Skocz do zawartości
sieniu

Mała Liga LTE - Mercedes vs Mclaren Event (Start 27.11.2016 - Zapraszamy!)

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy raz "na lodzie" ;) Po n-tej wywrotce, wyścig potraktowałem jako trening i kiedy w końcu udało się przejechać czysto <2min, to przestało padać :P Na szczęście szybko złapałem koło cienglasza i było trochę frajdy. Nawet była szansa na "wyprzedzenie", ale z racji mojej pozycji, nie chciałem ryzykować, jeszcze bym koledze popsuł (bodajże) 5 miejsce, więc grzecznie odpuściłem ;) Graty dla nowego zwycięzcy :D

PS. Też zauważyłem, że deszczówki i to pełne zachowywały się prawie jak "sliki"

Edytowane przez Laptok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za beznadzieja. Kwalifikacje niezłe chociaż na treningach całkiem często jechałem sporo szybciej no ale bez spiny to tylko q. W wyścigu dobry start i awans na drugie miejsce. Dwa błędy na pierwszym kółku i spadłem na p6 (?) kurw... Później jazda całkiem spoko zjeżdżam do pita wszystko ustawione, klepnięte i co? Przestaje padać xD To uczucie kiedy zakładają Ci deszczówki na suchy tor a Ty nie możesz nic zrobić. No to chciałem być cwany i zjechałem na drugi pit. Bez tankowania oponki zmienią i będzie dobre tempo. No i co się dzieje? Ciśnienia z tyłka i cały czas ~150 stopni do tego zalali mnie pod korek xD No i skończyłem na P7 a mogło być znacznie lepiej :/

 

Pytanie mam. W boksie na treningach itp. są slicki, przejściówki i na deszcz. W picie slicki dzielą się na twarde, miękkie i średnie o.O Te opony się czymś różnią?

 

 

No i za tydzień mnie nie ma.

Edytowane przez marek1234itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglasz u mnie strata ok 3 sekund na okrążeniu, więc może Ci jednak dali Ci slicki, ale na mniejszym ciśnieniu i dlatego się przegrzewały? Ja niefortunnie zjechałem na zmianę i wybrałem deszczówki, a po wyjeździe z pit przestało padać. Do tego chciałem przyoszczędzić na paliwie i zalałem za mało, więc ledwo dojechałem do mety z paliwem ok 0.2 - 0.1L, więc jadący autopilot zatrzymał się po pierwszym zakręcie z braku wahy i mnie zdyskwalifikowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zibi... Pieknie mnie podciales. Urwalem wszystko i juz jechac nie moglem.

 

 

 

Nie czuję żalu do Ciebie ale myślę że to ja zostałem uderzony w tył

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak to wygląda to nie zdziwię się jeśli u niego ta sytuacja wyglądała zupełnie inaczej :d

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha.... No to Zibi. Nie bedziemy sie klocic... U ciebie ja jestem z tylu u mnie ty..... Oj slabo widze ta gre....:(

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff... a już myślałem,ze takie rzeczy tylko w codemasters ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error miał jakość połączenia na czerwono. Najwyraźniej gra nie radzi sobie z tym zbyt dobrze. Z tego co pamiętam Zybi miał jakość na zielono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że mogłeś widzieć to inaczej, słysząc przed zawodami że na treningu chłopcy widzieli Cię skaczącego.

Dlatego napisałem że nie mam żalu, choć wyścig po tym wypadku nie był łatwy ;)

 

EDIT: a tak przy okazji możecie zobaczyć jak patch poprawił pit-stop ustawiłem by dolało na maxa paliwa i co zrobiło dolało tyle ile miałem ustawione pierwotnie :whistling: . Na szczęście paliwo skończyło mi się w momencie gdy zmienialiśmy opony na suche.

Edytowane przez Zybi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie na filmiku w lusterku widac ze Error jest za Zybim tu macie filmik patrzeć tylko w lusterko wsteczne :) http://youtu.be/hH6GSqy5hXw

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ogolnie lipa.. nie ma co zaczalem przygode z wamy jak ja cie moge.. Ta gra wogole jest zrobiona do konca??? Kolejny widac bubel... juz nie pogramy sobie chyba w nic ciekawego...

