Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego gdybys sie bawil w simracing te 5 lat nie pisalbys, ze 900* wcale nie jest tak potrzebne. Jest duzo wieksza precyzja. Objezdzales simy na PC, masz agresywny styl jazdy to dlaczego w simach typu R07, rF majac 900* ustawiajac 900* obrotu nie zwiekszales SL? Precyzja wieksza a i wcale az tak ostro nie trzeba krecic.

Thrustmaster ma rowniez dobry sprzet, nic do niego nie mam, ale puki co w przedziale cenowym do 500PLN rzadzi Logitech. Glownym tego powodem jest wlasnie 900*.

_________________________________________________

Nie irytuj się, nie ma powodu... to co jest dobre dla mnie nie musi być dobre dla Ciebie. Jazda na SIM na krótszej kierownicy wymaga sporych umiejętności, to jest powód dla którego w samochodach cywilnych seryjnie produkowanych wstawia się kierownice 900 stopni a w samochodach wyścigowych z reguły (bo nie zawsze) sporo krótsze. Właśnie ze względu o którym pisałem, pewne manewry w pewnych dyscyplinach są na 900 stopniach fizycznie NIEWYKONALNE i konieczna jest krótsza kierownica.

Co do ceny to ja swojego TM F430 kupiłem nowego z dwuletnia gwarancją za 370 zł a używane DFGT sprzedałem za 400 zł więc jeśli chodzi o cenę to Logi (którego lubię) jest daleko za TM właśnie w tym segmencie.

ps. póki pisze się przez "ó" a nie "u".

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w F1 to 900* odpada, ale 450* jest w sam raz. Stare poczciwe DFP mozna kupic za mniej niz 300PLN a wcale nie jest gorsze od DFGT. Wiadomo, w kazdym produkcie sa jakies mankamenty (DFP - paddlesy, G25 - psujacy sie shifter, G27 - brak sekwencji w shifterze, TM - brak 900*) ale kazdy ma prawo wyboru. Sam kiedys myslalem nad TM ale dla mnie brak 900* skresla kiere. Zeby tak czlowiek mial kaske na Porsche GT3 + pedala z G25 z Load Cell + shifter od act labs :whistling:.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie opisałeś tylko mała uwaga - DFGT, G25 i G27 mają 900 stopni skrętu ;)

Mają po 900 stopni skrętu, ale domyślnie są ustawione na (nie jestem pewien, ale coś około) 200 stopni. Na PC można sobie dowolnie blokade obrotu ustawiać. Na PS3 są tylko dwie blokady na 200 i 900, przeskakuje się między nimi kombinacją klawiszy start+select+... nie pamiętam już hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DF Pro czy jakoś tak i domyślnie mam ustawione na 900 stopni. Kiera w zupełności wystarcza do cieszenia się grą, ustawienia FF na 3 może dać popalić na długim wyścigu, brakuje trochę ręcznego, ale można dać sobie radę ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

... przeskakuje się między nimi kombinacją klawiszy start+select+... nie pamiętam już hehe ;)

No co Ty, dawaj, staraj się, przypomnij sobie, napisz, proszę shok.gif.

Prowadzenie 950 KM/ 550 kg i 900 stopni to masakra jakaś, a sprawdzałem cały zakres obrotów wtedy działa yucky.gif.

Sprawdzałem też w środku G27, blokada jest jedna i bez regulacji, więc możliwe jest tylko ograniczenie programowe na FF.

Edytowane przez Kovalov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No co Ty, dawaj, staraj się, przypomnij sobie, napisz, proszę shok.gif.
Próbowałem sobie przypomnieć, ale lipa - ostatni raz to robiłem 5 lat temu w GT4 hehe ;)

Na szczęście jest google: http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=44139 ;)

Driving Force Pro Options

- 900 Degree Mode:

SELECT + R3 + RIGHT PADDLE

- 100% Force Feedback mode:

SELECT + R3 + LEFT PADDLE

- Repeat the process to go back to the standard modes.

Z moją DF Pro w GT4 przełączanie z 200 na 900 stopni działało. W GT5 sprawdzę wieczorem, bo jednak faktycznie w GT5 domyślnie jest 900 ustawione.

