Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko jeszcze dodam, że zamiast wydawać kasę na stojak improwizowałem i kierownicę mam na biurku z odpowiedniej dla mnie odległości od tv + zwykły fotel. Siedzi się i gra bardzo wygodnie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra w końcu się skusiłem i przyszedł do mnie Wheel stand pro - cisnąłem wczoraj w GT5P no to teraz wydatek na GT5 :)

To tak apropo kierownicy na biurku ławie itp. jest naprawdę różnica - ale wiadomo nie każdy może sobie pozwolić na stojak za 300, tak samo jak za fotel za 2k - ale nie jestem aż takim fanem - lubię pograć ale nie jest to moja jedyna gra

Ale zobaczymy - trochę mnie nadgarstki bolą - ale jeszcze pokombinuję z ustawieniami

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech G25 i G27

Lookałem dziś w Saturnie (1219PLN) na tę kierownicę. Mieszane mam uczucia - świetne pedały, chciałbym takie w DFGT, Ale reszta..? Kółko samo w sobie jeszcze ok ale drążek jakiś taki delikatny.

Proponuje Alledrogo, nowe zaczynają się od 1100zł z wysyłką, używki z gwarancją ok 1000zł.

Ja sam kupiłem przez Alledrogo najpierw G25 za 500zł sprzedałem po roku za 600zł i kupiłem świeżą używkę G27 za 800zł.

Do tego stojak Wheel Stand Pro i można jeździć :)

Jeśli ktoś się zastanawia między G25 i G27 to:

G27 ma jedna cholerna wade - shifter. Jest tylko uklad H, nie ma sekwencji. w G25 mozna bylo przełączyć a w G27 juz niet

ale ja właściwie używam tylko łopatek.

wizualnie właściwie niczym się nie różni.

6 buttonów na kierownicy których nie da się (mam nadzieję już niedługo) skonfigurować w GT5. Na G25 udało mi się ustawić 2 jedyne buttony. Na G27 mam problem i wydaje mi się że nie da się tego zrobić.

WIELKIM PLUSEM dla mnie jest to że G27 jest o wiele cichsza od poprzedniczki (różne mechanizmy).

Gdybym znów miał wybierać kupiłbym G27 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez rok G25 i byłem zachwycony,przez przypadek udało mi się dorwać G27 i jestem wniebowzięty :biggrin:.Jeździ się zdecydowanie przyjemniej i ciszej,gdybym wiedział że jest taka różnica od razu zdecydowałbym się na G27.Nie piszę tego dlatego że w dziale sprzedaż http://www.ps3site.pl/forum/topic/55054-sperzedam-nowa-g27/ oferuje nówkę która dopiero do mnie jutro zawita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją g27 mam od wakacji i musze powiedzieć że na początku wszystko było ok ale od jakiegoś czasu kierownica działa głośniej i pojawił sie niewielki luz

za kierownice wydałem 1200 i wydaje mi sie że za taką cene sprzęt powinien być trwalszy gdybym miał teraz kupić kierownice to brałbym DFGT

nie ma ona shiftera i sprzęgła ale bez tego też da sie jeżdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kovalov w tym temacie opisał jak to poprawić :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale chyba oddam swoją kiere do serwisu bo mam jeszcze gwarancje

Zanim to zrobisz, sprawdź od spodu kiery czy cztery czarne śrubki są dokręcone (2 po lewej i 2 po prawej).

W środku nie ma się zbytnio co luzować, jedynie zużycie łożysk może powodować luz, a te wyglądają na bardzo wytrzymałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszła do mnie g27 i mam mały problem. Mianowicie jak próbuję zmieniać biegi ze sprzęgłem to wskakuje mi N i nie mogę wrzucić żadnego biegu, jak zmieniam łopatkami to wszystko działa cacy. Czy może ktoś podpowiedzieć jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie,jak jest definicja "ironii losu"?

