Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

No to właśnie o samych głośnikach piszemy że kosztują 1K.

Logitech Z-5500 lub Z906 - pod optyk. Oba modele to koszt około 1K.

 

Mnie tez kino domowe nie interesuje bo od odtwarzania BD mam PS3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 906 oglądałem wczoraj w MM i wygląda dość porządnie, puszczałem na nim na próbę utwory ale w otwartej hali sklepowej to nie ma co testować takich rzeczy. Mimo wszystko w tym przedziale cenowym to rozsądna propozycja i chyba jedyna dająca możliwość podłączenia większej liczby urządzeń jednocześnie, 2xOptical-In plus jeszcze inne wejścia aux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam recenzje to Z5500 lepiej grają niż Z906 (nowsze nie znaczy lepsze), ale ...

- albo starszy model z badziewnym panelem i przylutowanymi kablami na stałe

- albo ich nie ma

- albo elektronika padnięta (często się psują)

- albo są w cenie takiej samej lub większej niż Z906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś plastikowego samsunga lub lg kupisz za 500 pln. Będzie ciapac ale mega efektu nie mozna sie spodziewac. Jeżeli masz w tv wejście optyczne i tv obsługuje odpowiednie kodeki to podpinasz do niego kino i masz dziwek ze wszystkich tych zrodel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Będzie ciapac ale mega efektu nie mozna sie spodziewac ...

Będzie i tak jakieś pierdyliard razy lepiej niż stereo z piździków w telewizorze.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jakiegoś plastikowego samsunga lub lg kupisz za 500 pln. Będzie ciapac ale mega efektu nie mozna sie spodziewac. Jeżeli masz w tv wejście optyczne i tv obsługuje odpowiednie kodeki to podpinasz do niego kino i masz dziwek ze wszystkich tych zrodel.

 

Niby był ten LG którego przypadkiem trafił Tomo, ale one nie działają więc nawet nie ma sobie co nimi głowy zawracać.

 

...a nie jest to tak że pomimo że pomimo że TV odsługuje kodeki to jeszcze "wzmacniacz" (ampem tego nie nazwę) w głośnikach też musi je mieć? P

 

@SephiroT:

Ja mam wlasnie tak u siebie, ze z 3ech urzadzen dzwiek idzie po HDMI do TV a potem z TV optykiem do amplitunera i wszystko smiga jak nalezy. I tak, ampli musi dekodowac DD/DTS, bo TV tego nie robi a jedynie przepuszcza dziwek dalej, niektore TV mimo wyjscia optycznego nie obsluguja DD/DTS i potem mozna sie zdziwic, ze po HDMI idzie 5.1 a w glosnikach gra juz tylko zwykle stereo/2.1.

 

...bo po co kupować głośniki z wirtualnym 5.1? Chyba tylko żeby się pochwalić kolegom, pokazać benchmarki na specjlanie przygotowanych materiałach i się "jarać"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jest taka sytuacja: mam kino domowe 5.1 z dvd i dvd ma tylko hdmi i chinch to moge to jakos podlaczyc do tv i konsoli?

Edytowane przez fryderyk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem to podłączysz kino po HDMI do TV, a jeżeli masz (a powinieneś mieć) w TV chinche  to chinche z TV do DVD - takie trochę masło maślane ale dzięki temu powinieneś głos z konsoli mieć na TV a z TV już na głośnikach z kina. Niestety będzie to stereo, ewentualnie wirtualne 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zaraz pewnie tak jak ja przejdziesz od Trust 2.1 poprzez Geniusy i Logitech Z906 oraz "kina domowe z odtwarzaczami BD" do zestawów audio droższych niż konsola i złapiesz doła że za głupie plastikowe głośniczki komputerowe trzeba dać 1K ...bo sa najtańszą opcją dekodującą DD i DTS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jest taka sytuacja: mam kino domowe 5.1 z dvd i dvd ma tylko hdmi i chinch to moge to jakos podlaczyc do tv i konsoli?

Z PS4 masz wyjście optyczne, podpinasz pod coś takiego:

http://www.amazon.com/Sewell-Digital-Decoder-Surround-Toslink/dp/B005D8YTKQ

a z tego konwertera masz już wyjścia na cinche (jeśli w DVD masz wejście na cinche pod 5.1 czyli 6 gniazd) i cieszysz się dźwiękiem 5.1. Nie wiem jaki koszt ale raczej tanio nie będzie - zwykły konwerter z cyfrowego na analogowe 2.1 (toslink -> cinch) to wydatek 100-200 PLN.

 

EDIT:

Drugi link z ceną

http://sewelldirect.com/Sewell-Digital-to-Analog-51-DTS-Surround-Sound-Decoder-SPDIF-to-RCA.asp

Edytowane przez Cieslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na nagłośnieniu nie ma co oszczędzać, swoje pierwsze kino kupiłem w 2000r i głośniki od niego (Wharfedale) grają mi do dzisiaj, jedynie wymieniłem amplituner na nowszy -z hdmi. Kupowanie plastikowych glośniczków komputerowych mika się z celem. Lepiej raz wydać więcej kasy i cieszyć się latami z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które słuchawki są lepsze Turtle Beach PX3 czy Tritton Kunami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Z-5500 juz chyba ponad 4 lata i wszystko działa jak należy... korci mnie żeby zainwestować w amplituner i jakiś zestawik głośników ale wtedy dochodzi do mnie myśl że nie ma sensu bo z głośników jestem zadowolony... Jeśli te z-906 grają podobnie do z-5500 to brałbym je w ciemno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, wiecie może coś o aktualizacji do słuchawek Bluetooth? Posiadam oczywiście słuchawki Sony, ale akurat ten model nie współgra (-: pozdro dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, wiecie może coś o aktualizacji do słuchawek Bluetooth? Posiadam oczywiście słuchawki Sony, ale akurat ten model nie współgra (-: pozdro dla wszystkich.

 
Chodzi ci o słuchawki Stereo (wirtualne 7.1) czy o słuchawkę mono ?
Przeczytaj cytowany post niżej.
 

Słuchawki Bluetooth nie są i nie będą wspierane.

Słuchawki bezprzewodowe Sony nie są słuchawkami w standardzie BlueTooth. Wymagają specjalnego odbiornika USB bez którego nie działają. Są to słuchawki bezprzewodowe (Radiowe) na USB a nie słuchawki w standardzie bluetooth.

...

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę cie zmartwić ale z PS4 te słuchawki nie będą działać nigdy.

http://blog.us.playstation.com/2013/10/30/ps4-the-ultimate-faq-north-america/

Headsets Bluetooth NO Headsets that are currently commercially available are incompatible.

Zestawy które są obecnie w sprzedaży nie są kompatybilne.

Przykro mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to bym musiał wymienić tyle pieniędzy i szrot... Myślałem , że będzie ta aktualizacja co mieli zrobić do 15 stycznia i większość modeli miała działać w tym także Moj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie doczytałeś tego FAQ.

Wyraźnie pisze że ten patch który sie opóźnił dotyczy słuchawek USB a nie BlueTooth.

Headsets

Bluetooth - NO - Headsets that are currently commercially available are incompatible.  

USB - YES - Will be compatible following system software version 1.50.

* After the update, most commercially available USB headsets will be compatible.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×