Czy inne kierownice też mają taki patent sprawdzcie sobie sami. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w F1 to 900* odpada, ale 450* jest w sam raz. Stare poczciwe DFP mozna kupic za mniej niz 300PLN a wcale nie jest gorsze od DFGT. Wiadomo, w kazdym produkcie sa jakies mankamenty (DFP - paddlesy, G25 - psujacy sie shifter, G27 - brak sekwencji w shifterze, TM - brak 900*) ale kazdy ma prawo wyboru. Sam kiedys myslalem nad TM ale dla mnie brak 900* skresla kiere. Zeby tak czlowiek mial kaske na Porsche GT3 + pedala z G25 z Load Cell + shifter od act labs :whistling:.

pozdrawiam

Popieram.... No właśnie... F1 są zdecydowanie krótsze kierownice... bo kierowcy o kilka klas lepsi ale dla niedzielnych amatorów przejażdżki do kościoła gdzie 900* jest w sam raz.

Ja tylko napiszę, że czasy które wykręcałem na DFGT wyżyłowane na maximum poprawiłem bez wysiłku na krótszej kierownicy F430 o 10% do 20% właśnie dzięki temu że jest krótsza i ma lepszy FFB.

Podkreślam jednak, że to rzecz indywidualna każdemu pasuje co innego; dla jednego jedne rozwiązanie jest wadą dla innego zaletą i nie można żadnego rozwiązania skreślać zanim się nie przetestuje... najlepiej na własnej skórze....

Na przykład twarde sportowe zawieszenie jest niezbędne na torze, a w jeździe cywilnej katorgą dla wnętrzności. :))))))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przy mniejszym kreceniu kierownica czasy moga sie polepszyc ale..... w simach, ktore uwzgledniaja zuzycie opon kapcie duzo szybciej beda sie zuzywac. Na przyklad w rF, przy modzie FIA GT przy ustawieniu 900* robilem o okolo 10 okrazen wiecej na jadnym komplecie slickow niz na ustawieniu 540*, a co to dopiero by bylo przy 270* :biggrin:. Takze czasy czasami ale w konkretnych simach, uwzgledniajacych zuzycie kapci, forma opon ma duuuzzzee znaczenie.

Jako kilkunastoletni fan i kibic Ferrari przyznaje, ze wyglad kiery F430 powala mnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sobie przypomnieć, ale lipa - ostatni raz to robiłem 5 lat temu w GT4 hehe ;)

Na szczęście jest google: http://www.gtplanet....ead.php?t=44139 ;)

Driving Force Pro Options

- 900 Degree Mode:

SELECT + R3 + RIGHT PADDLE

- 100% Force Feedback mode:

SELECT + R3 + LEFT PADDLE

- Repeat the process to go back to the standard modes.

Z moją DF Pro w GT4 przełączanie z 200 na 900 stopni działało. W GT5 sprawdzę wieczorem, bo jednak faktycznie w GT5 domyślnie jest 900 ustawione.

Czy inne kierownice też mają taki patent sprawdzcie sobie sami. ;)

Pragnę okrzyknąć Cię pierwszym mistrzem wujka google ;)

Dzięki wielkie za powyższe informacje.

Co prawda dopiero we wtorek sprawdzę czy faktycznie działa, ale mam nadzieję, że tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"DFGT lepsza!!!!"..."Thrustmaster F430 lepsza!!!"..."Nie,G27 najlepsza!!!"....

Panowie! To przecież jak z kobietami....każdy po dogłębnym sprawdzeniu wybiera ten model,który mu najbardziej odpowiada!Jedni wybiorą tę,która lepiej wygląda(F430)...inni tą,która lepiej "wibruje"(DFGT)...inni jeszcze preferują większą czułość (G27)....a spierać się,która obiektywnie najlepsza???Strata czasu...

Ja mam ThrustmasteraF430 i innej nie chcę!Już prawie miałem brać DFGT,ale po przeczytaniu recenzji kolegi MR ART PL podjąłem decyzję,trafił się lekko używany F430 od znajomka (do dziś nie rozumiem,jak można się znudzić GT5 po dwóch tygodniach)...i nowe wrażenia z jazdy stały się moim udziałem!!!!FF doskonały,kąt skrętu w sam raz,wygląd odpowiedni....co chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamienilem DFGT na Thrustmastera F430 FFB i jestem zadowlony.

