Skocz do zawartości
sieniu

Mała Liga LTE - Mercedes vs Mclaren Event (Start 27.11.2016 - Zapraszamy!)

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj macie w zwolnionym tempie wasze zdarzenie, a dla errora musze przygotować specjalna nagrodę chyba,bo jako pierwszy rozebrał Ginette tak ze nie dało sie dalej jechać.

http://youtu.be/BGGp_meUDnE

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up: Heh, a ja tyle dzwonów w deszczu zaliczyłem, spin za spinem... aż w pewnym momencie do góry klapę postawiło i jakoś się doczłapałem. Chyba mam jakąś wersję prezydencką, podwójnie wzmocnioną ;)

 

ginetta.png 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny fajny wyscig.

Tym razem miałem walkę od samego początku do samego konca nie tylko z samochodem :) wiec suma sumaru dobrze ze popadało. No inoczuwiacoe graty dla Gustawa ktory w tych warunkach czuł sie jak ryba w wodzie

http://youtu.be/60Z4tRod28w

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pozycji piotrasa to  sam zainteresowany niech się wypowie jeszcze.

Ale moim zdaniem powinien być na 9 miejscu bo był świadom tego że gra go zdyskwalifikuje że takie są przepisy i mógł spokojnie zjechać na Pit.

oczywiście jest to tylko moja opinia ale co robić w sytuacji jak gra kogoś wydyma i wyrzuci na ostatnim kółku też będziemy oddawać pozycje trzeba przyjąć jaką zasadę na takie zdarzenia i się ich trzymać  

Edytowane przez michal333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz duzo racji Michał w tym co napisałeś nie przemyślałem dobrze swojego kroku. Wiem ze po wyscigu Piotras mowil ze chce byc sklasyfikowany na P9 bo jest świadom swego błędu

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, też byłbym za 9 miejscem, w końcu nawet w WRC nie wystarczy przejechać linii mety ;) Jeśli piotras przyjmie to na klatę, to jutro zrobię poprawkę.

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie cały dzien myslałem, i rzeczywiście jest to pochopna decyzja z mojej strony. Tak wiec Piotras zostanie sklasyfikowany na P9. Przepraszam Laptok za zamieszanie jako mozesz to wprowadź korektę do tabelki, i jeszcze raz przepraszam

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korekta będzie jutro, bo pliczek jest w robocie... a lider i tak pozostaje bez zmian :D Przydałoby się ustalić również, po ilu okr dopisujemy pkt-y, kiedy np wywali nas przez awarie netu. Po 10-25-50% dystansu? I ew. czy wchodzi w grę naliczenie pkt-ów za miejsce z przed awarii np na ostatnim kółku albo i wcześniej. Gdy kogokolwiek wywali z lobby, z kwalifikacji, już nie mówiąc o wyścigu, nie ma czekania, powtarzania itp. Takie niuanse, ale warto to uregulować.

Ps. Ale ten kolejny tor ma długie proste, co wcale nie oznacza, że jest prosty ;P Na razie po kilku "czystych" okr. 1:31.2 ale z masą błędów na wejściach.

I taka ciekawostka. Jak komuś się trafi boks z przodu, to za kuta nie ma szans wyrobić się z edycją ;)

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co rozstrzasac takiej sytuacji. Jasna rzecza jest ze na tym filmiku co widac nasz incydent mozna jasno stwierdzic ze to ja jestem winny sytuacji. To jest fakt. Tylko i wylacznie na podstawie tego zapisu video. Niestety problem polega na tym ze inaczej wygladalo to z mojej sytuacji. Bo ja wyjechalem przed Zibiego i nie pchalem sie w lewo aby szykane zrobic jak najbardziej prawidlowo. Nie, jechalem po wewnetrzenej z odpowiednim odstepem. Wiem (wierze) ze Zibi by odpuscil gdybysmy obaj widzieli to samo. Ja swoje z chlopakami z GTbN wyjezdzilem i wiele opierdzielen dostawalem za nazbyt agresywna jazde. Jednak znajac ich styl jazdy moge sobie odpowiednio na wiecej pozwolic. Tu zaczynamy od zera. Nie mozna miec zaufania do nikogo. Dlatego prosze juz nie rozgniatac tego placka. Wierze ze kazdy z nas ma jakies podstawy CRC w sobie i w nastepnym wyscigu damy rade duzo lepiej.

