Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie troluje .

Zastanawiam się głośno czy ten dźwięk przestrzenny ma być taki jak w 500p "efekt jak w kinie czy beczce" który sprawia, że IMO niestety musisz przełączać się na stereo, czy może 500p źle sobie z tym radzi..

Traktuj to jako luźną rozmowę, może na forum wypowie się ktoś kto miał okazje słuchać przestrzennego dźwięku własnie na 500p i np na Astro A50 czy PX4 gdzie ponoć przestrzenny jest świetny.

Nie ma co się denerwować.  

Astro A50 to już  trochę inna półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Goldy nie mam porównania do innych bo to moj pierwszy headset, nie gram tez 7h dziennie pod rząd, dlatego nie odczuwam słabej bateri i jestem bardzo zadowolony :)  Wszystko zależy od gracza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ja jak kupiłem 2 lata temu ten pierwszy headset 7.1 to byłem zachwycony ,

Ale wiadomo z czasem człowiek chce coś lepszego a ta bateria była gwoździem do trumny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma TB 500p to niech w Bf4 ustawia dźwięk na kino domowe a nie na słuchawki, efekt o niebo lepszy. Trochę to dziwne ale tak jest. Dopiero po kilku dniach zauważyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że lepszy. Przecież słuchawki idą optykiem - logiczne że są wykrywane nie jako słuchawki a jako kino domowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem Turtle beach px5 za 158zł :)

Już z tym kabelkiem do chata(którego raczej nie będę używał bo praktycznie nie gram multi)

Myślę że cena kozak, no i dolby to jednak dolby wszędzie w reckach pisali że lepsze od sonowskiego surround .

Jedyne co mnie wnerwia to te akumulatorki AA ale za tą cenę nie będę narzekał .

Pogram trochę, potestuje a jak się trafi coś z tych topowych w dobrej cenie to się wymieni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie :D zły dźwięk przestrzenny czy coś nie tak ze słuchawkami, szkoda ze nie wypowiada się ktoś kto miał inne przestrzenne słuchawki jak np Goldy i switchował do 500p

Grając wcześniej w te same gry.

BTW, nie próbowałem mieszać ustawieniami? Są ponoć jakieś różne profile jak FPS, film etc.

Ja pisałem wcześniej o tym. Miałem Goldy i nakręciłem się na 500p. Ale mi ten przytłumiony dźwięk "w beczce" nie pasował. Do tego jeszcze parę innych rzeczy i wróciłem do Goldow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja pisałem wcześniej o tym. Miałem Goldy i nakręciłem się na 500p. Ale mi ten przytłumiony dźwięk "w beczce" nie pasował. Do tego jeszcze parę innych rzeczy i wróciłem do Goldow

Goldy lepiej brzmią wg ciebie w trybie przestrzennym? Nie ma "efektu kontenera" ?

Możesz coś napisać więcej jak będziesz miał chwilkę :)

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam transmiter musi być zasilany prądem i juz to mi się nie podoba, jeśli nasz PC, modem, PS4 blisko siebie to OK, ale jak jest to kilka metrów to robi się kłopotliwe.

No tak samo jak Dongiel od 500p pobiera prad z portu USB... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle mi namieszaliście w głowie... Pierwsze Sony Wireless Stereo Headset 7.1 są już na allegro i rozglądam się za czymś nowym.

Byłem nastawiony na Goldy, ponieważ są: bezprzewodowe, świetny design, niby 7.1, mogły być do nuzyki na ulicę (czy nie bardzo?).

Może coś innego? Wasze ukochane 500p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem Turtle beach px5 za 158zł :)

Już z tym kabelkiem do chata(którego raczej nie będę używał bo praktycznie nie gram multi)

Myślę że cena kozak, no i dolby to jednak dolby wszędzie w reckach pisali że lepsze od sonowskiego surround .

Jedyne co mnie wnerwia to te akumulatorki AA ale za tą cenę nie będę narzekał .

Pogram trochę, potestuje a jak się trafi coś z tych topowych w dobrej cenie to się wymieni .

 

Panie a gdzie kupiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to gdzie ? na najdroższym w PL serwisie aukcyjnym .

