Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka screenów z nadchodzącego FW 2.0

 

ofrPbDL.jpg

 

Oe6BWz1.jpg

 

WHbgchq.jpg

 

b0vn0pA.jpg

 

ZhcfeTw.jpg

 

s5tbQvd.jpg

 

PS.

NIE, Nie wiadomo kiedy będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee mało istotne... Ja tam czekam na WIRTUALNĄ kanapę głównie :) + obsługę multimediów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego nie mozna bedzie umiescic muzyki na hdd?

Bo nie bedzie mozna. Sony logic.

 

Mam nadzieje ze jeszcze jakies ciekawe informacje wyplyna, bo z tego co powiedzieli to tylko mozliwosc odtwarzania mp3 mnie interesuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po aktu okaże się ze ten pen to musi być jeszcze jakiś tam model od Sony :) wcale bym się u tych pazerniakow po takim zagraniu nie zdziwił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po aktu okaże się ze ten pen to musi być jeszcze jakiś tam model od Sony :) wcale bym się u tych pazerniakow po takim zagraniu nie zdziwił

Nie przesadzaj. Tak samo mogli przecież rozwiązać kwestię wymiany dysku twardego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam nadzieje ze jeszcze jakies ciekawe informacje wyplyna, bo z tego co powiedzieli to tylko mozliwosc odtwarzania mp3 mnie interesuje...

 

Ja bym się nie napalał. Nie grzebałem specjalnie w temacie, ale patrząc na to jak sformułowany jest ten wpis, wynika z niego, że muzykę będzie można odtwarzać TYLKO podczas grania.

 

USB Music Player: PS4 owners will be able to play their own music in the background while playing a game using USB Music Player*. After inserting a USB stick loaded with music into the system, a new option for USB Music Player will appear. Supported filename extensions include MP3, MP4, M4A, and 3GP.

 

A znając życie dodatkowo w niektórych grach będzie taka możliwość zablokowana przez dewelopera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha no jeżeli masz rację, to kolejna kompromitacja Sony. Przecież to jest wstyd żeby next genowa konsola nie posiadała podstawowych opcji obecnych w każdym telewizorze, telefonie i nawet konsolach sprzed 8 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ale konsola odtwarza muzykę już teraz ...Tylko że muzykę z ich serwisów które są u nas nie dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha no jeżeli masz rację, to kolejna kompromitacja Sony. Przecież to jest wstyd żeby next genowa konsola nie posiadała podstawowych opcji obecnych w każdym telewizorze, telefonie i nawet konsolach sprzed 8 lat.

 

raczej celowe zagranie po to by kupować muzykę itd. z ich usług online jak musicUnlimited.... a to, że usługi te u nas nie są dostępne przez złodziejskie prawo, które pozwala na dzałanie takich złodziei jak ZAIKS i spółka sony raczej nie obchodzi i nie skłoni do tego by dodać zwykły player do konsoli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, sony mocno sie skupilo na ps4 jako maszynce typowej do grania, a szkoda, ze nie ma takich mozliwosci, jak na ps3. Przeciez w porownaniu z ps4, to poprzednia maszynka to byl istotnie kombajn multimedialny. Odtwarzanie divxow, muzyki, mozliwosc umieszczenia albumow ze zdjeciami na dysku i przegladanie ich bezposrednio na tv, bez potrzeby podlaczania aparatu, czy laptopa, no i te serwery multimedialne.

 

Tak na prawde, to ps4 poza graniem oferuje mniej mozliwosci, niz 10 lat temu psp oferowalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale w ogolnym rozrachunku wychodzi, ze poza graniem i funkcji z tym zwiazanych nic wiecej wlasciwie robic nie mozna. Najbardziej jednak nie moge zrozumiec, ze zrezygnowali z xmb - przeciez to byl najlepszy interface, jaki kiedykolwiek powstal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle powiem wam , że jestem zawiedziony interfejsem Ps4 , krok do tyłu względem Ps3 . Kto ma kontakt do osób zajmujących się softem , żebym mógł im napisać co jest do poprawki ?

 

- Kwestie internetowe - trofea - na Ps3 można wejść do nich zawsze , na Ps4 muszą mieć internet - efekt jest taki , że mam w domu słaby zasięg wi-fi i albo bardzo długo czekam aż się załadują , albo w ogóle wywala mi podczas synchronizacji , a jak wziąłem Ps4 do pracy i chciałem dobić platynę , to bez internetu w ogóle tak samo nie mogłem zajrzeć czego mi brakuje - żenada , musiałem chodzić z konsolą do gniazdka internetowego i robić telefonem zdjęcia brakujących trofeów .

 

- Wyświetlanie trofeów - na Ps3 wyświetlało mi całą listę gier , bodajże koło 10 , na Ps4 ledwo 4 na raz , tak samo jest już z pojedyńczymi trofeami , przeglądanie jest beznadziejne . 

