Skocz do zawartości
DaraS

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

A wersja cyfrowa jest po prostu lepsza, mniej obciąża konsole itp

 

Zmień informatora bo Cię oszukuje.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to się rzadko zdarza a nawet jeśli to kupujesz drugi raz i nadal jesteś do przodu, kupujesz trzeci i dopiero wychodzi podobnie :) A wersja cyfrowa jest po prostu lepsza, mniej obciąża konsole itp.  Ja gdybym miał do wyboru za darmo to zawsze wezmę cyfrę :]

 

W przypadku takich gier jak GTA to może mieć spore znaczenie, sąsiad ma wersje pudełkową, więc będę mógł ocenić czy za jakieś różnice w płynności, szybkości wczytywania, podejrzewam że na pewno :)

 

Nie byłbym tego pewien. W przypadku poprzedniej generacji konsol - wersje cyfrowe działały o wiele gorzej niż płytkowe. Kombo blu-ray + HDD sprawdza się lepiej niż sam HDD. Zobacz to : 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co z tym dlc dla powracających graczy? Gdzie są te dodatkowe wyzwania, pojazdy i bronie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień informatora bo Cię oszukuje.

 

Być może, wpadnę do sąsiada że swoja konsolą i porównamy, będzie wygodnie bo ma dwa TV

 

Nie byłbym tego pewien. W przypadku poprzedniej generacji konsol - wersje cyfrowe działały o wiele gorzej niż płytkowe. Kombo blu-ray + HDD sprawdza się lepiej niż sam HDD. 

 

No ciekawe ale wątpię że przypadku PS4 też tak jest, teraz kiedy wersje cyfrowe stają się tak popularne. Na pewno pojawią się tez jakieś porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie wiem, ale po transferze postaci w multi w singlu wyskoczyło mi powiadomienie, że otrzymałem dodatkową zawartość dla powracających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, wpadnę do sąsiada że swoja konsolą i porównamy, będzie wygodnie bo ma dwa TV

 

 

No ciekawe ale wątpię że przypadku PS4 też tak jest, teraz kiedy wersje cyfrowe stają się tak popularne. Na pewno pojawią się tez jakieś porównania

 

Wasze porównania na nic się zdadzą bo będą to subiektywne odczucia. Atlantydy drugiej nie odkryjecie.

Ale zawsze warto wpaść do kumpla i pograć razem.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No ciekawe ale wątpię że przypadku PS4 też tak jest, teraz kiedy wersje cyfrowe stają się tak popularne. Na pewno pojawią się tez jakieś porównania

 

Raczej się nic nie zmieniło, bo w PS4 nadal mamy wolny dysk 5400rpm. Ja bym chętnie właśnie przetestował wersje płytkową, bo jako jeden z nielicznych tutaj jestem niezadowolony z płynności rozgrywki na wersji cyfrowej, która posiadam, co tłumaczę sobie problemami z doczytywaniem :sad:

Edytowane przez LordKrysto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla malkontentów - Analiza GTA na PS4/Xone

Wstawiałem wcześniej w tym temacie...

Czy ktoś próbował wpisywać kod na milion dolarów dopiero po tym jak odblokował wszystkich protagonistów? Jeżeli wpiszemy go od razu to 500k dostanie tylko Franklin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nic nie zmieniło, bo w PS4 nadal mamy wolny dysk 5400rpm. Ja bym chętnie właśnie przetestował wersje płytkową, bo jako jeden z nielicznych tutaj jestem niezadowolony z płynności rozgrywki na wersji cyfrowej, która posiadam, co tłumaczę sobie problemami z doczytywaniem :sad:

 

Tak więc od razu Cię uspokoję, wersja płytkowa też cierpi na szarpanie przy dynamicznie pojawiającej się dużej liczbie obiektów (szybkie przejeżdżanie przez centrum miasta). No i nie jesteś sam, na Neogafie jest masa osób, która widzi spadki framerate'u właśnie w tych momentach. No chyba, że u Ciebie fpsy lecą w trakcie chodzenia po mieście. Takich sytuacji nie ma, wtedy gra trzyma sztywne 30 klatek, podobnie jak przy wolnej jeździe samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ale wątpię że przypadku PS4 też tak jest, teraz kiedy wersje cyfrowe stają się tak popularne. Na pewno pojawią się tez jakieś porównania

