Skocz do zawartości
pablos_83

Pro Evolution Soccer 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Co kto lubi, ja po paru miesiacach ostrej gry w pesa przesiadlem sie na fife. I wiesz co? uwazam, ze fifa to lepsza gra. Jest wieksza roznorodnosc, nie ma takiej powtarzalnosci jak w pesie. Pesik niestety cofnal sie w rozwoju i to bardzo mocno. Kiedys byl nieprzewidywalny, teraz jest po prostu nudny. 1-2, 1-2, strzal finezyjny jakims wymiataczem z 25 metrow i gol.

Na pierwszy rzut oka gra wyglada fajnie, bardziej symulacyjnie ale po dluzszym obcowaniu, rzygac sie tym wzsystkim chce. Non stop te same akcje, zlagowane servery i surowy trybik jakim jest myclub... Nie wiem, czym ja sie tak zachwycilem i jakim cudem gralem w to tyle czasu :)

Ah i jak dodamy do tego porąbane taktyki z sezonow online, gdzie ludzie ustawiaja 5-6 napastnikow, to ta gra prezentuje sie na prawde kretynsko.

Edytowane przez matinx
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matinx, pograsz trochę w Fife 15 i szybko zmienisz zdanie, minusy które wskazales w pesie to nic w porównaniu z tymi z fify :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredi nie zgodze sie z Toba :) W fife gram od roku 2008, takze wiem to i owo o niej :) A w tej edycji rozegralem jakos 300-400 spotkan, w pesie duzo wiecej i na tej podstawie sie wypowiedzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebije - ja w Fife gram od 1996, a w tą, w samym FUT mam ponad 1000 meczy, do tego jeszcze sezony online i pykanie na domówkach :) teraz ogrywam pesa, tu męczy rozegralem może z 50, więc pełnej opinii wyrobionej nie mam. Fifka stawia w tym roku na pace - zawodnicy jak Ibarbo czy Doumbia są lepsi od Benzen czy Lewandowskich. Byle noobki mogą wbiegać nimi w pole karne i strzelać takie same gole - standardowe akcje to gol zaraz po wznowieniu ze środka. WTF? :) druga sprawa to hokejowe wyniki - nie wiem czy nie dalbym sobie ręki uciąć że chyba nigdy nie miałem remisu 0-0. Ciągle 6-5, 4-2, 9-5, 7-3 itp itd. I to nie na niskich ligach, bo w sezonach online tkwie cały czas w 1 a w fut w 2. To tak ogólnie, pisze mobilnie więc się nie rozpisze ;) w pesie póki co odczuwam znacznie większy realizm, wolniejsza rozgrywkę, więcej różnorodnych akcji i goli, więcej kombinowana. Choć faktycznie to co ludzie wyprawiaja z formacjami to masakra...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebije - ja w Fife gram od 1996, a w tą, w samym FUT mam ponad 1000 meczy, do tego jeszcze sezony online i pykanie na domówkach :) teraz ogrywam pesa, tu męczy rozegralem może z 50, więc pełnej opinii wyrobionej nie mam. Fifka stawia w tym roku na pace - zawodnicy jak Ibarbo czy Doumbia są lepsi od Benzen czy Lewandowskich. Byle noobki mogą wbiegać nimi w pole karne i strzelać takie same gole - standardowe akcje to gol zaraz po wznowieniu ze środka. WTF? :) druga sprawa to hokejowe wyniki - nie wiem czy nie dalbym sobie ręki uciąć że chyba nigdy nie miałem remisu 0-0. Ciągle 6-5, 4-2, 9-5, 7-3 itp itd. I to nie na niskich ligach, bo w sezonach online tkwie cały czas w 1 a w fut w 2. To tak ogólnie, pisze mobilnie więc się nie rozpisze ;) w pesie póki co odczuwam znacznie większy realizm, wolniejsza rozgrywkę, więcej różnorodnych akcji i goli, więcej kombinowana. Choć faktycznie to co ludzie wyprawiaja z formacjami to masakra...

Przede wszystkich w pesie czuje się ciężar zawodnika. To bardzo ważne dla mnie. W fife jak gram to jakby do reki mi dali watę zamiast zawodników. Nienaturalnie wielka piłka względem zawodników. Ślizganie się grajków po murawie. To tak na szybko. Oczywiście nie zamykam się na fife ale EA musi zrobić nowy silnik od podstaw wtedy znowu się zainteresuje ich piłką bo ignite nie jest żadnym nowym silnikiem tylko papka dla naiwnych ludzi. Narzekam na pesa i to bardzo ale po zagraniu w fife jestem wniebowzięty że pes jest jaki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam na odwrot. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakoś na początku kwietnia PES był w promocyjnej cenie na PSN, coś około 100 zł, pamięta ktoś ile kosztował  ? Teraz 249, na 1 czerwca pewnie zrobią jakaś promocje, oby.

