Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem konsola PS4 która przewidziana jest na kilka ładnych lat zaskakuje mnie swoją specyfikacją już teraz.

Uważam ze takie szczegóły jak dysk 1TB, WI-FI 802.11n 5GHz (akurat mnie by się bardzo przydało gdyż mam łącze parametrach: prędkość pobierania danych: 100 Mbit/s prędkość wysyłania: 20 i40 Mbit/s w nocy i router 2,4 GHz i 5 GHz), USB 3.0, i chociaż jedno z tyłu i Bluetooth szybszy iż 2.1 to nie wygórowane wymagania.
Cena konsoli może wzrosłaby o kilkanaście dolców, ale funkcjonalność też. Dyskusja ogólna wiec napisałem co mi siedzi na wątrobie. Nie znaczy to oczywiście że nie kupie ale.

A co wy o tym myślicie? Potrzebne te unowocześnienia czy nie?

Edytowane przez Artik-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista startowych tytułów i ich rozmiary:

- Angry Birds Star Wars: 1.5Gb

- Assassin's Creed IV: Black Flag Gold Edition: 21.2GB

- Assassin's Creed IV: Black Flag: 21.2GB

- Battlefield 4: 33.9GB

- Blacklight: Retribution: 4.9GB

- Call of Duty: Ghosts: 31.1GB

- Call of Duty: Ghosts Digital Hardened Edition: 31.3GB

- Contrast: 2.3GB

- DC Universe Online: 22.7GB

- DC Universe Online Ultimate Edition: 22.7GB

- FIFA 14: 9GB

- Flower: 1.8GB

- Injustice: Gods Among Us: 22GB

- Just Dance 2014: 22GB

- Killzone: Shadow Fall: 38.5GB

- Knack: 35.6GB

- LEGO Marvel Super Heroes: 6.4GB

- Madden NFL 25: 13.1GB

- NBA 2K14: 41.8GB

- Need for Speed: Rivals (TBA)

- Resogun: 460.8MB

- Sound Shapes: 3.4GB

- Super Motherlode: 393.6MB

- Trine 2 Complete Story: 2.6GB

- Warframe: 4.2GB

źródło:ppe.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sypnęło pierwszymi recenzjami

Niestety nie jest różowo

 

Killzone 71

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/killzone-shadow-fall

 

akurat killzone nigdy nie był szczególnie uwielbiany przez recenzentów więc nic dziwnego. Wszyscy wolą shitowego BF albo CODa... 

cóż ja wolę KZ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozczarowany wygladem zawartosci pudelka. Tanie kartony sprawiaja ze bije od tego biedą i po zakupie dokonujac rozpakowania jakos za specjalnie czuc sie nie bedziesz. Powinni uczyc sie od Apple jak nalezy pakowac produkty .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat killzone nigdy nie był szczególnie uwielbiany przez recenzentów więc nic dziwnego. Wszyscy wolą shitowego BF albo CODa... 

cóż ja wolę KZ :biggrin:

Mówisz o tych killzonach?

http://www.metacritic.com/game/playstation-3/killzone-2

http://www.metacritic.com/game/playstation-3/killzone-3

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie piszą o bardzo małej ilości konsol dostępnych na premierę. Z różnych źródeł wynika, że dla Polski będzie przeznaczone zaledwie od 500 do 3000 sztuk. Coś czuję, że tego 29-go będzie wielki lament i hejt na Sony, że "nie można zagrać bo głupie Japońce za mało konsol dostarczyli". Obym się mylił... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżność między rozmiarami straszna. Miejmy nadzieję że 50 GB nie będzie zbyt często przekraczane :) Jakoś cieszy mnie że właśnie NBA jest "najcięższe" :D Mam nadzieję że obietnice o tym że gra jest robiona prawie od nowa i mnóstwie ekskluzywnego contentu nie są bez pokrycia.

 

Jak już pisałem konsola PS4 która przewidziana jest na kilka ładnych lat zaskakuje mnie swoją specyfikacją już teraz.

Uważam ze takie szczegóły jak dysk 1TB, WI-FI 802.11n 5GHz (akurat mnie by się bardzo przydało gdyż mam łącze parametrach: prędkość pobierania danych: 100 Mbit/s prędkość wysyłania: 20 i40 Mbit/s w nocy i router 2,4 GHz i 5 GHz), USB 3.0, i chociaż jedno z tyłu i Bluetooth szybszy iż 2.1 to nie wygórowane wymagania.
Cena konsoli może wzrosłaby o kilkanaście dolców, ale funkcjonalność też. Dyskusja ogólna wiec napisałem co mi siedzi na wątrobie. Nie znaczy to oczywiście że nie kupie ale.

