Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...a kto ci każe zakładać nowe konto czy kupować nowego plusa?

Masz dostęp do materiałów przeznaczonych na Twój kraj/region.

Jeżeli dany motyw jest tylko w Japonii to z jakiegoś wyraźnego powodu. 

W Xbox one niema z tym problemu,logujesz się gdzie chcesz i kupujesz co chcesz na swoim koncie bez kombinacji,proste... Ale nie dla Sony,niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupisz grę która nie jest dozwolona w Twoim kraju albo grę wtóra nie ma angielskiego (Yakuza na przykład) i później będziesz miał pretensje że w ogóle widzisz dany materiał? Sony pieniędzy nie oddaje.

Zawsze było tak że w US czy JP są zupełnie inne promocje, inna zawartość. My w Europie a zwłaszcza w Polsce zawsze po dupie dostajemy. 

Regionalizacja zawartości sklepu była jest i będzie czy się z tym zgadzasz czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tak jak wiele osób tutaj zadać pytanie.

Przejrzałem pierwsza stronę parę razy ale naprawdę SONY tak to popieprzyło że ja tego w ogóle nie łapę.

To może od początku.

1.Nie mam jeszcze PS4, ale chciałem juz złożyc się z kumplem na parę gier w promocji. Obaj mamy PS3 i specjane konto stworzone tylko w tym celu, tam grę kupujemy a potem u siebie każdy pobiera i gra na swoim koncie.

I chcielibysmy to zachowac w sensie, żeby teraz tego nie zmieniać i dalej żeby to konkretne konto słuzyło nam w tym celu. Nie mamy tam wykupionego plusa. Plusa każdy kupuje sobie oddzielnie.

Tu jeszcze w miarę łapę to, że musielibyśmy stworzyc z tego konta konto podstawowe. Ale wtedy nasze konta u nas na naszych konsolach już nie będą podstawowe, zgadza sie? I przez to np. mój brat nie będzie mógł pograć w gry z plusa na swoim koncie, bo moje konto nie bedzie tym wazniejszym, mam rację?

 

2. Możliwe, że niedługo będę wyjeżdzał z domu, nic nie jest jeszcze przesądzone, ale jednak bardzo prawdopodobne. Ja np. kupuję w przeciagu paru miesięcy PS4. Niedługo potem pewnie zrobi to i mój brat i będzie miał oddzielną PS4.

Wtedy jeśli będzie miał ja oddzielną to paradoksalnie nie będzie takiego problemu bo moje konto które będę miał u siebie jako normalne u niego będzie podstawowym i bedzie mógł na swoim koncie korzystaćz dobrodziejstw ps+ i całej reszty, mam rację?

Jednakże, gdybym nie wyjechał to konsole będziemy miec jedną (logiczne) i wtedy on nie będzie mógł na swoim koncie korzystać z mojego ps+ i gier z mojego konta, zgadza się?

 

PS. Proszę o łopatologiczną odpowiedź, może być jak dla debila. Trudno.

Proszę też nie wylewac pomyj na mnie, bo ani ja ani kolega jeszcze ps4 nie mamy i nie mielismy jak tego systemu sprawdzic w akcji (no a gry chcielibysmy juz kupić). Pewnie gdyby była taka mozliwośc to załapałbym to w parę minut, ale niestety nie jest to tak proste.

I chciałbym przeprosic za ten bardzo prosty język i pogrubienia oraz akapity. Zdaję sobie sprawę, że i mój przypadek może być nie dla wszystkich zrozumiały więc chciałem to jak najprzystępniej wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. PS4 nie ma nic wspólnego z PS3. 

Jak kupisz PS4 to zaczniesz to lepiej rozumieć.

W skrócie na tym koncie możesz mieć 2x PS3, 1xPS4 i 3x PS Vita.

PS4 nie ma jak w PS3 że aktywujesz na 2 konsolach tylko na jednej i w tym jest cały problem.

Jeżeli chcecie korzystać dalej z tego "wspólnego: konta to musicie albo to robić na zmianę albo jeden na swoim koncie a drugi gr ana tym zakupowym. 

Kont podstawowych możesz mieć na konsoli kilka więc nie ma problemu żeby swoje konta zostawić tęż jako podstawowe chyba ze chcecie na wzajem z nich korzystać.

Wszystko masz wyjaśnione w pierwszym poście.

 

2. Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kont podstawowych możesz mieć na konsoli kilka więc nie ma problemu żeby swoje konta zostawić tęż jako podstawowe chyba ze chcecie na wzajem z nich korzystać.

W tym zdaniu niezbyt rozumiem część po "żeby". W Faq jest napisane, że każdy możesz na jednej konsoli stworzyć konto podstawowe.

W 2. odpowiedź "tak" dotyczy obu pytań?

 

Poza tym zaczynam to nawet łapać. Mam ostatnie pytanie, czy w razie potrzeby mogę zmienić status mojego konta na normalne lub podstawowe? Bo np. Kupie ps4 jeszcze przed wyjazdem i wtedy moja ps4 i moje konto bedzie musiało byc podstawowe, ale po wyjezdzie juz musi być normalne aby udostepniac na jego konsoli jako konto podstawowe. Da się to zrobić. Jest jakis limit takich operacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama zasada co na PS3 tylko zamiast 2 konsoli możesz mieć tylko jedną.

Możesz mieć kilka kont aktywowanych jako "podstawowe" na jednej konsoli i ich zawartość jest widoczna dla całej konsoli.

Pamiętaj że to jest konsola podstawowa dla danego konta a nie konto dla konsoli.

