Skocz do zawartości
kovacs

Salt and Sanctuary

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości...

Mam na koncie jakieś 8h gry.

27lvl, kilka broni.

6 ubitych bossów.

Lada moment zdobędę możliwość korzystania z czarów.

Świat jest piękny! Design pierwsza klasa!

Gra uzależnia. To samo uczucie przy pokonaniu bossa, farmingu, stracie uzbieranych "dusz" co w serii Souls.

A najlepsze - otwierane skróty. Toż to Demon's w czystej postaci.

System "ognisk" z pomocnikami rozwiązany świetnie.

Drzewko umiejętności okazałe, choć póki co pakuje głównie w siłę i wytrzymałość.

Robię koksa z maczetą :-)

Jedyny mankament jak dla mnie to zbyt szybko odnawiająca się stamina - bywa za łatwo w zwarciu.

Muzyka podczas walk z bossami za każdym razem ta sama. Szkoda, że nie ma unikalnych kawałków dla każdego z nich.

9/10

P.S. @wypizdzisko (co za oryginalny nick...).

Mam nietypową prośbę; dałbyś radę zmienić avatar na jakikolwiek inny?

Rysiek z klanu czy coś.

Za każdym razem jak widzę Twój aktualny, to mi się wszystkiego odechciewa.

Proszę o rozpatrzenie prośby.

Bez urazy :-)

Edytowane przez adick007
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

104 lv zrobiony magiem , cala mapa zwiedzona, wskoczyłem tam gdzie się dało( przy odkrywaniu fire and sky sanktuarium to o mało co pada nie połamałem przez pojebane znikające platformy )wszystkie bosy oprócz tego intra zabite i trza przejść grę jeszcze raz żeby wpadła platyna , bo oczywiście z npc się nie pogadało w odpowiednim miejscu i trofki 2 nie wpadły

ale to sama przyjemność jest :) dawno tak mnie żadna gra nie wciągnęła

a i magia tajemna na magu wymiata , pod koniec kosi wszystko

rycerz na 3 strzaly po 250 pada i 6 k soli daje w Mal's Floating Castle

Polecam też po pokonaniu ostatniego Bosa, iść do sanktuarium i zapisać grę bo są 2 zakończenia i za każde jest trofka

jedno jak skaczesz do studni a drugie jak za studnia gościowi na krzyżu ściągasz hełm i dostajesz za to fajny armor

Edytowane przez j3acek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pograłem kilka solidnych godzin i jestem wniebowzięty tą giereczką. Są to autentycznie Soulsy w 2D, na początku wita nas bliźniaczo podobny kreator postaci [dość obszerny!] a potem darz bór i jedziemy z tym koksem. Zacznę może od tego ze sterowanie jest ciasne jak marzenie okonia, nasza postać jest piekielnie responsywna, system walki to sztos jakich mało w indorach, oprócz typowych kombinacji ataku jak w Soulsach, dodatkowo mamy do dyspozycji dość prosty system combosów [np light - light - heavy follow up - jest tego troszkę więcej] który trochę odbiega od mechaniki w Soulsach, ale w 2D przy takim sterowaniu, sprawdza się wybornie - można tutaj takie tańce śmierci odjaniepawlać że klękajcie narody, oczywiście jak poczujesz się zbyt pewnie to ciebie będą szufelka z podłogi zbierać.

 

Klimat jest świetny - mroczny i brutalny, w jego budowie na pewno pomagają smaczki typu krew ostająca się na broni po atakach, lub sama krew tryskająca na całe pomieszczenie po atakowaniu wrogów - tak jest, krew ląduje na tekstury i tam zostaje, wygląda to fenomenalnie. To uczucie kiedy robisz komuś parry i riposte [tak, to też tutaj jest] a potem jego wnętrze możesz oglądać na ścianach/podłodze/konarach drzew/krzakach etc. to czysta

 

Asortyment broni jest dość pokaźny: włócznie, halabardy, tarcze, sztylety, miecze, greatswordy, magiczne bzdety - fajny jest też motyw że na każdą broń możesz nałożyć "charm" czyli wizualny upgrade który potem zwisa z jej rękojeści. Podobnie jest oczywiście ze zbrojami, każda inna i każda zmienia nasz wygląd, można się nawet ubrać jak Hunter z Bloodborne'a.

 

Sami wrogowie są wymagający, na początku ginąłem jak szmata i traciłem sól w kilogramach, jednak jak już ogarnąłem system i zacząłem w końcu się mścić na moich oprawcach, to co chwile miałem uchachany ryj jak pokonałem kogoś kto mną wycierał wcześniej podłogę - kto był na party pewnie mógłby potwierdzić te euforie w moim glosie. Towarzysz Ukyo słuchał jak gram i po 10 minutach sam kupił i chyba też mu podeszło.