Sorry Zibi ze zepsulem ci wyscig. No i komus innemu tez bo po tym jak stracilem kola oba z tylu to nie bylo mozliwosci jechac... ale jakims dziwnym trafem gra wywalila mnie na srodek toru posrodku szykany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyścigowa masakra.Pierwsze uderzyłem w errora na tym łuku spadłem na 7 miejsce  ale przebiłem się na 2 to gra mi wlepiła kare 250 sekund za ścinanie zakrętów na ostatnim łuku który nie wiem jak można ściąć potem już tylko jazda żeby dojechać jeszcze w boksie nie do tankowali mi paliwa więc kolejny zjazd bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglasz u mnie strata ok 3 sekund na okrążeniu, więc może Ci jednak dali Ci slicki, ale na mniejszym ciśnieniu i dlatego się przegrzewały? Ja niefortunnie zjechałem na zmianę i wybrałem deszczówki, a po wyjeździe z pit przestało padać. Do tego chciałem przyoszczędzić na paliwie i zalałem za mało, więc ledwo dojechałem do mety z paliwem ok 0.2 - 0.1L, więc jadący autopilot zatrzymał się po pierwszym zakręcie z braku wahy i mnie zdyskwalifikowało.

Ustawiłem faktycznie niższe ciśnienie ale dla deszczówek. Mocno się zdziwiłem kiedy 1-2 okrążenia po stopie zaczęło się robić sucho - pomyślałem, że kolejny pit będzie nieodzowny ale stwierdziłem, że poczekam na pierwsze objawy zużycia, słabej trakcji i dopiero zjadę. Zamiast tego zacząłem kręcić sensowniejsze czasy i tak już do mety :) Jak dla mnie bug jak nic. A Twoje dojechanie do mety powinno być decydujące a nie DQ z dupy.

 

No to ogolnie lipa.. nie ma co zaczalem przygode z wamy jak ja cie moge.. Ta gra wogole jest zrobiona do konca??? Kolejny widac bubel... juz nie pogramy sobie chyba w nic ciekawego...

Sorry Zibi ze zepsulem ci wyscig. No i komus innemu tez bo po tym jak stracilem kola oba z tylu to nie bylo mozliwosci jechac... ale jakims dziwnym trafem gra wywalila mnie na srodek toru posrodku szykany...

Bez przesady, gra jest zbugowana ale ja bawię się mimo to świetnie. Zupełnie inny klimat niż w GT, inna jazda, inny model, inne wrażenia - fajna odmiana. Jeszcze się przekonasz :) A to Ty stałeś na środku tej szybkiej sekcji? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co robimy z piotrasem? Ile w końcu mam mu policzyć pkt? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisał, na którym miejscu dojechał zanim dostał dyskę. A z takim wynikiem powinien mieć policzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Sir Siekier, było minęło. Żalu do Ciebie nie mam traktuję to jako zwykły przypadek, gra po prostu pokazała nam że nie panuje nad synchronizacją jeśli ping jest za duży :)

 

Wracając do samego wyścigu, po tym o czym wszyscy już rozmawiają i widzieli postanowiłem dzielnie walczyć. Pierwsza myśl to naprawiamy zalewamy pod korek i liczymy że będzie cały czas padać, to może się uda już więcej nie zjeżdżać. Oczywiście po około minucie mechanicy dali mi do zrozumienia że mają inne plany i nie posłuchali moich uwag dolewając tylko 24 litry, mimo że ja chciałem do pełna. Skutek tego błędu okazał się w sumie szczęśliwy, ponieważ paliwa starczyło mi idealnie do momentu kiedy przestał padać deszcz i kiedy musiałem się pojawić po paliwo, mogłem od razu założyć suche gumy :biggrin: . Najgorszymi momentami dla mnie było podejmowanie decyzji kiedy przepuszczać jak mi niebieską flagę pokazywano, bo widziałem że moje tempo nie było słabe, tylko wypadek, dojazd do boksu, naprawa zajęło tyle czasu, że pierwsi zdążyli zrobić już pełne kółko.

Mimo przygody po starcie udało mi się ukończyć wyścig w środku stawki, z czego jestem zadowolony.

 

Pełny zapis wyścigu z mojej perspektywy ( ostatnie kilka okrążeń bez dźwięku, Twitch odmówił emisji :pardon: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdarzenia na szybkim zakręcie czwórkowym wydaje mi się ze dla errora nie zostawiono miejsca ale miał połączenie czerwone i niestety klatkował nam na rozgrzewce i wy wyścigu też mógł również klatkować ale osobiście nie zauważyłem.

co do mnie z p8 na p1 kwali odpuściłem po pierwszym pomiarowym kombinowałem jeszcze z paliwem i pit stopem przyfarciła mi pogoda i gonitwa sienia i piotrasa który wiecznie do mnie odrabiał po 2 sekundy na kołku po czym coś tam babolił :)

wytrzymałem cały deszcz na oponkach 11 kółek przed końcem zjechałem na dolewkę i po slicki :) i darłem do mety z przewagą na koniec 27 sekund :) na koniec taki trans miłam że co kółko best lapa zaliczałem aż się bałem że gdzieś zbabole i rozbiję autko.

w tym deszczu na początku miałem dużo farta i omijałem rozbitków , później sieniu który zderzył się z piotrasem ja zarobiłem wtedy o niego obcierkę i wpadłem na P1 piotraS NAS tam zaskoczył nie było gdzie uciekać szkoda sieniu bo my ładnie się tam ścigaliśmy.

dzięki za wyścig.

