Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż. Dzięki za pomoc panowie.

Rozumiem, że może poruszaliście już ten temat wiele razy ale znając go moglibyście chociaż jakimś linkiem do poprzedniej dyskusji rzucić.

I proszę mi wierzyć, że googluje już od 2 godzin i nie znajduję jakiś konkretów poza opisami podobnych problemów.

Myślałem, że tu znajdę pomoc - w końcu specjaliści od PS3. Ale widać niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ermar

Gdybyś sam zadał sobie trochę trudu i poszukał informacji to znalazłbyś szybko to czego szukasz. Dałeś się nabrać na kompatybilność z PS3, która jest tylko częściowa. Masz pretensję do forum za własne lenistwo, które nie pozwala ci znaleźć informacji podawanych na tym forum 100 razy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, naoglądałem się filmików na YT o tych kierach ;) I chyba wolę Thurmaster F430 niż DFGT ( wydaje mi się być głośna nawet bardzo, no i jak widzę jak oni kręcą, a ja mam tak kręcić np. na turniejach po 2h wyścig to chyba podziękuje:P )

A jak jest w przypadku hamulca ręcznego w F430 i DFGT ?

O Fanatecu już nie myślę, skoro ktoś tam napisał, że dopiero w kwietniu będą dostępne.

Edytowane przez Watson20054133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, naoglądałem się filmików na YT o tych kierach ;) I chyba wolę Thurmaster F430 niż DFGT ( wydaje mi się być głośna nawet bardzo, no i jak widzę jak oni kręcą, a ja mam tak kręcić np. na turniejach po 2h wyścig to chyba podziękuje:P )

A jak jest w przypadku hamulca ręcznego w F430 i DFGT ?

O Fanatecu już nie myślę, skoro ktoś tam napisał, że dopiero w kwietniu będą dostępne.

ręczne nie istnieją.... o ile w DFGT możesz rękaw ustawić na gałkę biegów to w 430 nie ma za co złapać :), do fanateca napisz może jednak mają te 911 na stanie^^

co do kręcenia o co ci chodzi? że DFGT dużo musisz kręcić? już pisałem :D więcej niż 270* (np. monaco) nie będziesz kręcił ale to wyjątek średnio obraca się gdzieś 90-150*

za to w thrustmasterze 5x mniej :) wybierz co wolisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kręcenia o co ci chodzi? że DFGT dużo musisz kręcić? już pisałem :D więcej niż 270* (np. monaco) nie będziesz kręcił ale to wyjątek średnio obraca się gdzieś 90-150*

za to w thrustmasterze 5x mniej :) wybierz co wolisz

No właśnie nawet przy nawrocie 180 stopni maksymalny obrót kierownicy to będzie 270 stopni... 900 stopni przydaje się chyba do driftu, ale za tym nie przepadam w grze, ( w realu owszem :D ) być może jak kiera będzie to mi się odwidzi :D :)

Edytowane przez Watson20054133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nawet przy nawrocie 180 stopni maksymalny obrót kierownicy to będzie 270 stopni... 900 stopni przydaje się chyba do driftu, ale za tym nie przepadam w grze, ( w realu owszem :D ) być może jak kiera będzie to mi się odwidzi :D :)

Fanatec 911 Carrera i Logitech G27 do sprzedania-chętnych zapraszam na znany portal aukcyjny,ceny do negocjacji, nick "Alternati" :thumbsup:

Pozdrawiam zyggi :yes:

Edytowane przez MR ART PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nawet przy nawrocie 180 stopni maksymalny obrót kierownicy to będzie 270 stopni... 900 stopni przydaje się chyba do driftu, ale za tym nie przepadam w grze, ( w realu owszem :D ) być może jak kiera będzie to mi się odwidzi :D :)

nie wiem czy w ogóle łapiesz o czym pisze :) jeśli mając do dyspozycji 2.5 obrotu wykorzystujesz 1/5 tego która umożliwi ci płynne pokonanie zakrętu przy zachowaniu dobrej prędkości

