzieć co czuje i zamierza sam Patricko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja? :)

Nie mam gry i nie grałem to nie będę się wypowiadał. Chłopaki piszą, że jest lepiej od 2012, ale szczerze mówiąc to wszystkie części były lepsze od 2012 :)

Jedynie czekam na pierwsze bugi, które będą niszczyły sens rozgrywki po sieci, w końcu to już tradycja :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, myślałem że szef tutaj się rozpisze na 2 strony i będę wiedział czy zostać przy decyzji że nie warto, czy jednak dać tą szansę CM jeszcze raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio mam się wypowiedzieć? :)

Nie warto, raz że praktycznie kilka osób tylko grę kupiło, zaraz PS4 więc sporo osób by się wykruszyło.

Zresztą z Errorem już rok temu mówiliśmy, że nie robimy sezonu na tej grze. CM u mnie jest stracone, zniszczyli każdą serię i brną w to dalej. Ale to już hejt, więc daje spokój.

Listek próbuje coś robić, także do niego uderzajcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodziło mi o wrażenia z samej gry, wiesz powinieneś dostać wersję od dystrybutora, przetestować i się wypowiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moja rada... zbierajcie kase na ps4... a wowczas pojedziemy 2014 na 100% chocby z codemasters tylko dlatego ze to bedzie nowa konsola.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie do tych którzy już "jeździli" F12013 odnośnie modelu jazdy i fizyki (kierownica). Jak jest z tą podsterownością która miała miejsce w 2012, podsterownością czy też problemem z ustawieniem kierownicy i dziwną reakcją na skręcanie (opóźnienia na ruch kierownicą itd. itp).

Osobiście jeżdżę G27 i w 2012 było delikatnie mówiąc/pisząc... przeciętnie :blink:   Jak jest tutaj? Koledzy napiszecie coś w tym temacie?

Z góry dzięki za odpowiedzi :thanks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej podsterowności nie ma, kompletnie. Dlatego jeździ się rewelacyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra to duże wyzwanie. 

Poprzednie edycje denerwowały mnie tym że można było ścinać zakręty. Do tego dochodziły durne kary.

To jest bez wątpienia wersja najlepsza ze wszystkich. Ma sporą wadę-jest strasznie trudna.

W małej lidze, czy lidze debeściaków zawsze byłem w pierwszej szóstce. 

W tej wersji po 3 godzinach treningu i jeździe z ligą ,,ligaf1.ps3", jestem na ostatnich miejscach. Ja wiem że poziom samej ligi w której jeżdżę jest bardzo wysoki, jednak gra też jest strasznie trudna. Trudno się prowadzi bolid, każdy błąd jest drastycznie karany(gorszy czas). Kwestia setupów jest też genialna. Na jednym setupie przejechane 4 okrążenia na miękkiej mieszance, a na drugim osiem okrążeń.

 

Trzeba dużo trenować, żeby podnieść swój poziom, chociaż szkoda że nie dysponuje taką ilością czasu jak w poprzednich edycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dałem się skusić, ponieważ kumpel handluję grami i sprzedał mi po znajomości za 80 zł. Pograłem 3h i mogę stwierdzić, że choćby za darmo dawali to nie kupię tego badziewia nigdy więcej. Miałem już z 12 podobne zdanie ale skusiłem się za taką kwotę. Test młodego kierowcy na początku gry skopiowany z 12, pozmieniane tylko kolory menu i aktualne zespoły. Taki szczegół, w online każdy mógł podnosić sobie level (chyba 50 max. był), dla jednych szczegół dla mnie minus. Co do samej jazdy może i jest lepiej ale jakoś nie było to dla mnie pocieszenie. Podsumowując, nie polecam kupować komuś jeśli ma ktoś starszą wersję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej się jeździ ale walory wizualne do bani...

zawsze to lepiej niż na odwrót ;)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, nie polecam kupować komuś jeśli ma ktoś starszą wersję. 

 

 

No tak, bo test na początku to najważniejsza rzecz w całej grze. Wuj że jeździ sie sto razy lepiej niż poprzednio, lepiej dalej męczyć się z 2012 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo test na początku to najważniejsza rzecz w całej grze. Wuj że jeździ sie sto razy lepiej niż poprzednio, lepiej dalej męczyć się z 2012 ;D

Ja właśnie tego słuchałem i teraz mam. 

Ja już w żadną wersję nie jeżdżę ale Ty jak chcesz to graj dalej, powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wlasnie jak masz wersje 2012 to MUSISZ kupic 2013 :)

w 2012 to byla meka panska, teraz w moim odczuciu jest lepiej,

najlepiej sobie potestowac i samemu ocenic czy warto kupic, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do testowania czy kupić przydałoby się demo. Po tylu latach z crapami od CM nie ma czegoś takiego jak "MUSISZ KUPIĆ". 

 

Fajnie, że coś poprawili w ich wizji F1, tylko dla mnie nie jest to warte zapłacenia kolejnych 200 zł tylko po to aby po miesiącu się denerwować na błędy...

 

Zjedzie cena to pewnie obadam, dla samych starych bolidów :) do tego czasu nawet najlepsze recenzje nie przekonają mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×