F430 FFB mozna miec nowke za 380zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech MOMO - problem znany z PC. kierownica po chwili sie rozkalibrowuje i żeby jechać prosto, kierownice trzeba dać lekko w lewo, po maksymalnym skręceniu w prawo, wszystko wraca do normy na kilkanaście sekund. Na PC rozwiązaniem tego problemu była instalacja sterowników z neta a nie z płyty, a na PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech MOMO - problem znany z PC. kierownica po chwili sie rozkalibrowuje i żeby jechać prosto, kierownice trzeba dać lekko w lewo, po maksymalnym skręceniu w prawo, wszystko wraca do normy na kilkanaście sekund. Na PC rozwiązaniem tego problemu była instalacja sterowników z neta a nie z płyty, a na PS3?

Nie ma takiego problemy na PS3, dużo na niej jeździłem i nie miałem takich problemów. Jedyne to kwestia hamulca, który czasami nie odbijał do końca, ktoś pisał, że to problem kalibracji. U mnie absolutnie nie była to kalibracja, trzeba rozkręcić pedały, wyczyścić cały syf, który się zbiera na sprężynach i prowadnicach i dać nowy smar. Problem znika.

Jeśli chodzi o kalibrację kierownicy wątpię, iż jest to problem programowy, jest to raczej uszkodzenie elektroniki, mechaniki lub syf na czujnikach. W środku są dwa czujniki:

- pierwszy odpowiada za ustawienie kiery we właściwej pozycji, zamontowany jest chyba po prawej stronie (mała płytka drukowana z elementem optycznym), a na osi kierownicy jest wypustka z namalowanym jasnym paskiem. Trzeba sprawdzić czy obydwa elementy są czyste.

- drugi zlicza obroty silnika, zamontowany jest na końcu silnika, elementy optyczne (płytka drukowana) + kółko z wąskimi szczelinami. Należy zobaczyć czy kółeczko nie jest uszkodzone, a optyka zabrudzona. Wymagana duża ostrożność, bo są to rzeczy bardzo delikatne.

Jeśli wszystko jest ok. od strony wizualnej tzn., że prawdopodobnie padła elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli te 900* to taki kwas to dlaczego Thrustmaster w swojej flagowej kierce za bagatela 2200zl montuje 1080* obrotu?Ja osobiscie jadac X1 Redbulll ma dfgt krecilem kiera tylko tyle ile trzeba napewno nie wiecej niz 270*.Ja spierac sie nie zamierzam ktora lepsza bo wady swojej kiery znam,jesli mi nie przejdzie radosc z jazdy to moze w przszylosci zawita u mnie w domu Fanatec.

Kto ma Logi kto ma Thrusta niech sie cieszy i skupi na przyjemnosci grania a nie na wadach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego problemy na PS3, dużo na niej jeździłem i nie miałem takich problemów. Jedyne to kwestia hamulca, który czasami nie odbijał do końca, ktoś pisał, że to problem kalibracji. U mnie absolutnie nie była to kalibracja, trzeba rozkręcić pedały, wyczyścić cały syf, który się zbiera na sprężynach i prowadnicach i dać nowy smar. Problem znika.

Jeśli chodzi o kalibrację kierownicy wątpię, iż jest to problem programowy, jest to raczej uszkodzenie elektroniki, mechaniki lub syf na czujnikach. W środku są dwa czujniki:

- pierwszy odpowiada za ustawienie kiery we właściwej pozycji, zamontowany jest chyba po prawej stronie (mała płytka drukowana z elementem optycznym), a na osi kierownicy jest wypustka z namalowanym jasnym paskiem. Trzeba sprawdzić czy obydwa elementy są czyste.

- drugi zlicza obroty silnika, zamontowany jest na końcu silnika, elementy optyczne (płytka drukowana) + kółko z wąskimi szczelinami. Należy zobaczyć czy kółeczko nie jest uszkodzone, a optyka zabrudzona. Wymagana duża ostrożność, bo są to rzeczy bardzo delikatne.

Jeśli wszystko jest ok. od strony wizualnej tzn., że prawdopodobnie padła elektronika.

