Skocz do zawartości
Emir

Sid Meier's Civilization Revolution

Rekomendowane odpowiedzi

A co to ma do rzeczy? Ja mówię o PEŁNEJ wersji.

sorry nie zauważyłem ze grasz już w fulla no to jak jest tak jak w demie to i tak nie jest to najmniej płynna gra na ps3 bo ja widzialem duzo gorsze a zreszta to nie przeszkadza przynajmniej ja nie zauważam ale dobra koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cwir odnies sie to dej hipotetycznej sytuacji ktora opisalem. Wiem po co sie to daje. Ale nie lepiej by bylo po prostu zrobic takie cos, ze centruje sie kamera na jednostce i "Press O to continue movement" ?

Odnioslem sie do tej sytuacji w edicie poprzedniego posta. Skoro mialoby byc "press O to contiune movement" to rownie dobrze mozna wybrac gdzie ma sie ta jednostka udac. Idea wysylania jednostki daleko jest taka zeby wyslac jednostke i se nia dupy nie zawracac wiecej. W okolicach wroga sie jej nie uzywa. Ja to tak rozumiem przynajmniej.

Spadki w tej grze rzeczywiscie nie utrudniaja rozgrywki (bo jak mozna utrudnic rozgrywke w grze turowej). Ale spojrz na grafike i znajdz choc jeden powod dla ktorego ta gra zwalnia? Przeciez ta gra ma kijowa grafike jak na mozliwosci ps3. Porownaj to z 12 samochodami w GT5:P. Jak sie nie da jak sie da :| (porownaj tylko aspekt graficzny, nie gatunek gry).

No nie wiem. Chocby fakt ze cala mapa jest globem ktory jest bryla 3d i sa na nim inne wyzaokraglane obiekty 3d i jeszcze Fog Of War, ktory jest wielka chmura a nie po prostu zaslonieciem mapy, duzo animowanej wody i masa detali (jak pracujace ludziki, animacje w miastach), ktore caly czas widac nawet przy najwiekszym oddaleniu. Wiec sila rzeczy zeby nagle tyle wiecej obiektow pokazac, bo szybko przeskakuje z jednostki na jednostke, trzeba conieco policzyc... Jak jest blisko to jest plynnie, jak trzeba oddalic i wiecej pokazac, moze czasem przyciac. Zawsze tak jest, w kazdej grze 3d, zwlaszcza jak kamera jest ruchoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw:

Albo masz zryta konsole' date=' albo stoi w ciasnym kacie i sie przegrzewa, albo maruda z Ciebie strrrrrrrrrrraszna, skoro Ci plynnosci brak w Cywilizacji [/quote']

Potem:

[!--quoteo(post=0:date=:name=cwir)--][div class=quotetop]CYTAT(cwir)[div class=quotemain][!--quotec--]Jak jest blisko to jest plynnie, jak trzeba oddalic i wiecej pokazac, moze czasem przyciac.

No to może się zdecyduj, co?

Ja nie twierdzę, że to uniemożliwia grę. Ale jest frustrujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w pelnej wersji tez jest problem ze screen tearingiem podczas odtwarzania prerenderowanych filmikow???? bo to juz mnie calkowicie rozwalilo. jesli problemy z v-sync sa niby spowodowane spadajacymi fps'ami to jak mozna wytlumaczyc darcie animacji podczas odtwarzania video??? to pierwszy przypadek (w grze) kiedy widze brak synchronizacji pionowej przy filmiku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czasem przyciac", a "najmniej plynna gra na PS3" to jest roznica bratku.. Totez napisalem ze moze twoja konsola nie wyrabia i faktycznie jakies potworne skoki sa na twoim ekranie.. Niewazne zreszta. O co jak o co ale o plynnosc w Cywilizacji sie mi klocic nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bratku", nie wkładaj mi w usta słów, których nie wypowiedziałem. "najmniej plynna gra na PS3" nie równa się moim słowom: "Civilization: Revolution jest najmniej płynnie działającą grą jaką widziałem na PS3". Widzisz różnicę? Ja może w niedużo gier grałem, ale spośród nich Civ przycina najczęściej. I to nie tylko przy zmianie jednostki, również w momencie, gdy wczytuje postać jakiegoś przywódcy oraz (rzadko) w trakcie ruchu. I jest to moja SUBIEKTYWNA opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Bratku", nie wkładaj mi w usta słów, których nie wypowiedziałem. "najmniej plynna gra na PS3" nie równa się moim słowom: "Civilization: Revolution jest najmniej płynnie działającą grą jaką widziałem na PS3". Widzisz różnicę? Ja może w niedużo gier grałem, ale spośród nich Civ przycina najczęściej. I to nie tylko przy zmianie jednostki, również w momencie, gdy wczytuje postać jakiegoś przywódcy oraz (rzadko) w trakcie ruchu. I jest to moja SUBIEKTYWNA opinia.