 

nie macie wrażenia jak ustawia się paliwo to leja np. ustawisz wartość dolewki 20 litrów masz w baku rezerwy powiedzmy 10 to po dolewce masz w sumie 20 litrów a nie 30 jak powinno być na chłopski rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisał, na którym miejscu dojechał zanim dostał dyskę. A z takim wynikiem powinien mieć policzone.

 

 

Widać po czasie że był zaraz za Sieniem ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie :) Czyli P3 dla Piotrasa, Laptok czyń swą powinność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Piotras_90 zostanie on na P3 ale jest to wyjątkowa sytuacja. Bo jak wiemy mniej paliwa lepsze czasy,a on jechał na deszczówkach ;) wiec o czasach mogl zapomniec :)

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o tę dyskwalifikację. Z kolei Twoich czynników nie rozumiem - wyjątkowa sytuacja dlaczego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdarzenia na szybkim zakręcie czwórkowym wydaje mi się ze dla errora nie zostawiono miejsca ale miał połączenie czerwone i niestety klatkował nam na rozgrzewce i wy wyścigu też mógł również klatkować ale osobiście nie zauważyłem.

 

Gustaw nie chcę rozdrapywać tego zdarzenia, ale warto ustalić jak się powinno zostawiać miejsce i ile tego miejsca.  Cała kraksa jest wyżej na filmiku, kontakt zaczął się w 46 sek. , gdzie ja po lewej mam szykanę, która dopiero się zaczyna i piach, do szybkiej sekcji jeszcze kawałek drogi. To co ja niby miałem uczynić ? ;)

 

 

nie macie wrażenia jak ustawia się paliwo to leja np. ustawisz wartość dolewki 20 litrów masz w baku rezerwy powiedzmy 10 to po dolewce masz w sumie 20 litrów a nie 30 jak powinno być na chłopski rozum.

 

W pit stopie nie ustawiamy ile chcesz dolewki tylko ile ma być paliwa w baku, co oczywiście i tak w większości przez gre jest nie respektowane i zdarza się że leja po swojemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakos mi sie napisało ze jest to wyjątkowa sytuacja. A DSQ dostał bo miał złamali paliwa w baku na okr zjazdowe.

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mnie jeżeli chodzi o miejsce ja bym zostawił jakbym wiedział że jest obok żeby uniknąć mycyji,

co do przepisów mówią istony overlap czyli jak przedni zderzak czy spojler czy skrzydło czy nos bolidu jest na wysokości kasku głowy przeciwnika te jest zobowiązany zostawić miejsce w zakręcie tak mówią zasady CRC i często też przepisy FIA w wyścigach w realu

mnie koledzy z GTPL WRL i nightriderów  GT5 prolog GT5 i GT6 nauczyli przesadnego CRC przesadnego puszczania itd ze zmianą raz tylko strony blokowania itd.. po to że to ma być frajda a jak tak się spikneliście to frajdy nie miał żaden 

jest też kwestia że kolega przy czerwonym połączeniu mógł klatkować :( 

i powtarzam moim zdanie liczy się zasada Istonego overlapu którego faktycznie error nie miał jakby tego nie puścić szkoda że od niego z kamery tego nie mamy 

 

zasady CRC dla przypomnienia tu się dokopiecie overlapu w akapicie 

Zakręty (Corner Rights)

http://pl.lfsmanual.net/wiki/Zasady_CRC 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw ja też staram się "odpuszczać" jak widzę że ktoś jedzie ścieżką obok, ale tutaj jechałem przy zewnętrznej linii toru (wewnętrzna i środek były czyste) i nawet gdybym przewidział że Error za chwilę mnie uderzy w tył to jedynie mógłbym wyjechać w lewo na piach. 

Sytuację Errora można tłumaczyć tym że przy słabym połączeniu z serwerem, on mnie widział za sobą i będąc pewnym czystej zewnętrznej chciał być blisko szykany by móc z jak największą prędkością wejść w "czwórkowy". I tu jest pasztet bo dla niego okazałem się niewidzialną ścianą, bo okazuje się że gra z "odległymi" zawodnikami sobie nie radzi. Co to za wyścig jak każdy z nas ma inną perspektywę toru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×