Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Przed E3 ms musi zadać sobie jedno zajebiście proste pytanie. Dlaczego Sony wygrało generację odstawiajac ms na lata i wyciągnąć wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Żywy napisał:

Do tego wszystkiego dochodzi wszelkiego rodzaju optymalizacja gier pod konkretny sprzet, moze juz nie na takim poziomie jak w poprzednich, egzotycznych generacjach konsol, ale mimo wszystko dalej jest ona o lata swietlne przed tym co sie dzieje na PC.

 

Ależ ja doskonale o tym wiem i analogicznie do tego co napisałeś gdyby konsola od MS posiadała w sobie kartę która równa się z jedną z obecnie najwydajniejszych na rynku PC, to owa konsola grubo odstawiłaby PC w grach pod względem jakości grafiki czy płynności, w co śmiem wątpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bany4KHDR napisał:

 

Jakie to polskie :rydzy:

Mi premierowy pad dziala do dzisiaj. Konsola kupowana w Niemcówni i :listek: mam chyba szczęście do produktów japońskiego giganta

Masz kurewskie szczęście.

Jeżeli gumki siadły nawet mi  to wiedz że coś się dzieje.

Na początku się z tego śmiałem bo padały najpierw osobom które katowały FIFA i inne masakratory gałek. :1_grinning:

Premierowe pady (nie wszystkie) ale padały. Kolejna kropla  w czarze goryczy która po 2 latach się u mnie przelała. 

 

Do Pada z Xbone nie mogłem się przyzwyczaić. Wychowany na padach od Playstation trochę mi to zajęło ale teraz nie zamieniłbym moich padów Elite  ana nic innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendy o gumkach w padach od ps4, dorównują już legendzie o mitycznej chmurze MS :1_grinning:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wroblos napisał:

Bo jestem w stanie się założyć że takie dane jak procentowa marża itd. są zastrzeżone i raczej każda firma dba żeby coś takiego nie wyciekało.

 

No to bys przegral zaklad na starcie, bo marza brutto jest podawana w kazdym wyniku finansowym, ktora kazda firma gieldowa jest zobligowana skladac co kwartal oraz rok fiskalny.

 

2 godziny temu, Wroblos napisał:

[...] Sony stać i finansowo i technologicznie na taki ruch. O strzelaniu w stopę to przesada bo Microsoft w dalszym ciągu jest daleko w tyle za Sony i to w tej generacji się nie zmieni, nawet jakby Microsoft zaczął rozdawać swoje konsole.

 

Sony jeszcze ~4 lata bylo na skraju bankructwa, masa dzialow musiala przejsc gruntowna restrukturyzacje, czesc musiala wrecz zostac sprzedana (w tym niektore studia deweloperskie), dopiero niedawno sie odbili od dna, tak naprawde gro ich dochodu (nie tylko z dzialu rozrywki SIE ale calosciowo) to wymuszony haracz za badzieny, czesto niedzialajacy PSN/PS Plus, z gier jako vendora platformy, oraz matryc do aparatow (gdzie maja 40% udzial na rynku), bo na samym PS4 zarabiaja max doslownie pare dolarow na sztuce. MS natomiast calosciowo, no coz, jest jedna z najpotezniejszych i najbogatszych firm na swiecie, a dzial XB to jedynie kropla w oceanie ich dochodow, jakby naprawde mocno chcieli to by mogli wykupic cale Sony. Takze nie wiem kogo finansowo stac na wiecej...

 

2 godziny temu, Wroblos napisał:

Też mogę się pobawić w Pseudo-fachowca i rzucić 50 spekulacjami tylko po co ?

 

Tylko ze dokladnie wlasnieto robisz, widac, ze tak naprawde opierasz sie na jakis dziwnych spekulacjach z D, a wlasciwie to bardziej na swoim "widzimisie", niz na jakimkolwiek rozeznaniu na rynku, o ktorym zreszta masz blade pojecie...

 

Fakt faktem, NIK nie jest w stanie przewidziec tego, jak bedzie wygladala sytuacja na rynku za te +-2 lata, nawet najwyzej oplacani analitycy (z Michaelem Pachter na czele ;P), jedno jest natomiast pewne - WSZYSTKO rozbije sie tylko i wylaczie o cene Scoripio, jesli zaspiewaja 600-700$ za natywne 4K, podczas gdy Sony zaoferuje upscalowane 4K ale za 350-400$, no to ludzie wybiora ta druga opcje, dokladnie tak samo jak woleli wybrac konsole z malo wygodnym padem, ktory trzyma ledwo jeden dzien na baterii, net zamula niemilosiernie albo wrecz nie ma go wcale, a konsola wyja jak startujacy jumbo jet, ALE byloa 100$ tansza od konkurencji. Swiatem rzadzi pieniadz, i tego sie nie przeskoczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak tylko uzupełniając post Żywego --> 50-60% marży to norma przy dystrybutorach regionalnych. Tu mamy do czynienia z producentem - także tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bany4KHDR napisał:

Przed E3 ms musi zadać sobie jedno zajebiście proste pytanie. Dlaczego Sony wygrało generację odstawiajac ms na lata i wyciągnąć wnioski.

