Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Straszne kombinacje z tymi headsetami .. nie mogli zrobic tego prosciej? :P Dzieki ze Ci sie chce walkowac ten temat ktorys raz z kolei!

 

Czytam sobie teraz o SteelSeries H Wireless i wiekszosc recenzentow stawia je albo nieco wyzej niz Astro A50 lub na rowni.. i chyba sie na nie nieco napalam, tylko cena mnie z lekka powstrzymuje - tysiak.

 

Maja prawdziwe Dolby, nie potrzebuja podlaczenia do gamepada, na baterii trzymaja 15-20h co w polaczeniu z dwoma akumulatorami w zestawie daje ciaglosc uzywania z mala przerwa na zmiane 'baterii' gdy jedna sie wyczerpie.. czyli jakies 20 sekund.

 

Chyba zamowie Goldy oraz SteelSeries H i zostawie te ktore beda warte swojej ceny. Po cichu licze ze bedzie to HS od Sony .. ale znajac swoje zamilowanie do fajnych gadżetów .... ;)

 

 

 

 

Gdybym kupil zewnetrzny sterownik taki jak MixAmp to w dowolnych (no wlasnie, w dowolnych?) sluchawkach mial bym te realne 7.1 czy udawane jak w Sony Gold? No i czy kazdy zestaw HS dziala z MixAmpem? Po zastanowieniu w kwestii ergonomii to na co moge przystac to albo jeden jedyny kabel do konsoli, albo zero kabli. 

 

Zastanawiam sie tez jak wyglada kwestia dzielenia dzwieku. W momencie gdy podpinam optykiem do konsoli np. MixAmpa wylacza sie dzwiek z HDMI ktory leci do amplitunera? Aby miec spowrotem dzwiek na glosnikach musze wylaczyc to ustrojstwo od sluchawek lub wyjac wtyczke od optyka? Czy moze robie to w ustawieniach konsoli / sluchawek? A moze gdy naciskam Power OFF na sluchawkach wszystko przenosi sie na glosniki? 

 

Hmm.. amplituner posiada PureDirect, czyli potrafi przekazac sygnal bez ingerowania w niego .. wiec moze to ustrojstwo podlaczyc optykiem do amplitunera? Wtedy wlaczanie / wylaczanie bylo by latwiejesze. Kombinowal ktos w ten sposob?

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czacha79: mam podobny problem jak ty. Posiadam przewodowe seinnheiser hd555 a szukam coś wielokanalowego co mógłbym wpiąć i do konsoli i do amplitunera i od czasu do czasu używać w podróży. Do tego jak ulał pasują mi turtle Beach 800. Wiec się pewnie wytrzymam do ich premiery, a teraz kupie mikrofon i przejściówkę i będę się wpinal w pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TB Elite 800 na papierze wygladaja super .. ale nie doczekam do premiery ktora ma miec miejsce 24 pazdziernika .. a na poczatku wrzesnia wychodzi Destiny .. :P

 

BTW patrzyles na Steelseries H? Wszyscy pieja z zachwytu, a jako mankament czasami podaja nieco za malo basu lub cene, ktora i tak podobno czuc uzywajac tego HS, wiec nie jest zle.

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dorwał te SteelSeries w łapy, to napisz parę zdań - póki co to za droga zabawka, żebym sobie kupił do potestowania :/

Realne 5.1/7.1 będzie miał tylko w momencie posiadania takich słuchawek - czyli po kilka przetworników w słuchawce. Każde inne, to stereo które dostaje odpowiednio przetworzony dźwięk z nadajnika/ampli/dekodera/itp. W PS4 nie ma dzielenia dźwięku - leci i po optyku i po HMDI jednocześnie, więc nie trzeba się bawic w żadne PureDirect. A co do MixAmp'a i Recon3D'a, to można do nich podpiąc dowolny HS/słuchawki - Mix ma 4-pinowe gniazko jack (jak w padzie), a Recon dwa oddzielne gniazdka (słuchawki+mic)...