 

Na koniec krótki filmik [jak jeszcze lamiłem i trochę drewno odstawiałem] pokazujący parowanie wrogów i nawet strzał!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest wersja na Vitę ja się pytam? Czytam i się slinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest wersja na Vitę ja się pytam? Czytam i się slinię.

Proszę:

Nie widzę wersji na Vite WTF

Ha!

"For all those wondering, Salt and Sanctuary is still in development for PS Vita, and will be cross-buy with PS4 when it’s released.For all those wondering, Salt and Sanctuary is still in development for PS Vita, and will be cross-buy with PS4 when it’s released."

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, czytałem. Tylko data wydania "jak wyjdzie to będzie" nic mi nie mówi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, czytałem. Tylko data wydania "jak wyjdzie to będzie" nic mi nie mówi.

Bo to jest już 1000% poziom pro ;) jak będzie to będzie... Prawie jak w Polsce przy budowie dróg/autostrad ;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam granie ng+ zwłaszcza na magu, każdy bos ma nas na hita -light armor 5 zrobiony na plus 7 do tego ochrona na magię i wiedzma na jeziorze robiła zemna co chce, w końcu na golasa najlepiej mi szło bo czy ubrany czy nie i tak byłem na każdy jej czar, ze 140 lv podexpilem do 170 żeby mieć lepszy dps lv i w końcu dałem sobie z nią spokój za długo ja biłem i zawsze jakim czarem mnie ubijala a do trofki musiałem ją ubić i wolałem zacząć od nowa

Po zabiciu pierwszego Bosa na statku mamy tyle soli że 10 lv w górę poszło

I jeszcze jedno lepiej pójść w w całość w drzewku w postać co się wybierze i nierobic z wojownika maga itp

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zacna.

Dziś skończyłem. 30h grania, trochę czasu poszło na farming soli. Wszyscy bossowie poza tutorialem gryzą piach.

Dobrze, że nie da się zrobić platyny za jednym podejściem - będę mieć pretekst, żeby kiedyś do niej wrócić na NG+ :)

 

Gorąco polecam.

 

Teraz czas na DS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się chłopaki, że Wam giera podeszła. Fajnie, że nie zginęła w morzu tego pixel-crapu. Mam nadzieję, że temat jeszcze trochę pożyje po premierze wersji na Vitę (i po ograniu dks3 ma się rozumieć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na ps4, czasami na vicie i stwierdzam że padem gra się o niebo lepiej. Jedyne co to dopiero teraz się dowiedziałem, że można robić riposte. Jaki przycisk za to odpowiada? Chodzę z ciężką tarczą i jak ją używam (L2) to postać się tylko zasłania, a nie odbija.

Tapnięte z HM 1s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2 robisz parowanie jedną ręką (w odpowiednim momencie) i riposta to kółko (wyświetla się na ekranie).

Do Vitki polecam grip z ramionami.

Gra mi się na nim świetnie.

Szkoda tylko braku fizycznych L2/R2.

Według mnie SaS na Vicie wiele straci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie brak L2/R2 w tej grze na vicie jest mega odczuwalny. Ja grałem od początku na vicie i jak uruchomiłem na ps4 to byłem zaskoczony, że grafika ma tyle szczegółów i lepiej wygląda na ps4, chociaż byłem pewny że będzie odwrotnie. Kiedyś słyszałem, że ma wyjść jakiś grip z fizycznymi L2/R2 ale coś cisza na ten temat. Może dlatego że samo sony zapomniało o vicie. A jaki grip polecasz?

Tapnięte z HM 1s

Edytowane przez zbawiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś w tym rodzaju

VIT-HG_3Q_console%202_im2_350.jpg

i jestem bardzo zadowolony.

Ogrywam głównie gry z PSXa.

L2 i R2 na tylnym panelu.

Grip z LR2 wyszedł, ale do odchudzonej wersji Vity.

Do starszego modelu Sony zapowiadało koło listopada i temat umarł.

A Salt... na 50" prezentuje się świetnie :-)

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda na dosyć zacną "platformówke", z fajnym art style'm i domieszką gore'u.

Podoba mi sie to, że ma swój odmienny styl - niestety nie mój klimat, ale może któregoś dnia sobie przypomne ten tytuł. 

Sama nazwa mnie zaintrygowała. Jak jakiegoś zespołu heavy metalowego.

Nie wiem, ale przeczytałem pare postów typu "ta gra nie ma podjazdu do Soulsów" i miałem wrażenie, jakby ktoś mnie prowokował mocno do odpisania na tego typu komentarze i tak - masz racje, że ta gra nie ma podjazdu do soulsów. 

Tak nawiasem mówiąc... Czy komuś się już powoli przejadły porównania do Dark Souls każdej gry (z uwzględnieniem Simsów), która jest na świecie?

Rozumiem fenomen gry i kocham serie, ale ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem w innym temacie, praktycznie każda gra, która kosztuje później 100 zł i nie jest totalnym crapem, będzie w plusie. Wszystkie gry z wyższej półki to już tylko miłe niespodzianki :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×