Z hamulcem mam problem, ale o tym wiem że trzeba to wyczyścić - mam strasznie sypiącego się psa, a kiera nie czyszczona od 4 lat. Z tym MOMO każdy ma ten problem, na YT są filmiki z tym, i instalacja sterów ze strony logitecha naprawia to, ale jeśli mówisz, że nie masz tak, no to musze to przeczyścić. Na kompie jest wszystko w porządku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za poprzednie posty, tak jest jak się nie zapozna z tematem. Wiem, wygłupiłem się z tym 100zł, teraz sam się z siebie śmieję. :D

Zastanawiam się między DFGT a G25. Którą polecicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia sie pytanie, ile dokladasz do tej stowy :P duzo ludzi bedzie Ci doradzac dfgt bo stosunek ceny do jakosci jest rewelacyjny. Ja posiadam g25 i moge z reka na sercu ja polecic, wymienilbym ja tylko chyba na nowego truthmastera ale za 2500 to ja wole miec mnostwo innych rzeczy. Wracajac jeszcze do g25, kupowalem ja jak latalem jeszcze sobie w rfactora i inne pctowe "symulatory", wiec to byl w miare prosty wybor. Jesli chodzi o samo ps3 to niestety sprzeglo wykorzystywane jest nijak, shifter dodatkowo uatrakcyjnia gra ale czy za ta kase tego potrzebujesz? O czym nie mozna zapomniec to jakos wykonania ktora stoi na wysokim podejsciu, szczegolnie porownujac pedaly obu produktow. Wszystko zalezy od portfela i tego, czego oczekujesz od swojej przyszlej zabawki. Dlatego musisz sobie w duzej mierze sam odpowiedziec na to pytanie, bazujac oczywiscie na naszych opiniach ktorych juz w tym temacie nie brakowalo (porownan tych kierownic takze:])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przy mniejszym kreceniu kierownica czasy moga sie polepszyc ale..... w simach, ktore uwzgledniaja zuzycie opon kapcie duzo szybciej beda sie zuzywac. Na przyklad w rF, przy modzie FIA GT przy ustawieniu 900* robilem o okolo 10 okrazen wiecej na jadnym komplecie slickow niz na ustawieniu 540*, a co to dopiero by bylo przy 270* :biggrin:. Takze czasy czasami ale w konkretnych simach, uwzgledniajacych zuzycie kapci, forma opon ma duuuzzzee znaczenie.

Jako kilkunastoletni fan i kibic Ferrari przyznaje, ze wyglad kiery F430 powala mnie.

Pozdrawiam.

Popieram Twoje zdanie w 100%!!! Nic za darmo, chcesz mieć lepszy czas musisz poświecić opony, jeśli natomiast chcesz zaoszczędzić opony musisz poświecić czas. Opony ich twardość i rodzaj bieżnika trzeba dobrać do długości i rodzaju trasy, warunków pogodowych jazdy, ilości uczestników, rodzaju samochodu, napędu, zmian nachylenia toru i częstości ich występowania, w tym ilości szykan na torze (wszyscy pamiętamy straszny wypadek Nickiego na Nurburgring Nordschleife).<br><br>Jednak ten wątek dotyczy GT5 a nie SIM-ów. W GT5 wybór opon jest kluczowy (podobnie jak w SiM) ale nigdzie poza NASCAR -em nie spotkałem się w GT5 z koniecznością zjazdu do PIT-a.

Na SIM z reguły to znacznie częściej występujący element gry. Nie wiem jak jest w wyścigach wytrzymałościowych na GT5, bo nie miałem dość czasu aby przetestować, ale do poziomu eksperckiego i większości tras specjalnych żadnych zmian opon (poza wyborem przed startem) nie dokonywałem.

Tak więc w tym elemencie, do krętych tras w GT5 zdecydowanie lepsza jest krótsza kierownica 240* od 900* (jeśli zależy nam na lepszym czasie). Oczywiście pod warunkiem, że mamy odpowiednie umiejętności do wykorzystania atutu krótszej kierownicy.

Warto więc skrócić programowo kierownicę 900do 240 i przetestować różnicę.... Powiem tak przerabiałem ten motyw setki razy i po problemach na tzw. skrajnych parametrach użycia kontrolera, że się wkurzyłem i sprzedałem DFGT i kupiłem oryginalnie krótszą kierownicę z lepszym FFB i lepiej wykonaną (Trustmaster Ferrari F430 FFB) .

Różnica jest kolosalna. Naprawdę polecam przetestować w sklepie, lub u kolegi, naprawde warto sprawdzić. Sprawdzenie nic nie kosztuje.

