Skocz do zawartości
Emir

Sid Meier's Civilization Revolution

Rekomendowane odpowiedzi

ja na razie nie gram za duzo ale powiem ze wypasiona ta gra xD musze sprobowac online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)Grafika jest przyjemna dla oka (chyba 1080p) (...)

Po odpaleniu od razu telewizor ustawił mi się na 1080p 36 bit (w CoD4 - 720p 36 bit).

Też łupię w Civ od części pierwszej, i stwierdzam, że ta wersja konsolowa (na razie mam demko, a raczej DEMO) jest naprawdę OK. W tej chwili lekko irytuje mnie zmienianie jednostek przy większej ich ilości na tej okrągłej mapce, ale nic więcej póki co mi nie przeszkadza.

Ciekawym, jak obszerna jest Civipedia w pełnej wersji, bo i w tym demku kilka filmików i zdjęć się trafi.

W każdym bądź razie - ja kupuję w poniedziałek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobaja mi sie komentarze osob, ktore pisza cos o "przejsciu" gry - ze jest krotsza niz GT5P itp ;-)

problem w tym, ze Cywilizacji sie nie przechodzi - gry w Cywilizacje sie rozgrywa. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobaja mi sie komentarze osob, ktore pisza cos o "przejsciu" gry - ze jest krotsza niz GT5P itp ;-)

problem w tym, ze Cywilizacji sie nie przechodzi - gry w Cywilizacje sie rozgrywa. ;-)

Otoz to. Poza tym gra (czy rozgrywka) jest krotka tylko na pierwszych dwoch poziomach. Na trzecim (srodkowym) juz co prawda jestem bliski swiatowej dominacji, ale zajelo mi to ponad 6h (jeszcze z 0,5-1h przewiduje) i sie napocilem momentami niezle

Animacje jak jakas jednostka spieprza z pola bitwy rzadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już tak nie pijcie do mnie

Sami napisaliście, że pierwszy etap przeszliście w około 2.5h. Tylko o to mi chodziło. Wychowałem się na cywilizacji jeszcze na Amidze i tam jak się zaczęło grać to trwało to kilka tygodni

Cieszę się, że im dalej tym dłużej

A grę pewnie nabędę jak tylko cena będzie dla mnie przystępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej.. puchatek.. nie przesadzaj cena juz teraz jest przystepna jak na pelna wersje gry (w sensie nie np gt5:p) tylko, ze.. nie w naszym kraju. ale szczerze przyznam, ze jak nazekalismy zawsze na posuche w ofercei wydawniczej na nasza kosnole, tak w tym miesiacu ciezko mi sie bylo zdecydowac z zakupami... obiecywalem sobie, ze tez poczekam az ceny znormalnieja.. ale na obietnicach sie skonczylo...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie patrzę jeszcze na 'opce' kraje

175zł. No pomyślę Jeszcze w kolejce mam Grida (w saturnie krakowskim 249zł!!!) i DBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie aż dzisiaj zamurowało, jak się okazało, że już gra przyszła - wysłana w czwartek z UK . Nie taki ten strajk poczty straszny jak go malują (tak, wiem, że już się skończył).

@misiopuchatek: bierz z game.co.uk, nowiutka pachnąca gra za 140 zł razem z przesyłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec czy jest opcja wyboru jezyka ? A dokladnie na niemiecki. Po sciagnieciu demka z us store mialem gre po niemiecku ale nie jestem pewien czy jak zamowie gre w usa to tez tak bedzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mi ktos powiedziec czy jest opcja wyboru jezyka ? A dokladnie na niemiecki. Po sciagnieciu demka z us store mialem gre po niemiecku ale nie jestem pewien czy jak zamowie gre w usa to tez tak bedzie.

Pozdrawiam

Czemu czemu chcialbys gre po niemiecku?

Skoro demko mialo opcje wyboru tego pieknego jezyka to czemu pelna by nie miala? Sprawdze w domu i potwierdze zreszta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu czemu chcialbys gre po niemiecku?

Skoro demko mialo opcje wyboru tego pieknego jezyka to czemu pelna by nie miala? Sprawdze w domu i potwierdze zreszta..

Najchetniej to chcialbym w jezyku polskim, ale skoro nie ma a moj drugi jezyk to niemiecki wiec chcialbym gre w tym jezyku.

Nie ustawialem jezyka w demku , mam ustawiona konsole po niemiecku i dlatego odrazu kazda gra ktora obsluguje niemiecki jest tak ustawiana. Dlatego ciekawi mnie czy full wersja tez bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najchetniej to chcialbym w jezyku polskim, ale skoro nie ma a moj drugi jezyk to niemiecki wiec chcialbym gre w tym jezyku.

