Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Sephirot

Chcę kupić naprawdę tani headset. Melomanem nie jestem, ale chciałbym żeby dźwięk był chociaż na średnim poziomie. Mam tu kilka przykładów i proszę napisać czy coś z tego może być, czy za nisko stawiam poprzeczkę ;). Może masz jakąś propozycję do stówki dla uboższych :)

 

http://allegro.pl/isomnia-ice-overhead-headset-for-ps4-hama-i5010171466.html

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-469096-Mad-Catz-sluchawki-TRITTON-KAMA-PS4-PS-VITA-Black.html#close

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przykro mi, ale nie jestem ekspertem w temacie audio. Piszę tylko o tym co sam miałem przyjemność używać. 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używałeś coś do stówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób polegało tutaj TB P12 ale to juz 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam insomnia ice. Po dłuższym graniu bardzo boli głowa a jakość dźwięku woła o pomstę do nieba. Oddałem w dzień zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem gadżeciarzem i ogólnie wydaje sporo kasy na "bzdety" jak nowa myszka do PC, klawiatura mechaniczna słuchawki itd itp, kilka razy źle wydałem swoja kasę (RAZER czy ROCCAT) i te doświadczenia nauczyły mnie aby przed kupnem gadżetu zapoznać się z recenzjami, doświadczeniami innych, co zresztą tez lubię robić :)

Oglądając do dość późna ostatniego wieczoru a w zasadzie nocy masę recenzji ( ANG, HOL bo polskich w YT brak) z przykrością doszedłem do wniosku, ze muszę się wstrzymać z kupnem

Turtle Beach Stealth 500P i SONY Headset 2.0

Sony mają 2 poważne wady, mianowicie bateria, którą można przeboleć ale wadą nie do zaakceptowania są BASY których tam w zasadzie nie ma ! dla kogoś kto basy lubi jest to wada która sprawia, ze te słuchawki są bezwartościowe.

TB 500p w zasadzie chyba tylko sporadycznie były chwalone a tak przeważnie są opinie, ze 500p to craap który niestety jest gadżetem nie wart swojej ceny a 7.1 to jest abstrakcja i żart.

Tzn są opinie, ze TB 500p są słuchawkami OK, ale niestety zbyt dużo jest krytyki i złe opinie przeważają co z mojego punktu widzenia 500-600 PLN to zbyt dużo aby kupić gadzet na chybił trafił.

Już wiem dlaczego SephiroT któremu zresztą dziękuje za cenne opinie i pomoc napisał :

"Uważam za bardzo osobliwe i kontrowersyjne słuchawki. Dla jednych będą dobre dla innych złe, raczej nikt nie zostanie obojętny."

To własnie ten akapit spowodował, ze wczoraj nie pobiegłem podniecony do Media Markt wydać swoje 120 euro!!!

Chyba zastanowię się nad czymś droższym ( co mi się nie uśmiecha ale chyba nie ma wyjscia) lub poczekam na jakieś inne nowsze modele :)

Juz to gdzieś pisałem i napisze jeszcze raz. Sony stereo gold czy jak tam kto woli mają tyle basu ze ja obecnie słuchając na nich muzyki z PC przestawiam na 1szy preset który jest neutralny. Na drugim prezencie pod którym mam wygrany preset "strzelanka" ma za dużo basu wiec twierdzę że ktoś kto gada te bajki albo nie potrafi się obsłużyć słuchawkami albo opinie napisał po pierwszych 5 minutach. Pragnę poinformować ze takie słuchawki wyjęte z opakowania tak jak głośniki powinny zostać wygrzane, dopiero wtedy pokazują na co je stać. Edytowane przez KaKtuSSoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może faktycznie testy są bez jakichkolwiek ustawień, wyjmują z pudla i gogogo :ohmy:

 

A jak by zwiększyć budżet i kupić EAR FORCE PX4 ? 

Znacie temat ? bo ja narazie po 1 recenzji ale wydaja sie wypasione .

