Skocz do zawartości
Patricko

Gdzie kupić i za ile

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś może, jak wygląda gwarancja w przypadku PS4? Praktycznie wszystkie sklepy okres gwarancyjny mają na 12 miesięcy - mało.

W najbliższej przyszłości chciałbym kupić PS4 w Media Markcie lub w Media Expert, ale raptem roczna gwarancja zachęcająca nie jest.

Niektórzy twierdzą, może słusznie, może nie, że konsument posiada 12 miesięcy gwarancji od Sony oraz drugie tyle od sklepu, mógłby ktoś się do tego odnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję się tym zawodowo na co dzień, więc już Ci tu piszę:

 

- gwarancja udzielana jest przez Producenta i zależy od jego widzimisię, może być rok, kwartał, nawet miesiąc;

- na szczęście dla nas KAŻDY towar sprzedawany w Polsce podlega pod Ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, na mocy tej Ustawy posiadając paragon/fakturę możesz KAŻDY zakup reklamować u SPRZEDAWCY (sklep) w przeciągu 24 miesięcy od daty zakupu.

 

Co warto pamiętać: składając reklamację z tytułu niezgodności z Umową (należy to wyraźnie zaznaczyć) warto podać swoje żądania (naprawa, wymiana na nowe) - jeżeli w ciągu 14 dni sklep nie ustosunkuje się do naszej reklamacji oznacza to Z AUTOMATU jej uznanie - i spełnienie wszystkich żądań podanych w reklamacji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję się tym zawodowo na co dzień, więc już Ci tu piszę:

 

- gwarancja udzielana jest przez Producenta i zależy od jego widzimisię, może być rok, kwartał, nawet miesiąc;

- na szczęście dla nas KAŻDY towar sprzedawany w Polsce podlega pod Ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, na mocy tej Ustawy posiadając paragon/fakturę możesz KAŻDY zakup reklamować u SPRZEDAWCY (sklep) w przeciągu 24 miesięcy od daty zakupu.

 

Co warto pamiętać: składając reklamację z tytułu niezgodności z Umową (należy to wyraźnie zaznaczyć) warto podać swoje żądania (naprawa, wymiana na nowe) - jeżeli w ciągu 14 dni sklep nie ustosunkuje się do naszej reklamacji oznacza to Z AUTOMATU jej uznanie - i spełnienie wszystkich żądań podanych w reklamacji.

 

Dziękuję za odpowiedz. Dla przykładu moje PS3 ma na fakturze wypisany okres gwarancyjny na 12 miesięcy, w Media Expert chcieli mi przedłużyć

tę gwarancję za duże pieniądzę, standardowa procedura ich sprzedawców, na którą się nie zgodziłem. Mimo wszystko dla konsumenta wydaje się to

stosunkowo dziwne, skoro na fakturze wyraźnie napisane jest, że gwarancja obejmuje okres 12 miesięcy. Paradoksalnie po upływie tego czasu nie

mam w teorii argumentów ku temu, żeby przyjęli konsolę do serwisu. Przecież to oczywiste, że prędzej mnie spławią, niż będą dyskutowali z kimś, kto

przychodzi do nich reklamować sprzęt po skończeniu okresu gwarancyjnego. Oczywiście, gdybania, czysta spekulacja, ale doskonale zdaje sobie sprawę

z tego, że nasze niezbyt rozgarnięte społeczeństwo zapewne nie zna popdstawowych przepisów. Wiem, że w nowym Dragon Age, będę mógł rozkoszować

się homoseksualnym związkiem, nawet nie jednym, a nawet nie wiem, jakie dokładnie przysługują mi prawa, co wynika bardziej z niekompetencji sklepów.

Dodam, że w niektórych sklepach w opisie automatycznie widnieje okres gwarancyjny na 24 miesiące, ale wówczas sama konsola jest droższa o ponad

200 zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

..........Mimo wszystko dla konsumenta wydaje się to

stosunkowo dziwne, skoro na fakturze wyraźnie napisane jest, że gwarancja obejmuje okres 12 miesięcy. Paradoksalnie po upływie tego czasu nie

mam w teorii argumentów ku temu, żeby przyjęli konsolę do serwisu. Przecież to oczywiste, że prędzej mnie spławią, niż będą dyskutowali z kimś, kto

przychodzi do nich reklamować sprzęt po skończeniu okresu gwarancyjnego.

 

 

 

 

Dlatego jeszcze raz podkreślam - pisałem nie o GWARANCJI a o niezgodności towaru z umową - co wyraźnie trzeba podkreślić reklamując sprzęt.

 

Sklepy doskonale tą ustawę znają i wiedzą, że muszą jej przestrzegać - ale oczywiście są bardzo zadowolone z tego, że mało kto o tym wie i na ustawę się powołuje składając reklamację.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... będę mógł rozkoszować się homoseksualnym związkiem, nawet nie jednym ...