Nie ustawialem jezyka w demku , mam ustawiona konsole po niemiecku i dlatego odrazu kazda gra ktora obsluguje niemiecki jest tak ustawiana. Dlatego ciekawi mnie czy full wersja tez bedzie.

No to nie sprawdze Ci tego ale jestem przekonany ze skoro w demie byla gra po niemiecku to w full tym bardziej bedzie taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaśnie wczoraj ściągnełem demo civilizacji - super gierka.

na pc uwielbiałem, ale na ps to juz kompletnie wymiata. to taki rodzaj gry od której ciązko się oderwać. grałem całą noc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobaja mi sie komentarze osob, ktore pisza cos o "przejsciu" gry - ze jest krotsza niz GT5P itp ;-)

problem w tym, ze Cywilizacji sie nie przechodzi - gry w Cywilizacje sie rozgrywa. ;-)

to tak jakby ktos powiedzial ze przeszedl szachy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo lezalo na konsoli chyba z tydzien i ani ja ani brat sie za nie nie wzielismy. No ale w koncu sie przemoglem. Po kilku minutach przy tej grze moge powiedziec ze grafika jest przyjemna, ale po 1 brak AA po drugie co za ujowy framerate :| Ta grafika to nie jest jakies dzielo sztuki i moglo by pojsc na sredniej klasy komputerze. Wiec dlaczego to tak slabo dziala na ps3 ?!? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty masz slaby framerate ? moze pomylilo ci sie z v-sync bo czasami widze ze ma demko problemy z synchronizacja ale w pelnej podobno to nie wystepuje co do AA to sie zgodze brak ale prawie to wogule nie zauwazalne na tv lcd,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jak najedziesz na fog of war? Sterowanie jednostkami tez mozna by poprawic :| jak sie zaczyna nastepna runda a ktoras ze jednostek ma zaznaczona sciezke na kilka tur to z automatu idzie :| a co jak inna jednostka znalazlem wroga i chce zmienic tamtej cel? Jeszcze nie znalazlem metody aby ja powstrzymac :|

Froniu pozazdroscic ci postrzegania animacji w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale Civilization: Revolution jest najmniej płynnie działającą grą jaką widziałem na PS3. Widać to najbardziej, gdy ekran przechodzi z jednej jednostki do innej położonej kawałek dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze jak najedziesz na fog of war? Sterowanie jednostkami tez mozna by poprawic :| jak sie zaczyna nastepna runda a ktoras ze jednostek ma zaznaczona sciezke na kilka tur to z automatu idzie :| a co jak inna jednostka znalazlem wroga i chce zmienic tamtej cel? Jeszcze nie znalazlem metody aby ja powstrzymac :|

Froniu pozazdroscic ci postrzegania animacji w grach.

Wystarczy w danej rundzie po wykonaniu ruchu najechac strzalkami na ta jednostke i anulowac przydzielony jej cel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Froniu pozazdroscic ci postrzegania animacji w grach.

dzieki dzieki no juz tak mam, nie mam choroby na tym punkcie jak prawie kazdy teraz co tylko grafika i nic wiecej lol kiedys to sie gralo na psx i ps2 wiekszosc gier chodzila jak chodzila i to nie przeszkadzalo dlatego jak mi gra nie staje w miejscu (spada do malutkiej ilosci klatek) to mi to nie przeszkadza tymbardziej ze w demku civ to ja tam nic nie widze

pickles- to mało grales chyba no nie wazne , a jak pelna wersja w tym aspekcie pawlos , cwir ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pickles- to mało grales chyba no nie wazne , a jak pelna wersja w tym aspekcie pawlos , cwir ??

A co to ma do rzeczy? Ja mówię o PEŁNEJ wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy w danej rundzie po wykonaniu ruchu najechac strzalkami na ta jednostke i anulowac przydzielony jej cel

Niby wystarczy, ale musisz to zrobic albo pod koniec tury poprzedzajacej, albo jakos powstrzymac gre od automatycznego poruszania jednostek. Jezeli npo we wszystkich jednostkach masz ustawiony ruch na 5 kolejnych tur to gra automatycznie przesunie wszystkie pionki i bedzie sie pytac czy zakonczyc runde.

Ale zalozmy ze jest taka sytuacja. Poruszam jedna jednostka, wykonalem caly mozliwy ruch w danej turze, i za przejsciem ostatniego pola znajduje wroga. W poblizu mam silna jednostke, ktora moglbym go zaatakowac, ale ma zaplanowany ruch na kilka tur. Po zakonczeniu ruchy tej pierwszej jednostki gra automatycznie przelacza sie na nastepna i wykonuje ruch. Ja nie moge wtedy podjac zadnej decyzji i w najlepszym przypadku trace jedna ture. I prosze mi nie mowic ze to dobre rozwiazanie.

