Skocz do zawartości
zyga101

Trine 2

Rekomendowane odpowiedzi

  TRINE 2 (PS4)

 

 Trine 2 Complete Story to przygotowane przez fińskie studio deweloperskie Frozenbyte rozszerzone wydanie gry Trine 2. Twórcy zadbali nie tylko, by użytkownicy PlayStation 4 mogli poznać pełną historię fabularną, ale także wprowadzili kilka zmian w warstwie technicznej, pozwalajacych na wykorzystanie możliwości konsoli.

Rozgrywka stanowi miks elementów side-scrollowanej platformówki, przygodówki oraz gry logicznej. Zabawa koncentruje się na przemierzaniu rozległych poziomów pełnych pułapek, przeciwników i zagadek wymagających wykorzystania zaawansowanego systemu fizyki w grze oraz manipulowania elementami otoczenia. Każdy z bohaterów wyposażony został w specyficzne umiejętności i preferuje inny styl walki (np. Pontius może rozbijać ściany i dąży do pojedynków w zwarciu, a Amadeus potrafi wyczarować przedmioty i zrzucić je na przeciwników). Kluczem do pokonania wielu przeszkód jest przełączanie się pomiędzy postaciami, co pozwala wykorzystać ich indywidualne atuty.

 

Kupiłem raczej z ciekawości, słyszałem o tym tytule dużo dobrego jednak dopiero dzisiaj stwierdziłem że warto spróbować i się nie zawiodłem. Gra jest fantastyczna, jeżeli ktoś lubi ciekawe platformówki z elementami przygodowymi i ciekawymi zagadkami to się nie zawiedzie. Jako fan Raymana odrazu poczułem się jak w domu. Gramy trzema postaciami na przemian co wprowadza ciekawe urozmaicenie. Do tego gra wygląda przepięknie, działa w 1080p i 60fps, polecam przyjżeć się na youtube bo design poziomów powala. Koszt z Ps+ to 56zł naprawdę warto, jeżeli nie masz w co grać na ps4 bo pyknąłeś już wszystkie tytuły startowe, lub chcesz odskoczni od sieczki w Killzone to polecam Trine.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro kupuję, ogólnie ze względu na zajebiste efekty 3d ale i dla tego że pyknę coopa ze swoją kobietą, niedawno kupiłem nowy TV i szkoda nie skorzystać z tych "dobrodziejstw"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według recenzji jeżeli będziesz leciał na pałę to 6h, a jeżeli zagłębisz się trochę i po zwiedzasz to spokojnie można dobić nawet do 12h, Do tego jest Co-op na jednym ekranie, zapomniałem napisać że gra świetnie wykorzystuje touch-pada i to w wielu ciekawych aspektach i naprawdę fajnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przypomniałem sobie, jak dobrze bawiliśmy się z rodzinką przy tym tytule na PS3 od razu zapadła decyzja, że na powtarzamy ten event na PS4 :)

Ponoć gra jest dosyć dobrze "podkręcona" także tym bardziej :)

Mała gierka, a wielki tytuł. Tak można ja określić :)

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy gra jest w wersji polskiej czy nie? Bo na YouTube sa filmiki w wersji polskiej, a demo z USA PSN niestety po angielsku...

Niestety nie wiem czy filmiki nie są czasem z PC, dlatego pytam:)

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest w PL wersji, ale posiada pełne DLC jako ciąg dalszy. 

Po ukończeniu gry automatycznie uruchamia się fabuła z DLC. 

Jest w co grac ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to jest irytujace... Juz nie chodzi o sam jezyk, bo tam nic trudnego nie ma. Ale czemu na pc moze być, a tu nie. To samo z NFS czy FIFA... Drażni taka ignorancja. Demko jest sliczne. Trzeba pomyśleć nad pełną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......... Demko jest sliczne. Trzeba pomyśleć nad pełną :)

 

DLC z "Complete Story" wygląda jeszcze lepiej. Utrzymując ciągłość gry od raz rzuca się to w oczy.

Lokalizacje też miazga ! - pustynia i Egipt robią wielkie wrażenie.

Fenomenalnie, że taka mała gierka a graficznie tyle potrafi.

Zresztą "podstawka" też jest mocno podciągnięta.