Edytowane przez Alpine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES 2015 Pro Evolution Soccer - Digital Exclusive Pack (1) (79,20 zl)  z ps plusem aktywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiacach grania i poczatkowej fascynacji pozbylem sie PES2015

To co prezentuje ten hokej to sie w pale nie miesci. Ostatnio gralem tylko mecze ligowe na pes.com.pl bo inne tryby sa tak daremne, ze szkoda na nie czasu. Ta gra nie ma nic wspolnego z realizmem. Kiedys przy dwoch dobrych graczach decydowala defensywa i padalo malo bramek. Dzisiaj kazdy gra max atak i klepy srodkiem boiska na pale, ktorych nie da sie zatrzymac , bo obrona w tej grze jest koszmarna. Kazdy strzal z R2 to bramka. Bramkarze to tektury a kazdy mecz wyglada tak samo. Gimbusy sie ciesza bo wystarczy wziac przepasienca i same gole padaja.

Od wczoraj jestem mniej nerwowym czlowiekiem. Zakupilem sobie kolko i PCars i bede trzepal prawdziwa przyjemnosc z gry

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiacach grania i poczatkowej fascynacji pozbylem sie PES2015

To co prezentuje ten hokej to sie w pale nie miesci. Ostatnio gralem tylko mecze ligowe na pes.com.pl bo inne tryby sa tak daremne, ze szkoda na nie czasu. Ta gra nie ma nic wspolnego z realizmem. Kiedys przy dwoch dobrych graczach decydowala defensywa i padalo malo bramek. Dzisiaj kazdy gra max atak i klepy srodkiem boiska na pale, ktorych nie da sie zatrzymac , bo obrona w tej grze jest koszmarna. Kazdy strzal z R2 to bramka. Bramkarze to tektury a kazdy mecz wyglada tak samo. Gimbusy sie ciesza bo wystarczy wziac przepasienca i same gole padaja.

Od wczoraj jestem mniej nerwowym czlowiekiem. Zakupilem sobie kolko i PCars i bede trzepal prawdziwa przyjemnosc z gry

Celna uwaga. Mechanika gry to jak najbardziej hokej. Gram w to bo nie ma alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł wiedźmin, w środę Street Fighter :)

Tez juz nie gram w ta śmieszna grę.

Gra dla gimbów wybierających Bayern lub Real.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Zaczynają wychodzić super gierki na naszą konsolkę i PES idzie w odstawkę. 

Jeśli kolejna część znowu stanie się hokejem, to pewnie będę miał kolejny rok przerwy od piłki nożnej.

PES2011 to była piękna część. Ostatnia w której obrona miał przewagę nad atakującym ehh gdzie te czasy, że taki Stam Nesta czy Blanc byli nie do przejścia :(( czy seria ISS/PES zaskarbiła sobie rzeszę fanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Zaczynają wychodzić super gierki na naszą konsolkę i PES idzie w odstawkę. 

Jeśli kolejna część znowu stanie się hokejem, to pewnie będę miał kolejny rok przerwy od piłki nożnej.

PES2011 to była piękna część. Ostatnia w której obrona miał przewagę nad atakującym ehh gdzie te czasy, że taki Stam Nesta czy Blanc byli nie do przejścia :(( czy seria ISS/PES zaskarbiła sobie rzeszę fanów

Kto to zdjal rozowe okulary :)

ja sam sie nie moge nadziwic, ze gralem w to kilka miesiecy.

Po wejsciU na wyzszy poziom gra staje sie strasznym gniotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po kilku miesiacach grania i poczatkowej fascynacji pozbylem sie PES2015

To co prezentuje ten hokej to sie w pale nie miesci. Ostatnio gralem tylko mecze ligowe na pes.com.pl bo inne tryby sa tak daremne, ze szkoda na nie czasu. Ta gra nie ma nic wspolnego z realizmem. Kiedys przy dwoch dobrych graczach decydowala defensywa i padalo malo bramek. Dzisiaj kazdy gra max atak i klepy srodkiem boiska na pale, ktorych nie da sie zatrzymac , bo obrona w tej grze jest koszmarna. Kazdy strzal z R2 to bramka. Bramkarze to tektury a kazdy mecz wyglada tak samo. Gimbusy sie ciesza bo wystarczy wziac przepasienca i same gole padaja.

Od wczoraj jestem mniej nerwowym czlowiekiem. Zakupilem sobie kolko i PCars i bede trzepal prawdziwa przyjemnosc z gry

 

Dokładnie, też odstawiłem obie piłki na dobre i dzięki temu zacząłem ogrywać GTA 5 , które dostałem od żony pod choinke, i trochę była zła że leży i się kurzy, do tego gram w MXGP, też mnie strasznie pozabierało, tryb online ubogi ale ile frajdy, jak nie odczuwa się skryptów itd. gra strasznie trudna i wymagająca, także za szybko się nie znudzi :biggrin:  Najgorsze jest to, że wystawiłem Fife i PEs-a na OLX za 180 zł. i ani jednego telefonu czy zapytania, nie wiem, nie buszuje po Allegro, ale albo każdy wie jakie gnioty z tych gier i omija je szerokim łukiem, albo dowaliłem za wysoką cenę :biggrin:  Z drugiej strony, jak mam sprzedać 2 gry które mnie wynioły 500 za 100-150 to wole już zostawić niech się kurzą .