Konto "normalne" jest wymyślone przez Sony po to, żeby ludzie nie płakali i żebyś mógł pójść do kolegi i pochwalił się sowimi grami i zachęcił go do ich kupienia ;)

 

Co do 2 punktu to tak na oba pytania. 


Konsolę aktywujesz/dezaktywujesz tak samo jak na PS3. Z poziomu konsoli robisz to ile razy chcesz i kiedy chcesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zakupilem dzisiaj uzywana konsole ps4 z paroma grami w wersji cyfrowej. Zalozylem na niej swoje konto z ps plus ustawilem jako konto glowne i podpialem sie do sieci. Okazuje sie ze zadna z tych gier nie chce dzialac na moim koncie. Pojawia sie komunikat ze gra bedzie dzialac tylko na koncie xyz na ktorym byla kupiona. Czy ktos ma jakies sugestie o co chodzi? Srednio mi sie usmiecha granie w te gry na cudzym koncie ktore ktos zostawil na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pierwszy post w temacie  Konta/Profile.

 

W skrócie - musisz te konta ustawić jako podstawowe. Jeżeli nie masz danych do tych kont to możesz je usunąć z konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z kontami a nowym dyskiem w PS4 ?

Trzeba konta dezaktywowac przed wymiana dysku czy po zrobieniu backupu ustawien PS4 profile sie tez skopiuja na pendrive i potem przywroce je bez problemu i pobiore gry czy nie dam rady aktywowac juz konta jako podstaowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla własnego bezpieczeństwa zrób deaktywację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to z Waszego doświadczenia wynika ?

Czy w przypadku jak nie zrobie dezaktywacji kont i nie bedzie mi dzialac na nowym dysku gra z innego konta to po wlozeniu starego dysku bedzie dzialac ?

Z tego co mi sie wydaje konto przypisane jest do konsoli a nie do dysku - sure ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wcześniejszym sofcie (przed 2.0), po włożeniu starego dysku i odbudowie bazy danych wszystko działało po staremu. Nie wiem jak jest teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie samego dzielenia.

Czy są jakieś minusy tego, że np moje konto nie będzie ustawione na mojej konsoli jako podstawowe?

 

Co się stanie jeżeli udostępnię konto trzeciemu koledze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem grę na allegro,konkretnie fife 15, dostałem login i hasło do jednorazowego pobrania gry, aktywowania konta jako podstawowe i grania na swoim głównym, wszystko działało do momentu, kiedy przypadkowo nie ustawiłem tego swojego prywatnego jako podstawowe, teraz przy fifie 15 mam kłódkę, a nie moge się zalogować na to konto z którego ściągałem fife, ponieważ własciciel zmienił już hasło, da się coś z tym zrobić czy po prostu przez swoją głupote straciłem gre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje prywatne jako podstawowe nie ma znaczenia.

Kłódkę masz z własnej niewiedzy. Na PS4 od softu v2.XX nie kupuje się gier "jednorazowo do pobrania" właśnie z powodu kłódek.

Gość zmienił hasło i zrobił dezaktywację konsoli.

Wtopiłeś kasę i tyle.

O ile jeszcze nie dałeś mu pozytywa to się kłóć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem grę na allegro,konkretnie fife 15, dostałem login i hasło do jednorazowego pobrania gry, aktywowania konta jako podstawowe i grania na swoim głównym, wszystko działało do momentu, kiedy przypadkowo nie ustawiłem tego swojego prywatnego jako podstawowe, teraz przy fifie 15 mam kłódkę, a nie moge się zalogować na to konto z którego ściągałem fife, ponieważ własciciel zmienił już hasło, da się coś z tym zrobić czy po prostu przez swoją głupote straciłem gre?

 

prawdopodobnie tak, raczej nie udostepni Ci drugi raz zombiaka do pobrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem pozytywa bo wszystko pięknie śmigało, ale dobra widzę, że to nie tylko ja tak wtopiłem od tego tech-log... Cóż, dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tylko Ty.

Wszyscy którzy kupili gry "raz do pobrania" i trafili na "pierwszą' dezaktywację kłódki maja praktycznie od razu, reszta z "drugiego rzutu" po zmianie hasła dopiero po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce sie tylko upewnic.

Mam ps3 i konto ps+ z ktorego sciagam gry na swoje glowne (te na ktorym gram). Plusa mam na innym koncie tylko dlatego ze ta osoba miala gry od poczatku subskrybcji. Pytanie brzmi czy zasada dzialania na ps4 jest taka sama jak na ps3 czy nie? (czyli ze sciagam gry na koncie z plusem, przelogowywuje sie na swoje i tam gram).

Z Vita juz troche wtopilem bo nie wiedzialem ze takiej opcji nie ma... i jesli na ps4 tez to nie bangla to musze kupic plusa na swoim glownym koncie zeby zaczac zbierac biblioteke gier od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pierwszy post a będziesz wiedział jak podzielić gry z Plusa od kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze wszystko powinno banglac i w tym wypadku przedluzajac subskrybcje ps+ na innym koncie bede tylko tracil gry na vite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. O ile ktoś nie korzysta z tego konta jako podstawowego. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale zaraz zaraz bo juz mi sie cos pogmatwalo.

przyklad - konto A (uzytkownik z ps+) konto B (moje) konto C (drugiej osoby z ktora sie zrzucam na plusa). Konto A ma byc ustawione na podstawowe a B i C na normalne i wszystko bedzie banglac? (multiplayer tez?). Jesli moje jest ustawione na "normalne" to traci sie jakies funkcje itp?

 

poczytalem troche o tym i jest to tak posrane ze szkoda gadac... ps4 mam w planach wiec tez nie moge zerknac jak to wyglada w praniu..

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×