Skocz do zawartości
gacekwisla

Wpłata pieniędzy na konto PSN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powiedzcie mi jak zabezpieczyć się przed wpłatą pieniędzy na PS Store, czy da się ustawić jakieś hasło. Boję się że mój syn może coś złego zrobić, owszem ma dopiero 5 lat ale wolę się zabezpieczyć przed czasem. A druga sprawa to że mam problem z dokonywaniem płatności na PS Store US, wcześniej normalnie dokonywałem tam przelewu a teraz już nie mogę a na PS Store EU wszystko działa bez zarzutu, karta to Visa z mbanku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To hasło do PSN i numery karty już nie wystarczają? Niezłego musisz mieć małego hakiera w domu ;)

Płatności z US (i krajami innymi niż macierzysty), podobno zostały zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To hasło do PSN i numery karty już nie wystarczają? Niezłego musisz mieć małego hakiera w domu ;)

Płatności z US (i krajami innymi niż macierzysty), podobno zostały zablokowane.

To hasło do PSN można łatwo ominąć, wystarczy je wyłączyć bo nawet nie wymaga podania tego hasła. Hasło jest wymagane w celu dokonania zakupu ale przy dodawaniu pieniędzy na konto już nie wymaga. Numer karty jest zapisany na stałe, owszem mogę te dane karty wykasowac ale nie ma łatwiejszego sposobu zablokowania hasłem? Hakiera jeszcze nawet nie uczę obsługi kompa i PS3 bo się boje by się to nie obróciło przeciwko mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To hasło do PSN można łatwo ominąć, wystarczy je wyłączyć bo nawet nie wymaga podania tego hasła. Hasło jest wymagane ...

Nie ominiesz i nie zmienisz hasła bez wcześniejszego zalogowania się. Jeżeli jednak masz takie obawy to załóż dwa profile w swoim PS3. Jeden dla Ciebie w którym będą zapisane dane karty i będzie zabezpieczone hasłem które będzie miało wyłączoną opcję zapamiętywania. Drugie konto dla dzieciaka. Będzie miał dostęp do wszystkich gier zapisanych w konsoli.

Poniżej więcej szczegółów odnośnie braku możliwości płatności polską kartą w US PsStore :confused:

probowales dodac do konta US,to juz nie dodasz bo sony poblokowalo karty

"Parę tygodni temu Sony przeprowadziło konserwację sieci w swojej usłudze PlayStation Network. Oczywiście miało to na celu uporządkowanie wirtualnych półek w sklepie PlayStation Store. Niestety, oprócz tego została wprowadzona regionalizacja kart kredytowych. Nowa zasada jest prosta: do jednego konta można przypisać tylko jedną kartę. Z chwilą kiedy to czytacie prawdopodobnie Wasze karty kredytowe działają już tylko i wyłącznie na Polskim PSS. Jeżeli spróbujecie kupić coś na PSS US niestety pojawił się błąd „80023102” lub komunikat "credit card information on file is not valid".

i po zakupach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest moja słaba znajomość angielskiego....Zakładając drugie konto w PS3 nie bede miał sejwów z gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdą poradę znajdziesz dwa inne problemy? W takim razie nie pozostaje Ci nic innego jak doładowywanie konta PsStore kartami "zdrapkami". Mały w najgorszym wypadku wyczyści Ci wirtualny portfel. Nie wygeneruje Ci debetu i nie puści rodziny z torbami :thumbsup:

Poddaje się :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu usunąłem dane karty i tyle. Może kiedyś sony to dopracuje. Dzieki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dopracuje? Założy hasło na hasło? To, że tobie się nie chce za każdym razem wpisywać hasła do PSN, a wolisz mieć je zapisane w systemie i autologować się przy każdym włączeniu konsoli to nie jest błąd ani niedopatrzenie. Te opcje można wyłączyć jeśli ma się obawy o bezpieczeństwo danych i za każdym razem wpisywać je manualnie. Nikt nie będzie zakładał hasła w profilu, które jest już chronione hasłem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... masz na myśli logowanie się jako user do konsoli?