...bo nie słuchali graczy tylko szli w swoim kierunku i wciskali na siłę Kinecta którego prawie od razu porzucili (czyli mniej więcej to co robi obecnie Sony)?

@Żywy, jakiś konstruktywny i rzeczowy komentarz specyfikacji można prosić?

W sprzęcie już od lat nie siedzę więc chętnie posłucham opinii kogoś kto wie co mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT

Wszystko co na ta chwile mam do powiedzenia o Scoprio masz na poprzedniej stronie :) 

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SephiroT napisał:

...bo nie słuchali graczy tylko szli w swoim kierunku i wciskali na siłę Kinecta którego prawie od razu porzucili (czyli mniej więcej to co robi obecnie Sony)?

Seph dobrze wiesz jak to działa, graczy się zaczyna słuchać jak się konsole nie sprzedają :jaro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bany4KHDR napisał:

Seph dobrze wiesz jak to działa, graczy się zaczyna słuchać jak się konsole nie sprzedają :jaro:

Wiem, dla tego M$ ma teraz swoje 5 minut :1_grinning: 

Pewnie następna konsola od Sony będzie lepsiejsza. Jednak mi bardziej pasuje współdzielenie części usług z PC/UWP, poza tym już mam stałą ekipę do grania więc o kolejnych akcjach Sony będę tylko czytał :1_grinning: 

4 godziny temu, toreso napisał:

Nie będzie portu dla Kinecta :listek:

 

 

 

 

 

 

 

Kinect przecież już w Xbox One S chodzi na USB 3.0 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Żywy napisał:

Ludzie juz pisza o tym, ze za rok-dwa Sony wyskoczy z PS5 i znowu bedzie przed konkurencja. Tylko pytanie jak to PS5 bedzie wygladalo? Dadza jedno duze GPU? Wtedy nie ogarna tematu, nie beda wiedzieli jak rozwiazac kompatybilnosc z PS4 i PS4 Pro. Dadza 3-4 bloki takich samych GPU jak w PS4 (odpowiednio 6-8TF)? No to dalej gry z PS4 beda chodzily jak na PS4 (czyt. slabo), gry z Pro jak na Pro, a tylko gry pisanie specjalnie pod PS5 beda korzystac z pelni mozliwosci konsoli. Juz nie mowiac o przyszlych konsolach, gdzie montowanie X GPU bedzie fizycznie niemozliwe, nieoplacalne, nieefektywne czy wrecz niewykonalne software'owo.

 

No wiec tak, spekulacje nt PS5 - okolo 2 lat, to wydaje sie realne bo:

- Cerny mowil ze nad PS4 Pro zaczeli pracowac jak PS4 dodarla do sklepow (przez analogie juz pewnie pracuja nad PS5, prace te pewnie tez powiazane sa z ruchami MS)

- co do zastowania GPU (lustrzanego w PS4 PRO) to jest jeden z powodow dla ktorych obawiam sie, ze Sony ktore glosno mowilo ze nie zamierza wycofywac sie z generacji sprzetu moze po prostu wydac PS5 ale z lenistwa mimo iz dalej na x86 bez kompatybilnosci wstecznej (jak pisales nie ograniaja). A gry z PS4 wrzucac do PS NOW co mialo sie juz powoli dziac (uslugi dodatkowo platnej, streamingu, ktorej to nie mozna porownac do wstecznej kompatybilnosci ktora sobie cenie). 

 

Przepraszam za offtop zeby wrocic do tematu. 

 

XO Skorpion - wszystko rozbija sie o cene, niemniej obawiam sie ze teraz nowe wersje konsol, bedziemy widzieli co 3 lata. I szczerze mnie by to moze nie przeszkadzalo gdybym mial wsteczna kompatybilnosc, wiedzac ze odpale te gry ktorych nie ogralem na biezaco.

 

to tyle, milego weekendu.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trąbię o tym już od bardzo dawna że M$ zamierza wydawać nowsze sprzęty co kilka lat żeby być na bieżąco z technologią.

Założenie jest takie że nowe gry mają działać na kilku wcześniejszych modelach (iteracjach) konsol + pełna kompatybilność wsteczna do tego co jest obecnie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak mowili, ze nie bedzie juz takiego przeskoku mocy jak dawniej (8-10x), tylko 2-3, maksymalnie 4x mocniejsze jak Scoprio, za to beda pojawiac sie znacznie czesciej, co 3-4, a nawet 2(!) lata, w zaleznosci od sytuacji oraz zapotrzebowania rynku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założenie jest takie że nowe gry mają działać na kilku wcześniejszych modelach

Tylko czy to nie będzie oznaczać że słabsze konsole będą blokować programistów, i zamiast dopieszczać np FH4 na Skorpiona będą ją równać w dół do XO. Tego się wlaśnie obawiam, zarówno u sony jak i ms.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jak to teraz wygląda na PC?

