Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sugeruję też w oparciu o własny przykład zapobiegawczo omijać tryb czuwania nawet jeśli od wyjścia nowego FW problem u Was nie występował. U mnie konsola wzbudzała się noralnie a dzisiaj po prostu nie wstała, co gorsze po odpaleniu jej metodą na odcięcie prądu pograłem w BF4 i znów ją uśpiłem - gapa ze mnie, wiem! :wallbash:

 

Drugie wzbudzenie nie było już takie proste, musiałem dwa razy ją odłączać od prądu i trzykrotnie dotykać guzik I/O aby w końcu odpaliła. Dmuchajcie więc na zimne i w menu oszczędzania energii wyłączcie funkcję pobierania w uśpieniu, podtrzymania portów USB i wyłączając konsolę samodzielnie pamiętajcie by wybrać właściwą opcję :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy mamy ten problem z wybudzaniem, natomiast ci, którzy twierdzą, że ich konsola działa bez problemu po aktualizacji chyba po prostu nie sprawdzali tych funkcji, hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie jestem sam z problemem z trybem uśpienia.... jeszcze konsola mnie powitała przy ponownym starcie komunikatem, że ją źle wyłączyłem...

brawa dla sony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy mamy ten problem z wybudzaniem, natomiast ci, którzy twierdzą, że ich konsola działa bez problemu po aktualizacji chyba po prostu nie sprawdzali tych funkcji, hmmm

Chyba nie wszyscy - sprawdziłem kilkukrotnie, i nic takiego u mnie nie występuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie teraz zalogować sie do PSN ? Właśnie dziś konsola nie wybudziła się z czuwania i po wyciągnięciu z prądu ,sprawdziła pliki ale do psn nie moge się zalogować a niby status PSN jest online...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest konserwacja do 7.00...

Całe szczęście ,bo już miałem stresa z rana :/ Dzięki za szybką odpowiedz. Swoją drogą to mogli by wywalić jakiś komunikat na konsoli o konserwacji a nie ,że konsola nonstop pokazuje mi przy próbie połączenia inny numer błędu... Wcześniej tak miałem a teraz tylko cyferki i hooj i sam się domyślaj co jest nie tak konsola/sieć/router?? Ten sprzęt potrafi dzwignąć ciśnienie lepiej niż nie jedna kawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszyscy - sprawdziłem kilkukrotnie, i nic takiego u mnie nie występuje...

Sciagales cos w trybie uspienia i probowales wlaczyc ja gdy pomaranczowa dioda nadal miga , czyt. sciaga nadal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu znaleźli kolejną lukę w SQLu i Sony miało wyjeb..ne - jak upublicznili ten fakt to nagle mamy niezapowiedziane konserwacje. Soony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesiła się już komuś konsola na samym początku uruchomienia tzn. pojawił mi się motyw fal ale informacja o epilepsji już nie. Poczekałem chwilę licząc na cud ale nic się nie działo. Po naciśnięciu na padzie ps wszystko się zawiesiło ( fale w motywie stanęły) dalej jedyne co mogłem zrobić to odłączyć konsole od prądu. Zastanawiam się czy to pojedyncze zdarzenie  czy coś zaczyna się dziać  :mellow: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesiła się już komuś konsola na samym początku uruchomienia tzn. pojawił mi się motyw fal ale informacja o epilepsji już nie. Poczekałem chwilę licząc na cud ale nic się nie działo. Po naciśnięciu na padzie ps wszystko się zawiesiło ( fale w motywie stanęły) dalej jedyne co mogłem zrobić to odłączyć konsole od prądu. Zastanawiam się czy to pojedyncze zdarzenie  czy coś zaczyna się dziać  :mellow: .

 

 

Ja też

Edytowane przez Aptekarz10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy mamy ten problem z wybudzaniem, natomiast ci, którzy twierdzą, że ich konsola działa bez problemu po aktualizacji chyba po prostu nie sprawdzali tych funkcji, hmmm

Raczej nie wszyscy. O tym że problem leży po stronie Firmware wie każdy, kto tego problemu doświadczył. Też czekam na jakiegoś fix'a ze strony Sony, ale kombinowałem ile mogłem, żeby problem znaleźć. Sprawdziłem: przywracanie oprogramowania, reset konsoli, odtwarzanie bazy danych. Ktoś gdzieś sugerował że problemem może być jakiś zapis danych, który nie został poprawnie przesłany na serwer Sony. Nic nie pomogło. Sprawdziłem jeszcze czy faktycznie konsola pobiera, albo wysyła jakieś dane gdy jest w stanie uśpienia i miga na pomarańczowo. Przez pół godziny migania nie przesłała, ani nie odebrała żadnego pakietu. Wczoraj pisałem (na szybko z telefonu i odpowiadając Adminowi :P - a to chyba nie jest dobry pomysł mając zero postów na koncie :P ) o wyjęciu płyty z napędu konsoli, bo wydało mi się że cały czas jest on do czegoś wykorzystywany. W efekcie konsola przełącza się w stan uśpienia. Pomiga, pomiga, aż prześle zapis gry na serwer Sony (na razie nie miałem nic do pobrania w trybie uśpienia) i zaczyna świecić pomarańczowo, ale stale - czyli tak jak powinno niby być. Mam tak od wczoraj, a konsolę przełączałem w tryb uśpienia chyba z 4 razy. Z płytą w środku migała sobie i migała przez ok. 2h (zmuszony byłem wyłączyć na siłę). 