A zdajesz sobie sprawę, że w PS4 gry z płyty też instalują się w pełni na dysku? Przy włączeniu gry sprawdza tylko czy masz oryginalną płytę i napęd staje, więc obie wersje będą działać tak samo.. Edytowane przez cMonry
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dywagacje znafcuf odnośnie HDD-vs-BR - mam nadzieję Panowie, że pamiętacie o tym, iż PS4 sama dba o to, aby cała zawartośc płyty BR znalazła się na dysku konsoli, więc cała różnica pomiędzy wersją cyfrowa, a ta z płyty sprowadza się do sprawdzenia przez system, czy płyta znajduje się w konsoli..

 

@up igzakli

Edytowane przez m0rph
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdą może być kilka postów na Neogafie odnośnie braku spadków klatek jeśli ktoś posiada SSD w konsoli. Fajnie jakby ktoś potwierdził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan wyżej ma i może Ci potwierdzić. 

 

ja mam zwykłe biedne HDD i wczoraj do 2 w nocy szukałem spadków ale nadal lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc od razu Cię uspokoję, wersja płytkowa też cierpi na szarpanie przy dynamicznie pojawiającej się dużej liczbie obiektów (szybkie przejeżdżanie przez centrum miasta). No i nie jesteś sam, na Neogafie jest masa osób, która widzi spadki framerate'u właśnie w tych momentach. No chyba, że u Ciebie fpsy lecą w trakcie chodzenia po mieście. Takich sytuacji nie ma, wtedy gra trzyma sztywne 30 klatek, podobnie jak przy wolnej jeździe samochodem.

 

 

Czyli prawdą może być kilka postów na Neogafie odnośnie braku spadków klatek jeśli ktoś posiada SSD w konsoli. Fajnie jakby ktoś potwierdził ;)

 

Dzięki za info. Właśnie spadki widzę tylko w momencie gdy jadę szybko samochodem i pop-upują się tekstury ;) Gdyby wymiana dysku na coś lepszego pomogło to chętnie bym zainwestował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan wyżej ma i może Ci potwierdzić. 

 

ja mam zwykłe biedne HDD i wczoraj do 2 w nocy szukałem spadków ale nadal lipa  :sad:

 

 

To dziwne, bo praktycznie każdy kto tam pisał widzi ewidentne rwanie gdy zasuwamy szybko po centrum i nagle pojawia się dużo obiektów. Nie jest to nie wiadomo jaki spadek, ale jeśli trafimy na kilka skrzyżowań pod rząd to potrafi to trwać i kilka dobrych sekund.

 

Jak sobie jeżdżę spokojnie po mieście albo chodzę to jest ekstra i cały czas 30 klatek, tu nie mam zastrzeżeń. Podobnie jak rozpierducha "na piechotę", zero przycięć. Jedynie to nieszczęsne zapindalanie po centrum.

Edytowane przez Geble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdą może być kilka postów na Neogafie odnośnie braku spadków klatek jeśli ktoś posiada SSD w konsoli. Fajnie jakby ktoś potwierdził ;)

Nie mam spadków.. tyle, że Pan cwir także ich nie ma - różnicy jaka była w Rage pomiędzy HDD, a SSD na bank nie ma :)

 

btw @cwir - jaki qwa pan? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to nie przez ust TV ? Mimo tego ze sie ustawi na  Gra/Konsola to są jeszcze opcje dynamicznego kontrastu głębi koloru. Moze to powodować większe obciązenie konsoli ?

 

Chodzi mi tutaj akurat o telewizory LG.

Sam osobiście mam te 2 opcje ust na minimum, nie wył.