Ehh... Czepiasz sie slow jak baba. Mojej wypowiedzi sensu to nie zmienia, ale sie nie bede nad tym rozwodzil.

Wiec Ty sie frustruj grajac w najmniej plynnie dzialajaca gre jaka widziales na PS3, mi takie przycinanie lata kolo zadu, dziur w calym szukac nie zwyklem. Koniec tematu przycinania z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zaprowadzić porządek w tym temacie? Mogę to zrobić w 2 minuty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki dzieki no juz tak mam, nie mam choroby na tym punkcie jak prawie kazdy teraz co tylko grafika i nic wiecej lol kiedys to sie gralo na psx i ps2 wiekszosc gier chodzila jak chodzila i to nie przeszkadzalo dlatego jak mi gra nie staje w miejscu (spada do malutkiej ilosci klatek) to mi to nie przeszkadza tymbardziej ze w demku civ to ja tam nic nie widze

pickles- to mało grales chyba no nie wazne , a jak pelna wersja w tym aspekcie pawlos , cwir ??

zdaza sie ze sie przycina na 2-3 sec ale zaraz wraca do normy

PS a co do anulowania kursu jednostki to przed End turn nalezy najechac na jednostke i nacisnac X (cancel move)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore to anulowanie ciagle nie urzadza w przypadku sytuacji, ktora opisalem. Na tym polega strategia zeby odpowienio reagowac na zaistniala sytuacje, a tutaj jest to skutecznie utrudnione. Juz nie mieli co wymyslec tylko w strategii turowej wymagac od gracza refleksu aby anulowac ruch jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS a co do anulowania kursu jednostki to przed End turn nalezy najechac na jednostke i nacisnac X (cancel move)

Jemu chodzilo o anulowanie zanim jednostka ruszy w danej rundzie. I da sie. Tak jak pisalem wczesniej i sprawdzilem i tak jest faktycznie.

Jak jakas jednostka ma automatycznie gdzies sobie isc podczas danej rundy, to po tym jak kamera na nia najezdza zeby pokazac ten jej ruch, jest jakas sekunda "bezruchu" zanim jednostka faktycznie ruszy. Wtedy wciskasz X i przerywa ruch zanim go rozpocznie.

Gram na Emperor i juz jest dosc ostro. Nie ma prawie miejsca na bledy glupie i o wojne bardzo latwo. Obecnie zostalo oprocz mnie 3 cywilizacje i sie leje ze wszystkimi . Powod wiecznie ten sam: - wladca innej cywilizacji: "dawaj technologie/great person albo wojna!!", cwir: "w dupe mnie pocaluj "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wolalbys musiec potwierdzac kazdy jeden ruch jednostki?

poza tym dosc ciezko mi uwierzyc, ze jak masz np. 20 jednostek, to wszystkim zadasz trasy na kilka tur. zawsze jakas jedna jednostke bedziesz mial wolna - teraz pozostaje tylko kwestia tego, ktore jednostki zostana przesuniete jako pierwsze. moim zdaniem powinno byc tak, ze najpierw my wykonujemy ruch jednostka, ktora jest "wolna" - co dawaloby mozliwosc anulowania zadanego wczesniej ruchu innym jednostkom. teraz jest chyba tak, ze kolejnosc jest taka, jak w ostatniej turze - czyli mozesz swym problemom zapobiec poprzez odkladanie na koniec tury pokazywania swoim ludkom "dlugich tras" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jemu chodzilo o anulowanie zanim jednostka ruszy w danej rundzie. I da sie. Tak jak pisalem wczesniej i sprawdzilem i tak jest faktycznie.

Jak jakas jednostka ma automatycznie gdzies sobie isc podczas danej rundy, to po tym jak kamera na nia najezdza zeby pokazac ten jej ruch, jest jakas sekunda "bezruchu" zanim jednostka faktycznie ruszy. Wtedy wciskasz X i przerywa ruch zanim go rozpocznie.