OMG :no: chodzi o hasło zabezpieczające podczas logowania do PSNetwork - ostatnia pozycja po prawej w menu konsoli - bez zalogowania się twój syn będzie mógł nadal grać w gry, będzie miał dostępne save'y. Nie będzie miał jednak dostępu do wirtualnego sklepu PsStore i nie będzie mógł grać on-line

Ufff :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG :no: chodzi o hasło zabezpieczające podczas logowania do PSNetwork - ostatnia pozycja po prawej w menu konsoli - bez zalogowania się twój syn będzie mógł nadal grać w gry, będzie miał dostępne save'y. Nie będzie miał jednak dostępu do wirtualnego sklepu PsStore i nie będzie mógł grać on-line

Ufff :wink:

Ale chyba już wiem, wylogowanie ukryli pod nazwą "wypisz się". Teraz muszę dojść jak wyłączyć automatyczne logowanie do PSN. No i się udało dzięki, Nie ma to jak stary poczciwy szarak :)

Edytowane przez shalashaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma kartę kredytową, niektórzy nie chcą jej mieć inni jeszcze nie mogą. W tym przypadku większość z Was kupuje kupony PSN - w kwocie 100/200 złotych lub korzysta z doładowań na Allegro. W większości tych przypadków jest to średnie rozwiązanie.

Przykładowo wskoczył dodatek - najnowszy album Hannah Montana do najnowszego Guitar Hero, jego cena to bagatela 20 złotych. Musimy ruszyć dupę po kupon PSN – Empik, Media Markt czy jakikolwiek sklep. W przypadku kuponu PSN, kupujemy kupon za 100 złotych, dodatek, który nas interesuje kosztuje 20 złotych, pozostaje 80 złotych do wydania - niestety nic nas w sklepie nie interesuje, pieniądze leżą do czasu pojawienia się ciekawego nowego produktu, lub wydajemy je na byle co.

W przypadku Allegro lub innej metody pozyskania kodu PSN przez osoby trzecie nigdy nie mamy pewności, że dany kod pochodzi z legalnego źródła.

Oczywiście są jeszcze inne formy pozyskania środków na PSN, ale te dwie są najbardziej popularne.

Przedstawiam wam rozwiązanie alternatywne rozwiązanie, kartę Mastercard – nie jest to karta kredytowa, ale można nią płacić przez internet. Auchan – jako pierwszy sklep w Polsce wprowadził tak zwaną kartę przedpłaconą. Karta służy także do zbierania punktów Skarbonka. Wymagane są trzy rzeczy – Auchan, dowód osobisty oraz 30 złotych na pierwszą wpłatę. Ze środkami wpłaconymi możemy zrobić trzy rzeczy – wydać przez internet, wydać w Auchanie na zakupy, wyciągnąć z bankomatu (prowizja). Do karty otrzymujemy dostęp przez internet, gdzie widzimy wszystkie operacje na karcie. Co najważniejsze – karta nie ma opłat, oraz to my deklarujemy ile chcemy wpłacić. Pieniądze na tą kartę możemy wpłacać przez Internet na numer rachunku lub w Auchanie. W pierwszym przypadku pieniądze muszą dotrzeć na numer rachunku, w drugim pojawiają się na naszym koncie w ciągu minuty. Różnica jest taka, że jeżeli chcę kupić ten dodatek 20 złotych, jadę do Auchana wpłacam 20 złotych wracam do domu i dodaję tą kwotę u siebie na koncie PSN, co najważniejsze nie uczestniczą w tym osoby trzecie, ani nie zostaje mi 80 złotych zamrożonej reszty, z którą aktualnie nie mam co zrobić. Karta jest wydawana od ręki, nie jest imienna. Polecam wszystkim graczom, którzy nie mogą lub nie chcą mieć karty kredytowej.

P.S. Hannah Montana na Guitar Hero wymiata!

Edytowane przez w1ck0n3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mbanku masz darmowa karte debetowa i mozesz nia wplacac, w ING masz karte przedplacona i wielu innych bankach tez bez karty kredytowej mozna wplacac pieniadze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mbanku masz darmowa karte debetowa i mozesz nia wplacac, w ING masz karte przedplacona i wielu innych bankach tez bez karty kredytowej mozna wplacac pieniadze...