A co wy o tym myślicie? Potrzebne te unowocześnienia czy nie?

Dysk to akurat pierdółka, upgradu może dokonać każdy za niewielkie pieniądze :) Gorzej z pozostałymi rzeczami, nie zapominajmy że technologia pędzi do przodu jak burza, za 5-10 lat może być to "przestarzałe". Pożyjemy, zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 o tych :)   jakoś mi utknęło w głowie, że KZ nie jest lubiany przez recenzentów i jak mogą to wolą COD/BF...

 

popatrzyłem teraz na ostatnią galerię z nowego Killzone i chyba wiem czemu takie opinie: w ogóle po tym nie widać klimatu Killzone-  wygląda to trochę jak miź crysisa 3 z killzone :D

mam nadzieję, że to tylko takie wrażenia ze screenów a gra będzie jak poprzednicy ok...

 

 

co do wnętrza ps4: ti niestety ale przez głupotę graczy sony zrobiło to co zrobiło z ps4- nie dało nam tym razem czegoś rewolucyjnego, czym było ps3, które było drogie a gracze długo nie chcieli docenić tego i nie kupowali sprzętu tak jak tego oczekiwali w Sony. Postanowili teraz zejść z ceną, czego bez cięć specyfikacji nie da się zrobić jeśli nie chcemy dokładać 50% do każdej sztuki i mamy co mamy. Całe szczęście jest jeszcze optymalizacja i jak pokazuje PS3 gry nawet po latach mogą być łądne albo i coraz ładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś gdzieś filmik jak wygląda zapraszanie do gry i akceptowanie zaproszenia choćby w CoD ? Chodzi mi o szybkość, wygode itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś gdzieś filmik jak wygląda zapraszanie do gry i akceptowanie zaproszenia choćby w CoD ? Chodzi mi o szybkość, wygode itd

 

Wszystko teraz jest płynne w menu, nie ma zwieszek,  dolacza się do sesji dość szybko z tego co widzialem gdzies ale nie moge sobie przypomniec gdzie to bylo czy na yt czy na twitchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu, hałas + temp "na wylocie":

ps4h7k0g.png

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD vs SSD:

 

 

500GB czy 1TB SSD bedzie za drogi ale taki  hybrydowy/ssd 1TB mozna wyrwac za calkiem przyzwoita cene np. ten ---> http://goo.gl/hUDqA3 .

 

Dzieki za filmik bo sie wlasnie zastanawialem czy bedzie roznica .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wiele konsol jest awaryjnych(nie wyświetla obrazu- problem z portem HDMI)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy rozmiarach poważnych gier wynoszących średnio od 30-50GB kto do tej konsolki włoży SSD mający rozmiar 120GB czy 240GB? żeby zyskać parę sekund?

Odnośnie poboru prądu nie interesuje mnie czy bierze 100W czy 200W natomiast hałas to ważny parametr.Tak jak pisałem poprzednio kilka drobiazgów zostało zaprzepaszczonych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę siać jakiejś paniki, ale pojawiają się już pierwsze komentarze o padniętych sztukach PS4.

Tutaj artykuł na IGN opisują sytuację użytkownika który otrzymał wadliwą konsolę. (http://uk.ign.com/articles/2013/11/14/broken-playstation-4-systems)

Co gorsze samo IGN napisało, że mieli podobną sytuację i po zainstalowaniu patcha 1.50 konsola nie wyświetlała obrazu.

Podobna sytuacja została opisana na neogaf, koleś instalował update i konsola zawiesiła się.

Po rozmowie z serwisem Sony i próbie naprawy przez telefon konsola nie działa, zostaje odesłana do naprawy.

Mam nadzieję, że to po prostu pech tych użytkowników, chociaż jest trochę martwiące że słychać już o wadliwych sztukach przed premierą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła karma. My tu siedzimy i czekamy, a oni sobie grają i to przedpremierowo... Dobrze im tak ;)

Ale tak na poważnie, oby tylko to się nie okazało wtopą pokroju RRoD dla X360. Można powiedzieć, że start konsoli im nie się do końca udał, bo po zapowiedziach okazało się, że nie mamy takiego line-up'a jakiego powinniśmy mieć. Do tego jak dojdą problemy hardware'owe, zaraz rozpęta się gównoburza w której okaże się jaki to Xbox jest wspaniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma na razie co panikować. W tym samym czasie zostało rozdanych bardzo dużo konsol w różnych konkursach (np. Taco Bell) i tak na prawdę o problemy są z 0,1% PS4... Przynajmniej na razie...

 

Z tego co pamiętam to PS3 też miała swoje problemy na początku, a mój FAT chyba z 5 lat pożył bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×