Skocz do zawartości
Emir

Sid Meier's Civilization Revolution

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie sklepy internetowe chcą 175zł + przesyłka. Sprowadzając z brytyjskiego game.co.uk zapłacimy ~140zł razem z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu autorzy maja graczy konsolowych za kretynów i taka a nie inna "arcadowa" wersja Cywilizacji. Szkoda.

Sid Mayer ponoc powiedzial ze Revolution to Cywilizacja jaka zawsze chcial zrobic.. Troche mu sie dziwie ale poczekam na pelna wersje z ocena.

Tak czy siak ciupie w Civke od dawien dawna i powiem wam ze fajnie mi sie gralo w to demko. Fajnie rozkminili kontrole. Po paru rundach juz intuicyjnie sie smiga. Rozumiem tez uproszczenie dla konsol i skrocenie. To tez jest wazne przy multi, na ktore licze bardzo (na demie nie testowalem jeszcze). Na PC z ziomami nieraz gralismy sesje jedna przez caly weekend . To zdecydowanie za dlugo zeby na konsoli pociupac z kims online. Max 3-5 godzin moze.

Tak czy siak pelna wersje kupie, bo gralem w kazda Cywilizacje jaka wyszla (dalej gram w Civ4:BtS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie miał zbyt wielkich ambicji

"Skrócenie czasu gry dla multi" ale co to ma do rzeczy?! W multi jedna rozgrywka dla mnie może trwać nawet 5 minut. Mnie obchodzi single. Po co skracać single do 3-4h skoro spokojnie można było zwiększyć to do kilkudziesięciu godzin dając możliwość zmiany rozmiaru świata. Ktoś nie lubi długiej rozgrywki dawaj weźmie sobie miniświatek. Ktoś lubi się babrać w tworzeniu cywilizacji dajemy świat kilkanaście razy większy i męcz się jak długo chcesz.

Ostatnimi czasy twórcy idą na cholerną łatwiznę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ano.. i tyle dokladnie kosztuje w normalnym kraju po przeliczeniu z funtow (kalkulowalem wczoraj na wszystkie mozliwe sposoby jakby tu 4 pozycje w tym miesiacu nabyc droga kupna ale sie chyba nie da) ale u nas przeciez dowala 2 stowki na bank!! nie moge tego zrozumiec.... jakim prawem w ogole przy takim stanie rzeczy, ktos sie oburza z powodu piracenia w naszym kraju???

ja zamowilem za 29.99 F z play.com + przesykla gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako fan Civilization od czasow Amigi (a od 2 lat jedyna gra, w ktora katuje na komputerze) na demko czekalem z wywieszonym jezykiem. odpalilem je w sobote rano (obudzilem sie o 6, poszedlem zerknac, czy sie juz cale sciagnelo) i wsiaklem na 4 godzinki.

i chyba w koncu bede mogl ostatecznie powiedziec "papa" komputerowi jako "maszynce do grania". Civ Rev jest uproszczone w stosunku do wersji na pecety. fakt. ma wkurzajace glosy rodem z Simsow. fakt. i jest niesamowicie wprost grywalne juz w wersji demo! jakos nie boje sie, ze nie zdaze z wynalazkami do roku np. 2000 - w koncu im blizej wspolczesnosci, tym wiecej tur na stulecie. zatem nie ma co panikowac. troche mnie tylko niepokoi jedna rzecz - to, ze mapy nie beda wieksze. demko Civ IV na PC tez rozgrywalo sie na dosc malej i ograniczonej mapce, konczylo sie w okolicach roku 1300, ale jednak kazdy wiedzial, ze w pelnej wersji beda wieksze mapy. mala mapka umozliwia bardziej intensywna rozgrywke, ale jednak nie ma to jak stworzyc pokojowa cywilizacje na ogromnej mapie i zwyciezyc poprzez wplywy kulturowe...

uproszczenia w zarzadzaniu miastami - calkiem sensowne i zrozumiale, do tego mozna w miastach pobawic sie tez "recznie", wiec jest dobrze. nie udalo mi sie wynalezc zadnej religii - nie jestem nawet pewien, czy jest taka opcja - ale szkoda by bylo, gdyby to wypadlo z pelnej wersji gry.