Jeszcze sobie kupon na 10zł wbiłem i 148 wyszło .

Słuchawki ofc używane ale w bdb stanie .

To będzie mój pierwszy kontakt z TB, sprawdzę sobie ich technologię DD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nieźle mi namieszaliście w głowie... Pierwsze Sony Wireless Stereo Headset 7.1 są już na allegro i rozglądam się za czymś nowym.

Byłem nastawiony na Goldy, ponieważ są: bezprzewodowe, świetny design, niby 7.1, mogły być do nuzyki na ulicę (czy nie bardzo?).

Może coś innego? Wasze ukochane 500p?

No bo to nie jest prosty temat. 

Czym bardziej wgłębiasz się w temat tym masz więcej wątpliwości :)  Naprawdę dużo czasu spędziłem w sieci na czytaniu/oglądaniu i żadne słuchawki nie mają tak miażdżącej krytyki jak TB 500p! to jest jakaś masakra.  I nie chodzi tu o to,  że chce mieć za 120 euro quality Astro 50 ^^ tylko o to, że np TB 400 > TB 500 bo surround działa tam dziwnie i to jest już fakt, jednym podchodzi innym nie. Więc ewidentnie jest to loteria, a same słuchawki jak już pisał SephiroT są mocno kontrowersyjne. 

Gold vs TB500p

Jeśli różnica ceny nie robi różnicy a chcesz/chcecie podłączać HS np pod telefon to lepiej 500p ale to kosztem surround-u który często w recenzjach nie jest nawet blisko tego z SONY, nie wspominając o np PX4. Doszedłem do wniosku, ze TB 500p są sprzętem dla ludzi którzy wachają się miedzy stereo a 5.1//7.1  

Ale to 7.1 jest tylko dodatkiem/bajerem który gdy działa w jakimś tytule słabo to przełączą na STEREO bez "bólu serca" ale z 2 strony można kupić AFTERGLOW KRAL WIRELESS HEADSET za 90 Euro, które proponują o wiele lepszy dźwięk STEREO. Są po prostu nie drogimi bezprzewodowymi słuchawkami STEREO które oferują lepszą jakość dźwięku od SONY i TB 400/500p    

Dalej mamy PX4 z świetnym surround którego nawet nie można porównywać do tego z TB 500p gdyż to inny poziom dźwięku, ale nie kompatybilne z PC wiec typowo konsolowe, co je wyklucza dla mnie, ale dla kogoś kto będzie używać ich tylko z PS4 i nie chce jeszcze bardziej powiększać budżetu ( dobre ceny na rynku wtórnym) to IMO poszukiwania powinny zakończyć się w tym miejscu.  

Ponoć nie da się kupić czegoś tanio jednocześnie wymagać wysokiej jakości ^^

Jak się okazuje,że wgłębiając się  w temat można dokonać najbardziej optymalnego zakupu czyli mieć bardzo dobra jakość za dość, powtarzam dość niska cenę. 

Mówię o Skullcandy PLYR 1. 

Są to absolutnie TOP słuchawki które mogą rywalizować z Astro A50 czy też Steelseries  H Wireless! na amazon.de kosztują 179 euro. 

Sporo czasu spędziłem na czytaniu for i oczywiście tutaj też nie ma miodu :)  Dźwięk przestrzenny//Stereo jest tu po prostu ( to słowo w przypadku tych sluchawek było nadużywane hehe  )   awesome!

Ale miały problemy z chatem na PS4 (zbyt cichy MIC)  po aktualizacji PS4 i Firmware słuchawek problem znikną, ponoć xD

Myślę ( ale głowy nie daje) ,  że problemów już nie ma bo ludzie po aktualizacjach przestali pytać co i jak, świadczy o tym brak śladów dyskusji od kilku miesięcy :) Wiec wydaje się, że obejdzie się bez kabelka HS <-->PS4 Pad jack 2,5<--->3,5 mm  Skullcandy PLYR 1 nie ma wejścia 3,5 ale ponoć kabelek turtle beach chat cable działa bez zarzutu, nie wiem czy potrzebna jest jeszcze jakaś przejściówka, nie doczytałem bo już miałem ból głowy :biggrin: 

Nie wiem też czy Volume Chat<--> Game działa na słuchawkach i tego spróbuję się dowiedzieć jak będę miał czas.