za to przy thustmasterze masz całkowity kąt obrotu 270* podchodząc do tego samego zakrętu w monako nie możesz skręcić na maksa (czyli 135*) bo wpadniesz w podsterowność ewentualnie zblokujesz koła..... aby pokonać ten zakręt z największą prędkością musisz skręcić zdecydowanie lżej tj. ~70*

z tym driftem to dopiero wyskoczyłeś^^ przy kierach 900* nie idzie wykonać szybkiej kontry bo za dużo trzeba kręcić dlatego thrustmaster 430 jest zdecydowanie lepszy do driftu :) ale nie do szybkiej jazdy :)

rób jak uważasz, jeśli nie masz dostępu do 2kierownic (tak różnych) na raz to tego nie zrozumiesz :) ja ten błąd popełniłem swego czasu i teraz strasznie to odradzam, ale jeśli chcesz sam się sparzyć to się parz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co powiecie o kierownicy??

LOGITECH DRIVING FORCE GT PS3

moje fundusze do max 500zł. i za ta cene mysle ze jest to najlepszy wybór.

ale prosze o wasze opinie jako specjalistów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest 36 stron a ja jestem w pracy :) i mam neta w telefonie.

a kiere chce kupic na dniach.

dlatego prose o zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest 36 stron a ja jestem w pracy :) i mam neta w telefonie.

a kiere chce kupic na dniach.

dlatego prose o zdanie

OK. Więc tak. Mam DFGT i jestem bardzo zadowolony. Jest to moja pierwsza i jedyna jak dotąd taka zabawka i jest bdb. Ma kilka słabych punktów: hałas, pedały no i brak sprzęgła. Ale stosunek cena/jakość ma wysoki :D W Twoich widełkach cenowych to imo najlepszy wybór. Jest jeszcze konkurent: Thurmaster F430, ale się nie wypowiem, bo nie miałem przyjemności. Ogólnie czy wybierzesz jedną, czy drugą, to MIÓD bedzie przezaje***ty!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest 36 stron a ja jestem w pracy :) i mam neta w telefonie.

a kiere chce kupic na dniach.

dlatego prose o zdanie

Zajebista kierownicalaugh.gifturned.gif.Nie zastamawiaj się i kupuj tego Logitecha.Polecam.Sam jej używamok.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Więc tak. Mam DFGT i jestem bardzo zadowolony. Jest to moja pierwsza i jedyna jak dotąd taka zabawka i jest bdb. Ma kilka słabych punktów: hałas, pedały no i brak sprzęgła. Ale stosunek cena/jakość ma wysoki :D W Twoich widełkach cenowych to imo najlepszy wybór. Jest jeszcze konkurent: Thurmaster F430, ale się nie wypowiem, bo nie miałem przyjemności. Ogólnie czy wybierzesz jedną, czy drugą, to MIÓD bedzie przezaje***ty!

Pozdrawiam

Ja akurat do pedalow nic nie mam hheehhee,znaczy tffffu,pedaly od kierownicy logitecha uwazam za dobre,po opiniach co czytalem ze lipne,pozytywnie mnie zaskoczyly.W T F430 tez sprzgla ni ma,lipne to sa shiftery,szczegolnie w porownaniu do tych z f430.No i jest glosna,ale jak podglosnisz troche piecyk to problem znika,wraca w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat do pedalow nic nie mam hheehhee,znaczy tffffu,pedaly od kierownicy logitecha uwazam za dobre,po opiniach co czytalem ze lipne,pozytywnie mnie zaskoczyly.W T F430 tez sprzgla ni ma,lipne to sa shiftery,szczegolnie w porownaniu do tych z f430.No i jest glosna,ale jak podglosnisz troche piecyk to problem znika,wraca w nocy.

A która głośniej chodzi DFGT czy F430 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tą głośną pracą DFGT? Użytkuję ją już 2 tygodnie i nikt w nocy nie wchodził do mnie do pokoju z prośbą o uciszenie...

Fakt, cicha nie jest ale bardzo głośna też nie. Po zamknięciu drzwi do pokoju, bezproblemowo można w nocy na niej grać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co powiecie o kierownicy??