z drugiej strony multi w kilka osob (z obsluga kamerek) moze byc swietnym patentem, definiujacym nowe podejscie do MP na konsolach - do tej pory albo strzelalismy, albo jezdzilismy. ewentualnie ukladalismy karty - ale to dla ludzi "dziwnych" ;-) z tego, co czytalem w PSW3 - multi ma umozliwiac gre z 7 osobami, z videoczatem przez cala rozgrywke. kilku kumpli i bawimy sie we wladcow - zakladajac sojusze przeciw tym, ktorzy sa za dobrzy, wypowiadajac sobie wojny i dzielac sie wynalazkami. jest tylko jedno "ale".

tego samego dnia, co Civilization Revolution wychodzi Metal Gear Solid 4. a to oznacza, ze Civ Rev sprzeda sie bardzo kiepsko, co nie wrozy dobrze strategiom (turowym) na konsole. gorszej daty sobie na wydanie tej gry znalezc nie mogli...

jednak jak tylko skoncze MGS4 - kupuje nowa Cywilizacje. jak kazda czesc od czasow "dwojki" - jedynka wyszla w czasach, gdy oryginalow w Polsce kupic sie nie dalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piatek 13-go to generalnie malo fajna data na wydawanie czegokolwiek.. no chyba, ze gry na podstawie filmu 'piatek 13-go'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega mega gra mysle ze bedzie w przyszlosci jakas mapka giga online jest nasz! ja tam kupuje civ mgs4 moze poczekac a najlepsze jest to ze bardzo przypomina civ1 w ktora zagrywalem sie na amidze 500 a pozniej na pc. jedyny minus to te male mapki nie podobne do civ z amigii cala reszt amega plusik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz oddam się MGS4 bo to growa seria mojego życia ,a potem na 99% zaatakuje Civilizacje,niech tylko w fullu będą większe mapki bo uproszczenia rozgrywki są jeszcze do przełknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Civa gram ostro od pojawienia się PCtowej czwórki, czekam na tą grę i na bank ją kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj otrzymalem swoj egzemplarz i powiem ze gra jest bardzo wciagajaca i dluga i miodna gra sie wysmienicie, narazie zaczelem grac w single player bo niestety w multi nie bylo nikogo byc moze dlatego ze otrzymalem gre przed premiera ^^ pogralem pare godzin i musze przyznac ze gra sie lepiej niz w demo mapy sa wieksze i bardziej zroznicowane, jest wiecej miast i nacji ale niestety nie poznalem wszystkiego (mecz) ale jak pogram wiecej to moze napisze porzadna recke, wszystkim lubiacym takie gry polecam, jedyna gra na PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawlos da sie zwolnic czas ? bo w demku szybko zapieprza ile jest poziomów trudności ? napisz recke bo właśnie zastanawiam sie nad zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ze napisales o wiekszych mapach w pelnej wersji. podniosles mnie na duchu, choc zdecydowalem sie juz nabyc droga kupna od game.co.uk i mimo, ze wyslali wczoraj to nie spodziewam sie, zebym mogl pograc w przyszlym tygodniu.. choc moze przesylki z krajow UE szybciej przechodza przez poczte niz te z US... sie nie znam... tak czy owak.. zazdroszcze ze dostales swoja kopie dzien przed premiera... zadna giera mnie do tej pory tak nie wciagnela jak civ na konsole...

i jeszcze taki maly off-top: zachecam wszystkich goraco do kupowania gier w normalnych krajach, w ktorych nie placi sie podatku od mieszkania w Polsce ani haraczu firmom zajmujacym sie importem i dystrybucja (takim jak cenega i cdproject - obyscie poszli z torbami) i w ktorych gry na konsole nie sa towarem luxusowym!!!! viva la revoluzion!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"choc zdecydowalem sie juz nabyc droga kupna od game.co.uk"

Dzieki za podanie stronki już zamówiłem zawsze to troszkę taniej a te troszkę + pare troszkę to już nowa gra dzięki i napewno spotkamy sie online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow i uprzejmie informuje zem nabyl swoj egzemplarz CivRev dzis

Do zo w multi

EDIT: w pyte masz ten avatar pawlos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bedziemy mogli pograc online wysle invite

PS : wiem juz mi kilka osob mowilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5h i ukonczona gra na najslabszym poziomie. Mam ogromna nadzieje ze to tylko ze wzgledu na poziom.

Nieproporconalne troche jest szybkosc lat i rozwoj technologii do produkcji budynkow i cudow. Rozpoczalem budowe Great Library majac chyba z 3-4 miasta, a ukonczyla sie w momencie jak juz wiadomo bylo ze zniszcze wszystkich i mialem jakies 80% globu, 10-15 miast. Generalnie czuje sie jakbym ukonczyl to demko bez limitu rund. Jade teraz z poziomem wyzej, mam nadzieje ze jest duzo wyzej. Na PC jeden poziom trudnosci wyzej to bylo naprawde sporo.