Jeśli ktoś ma jakieś info na temat Skullcandy PLYR 1 to proszę dać znać,  a może ktoś z was też się tym wypasionym sprzętem zainteresuje? poszpera troszkę w sieci za informacjami na temat czatu i możliwości regulacji głośności z poziomu słuchawek,  bo ja już mam dość na kilka dni :) a zależy mi aby to działało bez większych kłopotów.

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale uważasz że Skullcandy PLYR 1 są nie drogie? 180 euro + koszta przesyłki to drugie tyle za ile kupiłem TB 500P u nas w polsce i za ile można mieć Sony Pulse Elite bez kombinowania i problemów ze zwrotem. ;)

Dla mnie przeważył stosunek funkcjonalności do ceny. ;) Tak jak pisałem - TB 500P są to słuchawki które każdy musi chociaż raz ubrać, pobawić się ustawieniami i samemu stwierdzić czy mu pasują czy nie. 

Jeżeli stać cię na Skullcandy PLYR 1 to może zaciśnij zęby i zaopatrz się w Astro A50 lub TB Elite 800?

Jak bym miał do wydania 800zł na słuchawki to 1200 już też bym mógł wydać ;) Na pewno zamówił  bym obie pary, zamroził na miesiąc tą kasę ale bym wybrał te które mi bardziej odpowiadają i odesłał resztę kandydatów ;)

Nie, nie miałem ponad 400zł obecnie na TB 500P. Słuchawy zmieniłem tylko dla tego że wyszły mnie ~ 120zł (różnica między ceną TB 500P a moich Pulse Elite które poszły do kumpla i obaj jesteśmy szczęśliwi).

Jak bym zdążył w Empiku czy Smyku to jeszcze bym zarobił bo bym wykorzystał bony które mam z pracy ;)

Każdy ma inną sytuację ze słuchawkami jak widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zrezygnowałem z przepłacania po 500zł za 500p .

To są dobre słuchawki ale za te max 4 stówki .

Ja najbardziej chciałbym właśnie skullcandy bo wiem że na asto mnie nie stać i tyle .

Ofc Plyr 1 używane gdzieś tam tanio wyrwane za oceanem, bo jak bym miał 800zł na słuchawki to jak mówi Sephirot 1200 za astro pewnie nie robiło by mi różnicy .

Moje realia są takie że chciałem kupić coś za 3stówki więc już TB 469 z ultimy sporo przekraczają ten limit .

Na 500zł ja tyram cały tydzień i wydawać by się mogło że za taką dużą(dla mnie) kasę dostanę coś premium .

A pewnie bym się rozczarował, bo to zwykły HS z lepszym bassem i dobrym akumulatorem .

Dlatego postawiłem na px5 które wyszły mnie śmieszne 148zł z wysyłką i myślę że cena/jakość będzie na bdb poziomie .

Chcę sprawdzić te Dolby od TB będę miał jakieś porównanie do technologii sony .

Jak mi nie podpasują to wrócę pewnie do Sony gdzie goldy można kupić na alle za 250zł, 

No ale jak by mi się trafiły używane skullcandy plyr z alle za 5 stów to bym się nie wahał .

Kolega z forum obiecał mi że obada ten model na zagranicznych serwisach aukcyjnych czy nie dało by rady gdzieś kupić tanio pewnie i z wysyłką do PL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Jak się okazuje,że wgłębiając się  w temat można dokonać najbardziej optymalnego zakupu czyli mieć bardzo dobra jakość za dość, powtarzam dość niska cenę. "

 

Jest napisane, dość powtarzam dość niską cenę, czyli biorąc po uwagę Astro A50 prawie 300 EURO Steelseries H  280 Euro jest to dość niska cena za podobna jakość. 

Nie piszę ludzie sprzedawajcie swoje 500p bo to syf i wszyscy na amazon.de

Podsumowałem tylko swoich kilkanaście godzin po forach, może komuś się przyda, co nie zmienia fakty, ze 500p ma zepsuty dźwięk przestrzenny i tera jednym ten "defekt" pasuje innym nie.