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to gdzieś pisałem i napisze jeszcze raz. Sony stereo gold czy jak tam kto woli mają tyle basu ze ja obecnie słuchając na nich muzyki z PC przestawiam na 1szy preset który jest neutralny. Na drugim prezencie pod którym mam wygrany preset "strzelanka" ma za dużo basu wiec twierdzę że ktoś kto gada te bajki albo nie potrafi się obsłużyć słuchawkami albo opinie napisał po pierwszych 5 minutach. Pragnę poinformować ze takie słuchawki wyjęte z opakowania tak jak głośniki powinny zostać wygrzane, dopiero wtedy pokazują na co je stać.

taaa ... wygrzać. ... trochę nie ten przedział cenowy.

Goldy muszą się wygrzać, triggery w padach dotrzeć jak i łożyska w wiatraku w konsoli.

Trochę cie poniosła fantazja.

 

Co do ilości basu w basie w Goldach się nie wypowiem bo ich nie miałem, ale miałem Pulse Elite (ponad 2 lata się wygrzewały skubane) i w tamtych różnica była kolosalna. Zwłaszcza po podpięciu do PC gdzie presety ani VSS nie działają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Seph jeżeli uważasz ze nie należy wygrzewac słuchawek to życzę powodzenia i odsyłam na odpowiednie forum.

Edytowane przez KaKtuSSoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sony Elite Pulse opcja bass impact daje tak w uszy dudnienie,że aż headseat od tego pęka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sisioro - to daje tylko dudnienie i wibracje kończące się bólem głowy  a nie basowe brzmienie. 

Trzeba to rozgraniczyć. 

Na początku też myślałem że jest to fajne. Później to wyłączałem bo nie dało się wytrzymać - skonfigurowane jest to źle bo w grach (zwłaszcza na PS3) albo nie było nic albo był full "basu" i była lipa. Ciężko to wyregulować było. 

 

@KakTuSSoS nie jesteśmy na forum audiofilskim gdzie ludzie fapują do tego jak kabel jest ekranowany albo z jakiego stopu mają końcówkę. Pchełki do telefonu też wygrzewasz? No weź przestań. Nie ten sprzęt, nie to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wygrzewalem żadnych słuchawek i zazwyczaj działały do roku a przewijają się Różne pozycję od 30 do 200 zł i twierdzę że słuchawy za 400zl to już należy wygrać i zapewnie Cie ze zagrają inaczej po wygrzaniu jak wyjęte z pudła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym gadacie z tym wygrzaniem?:)

 

@Seph Tak o bólu głowy nie wspominając :) Bez tej opcji używam inaczej trzeba zaopatrzeć się w jakieś tabletki typu etopiryna aby łba nie rozerwało.

 

Widziałem dziś w saturnie te Goldy 2.0 co wspominał Bogitox cena 349zł a więc nie jest źle, 200 zł mniej niż  Elitki i co najważniejsze one chyba się różnią tym że nie mają tego bass impactu.

A więc tego co nie da się używać w moich obecnych.

 

Jutro wybieram się z reklamacją a potem allegro i zakup nowych, 500p lub gold2.0 zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KakTuSSoS, za 400zł to kupisz Sony Pulse Elite od Słowaków z Programingshop.

Poza tym jakby te słuchawki nie były bezprzewodowe i nie sygnowane Sony Playstation TM to pewnie ze stówę by kosztowały jak nie mniej.

Nie zamierzam się kłócić. Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Wymieniliśmy się poglądami a teraz możemy iść na wódkę. Natomiast stwierdzę jeden niezaprzeczalny dla mnie (bo sprawdzony)  fakt:

Nie wygrzane TB 500P prosto z pudełka dają lepsze realne basy (nawet lepsze niż sztucznie stymulowane wibracjami) oraz głębsze brzmienie niż wygrzewane ponad 2 lata Sony Pulse Elite.