Ps. A z ergonomią (ilością kabli) będzie ciężko. Niby można podpiąć całość tylko pod USB, ale (nie licząć HS'ów Sony) dostajesz tylko stereo i tracisz możliwość regulacji balansu chatu do gry. Więc to zawsze muszą być dwa kable ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem SteelSeries rowniez oferuje dzielenie chatu z gra, ma tez dodatkowa opcje chwilowego wyciszania gry gdy ktos na chacie sie odzywa.. i wszystko bez kablekow. Jedynie stacja bazowa jest podlaczona przez USB oraz optyk do konsoli - sluchawki sa wolne. No i kusi mnie wlasnie ten brak kabli oraz zapasowa bateria - jedna ladujesz w stacji bazowej, a druga uzywasz :) Samo sterowanie stacja bazowa odbywa sie ze sluchawek - sporo mozliwosci ustawien profili, euqalizer etc etc etc .. 
 
 

ChatMix

 

Pozwala na niezależnie ustawienie poziomu głośności komunikacji i odgłosów z gry. Możesz pogłośnić czat audio, aby usłyszeć, co mówią znajomi wsród eksplozji i strzelaniny. Możesz też przyciszyć czat audio, aby nie stracić żadnych dźwięków z gry.

TuwP3W.png

 

LiveMix 

 

Nie chcesz przegapić epickich fragmentów audio ulubionej gry, kiedy skupieni znajomi nic nie mówią (np. podczas cut-scenek)? LiveMix automatyzuje ustawienia ChatMix tak, abyś wyraźnie słyszał współgraczy, gdy tylko wykryta zostania aktywacja komunikacji głosowej. W tym momencie dźwięk z gry zostanie przyciszony. Bez względu na okoliczności, możesz cieszyć się wyraźnym dźwiękiem o najwyższej jakości.

FjVMsr.png

 
 

 
Jako minus podaja taki sobie mikrofon jak na taka cene.. ale to problem tych co beda mnie sluchali :P

 

 

 

 

 

Edit:


Ok , szybkie pytanie bo już sie gubię .. to ten Gold czy nie Gold? Bo na zdjęciach jest to samo .. 

 

http://allegro.pl/sony-playstation-gold-wireless-headset-7-1-pulse-i4463753417.html

 

http://allegro.pl/headset-2-0-sony-ps4-bezprzewodowy-ultima-pl-i4464937602.html

 

 

SteelSeries H juz zamowione, bedzie we wtorek :biggrin:

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknąłem na parę recek tych Steel'ów i rzeczywiście prezentują się świetnie, ale nie wyłożę takiej sumy na słuchawki które kosztują prawie 2/3 tego co PS4. Bardziej liczę na te tańsze TB - Elite 400, ale poczekam na więcej info o nich. A w ostateczności zostanę z tym co mam teraz...

@up: tak, to te same Goldy...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to Goldy pomimo ze sie nie nazywaja Goldy tez zakupione. Potestuje oba headsety przez kilka dni i jednego odesle.. mam nadzieje ze drozszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę kilka słów o Steel'u jak już się pobawisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno napisze jakies male subiektywne porownanie tych zestawow  :thumbsup:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem Sony "gold" i polecam głównie z powodu bezprzewodowego podpięcia dźwięk ok a bateria trzyma 6-7h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechaly sluchawki od Sony. Chyba inaczej wyobrazalem sobie to cale 7.1.. jest roznica pomiedzy stereo a surround, ale nie to zeby padac na kolana. Jakością dzwięku też szału nie robią zwlaszcza ze to 400zł - za tyle Sennheiser zagra znacznie lepiej, no tyle ze bedzie stereo. Wykonanie sluchawek nie jest najwyzszych lotow, ale to raczej wina uzytego plastiku. Nauszniki sa wygodne, ale przy takiej pogodzie skora w miejscu stykania ze sluchawkami bardzo szybko sie poci.

 

Jutro powinny dotrzec Steelseries, zobaczymy co maja do zaoferowania .. po przesluchaniu Goldów boje sie rozczarowania znacznie drozsza konkurencja bo to bedzie oznaczalo ze zostaje z headsetem od Sony ktory mnie nie oczarowal. Brak owego oczarowania za 400zl - słabo .. :P

Edytowane przez czacha79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakością dzwięku też szału nie robią zwlaszcza ze to 400zł - za tyle Sennheiser zagra znacznie lepiej...