 

Sieniu w prezencie chcialbym abys mi chociaz jeden punkt za widowiskowosc dal :D

 

Trenuje ktos dzis?? to zobacze jak mi sie pojedzie dzis z wami!!??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz wracam do Wieśka, ale liczę na jakieś filmiki z Waszych testów, bym mógł podpatrzeć dohamowania, bo mam jeszcze sporo do poprawy :P

Okolice 1:29.5 mam w zasięgu, ale <1:27, jak to robi Sieniu, to już jakieś hochsztaplerstwo ;)

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez postaram sie byc po 21:00

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej to wyśle zapro

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajno bylo....

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny trening :) Fajne ściganie, ciekawy tor z kilkoma pułapkami, niagar lądujący na mym dachu :) Laptok, swobodnie zejdziesz niżej, mi udało się zejść na 1:27:8xx a przy lepszym rozkminieniu kilku partii spokojnie poniżej 1:27. Szkoda, że gracie w jakieś wiedźmy zamiast benzynę z nami wahać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trening fajny tor myslalem ze bedzie latwiejszy a sie przeliczylem kilka razy mozna sie ladnie oszukac udalo sie zejsc na 1:26,9xx

Edytowane przez niagar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, nie uwierzę, póki nie zobaczę ;)

Aktualizacja:

ginetta.png

Ps. Pozwoliłem sobie ustawić na kolejnym torze 40 kółek, powinno być OK :) a co do tabelki, to po prostu nudzę się w robocie, więc dopieszczam ;D

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna tabelka Laptok :) Dużo szczegółów, fajnie pomyślane - jest pogoda, liczba kółek, kontroler, wszystko :) Szacun :)

 

Co do samego toru to wczoraj wpadłem na trening mając zerową o nim wiedzę, pierwszy raz odwiedziłem ten obiekt. Jest sporo miejsc bardzo zdradliwych, głównie te dohamowania po czwórkowych/piątkowych sekcjach. Ja osobiście nie mam jeszcze koncepcji jak optymalnie przejechać ten fragment z prostą i łukiem w lewo, który przechodzi potem w długi łuk w prawo (zapinacie tam szóstkę na prostej w ogóle?). Redukcje biegów przy hamowaniu na skręconych kołach kończą się prawie zawsze na bandzie i widziałem, że nie tylko ja tam wypadałem :)

 

W ogóle nie wiem skąd mam tyle radochy w pcars, że mimo bugów naprawdę nie mogę się doczekać kolejnego wyścigu. Podejrzewam, że jedna sprawa to prowadzenie auta, czucie masy a dwa, że odkrywam kompletnie nowe tory, które wprost urzekają :) Fajne, techniczne - może to właśnie generalnie czynnik nowości po oklepanych w GT obiektach, na których tutaj właściwie nie jeżdżę. Tylko ten Silverstone National wydaje się troszkę słabszy, prostszy. U mnie zasadniczo Snetterton to finał eventu - jadę na urlop i dwa ostatnie wyścigi mi przepadną :( Żałuję, że akurat omija mnie BH bo lubię ten tor (szczególnie ten pełny).

 

Jakieś zajawki na kolejne eventy? Wczoraj w singlu ukończyłem pierwszy sezon w Ginetta Junior i podpisałem kontrakt na starty w Astonie w GT4. Powiem Wam, że wydaje się to optymalna klasa aut na kolejny płynny krok bo jednak GT3 to już inna półka, bardziej mocarne potwory :) GT4 już szybsze ale wciąż łatwe w prowadzeniu (nawet nie wiem czy nie łatwiejsze niż Żyleta). Jakieś przecieki ujawnisz Sieniu? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny trening wczoraj z chłopakami odbyliśmy, i musze przyznać ze zapoznawanie sie z torem wyszło mi całkiem dobrze kilka razy udało sie zejsc na 1:25,xxx. Chociaz tak jak piszą poprzednicy sa dwa zdradliwe zakręty, cieglo 6bieg a po co to komu :)

Napewno na dniach cos bede juz poruszał w kwesti dalszej kariery kierowcy online ;)

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Edytowane przez sieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja dopiero oswajam się z manualem więc oczywiste pytania będą mi się pewnie zdarzać :) To idąc tym tropem, na ostatnim łuku przed dohamowaniem i prostą S/M zapinasz piątkę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko kto pyta nie bladzi.

Tak zapinam tam 5bieg,jakos lepiej mi sie wtedy wychamowuje do tego lewego zakrętu :)

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trenujemy dzisiaj? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mozna cos pośmigać wieczorkiem

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×