Jedni kopią 500p dla stereo i loga 7.1  za 120 euro inni poczekają kilka tygodni i zamówią Skullcandy PLYR 1 które są droższe z wysyłką z 65-70 Euro ( 1 gra mniej)  ale wprowadzają doznania na inny poziom, to tyle co chciałem przekazać. 

Jeśli ktoś posiada jakieś słuchawki niech poczeka i dozbiera, ktoś inny jest bez dźwięku niech kupi 500p bo przecież jak mówisz, zawsze można wyłączyć surround 

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko - nie neguję czy coś.Luźno rozmawiamy i zastanawiamy się nad optymalnym wyborem. Jak widać ile ludzi tyle opinii :D

Po prostu dla każdego inaczej brzmi stosunkowo nie dużo, inne wymagania, funkcjonalność itp. itd.

 

Ja na przykład nie biorę pod uwagę rozwiązań na kablu.

- małe dziecko

- kot

- drugi kot w drodze

- albo siedzę na kanapie + TV - 2 ~3 metry od konsoli albo siedzę w drugim końcu pokoju przy monitorze tyłem do konsoli (10M HDMI puszone pod dywanem).

Optymistycznie zakładam że za rok góra dwa słuchawki wymienię na sprzęt z wyższej półki który będzie wtedy tańszy a ja będę zarabiał więcej.

W sumie do tej pory wymieniałem po kolei bezprzewodowe słuchawki Sony ale Goldy nie zachęciły mnie swoją funkcjonalnością (Pulse Elite były bardziej dla mnie uniwersalne więc zostały).

 

Co do "zepsutego"  dźwięku to dziwnym jest to, że w filmach z kodekami na PC jak i na konsoli oraz w niektórych grach wszystko jest dobrze.

Śmiem twierdzić że na Sony Pulse Elite dźwięk przestrzenny i bas jest zerowy (odnoszę się do mojej recenzji na "tych samych" ustawieniach i próbie pozycjonowania przeciwników) a w grach surround może być "taki se". Mniejsza lub większa różnica zależy też od kodeków.

Wszystko inne słuchawy odtwarzają ładnie i "przestrzennie" (youtube + kodeki odpalone na konsoli i na PC).

 

Dla tego tak jak pisałem od początku, te słuchawy są kontrowersyjne.

Obydwie pochlebne oraz zniesławiające recenzje można zastosować do tych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście masz racje, bo sam jeszcze wczoraj bym kupił 500p gdy by nie to, ze sklep był zamknięty już o 20 a zawsze był w soboty do 21 haha . Ja chcę kupić HS na dłuższy czas :)

więc wczoraj zamiast testować 500p postanowiłem jeszcze z kawką pośmigać po zachodnich forach i nabazgrać wnioski które się nasuwają po tych wojażach internetowych :biggrin:

Wiesz, ja mam budżet na HS 130 euro w tej chwili, jak bym powiedział żonie kochanie znalazłem wypasione HS Astro A50 za 290 Euro to by mi urwała jaja i kazała się leczyć :biggrin:

Ale jak jej mowie, że spoko, nie kupie ORDER 1886 a dołożę kilka dyszek do HS bo mam za 179 HS który jakością dorównuje tym za 300  to ona mówi oo tak ? No to myślę, ze powinieneś sobie później dołożyć i kupić te lepsze :biggrin:

Dlatego mowie, ze są "dość" tanie.   ( Do Holandii z amazon.de Skullcandy PLYR 1 wysyłają za darmo w 2-3 dni)

 

Dla tych którzy ewentualnie będą zainteresowani:

PS4  nie ma jak już pisałem nie ma na oficjalnej liście compatibility  http://uk.skullcandy.com/plyr-1

Nie ma bo pewnie nie chcą mieć masy reklamacji, ze kupiłem a chat działa źle ! Aby działał chat musimy ściągnąć z oficjalnej strony firmware i zainstalować, co dla wielu niedzielnych użytkowników jest to już nie do przeskoczenia. Nie ma jak z SONY, kupujesz podłączasz i śmiga. 