Jak sam napisałeś jest to w banku, a nie w markecie.W ING samo wyrobienie takiej karty kosztuje 20 złotych, przelanie kasy na kartę ING również wg. tabeli prowizyjnej.W przypadku Mbanku - nie wiem czy myślisz o Visa Electron z Ekonta z delfinem - "Możliwość dokonywania transakcji internetowych, po wcześniejszym kontakcie z mLinią" - http://www.mbank.pl/...karty/debetowe/ , w każdym razie na wszystkich debetówkach widnieje ta informacje, no i de facto musisz założyć konto w banku (w przypadku Mbanku) aby otrzymać tą kartę. Jeszcze jedno, kartę w Auchanie otrzymujesz do ręki, na kartę z banku musisz czekać aż Ci ją wyrobią.

Edytowane przez w1ck0n3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą kartą z mBanku z delfinem też się da :) Trzeba tylko najpierw skontaktować się z mLinią w celu aktywacji tej usługi a dokładnie ustalenia limitów i już można płacić przez internet :) Podejrzewam że inne baki tez to juz mają, pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę tutaj z nadzieją że znajdzie się jakieś wsparcie techniczne od użytkowników PSN:) Mój problem polega na tym iż mam kartę wirtualną ING VISA (od 3 tyg - prowizja już pobrana, karta aktywowana), kartę dodało mi do PSN bez problemu, pieniądze na karcie są, pobrało mi tą złotóweczkę, ale za żadne skarby nie mogę doładować portfela na PSN. Przez przeglądarkę wywala mi "The credit card information is not valid", na media go, info "The funds could not be added to your wallet", a jak bezpośrednio chcę grę kupić i żeby wtedy automatycznie pobrało pieniądze to wyskakuje mi błąd (An error has occurred. (80023102)). I o co chodzi? W każdym innym miejscu inny błąd! A może mam poczekać aż ta złotóweczka zostanie zwrócona? Trzeba na to czekać? Bo takiej informacji nigdzie nie widzę. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę tutaj z nadzieją że znajdzie się jakieś wsparcie techniczne od użytkowników PSN:) Mój problem polega na tym iż mam kartę wirtualną ING VISA (od 3 tyg - prowizja już pobrana, karta aktywowana), kartę dodało mi do PSN bez problemu, pieniądze na karcie są, pobrało mi tą złotóweczkę, ale za żadne skarby nie mogę doładować portfela na PSN. Przez przeglądarkę wywala mi "The credit card information is not valid", na media go, info "The funds could not be added to your wallet", a jak bezpośrednio chcę grę kupić i żeby wtedy automatycznie pobrało pieniądze to wyskakuje mi błąd (An error has occurred. (80023102)). I o co chodzi? W każdym innym miejscu inny błąd! A może mam poczekać aż ta złotóweczka zostanie zwrócona? Trzeba na to czekać? Bo takiej informacji nigdzie nie widzę. Macie jakieś pomysły?

moze problem jest zwiazany z tym http://banki.wp.pl/kat,6602,title,Kolejny-raz-awaria-w-ING,wid,12900520,wiadomosc.html , jak to pozostaje tylko czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę tutaj z nadzieją że znajdzie się jakieś wsparcie techniczne od użytkowników PSN:) Mój problem polega na tym iż mam kartę wirtualną ING VISA (od 3 tyg - prowizja już pobrana, karta aktywowana), kartę dodało mi do PSN bez problemu, pieniądze na karcie są, pobrało mi tą złotóweczkę, ale za żadne skarby nie mogę doładować portfela na PSN. Przez przeglądarkę wywala mi "The credit card information is not valid", na media go, info "The funds could not be added to your wallet", a jak bezpośrednio chcę grę kupić i żeby wtedy automatycznie pobrało pieniądze to wyskakuje mi błąd (An error has occurred. (80023102)). I o co chodzi? W każdym innym miejscu inny błąd! A może mam poczekać aż ta złotóweczka zostanie zwrócona? Trzeba na to czekać? Bo takiej informacji nigdzie nie widzę. Macie jakieś pomysły?