Jeszcze jedna sprawa pedały i opór i dociążenie w TM są metalowe z magnetycznym sensorem, więc nie ma problemów, jakie występują w tandetnych plastikowych odpowiednikach innych marek... o tym że można wygrać wyścig właściwie dopracowanym elementem dohamowania; wie każdy amator szybkiej jazdy.

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. ..albo nawet zapytam,czy ktos juz sprawdzil ten kaganiec na 900* w DFGT?Przykladowy zakret z ktorym mam problemy to Lazurowe wybrz. i nawrot w lewo czyli jak zjedziemy z gorki mamy prawo i wlasnie te lewo o ktore mi chodzi-najwolniejszy zakret,czerwona cyferka sugeruje 1 bieg.Pozniej jest 2 x prawo i tunel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem tak.. ..albo nawet zapytam,czy ktos juz sprawdzil ten kaganiec na 900* w DFGT?Przykladowy zakret z ktorym mam problemy to Lazurowe wybrz. i nawrot w lewo czyli jak zjedziemy z gorki mamy prawo i wlasnie te lewo o ktore mi chodzi-najwolniejszy zakret,czerwona cyferka sugeruje 1 bieg.Pozniej jest 2 x prawo i tunel.

W DFGT nie wiem, czy i jak działa, ale ostatnio zwróciłem uwagę, że moja G27 w czasie jazdy gokartem ma ograniczony zakres skrętu (w innych pojazdach działa całe 900) tzn. funkcjonuje do ok. 240 stopni (po 120 w każdą stronę), później koła się już nie skręcają, a FF daje stały opór, jednak jest on na tyle słaby, że takie ograniczenie obrotu jest nic nie warte. Jeśli kagańce ustawione na FF, mają tak wyglądać to ja dziękuję.

Odnośnie zakrętu na Lazurowym, to ja na G27 nie mam z nim specjalnego problemu. Metody jego pokonywania nie będę opisywał co by "nie uczyć ojca dzieci robić" i nie wyjść na głupka biggrin.gif.

Edytowane przez Kovalov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. ..albo nawet zapytam,czy ktos juz sprawdzil ten kaganiec na 900* w DFGT?Przykladowy zakret z ktorym mam problemy to Lazurowe wybrz. i nawrot w lewo czyli jak zjedziemy z gorki mamy prawo i wlasnie te lewo o ktore mi chodzi-najwolniejszy zakret,czerwona cyferka sugeruje 1 bieg.Pozniej jest 2 x prawo i tunel.

Tak podany przez Ciebie przykład jest świetną ilustracją przewagi krótszej kierownicy 240* nad kierownicą 900* tu faktycznie różnice w czasie mogą dochodzić od 10% do 20% w zależności od umiejętności wykorzystania krótszego kółka.

To wystarczy by srebro lub brąz; zamienić w złoto. Sekwencje klawiszy, które ustawiają i dezaktywują opcję przełączania 200/900* opisane są kilka postów wcześniej. <br><br>Jeśli koniecznie chcesz przejść ten fragment perfekcyjnie (bez kaleczenia sztuki przesiadką na pada) ustaw kierownicę na 200* i przetestuj o ile później możesz hamować (nie wpadając w tę nieszczęsną ścianę z opon dla zbyt szybkich) przy gwałtownym skręcie przed wejściem po wewnętrznej krawędzi szykany, zastosuj technikę zewnątrz wewnątrz, którą zapewne ćwiczyłeś podczas zdawania licencji.

Jednak jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach, jak zapewne się zorientujesz, ograniczenie programowe kontrolera 900* do 200* to zdecydowanie nie; to samo co jazda na kontrolerze z natywnym skrętem 240* ale to problem stary jak świat, sam musisz wybrać, która metoda leży Ci lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kierownicy Big Ben multi? Bo akurat jest w moim sklepie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podany przez Ciebie przykład jest świetną ilustracją przewagi krótszej kierownicy 240* nad kierownicą 900* tu faktycznie różnice w czasie mogą dochodzić od 10% do 20% w zależności od umiejętności wykorzystania krótszego kółka.