Masz minimalna postawę która ruszy grę i mocniejsza wersja sprzętu odpala ją "ładniej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc się nie znam, laptop służy mi jedynie do płacenia rachunkow w necie Cyferkowe pierdololo z pc które wchodzi na nasze konsole, nic a nic mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie MS jak i Sony idą w dziwnym kierunku z tym 4k, bo o ile na PC rozdzielczość ma dosyć duże znaczenie, bo zazwyczaj siedzi się pół metra od ekranu, niektórzy nawet bliżej i tam widać te szczegóły, o tyle na konsoli ludzie zazwyczaj(nie zawsze)  siedzą w fotelu z daleka od ekranu gdzie te szczegóły prawie nie mają znaczenia bo ich po prostu nie da się dostrzec, no chyba, że ktoś gra na wielkim telewizorze pół metra od niego. Lepiej dla nas byłoby jakby skupili się raczej na 60klatkach czy dopieszczaniu jakiś efektów, no ale zapewne dla większości 60fps nie brzmi tak dobrze jak 4k.

 

Swoją drogą na pc w grach gdzie potrzebna jest szybka reakcja i refleks(CS itp) powoli zaczyna się nakręcanie na monitory 144hz(i oczywiście sprzęt który będzie w stanie to zapewnić), a konsole dopiero raczkują w 60, pożyjemy zobaczymy jak to będzie.

Edytowane przez Adiqs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC > monitor

Konsola > TV

TV > 4K 

Jak nie pójdą w 4K to ich ludzie zjedzą że są do tyłu z technologią.  

36 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Na pc się nie znam, laptop służy mi jedynie do płacenia rachunkow w necie emoji14.png Cyferkowe pierdololo z pc które wchodzi na nasze konsole, nic a nic mi się nie podoba.

Kilogramy Prawdy sobie pooglądaj. :24_stuck_out_tongue:

Lepiej zrozumiesz sytuację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że Sony zrobiło podział graczy na PrOsiaku i zwykłym ps4.

 

Miałem xone i ps4, jednak zostałem przy ps4 z racji ciekawszych ex i z braku czasu na dwie konsole.

 

Te wojenki będą od zawsze na zawsze, wszytko zależy co kto oczekuje. Ms ma genialnego pada i praktycznie bezawaryjną konsole, lecz jest kojarzony z trzema grami (halo forza kebab), nie oszukujmy się nigdy nie mieli takiego zaplecza jak GG, Santa Monica, czy Psiaki.

Maja świadomość, że nie mają gier, więc nadrabiaja ea access, wsteczną.

 

Rozumiem że grafiką nikt nie gra, ale gry z xone w HD ready na minimum 46 calach...

 

Ms mógł wcześniej odpuścić Xone s, i w to miejsce dać Skarabeusza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Adiqs napisał:

Ogólnie MS jak i Sony idą w dziwnym kierunku z tym 4k, bo o ile na PC rozdzielczość ma dosyć duże znaczenie, bo zazwyczaj siedzi się pół metra od ekranu, niektórzy nawet bliżej i tam widać te szczegóły, o tyle na konsoli ludzie zazwyczaj(nie zawsze)  siedzą w fotelu z daleka od ekranu gdzie te szczegóły prawie nie mają znaczenia bo ich po prostu nie da się dostrzec, no chyba, że ktoś gra na wielkim telewizorze pół metra od niego. Lepiej dla nas byłoby jakby skupili się raczej na 60klatkach czy dopieszczaniu jakiś efektów, no ale zapewne dla większości 60fps nie brzmi tak dobrze jak 4k.

 

Swoją drogą na pc w grach gdzie potrzebna jest szybka reakcja i refleks(CS itp) powoli zaczyna się nakręcanie na monitory 144hz(i oczywiście sprzęt który będzie w stanie to zapewnić), a konsole dopiero raczkują w 60, pożyjemy zobaczymy jak to będzie.

Do szybkiej reakcji i refleksu nie potrzebujesz np w CS jak wymieniłeś 144hz monitora tylko dobre oko, szybkie odruchy i stabilne łącze. Monitory 144hz na razie są popularne jeżeli chodzi o E-Sport

 

@Żywy Znasz się w miarę w temacie, ale w tym co piszesz jest dużo za dużo spekulacji. Ja należę raczej do osób które wolą mieć wszystko czarno na białym, na razie jedyne co Microsoft zrobił to udostępnił Niedokładną specyfikację przez Digital Foundry. Więc postarajmy się zwyczajnie nie Jarać konsolą o której brak informacji

 

Wsteczna kompatybilność..... Szczerze ? Nie po to się kupuje PS4 żeby grać w gry z PS3, to nie była nigdy niezbędną funkcja, chyba że dla tych którzy cierpią na nadmiary wolnego czasu.

