Skocz do zawartości
mataman

"3h Le Mans Endurance Race" by pCARS - pod patronatem ligi MRL

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że gra uznaje, że koniec jest w momencie kiedy minie to 300 sekund lub gdy ostatnia osoba na torze przetnie linię mety i kończąc przed tymi ograniczeniami jesteś zdany na łaskę bota ^^

 

Jako, że jest mój pierwszy wyścig on-line od kilku lat to niestety muszę stwierdzić, że jesteśmy bardzo daleko od naprawdę dobrej i dopracowanej gry wyścigowej :sad:

Ja już to na treningach mówiłem , w CARS brakuje wielu opcji które były ...15 lat temu w pierwszym F1 od EA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do południa na YT będzie "skrót" (29 min) z mojej perspektywy. :)

Szkoda, że ta gra ma tyle bugów, błędów bo wyścig mógł być o wiele ciekawszy. ;)

Mam nadzieję, że jak będziemy jechać jakikolwiek kolejny event to organizacyjnie pójdzie nam szybciej i sprawniej tak by nikt nie był stratny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sam wyścig od 38:30 

 

Dawno tylu na pozór prostych błędów nie popełniłem  :sweat:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wynikami to chyba coś nie tak, bo kolega Piotras na 100 % był pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dostał dsq, bo paliwo mu się skończyło po przekroczeniu mety :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3:00 do 17:00 możecie pominąć bo jadę bez koła.

 

Edytowane przez Shadow_18_08
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3:00 do 17:00 możecie pominąć bo jadę bez koła.

 

Podziwiam Twoje profesjonalne podejście do wyścigu. Pewnie nie wielu graczy zdecydowało by się na 13 minutową jazdę uszkodzonym autem do boksu i po prostu odpuścili by wyścig. Bardzo fajnie że zamieściłeś tę relację. Sam raczej nie zdecyduję się na udział w takiej sesji bo po pierwsze jestem leszczem i pewnie tylko bym zawadzał i stwarzał zagrożenie dla innych a i na padzie raczej mało przewidywalne jest moje zachowanie. Nawet nie znam dokładnie zasad 24 le mans. Bezpieczniej będzie jak będę Wam kibicował:) A może ktoś zna stronę gdzie opisane są zasady różnego rodzaju wyścigów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Shadow że kosztem twojej kwalifikacji próbowałeś mnie i Pionia zaprosić do pokoju po restarcie,Pioniowi się udało a mnie nie,

 

Film z przed restartu

https://youtu.be/8P04D20qG2I

Edytowane przez yelon65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny błąd powtórki w pCars

Wysłane z mojego iPhone 5

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Shadow że kosztem twojej kwalifikacji próbowałeś mnie i Pionia zaprosić do pokoju po restarcie,Pioniowi się udało a mnie nie,

Z perspektywy pokoju wyglądało to tak, że wchodziłeś i za chwilę Cię wyrzucało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pasek obok wskaźnika paliwa to KERS? Jak to dokładnie działa (zasada używania) jeśli jeżdżę na automatycznej skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpala się po wciśnięciu pedału gazu.

Automatycznie? To po co jest jakieś przypisywanie go do przycisku (ja mam niby pod X) chyba że coś pomieszałem:)

Koniec Le Mans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prototypach działa automatycznie, w bolidach F1 trzeba użyć przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A dlaczego nie skręca Wam kierownica w czasie jazdy?

 

 

Klasyczny błąd powtórki w pCars

 

To nie jest błąd powtórki. Ponieważ jest to nagrywane na żywo z wyścigu.

Kierownica nie skręca gdyż wyłączyłem ją w opcjach by ręce nie zasłaniały mi pulpitu podczas skręcania.

 

slawku2  jak coś to ja też na padzie jeżdżę. ;) Także może warto spróbować po rywalizować. :)

 

Dzięki Shadow że kosztem twojej kwalifikacji próbowałeś mnie i Pionia zaprosić do pokoju po restarcie, Pioniowi się udało a mnie nie.

 

Nie masz za co dziękować. I wiedziałem, że na starcie będę mieć łatwiej przez wybrane auto.

Edytowane przez Shadow_18_08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pozycja startowa w tak długim wyścigu nie ma żadnego znaczenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

To nie jest błąd powtórki. Ponieważ jest to nagrywane na żywo z wyścigu.

Kierownica nie skręca gdyż wyłączyłem ją w opcjach by ręce nie zasłaniały mi pulpitu podczas skręcania.

 

Tak jak kolega piszę jest to przez wyłączoną kierownicę i kierowce w opcjach gry. Sporo wyścigowych aut ma zegary i różne wskaźniki na kierownicy i w takim przypadku zostaje nieruchoma kierownica. Jedynie jakie rozwiązanie na to bym widział, to zostawienie wirtualnych zegarów np. takich jakie są na kamerce ze zderzaka.

Wyścig w sumie pojechałem aby sprawdzić ustawienia kierownicy na długim dystansie. Niektórzy(w tym ja) mieli problemy w pcars z słabnącym FF w t300. Lubie dość mocny FF, ale postanowiłem zupełnie inaczej rozwiązać ustawienie i nie dawać w głównych opcjach mocy 100 tylko zostawić defaultowe 75 i po prostu zwiększyć siłę przez skalę główną dla przedniej i tylnej osi w ustawieniach FF dla auta. 3h wyścig był idealny dla testu. Nie wiem czy tak się zmienił FF po paczu, ale teraz nawet na prostych odczuwa się więcej i mimo tego, że FF ogólnie miałem mocniejszy jak wcześniej, to przez ponad 3h jazdy nic nie osłabło, a obudowa nie nagrzewała się tak jak wcześniej. 

Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to żeby zrobić powtórkę 30 sierpnia na Nurburgringu (oczywiście na tej nowej części) , w tym dniu właśnie na Nurburgringu odbywa się kolejna runda WEC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mógł jechać jeszcze raz ale wolałbym na SPA :]

24hoursofspa 21-26 lipca 2015

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne tory mniej nudzą jak takie Le mans, ale ja już chyba odpuszczam 3 godzinki. Może jakaś seria 2 godzinna w autach GT3? Coś na styl Blancapain endurance series gdzie wyścigi trwają 3 godziny, ale tam się kierowcy zmieniają. Ja bym był za MP(Bathrust), w GT6 mieliśmy sporo prób i nigdy nam się nie udało pojechać głównie przez problemy z gt6 i tym torem. Mega końcówka wyścigu z tego roku:
 https://www.youtube.com/watch?v=W1LT5R-4TA8

Edytowane przez piotras3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×