Edytowane przez Baczek867

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi, ja po paru miesiacach ostrej gry w pesa przesiadlem sie na fife. I wiesz co? uwazam, ze fifa to lepsza gra. Jest wieksza roznorodnosc, nie ma takiej powtarzalnosci jak w pesie. Pesik niestety cofnal sie w rozwoju i to bardzo mocno. Kiedys byl nieprzewidywalny, teraz jest po prostu nudny. 1-2, 1-2, strzal finezyjny jakims wymiataczem z 25 metrow i gol.

Na pierwszy rzut oka gra wyglada fajnie, bardziej symulacyjnie ale po dluzszym obcowaniu, rzygac sie tym wzsystkim chce. Non stop te same akcje, zlagowane servery i surowy trybik jakim jest myclub... Nie wiem, czym ja sie tak zachwycilem i jakim cudem gralem w to tyle czasu :)

Ah i jak dodamy do tego porąbane taktyki z sezonow online, gdzie ludzie ustawiaja 5-6 napastnikow, to ta gra prezentuje sie na prawde kretynsko.

Matinx mistrz :) Sorry, ale czytac sie tego nie da :D :D Jeszcze bym zrozumial twoje argumenty, gdyby F 15 była dobra, ale to najgorsza Fifa od 08. Takie teksty mozesz pisać do dzieci :D Ta gra z piłka nie ma wiele wspólnego, a twoj ulubiony tryb UT to juz mega zenada na lodzie. Dziwie sie tobie bo jeszcze niedawno uważałaś, ze F 15 cofnęła sie w rozwoju o 5 lat. Pamietasz? :D Matinx prosze nie wciskaj kitu jaka to F15 to dobra gra w porównaniu do Pesa bo to jest mega gniot porównujac ja nawet do Fifa 09. Edytowane przez LonsFenomenoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Matinx mistrz :) Sorry, ale czytac sie tego nie da :D :D Jeszcze bym zrozumial twoje argumenty, gdyby F 15 była dobra, ale to najgorsza Fifa od 08. Takie teksty mozesz pisać do dzieci :D Ta gra z piłka nie ma wiele wspólnego, a twoj ulubiony tryb UT to juz mega zenada na lodzie. Dziwie sie tobie bo jeszcze niedawno uważałaś, ze F 15 cofnęła sie w rozwoju o 5 lat. Pamietasz? :D Matinx prosze nie wciskaj kitu jaka to F15 to dobra gra w porównaniu do Pesa bo to jest mega gniot porównujac ja nawet do Fifa 09.

 

PES jest gniotem w porownaniu do fify 15. Fifa 15 jest gniotem w porownaniu do fify 08. Pasi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Fifa 15 jest takim samym gniotem co Pes. Oczywiście każda z nich w innym aspekcie, ale jednak dwa gnioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wszystko, ale kopanki w tym roku to gnioty.

Tyle, ze PES 2015 z dwojga złego ciut lepszy, ale do takich wniosków mogą dojść ludzie mający jakieś pojęcie o tym sporcie. W filie nie ma nic z piłki nożnej prócz wizualnych podobieństw. Nadeszły ciężkie Arcadowe czasy dla fanów piłki. W następnych częściach czekamy na efekt palącej się trawy za piłkarzami pokroju Cr7 i oczywiście przy soczystych strzałach Fireball...

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA w tym roku ani w śmieszno-żałosną fifę nie grałem za dużo ani w PESA, mimo tego że milion razy lepszy ale nie przypadł mi do gustu. Pozostał mi Football Manager 2015 na PC ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wszystko, ale kopanki w tym roku to gnioty.

Tyle, ze PES 2015 z dwojga złego ciut lepszy, ale do takich wniosków mogą dojść ludzie mający jakieś pojęcie o tym sporcie. W filie nie ma nic z piłki nożnej prócz wizualnych podobieństw. Nadeszły ciężkie Arcadowe czasy dla fanów piłki. W następnych częściach czekamy na efekt palącej się trawy za piłkarzami pokroju Cr7 i oczywiście przy soczystych strzałach Fireball...

Sprawiłeś, że przypomniałem sobie Adidas Power Soccer :) Tam jak wykonałeś Predator Shota to bramkarz wpadał do bramki razem z piłką. Kolejną rzeczą, którą pamiętam z tej gry był rozbudowany system fauli: np. kop w plecy z wyskoku, czy uderzenie z główki, można je było robić celowo używając kombinacji przycisków. To był świetny arcade na imprezy, typowo z przymrużeniem oka, mam nadzieję, że ani PES ani FIFA w tą stronę nie pójdą. Co do przymrużenia oka to był jeszcze Football Glory, gdzie jak sędzia chciał Ci dać kartkę to można było przed nim uciekać, a on ganiał za Tobą po całym boisku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak w trybie become a legend zostan kapitanem danej druzyny/reprezentacji ? Jakie warunki trzeba spelnic ? Najwiekszy skill w druzynie, wiek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×