Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

sound.png

 

Temat ogólny do zadawania pytań związanych z doborem odpowiednich zestawów głośnikowych, słuchawek, kin domowych, itd. pod PS4

Jeśli masz pytanie związane z kwestiami audio na PS4, to wal tutaj.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,


zamierzam podłączyć do PS4 zewnętrze głośniki. Głośniki są na mini-jack. Teraz pytanie- jak to podłączyć? Jakoś przez kabel optyczny? Albo może kupić zewnętrzną kartę muzyczną (np. takąhttp://www.arest.pl/produkt/Karty-muzyczne/6,0,,karta+muzyczna+usb,0,0,0,,/18636/CREATIVE-SB-PLAY-US... na USB? Szczerze nie mam kompletnie pojęcia jak to zrobić, żeby wszystko ładnie działało16x16_smiley-wink.gif


Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

zamierzam podłączyć do PS4 zewnętrze głośniki. Głośniki są na mini-jack. Teraz pytanie- jak to podłączyć? Jakoś przez kabel optyczny? Albo może kupić zewnętrzną kartę muzyczną (np. takąhttp://www.arest.pl/produkt/Karty-muzyczne/6,0,,karta+muzyczna+usb,0,0,0,,/18636/CREATIVE-SB-PLAY-US... na USB? Szczerze nie mam kompletnie pojęcia jak to zrobić, żeby wszystko ładnie działało16x16_smiley-wink.gif

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

 

Żeby podłączyć kablem optycznym to głośniki muszą mieć dekoder Dolby Digital lub DTS. Jesli są to zwykle głośniki komputerowe na mini jackach to możesz jedynie podłączyć je do telewizora przez wyjście słuchawkowe ale wtedy będzie tylko stereo. No chyba że głośniki to właśnie stereo a nie 5.1 to wtedy nie ma problemu :) Zewnętrzna karta dźwiękowa na 99,9% nie zadziała bo to nie jest pecet z windowsem tylko konsola.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast niepotrzebnie kombinować ;) wystarczy zakupić konwerter analogowo-cyfrowy - chociażby bardzo popularny FiiO D3...

 

FIIOD3SIDE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Jak podlanczasz do tv kabelkiem glosniki to masz to samo... Sluchawek nawet do fiio nie podepniesz bo nie bedziesz miec kontroli glosnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor niestety bez wyjścia na mini-jack i zadziałało podłączenie przez zewnętrzną kartę muzyczną (konkretnie taka: http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-muzyczna-na-usb-3d-5-1-i3796351020.html (przykład, nie reklama ;) )). Audiofilem nie jestem, więc nie zależy mi na jakiejś porywającej jakości dźwięku - byle był ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor niestety bez wyjścia na mini-jack i zadziałało podłączenie przez zewnętrzną kartę muzyczną (konkretnie taka: http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-muzyczna-na-usb-3d-5-1-i3796351020.html (przykład, nie reklama ;) )). Audiofilem nie jestem, więc nie zależy mi na jakiejś porywającej jakości dźwięku - byle był ;)

Ps4 wykrylo zewnetrzna karte dzwiekowa na usb i pozwolilo wypuscic przez nia dzwiek? WOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 puszcza dźwięk po usb :) Można zatem spokojnie używać headsetów za pomocą usb jak i zewnętrznych kart dźwiękowych.

Ktoś tam podpinał kartę Creative SB X-Fi 5.1 i wszystko pięknie śmigało z mikrofonem włącznie.

PieCyk to nie jest ale czwórce do niego znacznie bliżej aniżeli poprzednicce pod wieloma względami :)

Edytowane przez KSSG_Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściło przez USB. Jedyny minus, że nie może być jednocześnie dźwięk na głośniki przez USB i headset do czatu z DS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś ma jakieś info odnośnie handsetu 7.1 (nie pulse) z PS3 czy będzie to kiedyś działało z PS4 ???

Zostawiłem sobie aby podłączyć do PS4 ale mam na ekranie takie info  "To urządzenie nie jest obsługiwane" - trochę renta ;/

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma wypuścić aktualizację (chyba początkiem roku), która doda obsługę obu HS'ów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ...Nie zauważyłem podobnej dyskusji w temacie handsetów...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest sens kupić słuchawki 5.1/7.1 ze złączami Jack i podpiąć je do pada?

Chodzi mi głównie o jakość dźwięku którą emituje ps4 (tym bardziej przez pada) czy nie jest ona na tyle kiepska, że nie będzie czuć różnicy między słuchawkami za 100PLN a 1000PLN ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio 5.1 Logitecha z 906, super gra a koszt to 999zł. Mam jednak pytanie jak prawidłowo ustawić 5.1 w konsoli. W ustawieniach zmieniam wyść audio na kabel optyczny zamiast hdmi i tam mam do zaznaczenia 3 opcji Dolby Digital 5.1ch, DTS 5.1 oraz AAC co to oznacza i jaka różnica. Jest jeszcze jakaś opcja "format audio (priorytet)" i tam mam do wyboru jedną z trzech opcji: Linear PCM, Bistream ( Dolby) lub Bistream (DTS) - co to oznacza ? Z góry dzięki za szybką odpowiedź    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchawki obsługują dts to pozaznaczaj dts, jak nie to weź digital 5.1 i linear pcm, a mikrofon masz w nich? I czy działa z ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa ustawień sysmtemu ps4 pod głośniki 5.1 bo też jestem ciekaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest sens kupić słuchawki 5.1/7.1 ze złączami Jack i podpiąć je do pada?

Chodzi mi głównie o jakość dźwięku którą emituje ps4 (tym bardziej przez pada) czy nie jest ona na tyle kiepska, że nie będzie czuć różnicy między słuchawkami za 100PLN a 1000PLN ??

Nie ma sensu na jacka, wertowałem kiedyś temat zawzięcie aż mnie głowa bolała i chyba jest tylko 1 słuszny wybór Trittony AX Pro 5.1 po kablu optycznym. Choć sam używam jakichś Sony MDR za 150 zeta ale przynajmniej są bezprzewodowe,zwykłe stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy słuchawki Monster Beats Solo HD sprawdzą się jako headset do Ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podlaczylem wczoraj sluchawki ktore mialem w zestawie, o dziwo dzwiek dalej lecial z glosnika pada.. ; / o co kaman? tak powinno byc? ; o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy słuchawki Monster Beats Solo HD sprawdzą się jako headset do Ps4?

 

droższych i gorzej dobranych (te słuchawki nie mają mikrofonu więc jako headset się kompletnie nie nadają) raczej ciężko Ci będzie znaleźć.

Wszystkie słuchawki sygnowane przez dr Dre jedyne co oferują to wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie możecie polecić słuchawki z mikro do PS4 ? W grę wchodzi tylko coś taniego :biggrin: i z wejściem na jacka (jednego jacka, bo nie mam zamiaru bawić się w jakieś przejściówki) :) tak aby tylko je wpiąć do pada i grać + gadać ;) Rozumiem, że przy takim podłączeniu, w słuchawkach będę słyszał dźwięk z gry + z mikrofonu ? Dzięki z góry za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

droższych i gorzej dobranych (te słuchawki nie mają mikrofonu więc jako headset się kompletnie nie nadają) raczej ciężko Ci będzie znaleźć.

Wszystkie słuchawki sygnowane przez dr Dre jedyne co oferują to wygląd.

Z tego co mi wiadomo to w zestawie Solo HD znajdują się dwa kable do tych słuchawek i jeden z nich posiada mikrofon. Poza tym są to słuchawki dedykowane do iPhone'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×