Gram na Emperor i juz jest dosc ostro. Nie ma prawie miejsca na bledy glupie i o wojne bardzo latwo. Obecnie zostalo oprocz mnie 3 cywilizacje i sie leje ze wszystkimi . Powod wiecznie ten sam: - wladca innej cywilizacji: "dawaj technologie/great person albo wojna!!", cwir: "w dupe mnie pocaluj "

ja tak samo ^^

a co do tego ruchu to ja zazwyczaj poruszam sie tyle pol ile sie da nie wyznaczam calej dlugiej drogi chyba ze dla karawanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam! Dziś doszła! wieczorkiem popykam poprobuje bo gralem w civ 1 keidyyyys teraz w demko i zamowlem z uk. A w między czasie zagrałem dwa razy w civ 4 na pc. Więc do online musze się poduczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch juz jest pierwszy. 35 mega. Nie mam pojecia co robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.. same patche.. gta4 teraz civrev dobrze... dobrze by bylo gdyby udalo im sie usunac to pieprzone ciecie obrazu podczas odtwarzania filmikow.. rozumiem ze developer nie ma doswiadczenia z konsolami i ze szybka konwersje musieli zapodac jesli na 4 platformy na raz wypuscili produkt, ale zeby az taka niedorobke w finalnym produkcie pusicic to dla mnie nie do pojecia... tak czy owak.. przez civa boje sie wlaczac konsole, bo jak zaczne rundke to koncze przed 2 w nocy!!!! przez to utknalem w 3 akcie mgsa i nie zapowiada sie, zeby sie to szybko mialo zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Jestem po kilku godzinach grania na ostatnim poziomie trudnosci (Deity) i generalnie go nie polecam . To juz nie jest granie tylko rzeznia. Skoncze go zeby miec zaliczony ale przyjemnosci z gry jest malo. Moze nie jestem jakims super strategiem czy cos, choc swoje w Civ pogralem, ale albo ewidentnie zle prowadze rozwoj i ekonomie, albo kazda inna cywilizacja buduje i bada z 2 razy szybciej. Wojna z kazdym dookola praktycznie od "poznania sie". Mojego Wielkiego Inzyniera chcieli ode mnie zanim jeszcze wiedzialem ze go dostalem . Cudu zadnego ukonczyc nie zdolalem bo wszyscy dookola konczyli go wczesniej, nie ma czasu nawet budowac budynkow bo jednostki potrzebne sa masowo. I to w kazdym miescie bo wrog kombinuje jak zloto, podplywa od tylu, obchodzi miasto armia zeby moc atakowac ze wzgorza itp.. Jest tak jak mowi opis poziomu trudnosci: "Only for the bravest of the brave. You have been warned" .

Ale dam rade. Bede "bezrobotny" przez ok 2 tygodnie wiec bedzie czas na Civke ( w przerwach od Pola Walki ).

A patch dalej nie wiem co robi. Zaraz poszukam gdzies info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Patch do gry. Nie wiem co zmienia.. Zaraz obadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem fulla w ciemno, bo demka mi sie nie chcialo testowac i musze przyznac, ze zabawa jest przednia. Poki co wprawdzie bawie sie na nizszych poziomach trudnosci, zeby rozpracowac kazda cywilizacje i pobadac cuda swiata.

Gra wydaje sie byc splycona bardziej od genialnej i jedynej w swoim rodzaju jedynki. Ale IMO nie mozna narzekac. Panowie sprytnie przeniesli serie na konsole. Szkoda, ze w kampani nie wybieramy dlugosci rozgrywki i jestesmy ograniczeni jedynie do wyboru poziomu trudnosni i rasy. Dalej nie obadalem pozostalych opcji czy chociazby oferowanych scenariuszy bo po prostu chcialem zagrac sobie kampanie.