Ograłem to na PS3 wiec mam porównanie :)

Gra warta kasy - bez dwóch zdań.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demko i .... WOW!! Po prostu śliczna. Spróbowałem nawet 3d  pomimo, że jestem raczej na nie jeśli chodzi o granie 3d. Jeżeli miałbym grac w jakąś gre w trójwymiarze to właśnie w Trine2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu mam okazję trochę dłużej pograć bo skończyłem assasina, im dalej tym bardziej jestem zachwycony, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że na razie jest to gra która zrobiła na mnie zdecydowanie największe wrażenie jeśli chodzi o oprawę z tytułów dostępnych na ps4. Zagadki sa świetne i momentami bardzo zaskakujące (bo za cholerę bym nie wpadł na to że można przyczepić drewniane pudełko do bujającej się kolczatki, a jest to całkiem logiczne). Gra miażdży - warta każdej złotówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki problem, ze po napisach końcowych nie odblokowal się poziom. 20? o_O Nie mam pojęcia dlaczego tak jest.. Ktoś zna rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojażę to musisz zebrać wszystkie skrzynie w dodatku żeby odblokować 20 poziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem demo i niezbyt zachwycony po namowie mojej kobiety kupiłem pełną wersję. 

 

Zgodzę się z wieloma opiniami: Fantastyczna grafika, gra na dość sporo godzin, trudność trofeów zróżnicowana, każda z 3 postaci zupełnie inna.

Jednakże sama gra nie przekonała mnie nie wiem czemu ale brakuje jej tego czegoś co by mnie wciągnęło na wiele godzin choć grę ukończyłem w co-op.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem demo i niezbyt zachwycony po namowie mojej kobiety kupiłem pełną wersję.

Zgodzę się z wieloma opiniami: Fantastyczna grafika, gra na dość sporo godzin, trudność trofeów zróżnicowana, każda z 3 postaci zupełnie inna.

Jednakże sama gra nie przekonała mnie nie wiem czemu ale brakuje jej tego czegoś co by mnie wciągnęło na wiele godzin choć grę ukończyłem w co-op.

Ograłem demo i niezbyt zachwycony po namowie mojej kobiety kupiłem pełną wersję.

Zgodzę się z wieloma opiniami: Fantastyczna grafika, gra na dość sporo godzin, trudność trofeów zróżnicowana, każda z 3 postaci zupełnie inna.

Jednakże sama gra nie przekonała mnie nie wiem czemu ale brakuje jej tego czegoś co by mnie wciągnęło na wiele godzin choć grę ukończyłem w co-op.

Odblokowal Ci się normalnie level 20 po napisach końcowych? Edytowane przez unknown3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odblokował się 20 lvl ale nad tym pracuje moja kobita (zbiera wszystkie skrzynki które pominęliśmy)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unknown zebrałeś wszystkie skrzynie z poemami w dodatku ??

Nie.. Jest to na pewno wymagane ? Bo także nie wpadł trofik za ukończenie gry...

Edytowane przez unknown3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta gra, fajnie że wpadła w +. ale i tak warta normalnego zakupu. Granie w coopie to inna bajka niż granie w tą bajkę samemu. Ja po prostu hostuje grę sam, wybieram rozdział, ustawiam postacie na "unlimited" nie "classic" (wtedy każdy może sobie zmieniać postać i nie ma problemu, że random gra magiem i nie wie co ma robić, a ty czekasz wojakiem jak upek). Odpala się rozdział, przeważnie ok 5 min sobie bigam i mam już komplet. Nie raz 2-3 rozdziały za jednym zamachem się przechodziło z kumatymi randomami i było miodnie i zabawnie. Polecam takie rozwiązanie, jeśli nie macie w danym momencie znajomych do gry. Świetna gra <3 Nie ma lagów praktycznie, nie czuć za bardzo, że to online a nie kanapa coop :P

 

P.S. "Classic", czyli na sztywno ustalone postacie dla każdego (z możliwością zmiany między sobą po naduszeniu L1/R1), nadaje się do gry ze znajomymi z komunikacją. Niestety jest tam mały bug i dopóki nie naprawią to polecam "unlimited" smile.png

Edytowane przez KIELiCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ograłem pierwszą część i była bardzo fajna. 2 była w Plusie więc nie zastanawiałem się przy tej promocji pierwsza część kosztowała 24zł więc cena niezła bo za +50 jak jest wyceniana to bym nie kupił. Moim zdaniem warto. Ciekawe czy druga część jest jeszcze lepsza? Przekonam się na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwójka jest zdecydowanie lepsza niż jedynka, a najlepsze jest to że świeżo zapowiedzieli że do świąt ma ukazać się trójka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ogrywałem akurat wersję na PS3, ale dwójka jest o dwie klasy lepsza od jedynki. Do tego ma bardzo przyjemną i łatwą platynkę*. Idealna do pogrania z kobietą u boku. :yes:

 

EDIT: *Platynka łatwa tylko na PS3 (patrz post niżej). ;)

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×