 

- Kwestie internetowe - pobieranie - na Ps3 , gdy miałem problemy z internetem lub zasięgiem wi-fi , to w kolejce pobierania przeskakiwały statusy pobieranie/oczekiwanie i gdy można było , to konsola pobierała , na Ps4 wywala błąd i przestaje pobierać , pobieranie nie jest samoczynnie kontynuowane , trzeba podejść i nacisnąć krzyżyk i czekać aż znowu wywali

 

- Motywy - mało ważne , ale można wymienić , na Ps3 były od początku z tego co pamiętam , a na Ps4 dopiero rok po premierze ?

 

- Odtwarzanie multimediów , zdjęć , muzyki , filmów - brak komentarza 

 

- Klawiatura ekranowa - również krok wstecz względem Ps3 , zwłaszcza auto uzupełnianie ostatnio użytych wyrazów , dzisiaj zobaczyłem jak wygląda wpisywanie maila na Ps4 , na Ps3 w tabelce po prawej były ostatnio wpisywane frazy i mogłem wybrać całego maila typu abc@poczta.onet.pl , a na Ps4 rozbija to na 4 części czyli abc , @poczta. , onet. , pl , kompletnie bez sensu

 

Jest tego więcej , tylko teraz nie pamiętam . Co do pobierania nie jestem pewny czy już tego nie poprawili , ale widoku trofeów i braku dostępu do nich bez internetu nie mogę zdzierżyć . 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nowego info o Share Play

 

The Share Play feature, which is built into the party chat app, will also follow the rules below:Troszkę nowego info o Share Play

- You can be in a Party with 8 people, but Share Play can be done only with one of them at the same time. The rest of the Party won’t be able to see the screen, but will still be able to chat with host and guest.

- When the host is visualizing any other screen than the game being shared, the guest is shown a “stand by” screen.

- The Share Play time is limited to one hour, and the remaining time is visualized in the Party screen, but you can start a new session immediately after the one before expires.

- Certain games may have scenes that cannot be displayed during Share Play.

- While you use Share Play, livestreaming and remote play are not available.

- The guest cannot save video clips and screenshots during share play.

 

There’s some more info also about the USB Music Player app:

- It’s not possible to copy music files from USB to the internal hard disk of the PS4.

- The tile of the USB music player will be shown exclusively if the connected USB storage has a “Music” folder. Also, it cannot be used at the same time as Music Unlimited.

- Tracks played by the music player won’t be heard while livestreaming and in videos recorded by the PS4.

http://www.dualshockers.com/2014/10/20/ps4-firmware-2-0-masamune-new-information-on-share-play-and-music-player-shared-by-sony/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szczerze powiedziawszy gdyby się nad tym zastanowić to fw ps4 jest strasznie niedorobiony/niegotowy. Pewnym jest że jakaś ekipa skośnych cały czas pracuje nad poprawkami, a skoro to zajmuje tyle czasu to znaczy że mają strasznie dużo roboty bo przecież w ich interesie jest żeby łatki wychodziły często i naprawiały/dodawały nowe funkcje. Konkluzja jest taka, że nie nastraja to optymistycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo bardzo ciezko pracuja,jak wydaja latke to by dowiedziec sie co nowego wprowadzili wystarczy przeczytac jedna linijke,jak MS wydaje update to tekstu jest tyle ze sie czytac nie chce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie.

- PS4 było przed xBone - przed świętami - ludzi ei tak kupili

- Teraz "ludzie przecież i tak kupują" (chociażby z niewiedzy czy ciekawości).

- wszystko można posmarować masłem, jakoś wytłumaczyć, przyciemnić, "pracujemy nad tym, będzie w soft 9.789, itp.

- na takich rzeczach jak MP3 z Pendrive'a czy DLNA nie zarobią - co innego jakby to wiązało się z jakąś subskrypcją czy opłątą za odtwarzacz - wtedy mielibyśmy na pęczki aplikacji tak jak to w US jest  z serwisami filmowymi czy muzycznymi.

- z tego co kiedyś już ktoś nie oficjalnie dawał znać - co nie przynosi bezpośredniego zysku u Sony jest spychane na koniec kolejki

Z marketingowego punktu widzenia - nikomu się nie spieszy z update bo nie ma z tego pieniędzy.

Z technicznego punktu widzenia - zależy od projektu, ale zwykle jeden nawet mały update pociąga za sobą falę zmian i poprawek więc jest nad czym pracować.

 

Żeby było jasne - nie pochwalam, smucę się i czekam z niecierpliwością na nowe funkcje i "multimedialność" naszej konsoli.

 

...a jeżeli chodzi o poprawki to mam konsole (liczba mnoga) Sony od paru lat i nauczyłem się jednego - że Sony nie przyznaje się do błędów i każde dziury są łatane patchem poprawiającym stabilność a luki czy wadliwe działanie PSN są przykrywane "zawsze planowanymi" pracami technicznymi. 

Kto ma wiedzieć to i tak wie o co chodzi, a ładnie to wygląda w oczach nieświadomego klienta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprzedają konsolę, a nie firmware, ale skoro wciąż łatają ps3 tymi swoimi poprawkami bezpieczeństwa to bardziej niż pewne jest, że ktoś coś tam klepie w klawę odnośnie fw dla ps4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Certain games may have scenes that cannot be displayed during Share Play. 