Zabawa w laczenie jednostek w armie fajna. Szkoda, ze gra z pewnoscia po jakims czasie sie znudzi bo jedyne co oferuje to tworzenie jednostek i budowa budowli, reszta wyglada na automatyczna. Nawet nie zauwazylem nigdzie opcji irygacji settlersami. Drogi buduje sie z poziomu miasta i kopalnie rowniez. Troche to zawodzi. Brak manualnego rozmieszczania ludzi by okreslic kto sie czym zajmuje i trzeba kombinowac z dostepnymi opcjami. Ogolnie nie jest zle, ale gra nie bedzie raczej na dlugie lata jak to bylo w przypadku jedynki, a jedynie krotkim epizodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaliczyłem już wszystkie poziomy trudności oprócz ostatniego, ale właśnie się do niego przymierzam Gierka jest niesamowicie wciągająca ale nistety jak dla mnie trochę za mało rozbudowana i powoli zaczyna się nudzić. Spróbuje niedługo pobawić się na multi to zapewne poprawi zabawe i podniesie poprzeczke bo ilez można grać z CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswierze temat. Bylem dzis w MM, Saturnie oraz dwoch Empikach w poszukiwaniu SC4. I nie ma... Zobaczylem natomiat na poleczce Civilization Revolution. Przypomnialy mi sie wszystkie recenzje tej gierki ktore czytalem. Jako iz wiekszosc z nich dawala grze ocene ~9/10 (tudziez 90%...) kupilem ta gierke. I co? I zaraz mnie szlag chyba trafi. Ta gra to jakis koszmar. Juz przez pierwsze 20 minut czulem sie jakbym gral ze 3h. Co konkretniej mi sie nie podoba? Wlasciwie to wszystko. No moze poza grafika. Ta gra jest nudna, wolna, monotonna, a humor kompletnie nie pasuje do tego typu gier. Ehh chyba juz nigdy nie uwierze zadnej recenzji. Przy okazji... sprzedam Civilization Revolution, stan idealny, pudeleczko otwarte jakies 30 mint temu... musze skads skombinowac kase na SC4, czemu ja bylem taki glupi i nie poczekalem tego tygodnia na konkurenta Tekkena...a tak wyrzucilem 200pln w bloto ><

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta gra to jakis koszmar. Juz przez pierwsze 20 minut czulem sie jakbym gral ze 3h. Co konkretniej mi sie nie podoba? Wlasciwie to wszystko. No moze poza grafika. Ta gra jest nudna, wolna, monotonna, a humor kompletnie nie pasuje do tego typu gier.

spodziewales sie RTSa? :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odswierze temat. Bylem dzis w MM, Saturnie oraz dwoch Empikach w poszukiwaniu SC4. I nie ma... Zobaczylem natomiat na poleczce Civilization Revolution. Przypomnialy mi sie wszystkie recenzje tej gierki ktore czytalem. Jako iz wiekszosc z nich dawala grze ocene ~9/10 (tudziez 90%...) kupilem ta gierke. I co? I zaraz mnie szlag chyba trafi. Ta gra to jakis koszmar. Juz przez pierwsze 20 minut czulem sie jakbym gral ze 3h. Co konkretniej mi sie nie podoba? Wlasciwie to wszystko. No moze poza grafika. Ta gra jest nudna, wolna, monotonna, a humor kompletnie nie pasuje do tego typu gier. Ehh chyba juz nigdy nie uwierze zadnej recenzji. Przy okazji... sprzedam Civilization Revolution, stan idealny, pudeleczko otwarte jakies 30 mint temu... musze skads skombinowac kase na SC4, czemu ja bylem taki glupi i nie poczekalem tego tygodnia na konkurenta Tekkena...a tak wyrzucilem 200pln w bloto ><

Przede wszystkim skoro dales za nia 200 pln to juz zjebales bo gra jest tansza niz "normalne" gry i mozna kupic nowa juz za ok 130 zeta (np na Allegro). W Anglii normalnie gry kosztuja ok 40 funtow, za CivRev dalem 29 za nowke w sklepie.

Poza tym jest demo na PS Store i trzeba bylo sobie sprawdzic najpierw. Civ4 a CivRev to dwie inne bajki. Po pograniu sobie w CivRev znow wrocilem do Civ4:BtS.

Pograj jeszcze troche na wyzszych poziomach trudnosci i wtedy sprzedawaj jak Ci dalej nie bedzie pasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżętrochę temat gdyż dopiero teraz nabyłem ww grę i oto moja recenzja:

OK jest 5 rano i skończyłem mój pierwszy scenariusz :P emocje opadły i to nie jest Civ Call to power II w która wsiąknąłem na 3 lata i pewnie nią nie będzie gdyż wersja jest uproszczona do maximum czyli wybieramy tylko poziom trudnosci i nacje. Wielkosc mapy i dlugosc rozgrywki pozostawia dużo do życzenia ;/ Single player jest fajny ale boje się że brak wysokiej manualizacji spowoduje ze gra się po prostu znudzi ;/ Co do multiplayera to opcje tylko LAN i Online czyli nie ciekawie ;/ Graficznie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła :) żałuję tylko że po wygraniu scenariusza nie można kontynuować gry i dopieścić swojej cywilizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×