 

Co do dropu to Ja je odczułem tylko przy wielkich prędkościach w centrum i w sumie po dośw z PS3  kompletnie mi to nie przeszkadza :)

Edytowane przez Kristtof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to nie przez ust TV ? Mimo tego ze sie ustawi na Gra/Konsola to są jeszcze opcje dynamicznego kontrastu głębi koloru. Moze to powodować większe obciązenie konsoli ?

Chodzi mi tutaj akurat o telewizory LG.

Sam osobiście mam te 2 opcje ust na minimum, nie wył.

Jak ustawienia tv mogą bardziej obciążać konsole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo praktycznie każdy kto tam pisał widzi ewidentne rwanie gdy zasuwamy szybko po centrum i nagle pojawia się dużo obiektów. Nie jest to nie wiadomo jaki spadek, ale jeśli trafimy na kilka skrzyżowań pod rząd to potrafi to trwać i kilka dobrych sekund.

 

Jak sobie jeżdżę spokojnie po mieście albo chodzę to jest ekstra i cały czas 30 klatek, tu nie mam zastrzeżeń. Podobnie jak rozpierducha "na piechotę", zero przycięć. Jedynie to nieszczęsne zapindalanie po centrum.

 

no spoko. ja nie twierdzę że ich nie ma bo ja nie uświadczyłem. wierzę wam że tak macie. jechałem nie raz przez centrum na pełnej piździe śmigając między autami i coś tam może na pół sekundy zwolniło delikatnie ale nie jakieś mocno zauważalne dropy i nie na kilka sekund. może ma tu znaczenie fakt że jestem z tych starszych graczy oraz zaślepionym fanbojem Rockstar? ;)

Jak ustawienia tv mogą bardziej obciążać konsole?

 

jak ustawisz TV na konsoli to ją poważnie obciążysz :D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawisz TV na konsoli to ją poważnie obciążysz :biggrin:

 

You made my day! Od razu lepiej mi się pracuje z uśmiechem na twarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej ma to wpływ na OBRAZ, bo jak miałem ps3 i jak odpaliłem pierwszy raz gta v na ps3 na tv bez wł trybu GRA co powodowało ze miałem odswie. chyba 800 to gra wyglądała jak z ps4, ale miałem chyba 2fps w niej......

 

Tylko co na co działało to nie wiem, bo sie na tym nie znam:)

Co nie zmienia faktu ze miałem gigantyczne ścinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Oczywiście że ma, mam telewizor 4k i wszystkie gry wyglądają jak z ps5 tylko rzeczywiście mało klatek.

Edytowane przez shemaforash
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem jak u Was ale u mnie w tv Samsung UE60F6100 jest opcja włączenia trybu Motion Plus która znacznie poprawia płynność animacji w grach jak i w oglądaniu tv. Testowalem na wielu grach. Mam wrażenie jakby gra chodziła w 60fps. Sprawdzałem to na tlou remastered , tam mam lepsze porównanie ponieważ można ustawić w grze 30 lub 60 fps. Polecam sprawdzić jak ktoś ma ten tryb w ustawieniu tv. Obraz gry jest bardzo płynny bez widocznego szarpania np podczas obracania kamerą do okoła osi.

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne na co może mieć to wpływ to na Input Lag.

 

Wczoraj z ciekawości wyłączyłem tryb gra i włączyłem wszystkie ulepszacze z TV, w tym Motion dałem na płynny i gra chodziła w 60 klatkach cały czas  :)

 

.

.

.

 

Minus jest taki, że opóźnienie jest wtedy takie, że kierowanie samochodem jest bardziej na wyczucie bo ciężko zgrać tak cholerne opóźnienie z tym co się aktualnie dzieje na ekranie  :laugh:

 

No i artefakty przy obracaniu kamerą są nie do zniesienia. 

 

Szczerze powiedziawszy nie wiem jak ktoś może grać na Input Lagu większym niż 100ms, bo takowy wynik osiągamy przy włączeniu wszystkich bajerów w TV. W trybie gra jest poniżej 30 i to jest znośnie.

Edytowane przez Geble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×