 

Wiem, że to nie musi być powodem. Że może się komuś wydać, że piszę jakieś dziwne rzeczy, ale są to tylko moje spostrzeżenia. Jeśli się mylę, dajcie znać. W każdym razie, tak jak każdy liczę na szybką poprawkę oprogramowania i ewentualnie nie będę korzystał z trybu uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że już szukałem bardzo długo, a to co dzieje się w chwili obecnej z moją czarnulą doprowadza mnie do paniki bo nie wiem czy robi bye bye do serwisu czy mogę coś jeszcze zrobić.

Aktualizację zrobiłem 2 dni temu jak tylko wyszła. Poza problemem z zalogowaniem się do PSN nie było w zasadzie żadnych innych. Jakoś nie miałem parcia na Cień Mordoru i Fife, więc konsola leżała sobie grzecznie przez dwa dni.

Zakupiłem dziś sobie The Walking Dead bo nie miałem okazji wcześniej pograć. Gram sobie radośnie bo baba wraca koło 24, więc masa czasu. Po jakichś 2-3 godzinach grania nagle konsola sama bez niczyjej pomocy (po prostu w trakcie grania) weszła w stan uśpienia. Zdziwiony tym faktem próbowałem ją wybudzić i bez problemu udało mi się, ale następne uśpienie nastąpiło po 10s. Poczytałem już trochę o problemie, więc wyłączyłem konsolę od zasilania i poczekałem. Następnie gdy włączyłem konsolę pojawił się tryb awaryjny, który za wszelką cenę każę mi aktualizować oprogramowanie. Próbując obejść dziadostwo musiałem przystać na aktualizację. Wybrałem, żeby oprogramowanie ściągnęło się za pomocą internetu. Ok - ściągnęło się. Po zaktualizowaniu systemu konsola uruchamia się jeszcze raz i jest komunikat - sprawdzanie pamięci masowej. Jak pasek doleci do 100% pokazuje się komunikat - nie można uruchomić PS4, podłącz kontroler i naciśnij magiczny klawisz. Następnie pokazuje mi się komunikat włóż USB z najnowszym softem. Jak soft się zaktualizuje sytuacja powtarza się od początku :( Nie świeci mi się dioda na pomarańczowo - cały czas jest biała. Próbowałem przywrócić konsole do ustawień fabrycznych - poskutkowało tylko tym, że teraz nie mogę się podłączyć do wifi i mam menu w jęz ang.

Czy ktoś z Was Panowie i Panie ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wytłumaczyć po co jest tryb uśpienia w PS4 i Komu to potrzebne ?

Dla mnie logiczne jest że włączam konsole i wybieram co ma ściągać i sam decyduje co w pierwszej kolejności. Wyłączam konsole i jest w stanie uśpienia dopóty nie pobierze tego co chciałem. Po pobraniu nastepuje całkowite wyłaczenie konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wytłumaczyć po co jest tryb uśpienia w PS4 i Komu to potrzebne ?

Dla mnie logiczne jest że włączam konsole i wybieram co ma ściągać i sam decyduje co w pierwszej kolejności. Wyłączam konsole i jest w stanie uśpienia dopóty nie pobierze tego co chciałem. Po pobraniu nastepuje całkowite wyłaczenie konsoli

Po części sam sobie dodpowiedziałeś - zostawiasz konsolę na standby, a ona ściąga wybrane dane. Sony obiecało też ficzer podobny do tego z Xone'a - możliwość zapauzowania gry i jej kontynuowania, po wybudzeniu konsoli. Jak widać, skończyło się tylko na obietnicach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z uśpieniem w mojej konsoli pomaga UWAGA: przejście w tryb uśpienia za pomocą komend głosowych!!! Z pada jak to zrobię to zawsze jestem zmuszony do 'odbudowy baz danych' a po komendach głosowych wyłącza się tak, jak przed updatem. Bez cyrków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij na końcu dodać "proszę" bo się prędzej czy później obrazi, sfochuje i ze złości przestanie łykać płyty. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia z tym youtubem. Nawiązałem połączenie konta SEN z YT - ok. Loguję się i do wyboru mam dwa konta (tak jak normalnie w yt). Z adresem email i zdjęciem facjaty - tego nie używam. Oraz konto nazwane moim nickiem. Zalogować da się tylko na to pierwsze, na którym nie mam żadnych subskrypcji, playlist itd. Po próbie zalogowania na właściwe konto wyskakuje bład - USŁUGA NIEDOSTĘPNA. Patrzyłem w tym linku security i nie ma ani jednej wzmianki o koncie SEN, PSN, PS4. Jakieś pomysły???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuń to bez nicka i zmien nazwę temu z nazwiskiem :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem ponownie konsole z aktualizacją 2.0 Wszystko działa jak należy PSN oraz tym podobne yt. :) Żadnych błędów nie zauważyłem w dalszym obcowaniu z systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysta, uważaj tylko z trybem czuwania. Zepsuli go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie strach z tym trybem czuwania, a ja zawsze włączam konsolę przed snem (filmy na YT) a ona po ustawionym czasie wchodzi tylko w tryb czuwania, więc jestem teraz pozbawiony jednej z dwóch głównych funkcji, które są dla mnie najważniejsze.. Kiedy ta łatka 2.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×