 

wszystko jest tutaj :

http://uk.skullcandy.com/setup/plyr-1-ps4

Więc PS4 jest kompatybilne, ale nie w 100% oficjalnie.

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic poza firmowymi oraz sygnowanymi produktami nie będzie oficjalnie kompatybilne właśnie z tego powodu który wymieniłeś.

Producent słuchawek może napisać że są lub nie są kompatybilne itp. itd. natomiast Sony nigdy nie zatwierdzi czegoś czego nie wyprodukowali lub nie zatwierdzili swoim logiem. ;)

 

Znalazłem manual do PLYR 1:

http://fccid.net/pdf.php?id=1952468

Dla mnie te słuchawki z góry by odpadały.

 

+ 2 optyki - przyjemnie bo można 2 urządzenia na raz podpiąć.

+ USB do PC

+ USB do ładowania słuchawek

+ gniazdo 3.5 (trzeb aby sprawdzić czy układ pinów jest kompatybilny z PS4 przy podpięciu do pada ale przy opcji Toslink + USB raczej to rozwiązanie odpada).

- brak kabla USB do podpięcia USB chat audio (ale to chyba bardziej do XBOXa?) W instrukcji czytamy ze sprzedawany jest oddzielnie :P

 

? instrukcja nie podaje lub nie doczytałem czy słuchawki ładowane/DAC zasilany jest z PC, czy ma dodatkowy zasilacz - ale nie ma wspomnianego zasilacza więc zakładam że z PC/konsoli.

 

+ możliwość podpięcia kilku urządzeń.

- wielkość DAC/nadajnika Wi-Fi. Jak masz wszystko obok siebie będzie OK. Ja mam rozrzucone w 2 różnych miejscach stanowisko do pracy (biuro domowe) i wypoczynek (kanapa + TV) więc u mnie nie zależnie od jakości dźwięku jaki oferują były by średnio funkcjonalne. DAC/Wi-Fi w postaci USB Dongle jest dla mnie mega wygodne.

- gniazdo 3.5mm daje tylko dźwięk - bez mikrofonu z PC? Trzeba by rozdzielacz/przejściówki lub po prostu komputer z gniazdem 3.5 zamiast 2x 2.5 ? Do weryfikacji.

- sygnał wi-fi ? podpięcie kablem ? do pada od XBOX'a powoduje że czasem triggery same odpalają - można sugerować się zakłóceniami?

- gniazdo 3.5 w odbiorniku a nie w słuchawkach - zwykle telefon lub MP3 player mamy przy sobie a nie przy konsoli/PC więc nie możemy go wziąć do ręki i obsługiwać podczas grania. ...chyba że grając siedzimy przy biureczku (słuchawy sticte przemyślane pod PC i biurko).

 

Podsumowując pierwsze spojrzenie na stronkę i instrukcję:

Słuchawki prawdopodobnie są świetnej jakości, sami w materiałach reklamowych wspominają współpracę z Astro - jednak trzeba wziąć pod uwagę większy DAC/przekaźnik Wi-Fi  - co się wiąże z mniejszą mobilnością i możliwe że mniejsza funkcjonalnością..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy skomentuje 

- brak kabla USB do podpięcia USB chat audio (ale to chyba bardziej do XBOXa?) W instrukcji czytamy ze sprzedawany jest oddzielnie :P

Ani Xbox ani PS3/4 nie potrzebuja USB do chat? no chyba, ze XO posiada USB w padzie, nie pamietam jakie wejscie bylo w X360 

 

-wielkość DAC/nadajnika Wi-Fi. Jak masz wszystko obok siebie będzie OK. Ja mam rozrzucone w 2 różnych miejscach stanowisko do pracy (biuro domowe) i wypoczynek (kanapa + TV) więc u mnie nie zależnie od jakości dźwięku jaki oferują były by średnio funkcjonalne. DAC/Wi-Fi w postaci USB Dongle jest dla mnie mega wygodne.