A na jaki kraj masz założone konto? Jeśli USA to działać nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta awaria nie jest związana tylko z tym że teraz im coś siadło tylko coś tam było nie tak od dawna to możliwe że to to i spróbuje kiedy indziej ponownie (niestety w tej chwili mam 17 zł na koncie więc nie doładuję sobie portfela PSN w żaden sposób:/). Ale wątpie bo bite 3 tygodnie już walczę z tym kontem, a nie raz robiłem przelewy, wypłacałem pieniądze z konta, dostęp do ING online miałem.

Konto mam założone na Polskę.

A to że jeszcze nie logowałem się z poziomu konsoli na PSN może być przeszkodą doładowania konta? Jak to jest możliwe że kartę dodało idealnie a nie chce dodać kasy. Nie orientujecie się czy może właśnie nie mogę przelać kasy przez to że ta złotówka zablokowana przez Playstation jeszcze mi wisi na karcie.

Przed chwilą usunąłem informacje karty z psn, zalogowałem się przez PSP, dodałem kartę. Zrobiłem tak jak pisało to na 15 stronie tego tematu:

Card Type - VISA

Cardholder’s Name - ARTUR Zxxxxx

Card Number - 1234567890987654

Expires On - 11 2012

Card Security Code - 123

Street Address 1 - Luzna 1b 39

City - Wloclawek

Postal Code - 87800

CountryRegion - Poland

Tylko że teraz nie sprawdzę czy działa bo brak środków, na dniach coś wrzucę i zobaczę czy działa. Ale jeśli ktoś ma jakieś pomysły to walić, bo czytałem że użytkownicy: kill i sebapes3 już używali tych kart i im działało, ale do jednego nie można pisać prywatnych a drugi nie aktywny od połowy października więc...

@Down: Dzwonił będę do nich na pewno, myslałem że może ktoś będzie miał jakiś pomysł, ale widze że jednak to jest zonk z innej bajki:) poczekam aż przeleje jakieś pieniądze, sprawdzę jeszcze raz i wtedy będę dzwonił jak nie będzie działać:)

Edytowane przez ShiNo0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie ździałasz to pozostaje do Sony dzwonić. Ktoś tu pisał już, że miał taki problem i właśnie do nich zadzwonił. W prawdzie kilka razy musiał próbować ale w końcu mu to zrobili. Jak znajdę to wrzuce linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta rada dla osób które miały problem podobny do mojego (karta wirtualna ING VISA, została dodana do PSN bez problemu, nie mogłem za to przelać pieniędzy z karty na konto):

Róbcie wszystkie operacje z poziomu konsoli. Dodawanie karty kredytowej, dodanie funduszy do portfela. Działa idealnie!

Dzisiaj w końcu miałem jakieś pieniądze na koncie więc mogłem sprawdzić, zrobiłem to z poziomu konsoli (a nie tak jak wcześniej z przeglądarki na PC i przez Media GO) i wbiło mi kwotę za pierwszym razem :thumbsup:

Edytowane przez ShiNo0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynaje się na początek... nie przeczytałem całego tematu, a bardzo zależy mi na czasie, stąd też moje pytanie.

Co trzeba pokolei zrobić żeby przelać pieniądze ze zwykłej karty płatniczej (albo przelewem bankowym online - to by było najlepsze) na konto PSN, żeby móc potem kupywać gry z PSS ?

Bardzo proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelewem bankowym nic nie zdzialasz

musisz miec karte z mozliwoscia platnosci przez internet. podczas zasilania konta musisz podac numer karty, date waznosci, dane wlasciciela i kod ....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie trzeba mieć karty kredytowej ? wystarczy mieć kartę bankomatową ? (akurat moja jest z Lukas Bank)

p.s. a można podać linka gdzie można zrobić ten przelew ?  bo nigdzie nie mogłem tego znaleźć na stronie Playstation :/

Edytowane przez chmuraIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba miec. wszystko zalezy od banku, czy daje mozliwosc placenia karta bankomatowa (debetowa) przez internet/na odleglosc itp

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×