Tak czy siak gra sie przemiodnie, wyglada slicznie, juz mi udziecinnienie nie przeszkadza i widze juz te wojny rozgrywane w multi

Bardzo mi sie tez podoba cena gry. Generalnie jak jestem napalony na gre to kupie ja bez wzgledu na cene, zwlaszcza ze zwykle jest podobna (40 funtow). A tu 30 w sklepie. Pojecia nie mialem ze to taniej sprzedaja niz inne gry. Pare takich tytulow widzialem juz ale typu GT:P czy jakies tam mniejsze czy gorsze gierki. Nie sadzilem ze Civka, ktora potencjalnie dostarcza niezliczonych godzin rozrywki bez wzgledu na to czy to single czy multi, bedzie kosztowac mniej. Respekt za to Sidowi & Co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5h to ja w demo grałem za pierwszym razem

Ja się nie dziwię, że gra jest taka tania skoro rozgrywka jest krótsza od GT5P...

Daj znać jak na wyższych poziomach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kolejny poziom skonczony, tym razem ok 4h. Juz jest lepiej troche, troche wiecej "zdazylem" wynalezc, nowoczesniejsze jednostki, bardziej miasta rozbudowalem i wiecej Wonders ukonczylem. Mapa mam wrazenie ze troche wieksza byla tym razem choc nie zdziwilbym sie jakby to tylko wrazenie bylo.

Czy poziom byl trudniejszy to nie wiem, bo nadal banalna gra jest jak dla mnie. Ale ja dobrym wyznacznikiem nie jestem tu raczej bo gram w Cywilizacje od jedynki i to regularnie wiec wiem od razu co i jak i po co i z czym. Ale rozumiem i widze miejsce dla takiego poziomu gry dla poczatkujacych, ktorych pewnie wielu bedzie na PS3.

Znowu zaznaczam ze gra sie przemiodnie i mi sie nie nudzilo wogole, pomimo krotkiej rozgrywki i banalnego poziomu. A o to przeca chodzi. Nie moge sie multi doczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir ile jest poziomow trudnosci ? i mozna odrazu wybrac najwyzszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w demku była niedostępna opcja "game of the week" .Grałeś w to?co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej tak bo w jeden dzień całą skończysz

Ile jest etapów/poziomów trudności?

P.S.

W tym samym momencie pisaliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie gry co gralem do tej pory to bylo od razu Single Player -> New Game -> Poziom -> Random Civ -> Grasz. Tylko poziom zmienilem za drugim razem (jest 5).

Reszty nie ruszalem, ale teraz przejrzalem na szybko i nizej macie screeny co i jak. Ale generalnie gra jest jakby zrecznosciowa wersja Cywilizacji. Minimum opcji zeby rozgrywka byla na jak najbardziej zblizonym poziomie (tylko trudnosc sie wybiera i cywilizacje, zmiany rozmiaru map jeszcze nie spotkalem :/). Kilka godzin cala jedna gierka do skonczenia. I zeby jak najwiecej puntkow natrzaskac albo odkryc jak najwiecej itp. No i ewidentnie nastawiona na multi. Grywalem takie gierki czasem na necie w Civ 4 i goscie graja zrecznosciowo wlasnie. Nie ma budowania sobie ladnej Cywilizacji i odkrywania itp. Od razu jazda, jakies strategie typu 3 warriorow, worker, w tym czasie odkryc Bronze Working zeby sie las dalo scinac i stad produkcje przyspieszac itp itd i od razu jazda na wroga. Jak pierwszy raz tak gralem to skonczylem chyba po 20 rundach w ciezkim szoku .

CivRev mi tamto wlasnie przypomina. Ale gra sie naprawde fajnie i miodnie. Ja jestem zadowolony, choc bardziej juz rozumie nizsza cene

Main Menu takie samo jak w demo:

:

.

Tyle na razie. Ide testowac wyzsze poziomy . Ja gierke polecam.

Yo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir a jest możliwość ustawić tak jak w online tylko na single timer speed na none (nieskończoność) taki wolny tryb bez ograniczeń czasowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W singlu nie ma wogole timera. Grasz z kompem wiec nikomu sie nie spieszy ani na nikogo nie czekasz

Gram teraz 3 poziom trudnosci i inna bajka juz jest. Trzeba kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×