Froniu gry na psx ps2 moze i byly graficznie ubozsze ale z reguly trzymaly animacje na poziomie. Byly takie wyjatki jak rainbow six na psx gdzie fps byly na poziomie 10 klatek. Ale gdyby wiekszosc gier na ps3 trzymaly fps jak w crashu 3 warped to byl by raj na ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. Co do spadkow animacji to osobiscie (przepraszam za wyrazenie ale chce go uzyc) SRAM na spadki animacji. Zwlaszcza te w CivRev, ktorych prawie nie ma. Czaaasem jak nastepna jednostka na ktora przeskakuje, jest na drugim koncu swiata i sie widok oddala bardzo zeby tam najechac, to przytnie lekko ale i tak w stopniu nie majacym zadnego znaczenia. Ci wszyscy, ktorzy maja z tym problem - ich problem . Mnie to w grze nie przeszkadza w niczym, zwlaszcza ze wystepuje tak rzadko. Poza tym to jest strategia! Nie FPS czy wyscigi, gdzie plynnosc ma znaczenie. Zreszta ta gra jest i tak plynna. Momentalne spadki nie maja zadnego znaczenia ani wplywu na rozgrywke. Kupilem ta gre po to zeby podbijac swiat, a nie liczyc klatki.

Tak ze jesli ktos z was ma marudzic jak mu przytnie czasem gra turowa, to wspolczuje wam

Co do

Sterowanie jednostkami tez mozna by poprawic :| jak sie zaczyna nastepna runda a ktoras ze jednostek ma zaznaczona sciezke na kilka tur to z automatu idzie :| a co jak inna jednostka znalazlem wroga i chce zmienic tamtej cel? Jeszcze nie znalazlem metody aby ja powstrzymac :|

Wybierasz ta jednostke i pisze jak byk "Cancel movement". To ze jak rozpoczniesz nowa runde i ta jednostka idzie z buta to dlatego ze po to sie daje jednostce odlegly cel, zeby nie musiec wracac do tej jednostki co chwila. Mozesz sobie to anulowac kiedy chcesz. Jak Ci sie pojawi "End turn" to nie znaczy ze musisz konczyc runde...

A i jeszcze:

Niestety, ale Civilization: Revolution jest najmniej płynnie działającą grą jaką widziałem na PS3

Albo masz zryta konsole, albo stoi w ciasnym kacie i sie przegrzewa, albo maruda z Ciebie strrrrrrrrrrraszna, skoro Ci plynnosci brak w Cywilizacji

EDIT:

Ale zalozmy ze jest taka sytuacja. Poruszam jedna jednostka, wykonalem caly mozliwy ruch w danej turze, i za przejsciem ostatniego pola znajduje wroga. W poblizu mam silna jednostke, ktora moglbym go zaatakowac, ale ma zaplanowany ruch na kilka tur. Po zakonczeniu ruchy tej pierwszej jednostki gra automatycznie przelacza sie na nastepna i wykonuje ruch. Ja nie moge wtedy podjac zadnej decyzji i w najlepszym przypadku trace jedna ture. I prosze mi nie mowic ze to dobre rozwiazanie.

Jak Ci pierwsza jednostka odkryje jednostke wroga to wciskasz na niej X, albo robisz cokolwiek, bo nie przeskakuje blyskawicznie na nastepna (mozesz np wybrac inna jednostke d-padem). Wtedy prawym analogiem wybierasz ta obok co ma ruch juz wskazany i jej go anulujesz (oczywiscie jesli go wczesniej nie wykonala). Mialem takie sytuacje i mi sie udawalo jakos. Poza tym jesli juz dajesz jednostce odlegly cel ruchu na kilka rund, to sie licz z tym ze nie jest ona dostepna od razu i jak bedzie pierwsza w kolejce to zrobi swoj ruch w danej rundzie. Chcesz decydowac o kazdym jednym kroku? Nie wysylaj jej daleko... To jest wlasnie minus takiej opcji. Cos za cos.

W zyciu takiego problemu nie mialem w zadnej Cywilizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w demo...sam nie wiem co o tej grze myśleć . Nie przemawia do mnie w zadnym wypadku mechanika tejże gry, w zależności kto co lubi, mi raczej nie odpowiadają gry tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir odnies sie to dej hipotetycznej sytuacji ktora opisalem. Wiem po co sie to daje. Ale nie lepiej by bylo po prostu zrobic takie cos, ze centruje sie kamera na jednostce i "Press O to continue movement" ?

Spadki w tej grze rzeczywiscie nie utrudniaja rozgrywki (bo jak mozna utrudnic rozgrywke w grze turowej). Ale spojrz na grafike i znajdz choc jeden powod dla ktorego ta gra zwalnia? Przeciez ta gra ma kijowa grafike jak na mozliwosci ps3. Porownaj to z 12 samochodami w GT5:P. Jak sie nie da jak sie da :| (porownaj tylko aspekt graficzny, nie gatunek gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×