Skocz do zawartości
gacekwisla

Wpłata pieniędzy na konto PSN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałbym samodzielnie wpłacić sobie środki na konto psn. Mam kartę kredytową PKO BP(visa electron) czy za jej pomocą uda mi się ta trudna sztuka??. Pozdrawiam

Powinno być OK, Sztuka nie jest wcale trudna, wystarczy używać szarych komórek a taże czytać komunikaty wyświetlane na ekranie ...

osobiście nigdy nie miałem problemów z płaceniem w PSN, Karta Visa z KredytBanku, założona wyłącznie na potrzeby PSN. Wcześniej okazyjnie korzystałem z karty MasterCard mojej Mamy, robiłem przelew i do ręki jej gotówkę :) też nie było problemów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko! To ja jestem chyba zacofana :) Muszę się szybko zapisać na jakiś kurs doszkalający moje hobby przyswajania produktów drogą zakupu hehe. Tak minimum 20zł to jest na 100%, jednak często kupuję gry 30+ zł i zawsze jakieś nieszczęsne zabłąkane złotówki "brzdękają" w moim wirtualnym portfelu. To trzeba szybko sprawdzić! Czas wybrać się więc na zakupy - będę jak Jamie i Adam z Pogromców Mitów :D

Edit:

Moje śledztwo niestety nie powiodło się z powodu braku produktu do przyswojenie. Najnowsza aktualizacja PSS nie przyniosła żadnego tytułu wzbudzającego ślinotok, no chociaż żeby taki malutki... ale nie, niestety.

Nie wiem czy już doszliście do porozumienia jak to jest z tymi przelewami, ale ja dzisiaj zrobiłem mały test. Otóż chciałem zakupic dwie gry: Greed Corp (36 zł) i Braid (36 zł). N W portfelu na moim koncie PSN miałem 1 zł (słownie: jeden złoty, zero groszy ;) ) Po dodaniu gier do koszyka i kliknięciu "purchase" zostałem zapytany czy chcę dodać 71 zł z karty. Kliknąłem tak i w ten oto sposób zamiast dodawać 80 zł dodałem dokładnie potrzebną kwotę :) Próbowałem w ten sam sposób kupić dynamiczny motyw za 7 zł, ale za każdym razem odsyłało mnie do miejsca, w którym mam wybrać kwotę, którą chciałbym dodać do portfela: 20, 40, 60 zł itd. Tak więc wychodzi na to, że przy zamówieniu powyżej 20 zł możemy zapłacić dokładnie tyle ile jest wymagane, a nie trzeba dodawać wielokrotności 20 zł do portfela :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje konto na psn jest założone na united kingdom i pytanie brzmi czy przez to mogę mieć problemy z doładowaniem konta?>? Widziałem aukcje na allegro z doładowaniami pisało, że tylko polskie psn.

Prosiłbym o szybką odpowiedź.

I pytanie czy mogę używać karty z ingbank komfort( czy to się nadaje w ogóle do tego typu transakcji ponieważ nie znam się na tym zbytnio) i czy automatycznie przeliczy z pln na funty (I opcjonalnie na us...).

Odpowie ktoś ?? Ważne!!

Edytowane przez Xayro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy trzeba sie znac zeby chociaz sprobowac? To boli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można być tak miłym i odpowiedzieć na pytanie??

W tej chwili nie mam na karcie pieniędzy wiec nie mam jak sprawdzić tak sądzę.

A jeżeli wynikły by jakieś problemy przez rejestracje na uk to wolałbym już wcześniej założyć nowe konto bo nie potrzebnie się trofea marnują ...

Wiadomo, że na tym forum są ludzie co już to robili itp więc w czym problem pomóc zabłąkanej duszyczce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec. Po pierwsze musialbys kogos znalezc z taka karta.

Ale.... nawet jakby sie znalazly dwie osoby z taka karta, jednej moglo by dzialac placenie na PSN a drugiej nie. Ciagle bylbys w kropce bo masz 50% szans ze Tobie sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dało by rade sprawdzić jakoś bez kasy na koncie??

A i czy mogą być komplikacje przez podanie fałszywych danych na psn?? ( przy rejestracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc problemu. Przy doladowaniu musza sie zgadzac tylko dane karty, nie musza one byc jednakowe jak wlasciciek konta PSN. Poza tym wiele osob ma konta w USA i doladowywali te konta polskimi kartami. Sprawdzic bez kasy na koncie chyba bedzie ciezko. Musisz miec co najmniej 20zl (polecalbym zawsze troche wiecej niz dokladnie wartosc transakcji, np 22zl). To chyba nie jest az taka tragedia wrzucic tyle kasy na karte.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam kasy.

Dzięki za pomoc.

Będę musiał poczekać, aż będę miał kasę i wtedy sprawdzę czy mogę doładować psn.

Edytowane przez Xayro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam powszechnie znany problem z kartą debetową (zwykłą, płatniczą) z eKonto. Próbowałem już na wszystkie możliwe sposoby wpisywać swój adres, etc. i zawsze mam komunikat o podanym nieprawidłowym adresie. Co ciekawe dzwoniłem do mBanku i mBank twierdzi, że Playstation Store NIE WYSŁAŁ im żadnych zapytań odnośnie moich. Kart. Wniosek? Jutro telefon do Playstation PL i zobaczymy co mają do powiedzenia...