Jesteś fanem GT5....Żona już się z tym pogodziła....Po wielu staraniach zdobywasz wreszcie kierownicę....Konstruujesz stojak....Przekonujesz domowników,że jest OK i nie będzie przeszkadzał....Montujesz,podpinasz,grasz...jesteś w NIEBIE!!!!!

I ...Twoją konsolę dopada YLOD...........................................................................................................................................:wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqus_Pirx

No niestety,co prawda YLOD trapi tez x'a ale pomijajac juz nawet trwalosc samych laserow u sony to gwarancja tylko na 12 miesiecy to kpina i, ma to zwiazek z budowa tego sprzetui statystyka usterek.Czyli podsumowujac,nawet jesli nie uwazasz ze PS3 to sprzet drogi to w koncowym rezultacie mozesz dojsc do wnioskow ze jednak trzeba na to wywalic kupe siana.

Mialem 3 szt PS2,teraz bede mial 2szt PS3 i pieknie wspominm czasy szaraka PSX ktorego kupilem uzywanego,przerobilem a i tak byl nie do zajezdzenia.Dobrze ze chociaz nie trzeba placic za granie przez siec przynajmniej o tyle sa mniej chciwi od microsoftu.

Mam nadzieje ze model 320GB bedzie trwalszy i wytrzyma przynajmniej z 2 lata.

Jedno moge pochwalic w mojej uszkodzonej konsoli,byla narazona na wysokie temperatury i bywaly momety ze chodzila prawie 2 doby,ale nawet po przecietnym kilkugodzinnym graniu byla bardzo goraca jednak YLOD jej nie dopadl.

Moja konsolka tez padla na laser wiec wspolczuje wszystkim co maja walke z tym sprzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie,jak jest definicja "ironii losu"?

Jesteś fanem GT5....Żona już się z tym pogodziła....Po wielu staraniach zdobywasz wreszcie kierownicę....Konstruujesz stojak....Przekonujesz domowników,że jest OK i nie będzie przeszkadzał....Montujesz,podpinasz,grasz...jesteś w NIEBIE!!!!!

I ...Twoją konsolę dopada YLOD...........................................................................................................................................:wacko:

u mie było tak: gt5, g27, wheel stand pro i..... nie mogę połączyć się z serwerem, gra chodzi jak krew z nosa przejście z menu do menu trwa pół godziny, grać się nie da...., jak naprawią serwery to pewnie załapię YLOD-a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mam nadzieje ze model 320GB bedzie trwalszy i wytrzyma przynajmniej z 2 lata.

I to jest "znak naszych czasów"!!!Nadzieja,że sprzęt za niemałe w sumie pieniądze "wytrzyma" 2 lata...

Spotkałem się nawet z opinią,że..."1300zł podzielone na 24 m-ce czyni ok. 54 zł miesięcznie czyli ok.1,8zł dziennie... więc koszty są znikome i o co kaman?Co dwa lata kup sobie nową plejkę i ciesz się życiem!!!"

A mnie plączą się po głowie wspomnienia czasów,kiedy ręcznie robione zegarki działały po kilkadziesiąt lat...kiedy pojęcie "trwałość i niezawodność" były punktem HONORU firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I to jest "znak naszych czasów"!!!Nadzieja,że sprzęt za niemałe w sumie pieniądze "wytrzyma" 2 lata...

"Nic z tego, co się produkuje, nie może przetrwać dłużej niż to jest wymagane, dla zachowania cyklicznej konsumpcji.

Innymi słowy, bardzo istotnym jest, by towar się psuł i stawał przestarzały w ciągu pewnego okresu czasu.

To jest nazywane: "Planowaną Żywotnością". Planowana Żywotność jest podporą strategii rynkowej każdego produktu wytwarzanego przez korporacje.

Oczywiście niewiele z nich przyznałoby się do takiej strategii otwarcie. Zamiast tego maskuje się zjawisko Wbudowanej Żywotności, które właśnie omawiamy, często ignorując, a nawet tłumiąc nowe odkrycia technologiczne, które mogłyby stworzyć trwalszy produkt.