Zgadzam się Dongle jest o wiele wygodniejsze ale mam konsole od PC z 5 metrów wiec ogarnę to dwoma kompletami kabli, ale zgadzam się, jeśli jest większy dystans to jest to bardziej kłopotliwe, ale jednoczesnie eliminujesz mozliwosc kupna lepszych sluchawek bo żadne z wyższej półki nie są tylko na USB dongle

 

- gniazdo 3.5mm daje tylko dźwięk - bez mikrofonu z PC? Trzeba by rozdzielacz/przejściówki lub po prostu komputer z gniazdem 3.5 zamiast 2x 2.5 ? Do weryfikacji.

Nie rozumiem tego :) PC jest chyba tez bezprzewodowo .

 

- sygnał wi-fi ? podpięcie kablem ? do pada od XBOX'a powoduje że czasem triggery same odpalają - można sugerować się zakłóceniami?

Nie wiem, nie mam XO i nie planuje zakupów ale IMO takie rzeczy w tej klasie sprzętu chyba się nie zdążają. 

 

-gniazdo 3.5 w odbiorniku a nie w słuchawkach - zwykle telefon lub MP3 player mamy przy sobie a nie przy konsoli/PC więc nie możemy go wziąć do ręki i obsługiwać podczas grania. ...chyba że grając siedzimy przy biureczku (słuchawy sticte przemyślane pod PC i biurko)

 

te 3,5 mm przy odbiorniku to jest bardziej do streamu muzyki z urzadzenia ? a jeśli chodzi o słuchawki to maja chyba 2,5 mm ? wiec kabelek 2,5--3mm można chyba dostać ?Poza tym biorąc PLYR 1 rezygnuje z funkcji sluchawek do telefonu bo MIC jest przymocowany na stałe wiec na lotnisku w takich słuchawkach wyglądał bym komicznie :) dla mnie nie problem.  

 

Dla mnie minusy troszkę naciągane :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ani Xbox ani PS3/4 nie potrzebuja USB do chat? no chyba, ze XO posiada USB w padzie, nie pamietam jakie wejscie bylo w X360

Jak inaczej chcesz podpiąć chat do konsoli PS3/PS4 jak nie przez USB (chat wtedy jest wykrywany jako słuchawki a słuchawki jako kino domowe.

Jedynie kablem jack do DS4 ;) Optykiem mikrofon nie idzie.

 

Zgadzam się Dongle jest o wiele wygodniejsze ale mam konsole od PC z 5 metrów wiec ogarnę to dwoma kompletami kabli, ale zgadzam się, jeśli jest większy dystans to jest to bardziej kłopotliwe, ale jednoczesnie eliminujesz mozliwosc kupna lepszych sluchawek bo żadne z wyższej półki nie są tylko na USB dongle

Mam nadzieję że za rok czy dwa będzie dużo nowych rozwiązań albo zreorganizuję pokój. Wiem, jestem optymistą. ;)

 

Nie rozumiem tego  :) PC jest chyba tez bezprzewodowo .

Twoje rozumowanie jest tu błędne. Nic nie jest "bezprzewodowo". Czymś musisz do DAC podpiąć źródło dźwięku nie ważne czy to konsola czy PC czy cokolwiek innego ;) Samym optykiem nie pójdzie chat bo nie ma opcji mikrofonu. Dla chatu musisz podpiąć albo USB albo jack.

 

Nie wiem, nie mam XO i nie planuje zakupów ale IMO takie rzeczy w tej klasie sprzętu chyba się nie zdążają. 

 

Nie wiem, przeczytaj troubleshooting w instrukcji. Jest coś takiego tam wspomniane ale to chyba się tylko tyczy podpinania do pada od Xkloca. Nie dotyczy = nie ma problemu dla ciebie :biggrin:

 

te 3,5 mm przy odbiorniku to jest bardziej do streamu muzyki z urzadzenia ? a jeśli chodzi o słuchawki to maja chyba 2,5 mm ? wiec kabelek 2,5--3mm można chyba dostać ?Poza tym biorąc PLYR 1 rezygnuje z funkcji sluchawek do telefonu bo MIC jest przymocowany na stałe wiec na lotnisku w takich słuchawkach wyglądał bym komicznie  :) dla mnie nie problem.  