EDIT:

Ehh, oczywiście infolinia Sony otwarta w weekendy, odsyła do infolinii PlayStation, która jest tylko w dni powszednie. To już sobie kupiłem gry na weekend ;/

Edytowane przez Vol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można za pomocą karty PSN z innego kraju załadować polski "portfel PSN"? Tzn. mam konto PSN założone na Polskę, a chciałbym użyć niemieckich kart do doładowania konta - tych z kodem doładowującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można za pomocą karty PSN z innego kraju załadować polski "portfel PSN"? Tzn. mam konto PSN założone na Polskę, a chciałbym użyć niemieckich kart do doładowania konta - tych z kodem doładowującym.

nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kilka razy próbowałem już zarejestrować swoją kartę VISA z ING i bez skutku ... NOT VALID. Co radzicie? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań zwoziązanych z płatnością w PS3store i proszę o pomoc

1. Czy rejestrowanie karty w ''zarządzaniu kontem'' w Billing Information w menu PS3 jest równoważne tej samej czynności, którą możemy robić w https://secure.eu.playstation.com/sign-in/ czy też trzeba to zrobić tu i tu?

2. Czy po złym wprowadzeniu danych blokują mi możliwość dodania danej karty na 24h, czy możliwość dodania jakichkolwiek kart na danym koncie, a co za tym idzie czy zakladając nowe konto mogę dodać tą samą zablokowaną kartę?

3. Z menu konsoli w billing infomration dodałem kartę ekonto(przeźroczystą) i był komunikat, że update był udany, następnie w ps3store chciałem kupić grę, ale gdy dałem purchase now(czy jakoś tak) to wyskoczył powrzechny tutaj błąd, i sugestia by sprawdzić dane karty w szczegółach konta.Dodam, iż na karcie zwiększyłem przez stronę dostępne środki i kwota jest wystarczająca do zakupu.

4. W jaki sposób pobiera mi pieniądze z karty do portfela w ps3store, czy w momencie gdy klikam ze chce kupic przedmiot za pomoca karty automatycznie jakos dodaje do portfela dana kwote?

5. Jeżeli dodałem kartę za pośrednictwem konsoli w billing informaion i był update udany(zabrało mi 1 zł z konta), to czy możliwe jest by wprowadzajac te same dane w https://secure.eu.playstation.com/sign-in/ wystąpił błąd danych karty?

Edytowane przez korsi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm co moze byc nie tak gdy dokonuje platnosci karta, wszystko wpisuje na 100% ok a wywala "the credit card information is not valid" może przez to że mam Ł w nazwisku ? jak to obejśc ?

Edytowane przez GonPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba (nie wiem nawet czy jest mozliwosc ich wpisywania) uzywac polskich znakow. u mnie dziala normalnie z "l" zamiast "ł" i "a" zamiast "ą". wiec nie tu tkwi problem. sprawdz dokladnie jak masz w banku wpisane nazwe ulicy, mieszkania.... ktos kiedys pisal ze przy adresie zmienil jakis znak (chyba . dodal) i zadzialalo.

jakiej karty uzywasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterCard - wszystko wpisuje tak jak trzeba, robie codziennie po kilka platnosci ta karta i wszedzie jest ok :/ srodki na koncie rowniez sa

Edytowane przez GonPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a konkretniej (pelna nazwa karty, w jakim banku, do jakiego konta....)? mastercard nic nie mowi. a placisz przez internet ta karta czy w sklepie? napewno twoja karta obsluguje platnosci internetowe (na odleglosc)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to karta MasterCard z Moneybookers.com bez probelmu płacę nią w sklepach stacjonarnych, internetowych, płatności Allegro itp. Obsługuje płatności internetowe bo po to jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem ale juz mnie szlag trafia ;/

teraz wywala mi:

The credit card information cannot be updated.

Check your PlayStation®Network account information, and then contact technical support for assistance.

i co teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje tak:

Card Type: MasterCard

Cardholder's Name: IMIE NAZWISKO (tak jak na karcie mam i duzymi literami)

Card Number: wiadomo

Expires On: wiadomo

Card Seciurity Code: wiadomo 3 cyfry

Street Adress1: ulica

Street Adress2: nr bloku

Street Adress3: nr mieszkania

City: miasto

State/Province: co tutaj ? wojewodztwo ?

Postal Code: kod pocztowy w formacie XX-XXX

co jest zle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

State/Province: wpisz nazwe wojewodztwa (np. dolnyslask)

ja wpisalbym w Street Adress2: nr bloku / nr mieszkania (np. 23/5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh czyli wszystko ok jest a dalej dupa ;/ jutro zadzwonie moze pomoga. na oficjalnym forum wyczytałem zeby adresow nie podawac z "/" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przeczytałem kilka stron tematu.. i dalej nie potrafię zasilić swojego konta.

Posiadam konto w banku ING. Bardzo proszę kogoś życzliwego o odpowiedź w temacie, lub na PW co i jak gdzie wpisać.

Najlepiej jeśli będziesz to również klient ING.

Cardholder's Name - piszę z dużych liter

Card Number - to 16 cyfr z przodu karty?

Adres mam automatycznie (z konta PSN)

czemu nie chce mi to wejść...

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×