Mało tego, że marnotrawny system nie pozwala na produkcję trwałych i wydajnych dóbr... Planowaną Żywotność świadomie zakłada, że im dłużej dany produkt jest w obiegu, tym trudniej jest podtrzymywać cykliczną konsumpcję, a zatem i sam system rynkowy.

Innymi słowy: Wysoka trwałość produktu stoi właściwie w sprzeczności ze wzrostem ekonomicznym, a to z kolei tworzy motywację do tego, by wytwarzać taki produkt, którego żywotność jest krótka. Faktem jest też, że system ten nie może funkcjonować w żaden inny sposób. Wystarczy spojrzeć na góry śmietnisk na swiecie, by zobaczyć, rzeczywistość planowanej żywotności."

Zeitgeist: Moving Forward [2011] [Peter Joseph] [IMDb]

Edytowane przez jarocracow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Planowanej Żywotności jest zrozumiały...dopóki nie dotknie nas osobiście!

W każdym razie od momentu ew. wskrzeszenia swojej ps-ki (a mam taki zamiar) obok niej stanie skarbonka,do której po kazdej sesji grania wrzucę adekwatną kwotę (1.8zł...albo 2.5zł)-ot,taka opłata abonamentowa za rozrywkę tego dnia z przeznaczeniem na nowy sprzet in future!

Paranoja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Ty Marqus masz kiere a nie masz konsoli - YLOD a ja mam konsolę fotel z Playstation a nie mam kiery- serwis. No i pogadane:) :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Ty Marqus masz kiere a nie masz konsoli - YLOD a ja mam konsolę fotel z Playstation a nie mam kiery- serwis. No i pogadane:) :whistling:

Szkoda że nie mieszkamy blisko siebie.....coś by się dało "sklecić" z tego co mamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Planowanej Żywotności jest zrozumiały...dopóki nie dotknie nas osobiście!

W każdym razie od momentu ew. wskrzeszenia swojej ps-ki (a mam taki zamiar) obok niej stanie skarbonka,do której po kazdej sesji grania wrzucę adekwatną kwotę (1.8zł...albo 2.5zł)-ot,taka opłata abonamentowa za rozrywkę tego dnia z przeznaczeniem na nowy sprzet in future!

Paranoja....

Moja "wytrzymala" niecaly rok wiec ponad 108zl miesiecznie to nie jest malo.A doajcie do tego dyski blu ray,gry,filmy,koncerty,koszta lacza internetowego-co wyjdzie?Odpowiedz cisnie sie na usta-paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci wytrzymała nie cały rok, to tylko sie cieszyć - oddajesz na gwarancję, dostajesz sprawną i znowu masz rok gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby oddac na gwarancje trzeba ja miec.Kupilem ja od goscia za 800zl z 4 grami 2-oma padami ,pilotem.Gwarancje i instrukcje mial mi doniesc i nie doniosl.Jednak za te pieniadze to i bez gwarancji cena byla dobra.Konsola miala firmowa plombe i pachniala nowoscia,pady lsniace grane moze miesiac po godzinie z 2 razy w tygodniu.Gosciu potrzebowal kasy na gwalt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zeby gwalcic trzeba miec kase?? :biggrin:

sorry za OT, ale generalnie od dluzszego czasu gosci tu OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze to bylo pytanie retoryczne?:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mie było tak: gt5, g27, wheel stand pro i..... nie mogę połączyć się z serwerem, gra chodzi jak krew z nosa przejście z menu do menu trwa pół godziny, grać się nie da...., jak naprawią serwery to pewnie załapię YLOD-a...

Tez to miałem jakieś 2 dni temu,zresetuj połączenie z netem,podłącz kabel jeszcze raz i bedzie smigać jak dawniej.Najpierw odłącz kabel i włącz gre bez netu,pózniej tak jak opisałem wcześniej i bedzie git. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×