Nie zapominaj, że te 400zł to też wireless i możliwość podpięcia do konsoli i to jest główny "ficzer" ;) a próbowałeś podpiąć je przewodem, do tego Twojego Marantz'a? Bo róznica między tym co leci po USB/padzie, a tym co leci po optyku jest słyszalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam malutki problem z słuchawkami, którę otrzymałem w prezencje.

Chodzi konkretnie o model sennheiser game one  (2 x 3.5 mm Jack prosty) jak najlepiej podłonczyć ję pod ps4 aby był możliwie najlepszy dzwięk i zarazem działał mikrofon?

Czy potrzebuję do teg Sound Blaster Recon3D ?

 

dziekuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć Recona albo Mixampa od Astro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam problem ze swoim kinem i podpiecia go do ps 4.

mianowicie, nie mam w nim wyjscia optycznego co by pewnie zalatwialo sprawe. 

 

ogolnie mam wszystko podlaczone tak:

kino i ps4 przez hdmi do tv. 

jest jeszcze dekoder i nim za pomoca SCART'a mam go podlaczonego do kina i tv..

 

w ps3 jakos sobie to ogarnalem, a tutaj nie mam pojecia.. pomozecie ? 

 

telewizor: toshiba regza 32'

kino: sony DAV-tz630

dekoder ferguson fx 6600 cr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 to konsola cyfrowa, nie ma wyjść analogowych, więc nie podłączysz jej do analogowego kina domowego.

Po to wymyślili DAC'i...

Skoro ogarnął to w PS3, to można założyć, że skorzystał z wyjścia AV które puszcza stereo - z PS4 może zrobić to samo...

 

FiiO D3, albo inny konwerter cyfrowo-analogowy powinien załatwić sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo ;/ co proponujecie ? jakaś propozycja głośnikow ? ewentualnie słuchawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sitee,

 

To ma tylko jedno HDMI ... niestety. 

Czeka cię inwestycja w nowe kino / ewentualnie amplituner z głośnikami lub jakieś przejściówki/konwertery. 

W temacie konwerterów nie będę się wypowiadał bo się nie znam ale myślę że @Kloose na pewno jakąś poradę wrzuci. 

hehh już zdążył się wypowiedzieć :P

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhm. no kina ma parę lat, ale póki co ogarnia filmy zwłaszcza hehe :) trochę lipa jeśli go nie podłacze.. domyślam się, że każda przejściówka jakieś "straty" powoduje.. może więc słuchawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dojechały Steelseries H Wireless. Odpaliłem z rana do sprawdzenia czy działają - działają :P Są sporo cichsze niż HS od Sony, za to mają znacznie więcej basu.. duuuużo więcej. W niektórych recenzjach pisano o małej ilości basu .. no nie wiem, jak to jest "mało" to "dużo" zapewne rozsadza bębenki.

 

Jakość dźwięku zdecydowanie mniej "cyfrowa" niż z Goldów - słychać to dość dobrze po odgłosie kroków w TLoU. Wszystko brzmi znacznie naturalniej, chociaż może trochę mniej przestrzennie - tak jak by bylo mocniej skoncentrowane, scena byla mniejsza. Ale.. nie jestem pewien czy w ogóle pracowały w trybie 7.1. Niby włączyłem Dolby w stacji bazowej, ale nie odnotowałem znacznej różnicy pomiędzy stereo i surround tak jak ma to miejsce w Goldach.

 

Wieczorem pomęczę te słuchawki mocniej, bo z rana miałem tylko chwilkę, ale to wystarczyło aby stwierdzić że jakość dzwięku jest duuużo lepsza niż w HS Sony. Mam kilka dni na rozkminkę czy jest lepsza o 600zł .. ;)

 

 

 

PS. Nauszniki sa sporo mniejsze niz te w Sony Gold. Moje uszy sie mieszcza, ale jest na styk - w Sony pozostaje sporo miejsca.

Edytowane przez czacha79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sitee jaki masz budżet?

 

rozważe kilka opcji jeśli podasz :) wiadomo, żę nie chciałbym płacić kokosów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl sprawę, może trzeba kupić amplituner po prostu i mieć wszystko ładnie spięte po hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl sprawę, może trzeba kupić amplituner po prostu i mieć wszystko ładnie spięte po hdmi?

hm, jakiś mógłbyś zaporponować ?

 

a też kwestia, czy wtyczki z tego kina będą pasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×