LOGITECH DRIVING FORCE GT PS3

moje fundusze do max 500zł. i za ta cene mysle ze jest to najlepszy wybór.

ale prosze o wasze opinie jako specjalistów.

pozdrawiam

Mnie budżet nie ograniczał ale też wybrałem DFGT - bierz a będziesz zadowolony!

Weź również pod uwagę, że G25/G27 nie mają tylu przycisków co DFGT, a łapanie za pada, żeby intuicyjnie poprzeskakiwać w menusach, których jest sporo kółkiem czy krzyżykiem w GT5 jest mało wygodne. Poza tym kierownica dedykowana jest do gry GT5. Co do pedałów - są bardzo ok, a to że brakuje sprzęgła? W tzw realu jeżdżę automatem z sekwencją. Hamulec zdefiniujesz sobie w gałce od biegów a DFGT ma manetki - dobre i wygodne, mimo że mniejsze.

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tą głośną pracą DFGT? Użytkuję ją już 2 tygodnie i nikt w nocy nie wchodził do mnie do pokoju z prośbą o uciszenie...

Fakt, cicha nie jest ale bardzo głośna też nie. Po zamknięciu drzwi do pokoju, bezproblemowo można w nocy na niej grać...

No nie wiem, ale jak gram przez online to bardzo słychać przed HS jak kierownica chodzi, u jednych jak "gra w ping ponga" u innych bekanie, charczenie itp ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ale jak gram przez online to bardzo słychać przed HS jak kierownica chodzi, u jednych jak "gra w ping ponga" u innych bekanie, charczenie itp ;p

to wyłącz HS na czas gry w GT5, to nie jakiś FPS w którym trzeba podawać ba bieżąco pozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tą głośną pracą DFGT? Użytkuję ją już 2 tygodnie i nikt w nocy nie wchodził do mnie do pokoju z prośbą o uciszenie...

Fakt, cicha nie jest ale bardzo głośna też nie. Po zamknięciu drzwi do pokoju, bezproblemowo można w nocy na niej grać...

No nie wiem, ale jak gram przez online to bardzo słychać przed HS jak kierownica chodzi, u jednych jak "gra w ping ponga" u innych bekanie, charczenie itp ;p

DFP jest głośna , ja ją mam i rzeczywiście jest masakra , zwłaszcza przy szybkich ruchach , DFGT została przyciszona względem DFP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tą głośną pracą DFGT? Użytkuję ją już 2 tygodnie i nikt w nocy nie wchodził do mnie do pokoju z prośbą o uciszenie...

Fakt, cicha nie jest ale bardzo głośna też nie. Po zamknięciu drzwi do pokoju, bezproblemowo można w nocy na niej grać...

Ja moją mam od Września i mam wrażenie że jest troszkę głośniejsza niz była na początku. Poza tym jak się w miare płynnie jedzie to aż taka głośna nie jest ale jak się zaspinuje albo wypadnie z trasy to jak zacznie sie kręcić w kółko sama to whooy za głośno jak na mój gust. Już kilka razy dziecko w drugim pokoju obudziłem właśnie przy takim samo-kręceniu po kraksie. Tak samo kalibracja jest za głośna poźnym wieczorem. Oczywiście problem nie istnieje jak się nie ma małych dzieci albo gra w dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyłącz HS na czas gry w GT5, to nie jakiś FPS w którym trzeba podawać ba bieżąco pozycje...

Ale ja gram na padzie.... ja mówię o osobach z którymi gram, które mają DFGT i HS.... że słyszę ich kierownicę w głośnikach i to rozprasza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pedałów - są bardzo ok, a to że brakuje sprzęgła?

Mi natomiast przeszkadza brak odpowiedniego oporu na pedałach... Ale tak jak pisałem wcześniej w DFGT stosunek cena/jakość jest bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast przeszkadza brak odpowiedniego oporu na pedałach... Ale tak jak pisałem wcześniej w DFGT stosunek cena/jakość jest bdb.

Mi też to przeszkadza trochę. Żeby dozować gaz nie wystarczy mniej naciskać tylko prawie trzymać stopę pod jakimś tam kątem. A to bywa męczące i nie jest dokładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×