 

1. Problemem PS3 nie była jego budowa, a SDK, miałka dokumentacja i podłe wsparcie od Sony. Gry z PS2 działały na PS3 ponieważ trójka posiadała dodatkowy procesor z PS2. 

2. PS3 miał bardzo skomplikowaną architekturę i był to całkowicie sprzęt dedykowany do platformy. Nie ma innej możliwości uruchomienia tytułów z niego niż emulacja. To samo dotyczyło PS2 - stąd cała konsola wmontowana w pierwszą wersję PS4. 


3. Emulacja to cholernie zasobożerny proces . A już napewno nie opłacalny. W przypadku xboxa 360, jest bardzo prostą architekturą przypominającą pc. Nie ma tu mowy o skomplikowanej emulacji - wystarczy skonfigurować sprzęt tak by odpalał wcześniejsze tytuły. 

Więc różnica jest taka, że PS4 nie może uruchomić gier z PS3 bo jest całkowicie inne i brak mu technicznych możliwości. Microsoft natomiast samodzielnie i świadomie decyduje się na nałożenie blokad kompatybilności, co jest dość popularną praktyką żeby wydoić jeszcze trochę kasy.

 

I fajnie też żeby niektórzy sobie uświadomili że do emulacji sprzętu o innej architekturze, potrzeba przynajmniej 10x większej mocy obliczeniowej. Sporo osób nie ma pojęcia z czym to się je, dlatego Sony postawiło na PS NOW.

@czeskimaster mógł, ale postawił na słabsze podzespoły i chyba ich spece od Designu konsoli byli na wakacjach. Dlatego możecie mnie hejtować, wyśmiać ale jestem zdania że Scorpio będzie się dobrze sprzedawać, nawet świetnie, ale Sony jest za cwane żeby odpuścić.

Edytowane przez Wroblos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroblos, ale były studia które tworzyły na ps3, poziom graficzny, który nie był do osiągnięcia przez inne studia.

 

Tak samo na ps4, 3 studia które z gównianej specyfikacji, robili cuda. Inni nie potrafili? Sony za mało dało? Specjalne ograniczenia, żeby za szybko, nie wejść w nowa generację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, czeskimaster napisał:

Wroblos, ale były studia które tworzyły na ps3, poziom graficzny, który nie był do osiągnięcia przez inne studia.

 

Tak samo na ps4, 3 studia które z gównianej specyfikacji, robili cuda. Inni nie potrafili? Sony za mało dało? Specjalne ograniczenia, żeby za szybko, nie wejść w nowa generację?

ale ostatnie zdanie było o Xbox, i o wyglądzie samej konsoli a nie grafice ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wkórwia mnie to, że jak Sony i Ms nie potrafią w tej generacji dać graczom full HD i 60 klatek we wszystkich grach, tylko na siłę idą w 4k kosztem wszystkiego. Powinni do perfekcji opanować full HD i 60 klatek, żeby pchać się w 4k.

 

 

 

Jeszce te opcje na PrOsiaku, 4k, lub full HD, lub 30 klatek itd..Brakuje mi czasów, że wkładasz płytę i grasz.. Bez PacZy, czy ustawień, jak na PC..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, czeskimaster napisał:

 

 

Wkórwia mnie to, że jak Sony i Ms nie potrafią w tej generacji dać graczom full HD i 60 klatek we wszystkich grach, tylko na siłę idą w 4k kosztem wszystkiego. Powinni do perfekcji opanować full HD i 60 klatek, żeby pchać się w 4k.

 

 

 

 

 

Jeszce te opcje na PrOsiaku, 4k, lub full HD, lub 30 klatek itd..Brakuje mi czasów, że wkładasz płytę i grasz.. Bez PacZy, czy ustawień, jak na PC..

 

Mnie wk..... też ale przez u :) Wiesz, generalnie od jakiegoś czasu Sony, Microsoft ma jakieś zboczenie z tym 4K a faktycznie telewizory 4K nie są aż tak bardzo popularne, przynajmniej jeszcze nie w tym momencie

 

 

A to już jest czepianie się. Wkładasz płytę i grasz a co ci przeszkadza że możesz sobie w menu wybrać więcej FPS czy Lepszą grafikę, konsole idą wydajnościowo już w tą stronę, że danie takiej opcji jest logiczne.

 

 

 

 

:) może się przyda. Jak polszczyzna to poprawna rodacy:antonio:

Edytowane przez Wroblos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×