Zawsze, jakby robili problemy to możesz zrobić gałę serwisantowi i pewnie ulegnie, gorzej jak trafisz na kobitkę (wtedy zadzwoń do mnie) ;)

A na serio to polskie prawo daje sprzedawcy 24 m-ce odpowiedzialności za produkt który wprowadza w obieg, jeżeli po 12 miesiącu konsola padnie to z odpowiednim pismem zjawiasz się w sklepie i ten ma obowiązek usunąć wadę lub wymienić towar na wolny od wad, w ostateczności oddać Ci kasę. Kolejność zdarzeń pozostaje do decyzji sklepu, nie masz możliwości żądania od razu zwrotu gotówki. Bez urazy :yes: Peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, jakby robili problemy to możesz zrobić gałę serwisantowi i pewnie ulegnie, gorzej jak trafisz na kobitkę (wtedy zadzwoń do mnie) ;)

 

Nie , najpierw do mnie, no chyba że brzydka to niech ją Tomo tyka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W neo24 (neonet) jest dostępna za 1550 zł

 

http://www.neo24.pl/szok_cenowy

 

pozostało 26 szt

Dorzucili jeszcze paredziesiąt szt.

Wg Mnie ceny będą spadać bo we wrześniu wchodzi biała PS4 i sprzedawcy szykują ju miejsce

dziś jak przeglądałem akcesoria to już niektóre rzeczy mocno puściły np ja kupiłem podstawkę Ori za 99 i 3 miesiące temu to była rewelka cena a dziś znalazłem za 82 z wysyłką

Jakby ktoś szukał headseta Sony wireles 2.0(zwanego Goldem) to na allegro jest nowy nieodpakowany za 350zł z paragonem zakupu na dzień 11.07.2014 kolo jeszcze ma kamerkę za 180

Edytowane przez Angelus528

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucili jeszcze paredziesiąt szt.

Wg Mnie ceny będą spadać bo we wrześniu wchodzi biała PS4 i sprzedawcy szykują ju miejsce

dziś jak przeglądałem akcesoria to już niektóre rzeczy mocno puściły np ja kupiłem podstawkę Ori za 99 i 3 miesiące temu to była rewelka cena a dziś znalazłem za 82 z wysyłką

Jakby ktoś szukał headseta Sony wireles 2.0(zwanego Goldem) to na allegro jest nowy nieodpakowany za 350zł z paragonem zakupu na dzień 11.07.2014 kolo jeszcze ma kamerkę za 180

pytanie tylko z jakiej dystrybucji Usa czy Eu ?   i czemu gwarancja tylko 12 miesięcy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Sony od zawsze daje 12 miesięcy. Resztę zapewnia sklep.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucili jeszcze paredziesiąt szt.

Wg Mnie ceny będą spadać bo we wrześniu wchodzi biała PS4 i sprzedawcy szykują ju miejsce

dziś jak przeglądałem akcesoria to już niektóre rzeczy mocno puściły np ja kupiłem podstawkę Ori za 99 i 3 miesiące temu to była rewelka cena a dziś znalazłem za 82 z wysyłką

Jakby ktoś szukał headseta Sony wireles 2.0(zwanego Goldem) to na allegro jest nowy nieodpakowany za 350zł z paragonem zakupu na dzień 11.07.2014 kolo jeszcze ma kamerkę za 180

Na pewno będą. Ciekawy jestem czy sony szykuje jakąś nową wersję. W sumie już niedługo minie rok od premiery. Może wypuściliby konsolę z dyskiem 1tb lub coś w tym stylu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą. Ciekawy jestem czy sony szykuje jakąś nową wersję. W sumie już niedługo minie rok od premiery. Może wypuściliby konsolę z dyskiem 1tb lub coś w tym stylu. 

Raczej bez dysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez dysku :)

 Może i racja.  :)  Ciekawe jak cenowo by wtedy wyglądała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dysku to chyba tylko do grania w gry które nic nie i staluja i do singlowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps4 bez dysku? To chyba nie możliwe zwłaszcza jak chcą zrobić z konsoli multimedialny kombajn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no da sie spokojnie. Byle miejsce na soft i heja...zero patxhowania, instalowania itp itd Wsio musiałoby czysto z płyt chodzić albo streamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo montujesz sobie taką pojemność jaka Ci pasuje. Skoro i tak można zmieniać dyski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocimy na karty pamieci rodem z ps1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oficjalnie microsoft ustalił cenę na premierę xboxa one w Polsce (05.09.2014) na 1699 w zestawie z Forzą 5 i Fifą 15 (kody na cyfrówki - niektórzy na to narzekają, ale dla mnie bez różnicy - gra to gra).

Ciekawe, czy będzie jakaś odpowiedź Sony we wrześniu. Co jak co, ale za tę cenę chodzą teraz gołe PS4 (no, czeskimaster powyżej wyhaczył za 1649 :) ). 

Podobny zestaw od Sony za 1699 brałbym w ciemno.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy samo Sony coś zrobi czy tylko sklepy, bo jednak cena jest kusząca i wiele osób które narzekało, pewnie weźmie X'a. Miałem kupować w wakacje, ale się wstrzymam bo może być warto. Na jesień będzie białe PS4, nowa wersja pada i premiera Xboxa, co mocno mnie przekonało do cierpliwości i przeczekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś sprzeda gry z zestawu Xboxa (bo go np. Nie interesują) to go wyjdzie konsola 1400zł.

Jak i tak poczekam do września i kupuje PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×