 

 

miejmy nadzieje, że nie będą dev. z tego korzystać za często :D

SP zdaje się być fajnym narzędziem do przejścia upierdliwego momentu gry z kumplem.... oby tego nie popsuli :P

 

co do softu pS4 to ehh bogato nie jest ale jakby nie patrzeć player USB w dobie smart tv to nie jest coś potrzebnego szczególnie.... milej bym przywitał opcję chat przez optyk choćby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieje, że nie będą dev. z tego korzystać za często :biggrin:

Są pewne sceny w grach czy elementy społecznościowe pokazujące znajomych itp. które nie mogą być transmitowane ze względu na brutalne sceny, znaki towarowe lub ochronę danych osobowych (prawdziwe dane z FaceBooka itp. itd.).

Ten sam zabieg jest stosowany od początku przy streamingu. Z gier w które ja grałem najbardziej poszatkowany był Knack*.

W Knacku są skrzynie z których wyciągamy klejnot - wylosowany lub każdy jeden który wylosowali nasi znajomi - jest informacja o tym kto jaki wylosował i w tym momencie streaming się wyłącza bo są podane nicki/prawdziwe dane znajomych.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie.

- PS4 było przed xBone - przed świętami - ludzi ei tak kupili

- Teraz "ludzie przecież i tak kupują" (chociażby z niewiedzy czy ciekawości).

- wszystko można posmarować masłem, jakoś wytłumaczyć, przyciemnić, "pracujemy nad tym, będzie w soft 9.789, itp.

- na takich rzeczach jak MP3 z Pendrive'a czy DLNA nie zarobią - co innego jakby to wiązało się z jakąś subskrypcją czy opłątą za odtwarzacz - wtedy mielibyśmy na pęczki aplikacji tak jak to w US jest  z serwisami filmowymi czy muzycznymi.

- z tego co kiedyś już ktoś nie oficjalnie dawał znać - co nie przynosi bezpośredniego zysku u Sony jest spychane na koniec kolejki

Z marketingowego punktu widzenia - nikomu się nie spieszy z update bo nie ma z tego pieniędzy.

Z technicznego punktu widzenia - zależy od projektu, ale zwykle jeden nawet mały update pociąga za sobą falę zmian i poprawek więc jest nad czym pracować.

 

Żeby było jasne - nie pochwalam, smucę się i czekam z niecierpliwością na nowe funkcje i "multimedialność" naszej konsoli.

 

...a jeżeli chodzi o poprawki to mam konsole (liczba mnoga) Sony od paru lat i nauczyłem się jednego - że Sony nie przyznaje się do błędów i każde dziury są łatane patchem poprawiającym stabilność a luki czy wadliwe działanie PSN są przykrywane "zawsze planowanymi" pracami technicznymi. 

Kto ma wiedzieć to i tak wie o co chodzi, a ładnie to wygląda w oczach nieświadomego klienta. 

PS4 było wcześniej, fajnie...o ile wcześniej? O tydzień w Ameryce...

 

Mam ziomka który z konsolami playstation już pare lat, nigdy Xboxa nie posiadał - i ja do niego mówie czy bierze ps4? A on do mnie że nie, pytam dlaczego, a on do mnie że nie podoba mu się że konsola jest tak okrojna względem ps3, gdy miał ps3 to na imprezie muze puszczał właśnie z konsoli, filmy oglądał przez konsolę (zarówne te oryginalne jak i te mniej oryginalne),dodatkowo nie płacił za multiplayer a zarówno z moich opowieści i z tego co czyta PSN działa fatalnie i nie ma ochoty za byle gówno płacić.

 

Rozumiem go, mam podobne zdanie na ten temat i mówie do niego by sobie kupił Xboxa One to powinien być zadowolony, i mi powiedział tylko że woli playstation (znaleźli by się znajomi którzy je mają żeby pograć razem + na allegro sporo jest używanych gierek na PS4, a na XO..? Na palcach można policzyć prawie...) ale mu się nie spieszy, ale mimo wszystko jeśli tej konsoli mocno w update 2.0 nie poprawią, to zacznie się zastanawiać nad XO...

 

Do czego zmierzam - to co dla jednego jest zbędną opcją, dla drugiego bajerem dla trzeciego może być ważną kwestią w wyborze konsoli...Tak samo jak ja kupowałem ps3, to odtwarzacze blueray były jeszcze stosunkowo drogie, więc wolałem mieć konsole razem z odtwarzaczem w jednym... ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeX,

Ja to wszystko rozumiem i dla mnie soft PS4 też jest bardzo mocno upośledzony.

Każdy według potrzeb i oczekiwań.

 

Po prostu Sony zrobiło co chciało, napompowało nas obietnicami oraz wizjami.

Konsola tydzień wcześniej w Ameryce ... a w Polsce? Ameryka to spory rynek ale są jeszcze inne rejony świata/ W PL było mieć nową konsolę (PS4) dla kogoś w prezencie na gwiazdkę a nie mieć wcale (xBone). 

Marketingowo zrobili "miszczostwo" świata a teraz nas dymają na ostro bo wazlelina już się skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×