To wystarczy by srebro lub brąz; zamienić w złoto. Sekwencje klawiszy, które ustawiają i dezaktywują opcję przełączania 200/900* opisane są kilka postów wcześniej. <br><br>Jeśli koniecznie chcesz przejść ten fragment perfekcyjnie (bez kaleczenia sztuki przesiadką na pada) ustaw kierownicę na 200* i przetestuj o ile później możesz hamować (nie wpadając w tę nieszczęsną ścianę z opon dla zbyt szybkich) przy gwałtownym skręcie przed wejściem po wewnętrznej krawędzi szykany, zastosuj technikę zewnątrz wewnątrz, którą zapewne ćwiczyłeś podczas zdawania licencji.

Jednak jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach, jak zapewne się zorientujesz, ograniczenie programowe kontrolera 900* do 200* to zdecydowanie nie; to samo co jazda na kontrolerze z natywnym skrętem 240* ale to problem stary jak świat, sam musisz wybrać, która metoda leży Ci lepiej.

Tylko wiesz,problem jest w samochodach ktore maja rzeczywiscie 900* obrotu czyli np SLS bo wtedy nie wiem za bardzo czy jesli mocniej zakrece to moze lepiej wejde w zakret,kwestia popracowania nad technika ktorej mi brak w niektorych sekwencjach.F1 czy Red Bull prowadzi sie tak jak bym mial krotka kiere tyle ze nie dobija do ogranicznika.Przy prowadzeniu red bulla nawet do glowy mi nie przychodzi zeby krzyzowac lapki albo kierowac 1 raczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz,problem jest w samochodach ktore maja rzeczywiscie 900* obrotu czyli np SLS bo wtedy nie wiem za bardzo czy jesli mocniej zakrece to moze lepiej wejde w zakret,kwestia popracowania nad technika ktorej mi brak w niektorych sekwencjach.F1 czy Red Bull prowadzi sie tak jak bym mial krotka kiere tyle ze nie dobija do ogranicznika.Przy prowadzeniu red bulla nawet do glowy mi nie przychodzi zeby krzyzowac lapki albo kierowac 1 raczka.

Skrócenie promienia skrętu kierownicy z 900* na 240* ma na celu umożliwienie szybszego wykonania manewru, bez przekładania rąk na szykanach i ostrych zakrętach wymagających wyhamowania pojazdu lub na trasach zawierających tradycyjne i ślepe szykany o "złośliwych" profilach gwarantujących wypadnięcie z trasy przy jej błędnym (zbyt późnym) rozpoznaniu np w bunkier lub inną pułapkę z szutrową nawierzchnią eliminującą zawodnika z wyścigu.

Mi na 240* jeździ się fenomenalnie SLS-em po Nurburgu i zdecydowanie szybciej można wykonywać manewry (nie jest to łatwe). Taki "tuning" powoduje oczywiście, że oryginalnie ustawione auto na 900* reaguje szybciej na ruchy kierownicą i o to chodzi. Podobny efekt się osiąga stosując redukcję przełożeń przyspieszającą lub opóźniającą. Zauważyłeś zapewne, że najlepszą metodą pokonania zakrętu jest dodanie gazu oczywiście w odpowiednim momencie, tak aby dyferencjał zdołał zapewnić przyczepność. Zmiany charakterystyk tempa przyspieszania/ opóźniania pojazdu w trakcie manewrów wpływają analogicznie na fizykę sprawności układu kierowniczego. Problem w tym, że sztuczka ta działa do pewnego momentu, bo jak się go przegapi pojawia się nad lub podsterowność, a czym to się kończy to dobrze wiesz, bo GT5 nawet poprawnie emuluje te zjawiska.

Jeśli trasa nie jest kręta teoretycznie łatwiej prowadzi się przy 900* ale dla takiego wytrawnego gracza jak Ty przestawienie się na krótszą kierownicę powinno nie być trudne. Ktoś kiedyś na tym forum napisał, że wrażenia z jazdy krótszą kierownicą Ferrari F430 FFB są porównywalne do wrażeń z jazdy z kierownicą Porsche Fanatec - podpisuję się pod ta opinią rękami i nogami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie tak myslalem,chcialem nawet napisac ze w przypadku SLS'a kiera 240* to tak jakby w realu wstawic do niego wyscigowy uklad kierowniczy.Jesli chodzi o Norschleife to 900* jak dla mnie dziala bez negatywnych odczuc.

Moze kolega Michael-m zasilil by nasza lige w GT5?Serdecznie zapraszamy.

http://www.ps3site.pl/forum/topic/52441-supergt-endurance-cup/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×