O czym gadacie z tym wygrzaniem? :)

 

@Seph Tak o bólu głowy nie wspominając :) Bez tej opcji używam inaczej trzeba zaopatrzeć się w jakieś tabletki typu etopiryna aby łba nie rozerwało.

 

Widziałem dziś w saturnie te Goldy 2.0 co wspominał Bogitox cena 349zł a więc nie jest źle, 200 zł mniej niż  Elitki i co najważniejsze one chyba się różnią tym że nie mają tego bass impactu.

 

Każdy audiofil ci powie że głośniki jak i słuchawki trzeba wygrzać.

W skrócie dla laika:

Musza się dotrzeć więc trzeba pieprznąć na full lub prawie na full i napieprzać nimi tak przez ileś tam godzin. 

 

Przepraszam, ale Elitki można mieć za 405zł.

http://www.progamingshop.pl/sony-pulse-wireless-stereo-headset-elite-edition/d-86109/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sklep może ofertę cenową ma niezłą, ale czy gwarancja i kontakt w razie problemów po zakupie nie jest utrudniony?

Zawsze z dystansem podchodzę do takich okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem już od nich rzeczy. DPD z Bratysławy przywoziło. Nie psuły się więc na pytanie ci niestety nie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pulse elite maja bardzo dobry bass, przynajmniej jak na mój gust i oczekiwania względem słuchawek. Nie idealny ale wystarczająco satysfakcjonujący. Porównywalny z Beats Studio 2.0 za 1300 złociszy.*

 

*niezaprzeczalny dla mnie fakt, sprawdzony osobiście :P

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo dobrym wyborem wydaje się Ear Force Ps4 z dobrym 5.1

Jedyną wadą jak narazie jest mus podłączenia kabelka czatu pad<-->słuchawka ( no problem dla mnie)

Narazie widziałem tylko 2 recenzje i jest dobrze, czy wy macie o tym sprzęcie jakieś informacje ? Wady, zalety? proszę piszcie. Cena na Amazonie. de tylko 20 euro droższe od Tb 500p

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz p px5 czy px4 ?

Ja się czaję na px5, minusem poza kablem do chata(dla mnie niewielki bo głównie singlowo gram)  jest zasilanie bateryjkami/akumulatorkiem .

No ale używki można kupić poniżej 200zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam insomnia ice. Po dłuższym graniu bardzo boli głowa a jakość dźwięku woła o pomstę do nieba. Oddałem w dzień zakupu.

Jeden z forumowiczów posiada takie i jest bardzo zadowolony. Czytałem kilka opinii i napisali że dźwięk jak za taką cenę jest świetny.

Oczywiście nie ma co tego porównywać do górnej półki, ale ja nie jestem wybredny i do grania takie mi wystarczą.

Także, zdania są podzielone i muszę sam sprawdzić. Dam znać jak to wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz p px5 czy px4 ?

Ja się czaję na px5, minusem poza kablem do chata(dla mnie niewielki bo głównie singlowo gram) jest zasilanie bateryjkami/akumulatorkiem .

No ale używki można kupić poniżej 200zł .

PX4

właśnie zastanawiające są bardzo niskie ceny używek. Nie da się kupić po dobrych cenach ani Goldów ani stealth 400 a PX 4 juz za 50 euro, a do tego switch z PS4 na PC może być kłopotliwy i czasochłonny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że cena wynika z dosyć archaicznego wyglądu i ogólnie małej popularności, odpal streamy z ps4 to 90% hamburgerów kupuje dedyki no bo sony to sony  ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Px4 są najdłużej w sprzedaży to jest ich dużo na rynku wtórnym. I sprzedają je głównie ludzie co się przesiadają na ps4 bo nie pasuje im kabelek do chata.

Edytowane przez redlumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed możesz jakoś się ustosunkować do px4 vs px5 ?

Ja mam możliwość kupić px5 poniżej 200zł z wysyłką .

To 250zł taniej niż 500p .

Ogólnie chcę ogarnoć jakieś ebaye i amazony bo najbardziej bym chciał astro a50 lub skullcandy plyr1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×