 

Jakie lotnisko? Ja w takich słuchawkach bał bym się z domu wyjść żebym po głowie za słuchawki nie oberwał. Za drogie. ;) To jest opcja użytku podczas grania. PS4 nie miało jeszcze jakiś czas temu odtwarzacza MP3. Grając sobie puszczasz muzę z telefonu na przykład albo ktoś nagle dzwoni np: żona że będzie później w domu czy coś. Mam podpięty telefon mogę nie przerywając gry odebrać i powiedzieć że z trudem ale jakoś sobie poradzę ;) Czasem również dzwoni do mnie mój znajomy który musi sobie pogadać pomimo że słuchałem tej historii już 10 razy - siedzi na słuchawce przez godzinę. Dla mnie gniazdo jack jest to rozwiązanie idealne :biggrin:

 

Jak już wcześniej pisałem, to są minusy dla mnie. Opinia subiektywna. ;)

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym kabelkiem do chata to wystarczy dokupić ten od TB chat cable lub zwyczajnie samemu sobie zrobić, koszt kilka zł(są poradniki na YT)

Gdybym mieszkał w Holandii brał bym je w ciemno .

Mieszkając w Polsce o dziwo nawet z amazon.de jest problem z wysyłką dziś znalazłem Plyr 1 z KT za 100$ no ale wysyłki do PL brak ....

Ba nawet te 180$ bym przebolał gdybym miał je w sklepie na miejscu a nie gdzieś tam od kogoś tam bez gwarancji bo nie ma dystrybucji w PL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No tak nic nie jest bezprzewodowe, PC podłączasz tak jak PS4 i MIC działa

czary   ? :) serio pytam bo nie mam pojęcia,  no i w razie kłopotu jest jak pisze schranz.

 

 

Z tym lotniskiem miałem na myśli, ze to nie są słuchawki do MP3 playera czy telefonu

Sony Goldy czy 500p możesz brać w podroż i słuchać muzyki a te nie nadają się do takich rzeczy własnie  przez MICA, ale dla mnie to nie kłopot. 

Edytowane przez BogitoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas opinia na temat Tritton Pro 5.1 + ? niestety ultima dala dupy. Czekalem 5 dni i sluchawek nie da sie zamowic z hurtowni.

Już pisałem, ale napisze jeszcze raz (dla przeciwwagi dla wałkowanych niemiłosiernie Turtli 500p ;) i troche update'u)

Wygoda - dla mnie słaba - ból małżowiny usznej po 2 h grania (ale spox dla true gamera da się wytrzymać)

Jakość dżwięku - dla gry dla mnie OK ale lepsze moim zdaniem  są Sennheisery HD 380 pro - obie mam więc tylko takie porównanie mogę dać. Np odpalony trailer God of War III - na Trittonach - mało powalający dźwięk (mało basu, mało wyrazistości - takie pukanie a przecież gdy Kratos przywalał rękawicami nemejskimi powinno być mega walnięcie dźwiękowe.

Znacznie ważniejsze dla mnie pozycjonowanie dźwięków - chyba lepsze niż Sennheisery, ale to ciągle to nie jest TO, słuchałem ich na podanym wcześniej materiale testowym Turtle Beach Surround Demo do znalezienienia na YouTubie (taki jeżdżący czołg dookoła głowy) i średnio przemawia do mnie pozycjonowanie tylnych dżwięków.  Inna kwestia to źródło sygnału - YouTube (i do tego odpalany na PS3 - potrafi podać surround? chyba nie) Dekoder Trittonów pokazuje niebieska lampkę - a więc sam dekoduje stereo do surround ProLogic II. Może mój mózg potrzebuje więcej czasu aby wychwytywać skąd dobiega dźwięk przez słuchawki, a może nigdy nie usłyszę dokładnie kierunku (muzycznie jestem beztalenciem)

Ogólnie na słuchawkach słyszę znacznie więcej dźwięków z gry niż na kinie domowym 5.1

Ale wpadło mi teraz do głowy - przecież moge zrobić test na prawdziwym dźwięku surround z płyty testowej dla kina domowego, co postaram sie uczynić i jeśli efekty będą słyszalne opiszę.

No cóż wszystkie te opinie i porównania sa mocno subiektywne, jednakże ciekawy byłbym porównania Trittonów z faworytem tego wątku Turtlami 500p głównie efektu surround.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×