Skocz do zawartości
pablos_83

Firewatch

Rekomendowane odpowiedzi

God is a Geek - 9.5/10

GamesBeat - 9.5/10

IGN - 9.3/10

GameGrin - 9/10

GamingTrend - 9/10

Hardcore Gamer - 9/10

Game Rant - 9/10

PC Gamer - 8.5/10

Polygon - 8.5/10

Destructoid - 8/10

GameWatcher - 8/10

Guardian - 8/10

DarkZero - 7/10

Gamespot - 7/10

Power Unlimited - 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną zdecydowanie odradzam Firewatch, framerate nie jest aż tak tragiczny jak słychać w niektórych opiniach (odblokowany, lata między 30-60) ale stuttring wręcz wypala oczy. Ja na razie odpuszczam granie i czekam na patch, tym bardziej że devy wzięły się we współpracy z sony i szpecami od silnika Unity za poprawę sytuacji. Zagrałem wstęp do gry jest rewelacyjny i szkoda sobie spieprzyć ciekawie zapowiadający się tytuł przez problemy techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa karygodnie, ale zbyt dobra giera, żeby czekać aż poprawią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem jednym ciągiem. Polecam, chociaż nie teraz. Raczej jak naprawią framerate i będziecie mieli odpowiednią cenę aby zapłacić za 5h rozgrywki "na raz". Klimat, dialogi z panią przez radio, odkrywanie tajemnic, widoki - jestem zachwycony :) Vanishing of Ethan Carter i Everybody's Gone to the Rapture według mnie sporo słabsze. Chociaż pewnie zakończenie połowę graczy zawiedzie, ale tak to już jest. No i w Bundlu dostałem najlepszy motyw PS4 jaki widziałem. :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch właśnie pojawił się na PSN !!  już zaciągam. Dam znać jak wyglądają sprawy. Może wreszcie dziś zagram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ukończyłem Firewatch, z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto lubi modne ostatnio "chodzone" przygodówki. Pomysł na grę jest bardzo ciekawy mimo że początek nie robi wrażenia i zdaje się być dosyć drętwy to gra z czasem mocno nabiera kolorków. Siłą napędową są tu dialogi pomiędzy naszym bohaterem który zatrudnił się jak gajowy do obserwacji lasu a naszą "szefową" która również jest strażnikiem. Tak dobrze zrealizowane i tak naturalnie brzmiące konwersacje są rzadkością w grach. Do tego osadzenie akcji i specyficzna oprawa dodają grze niesamowitego uroku, a i sama intryga jest nieźle pomyślana. Na minus niestety jak zwykle w indorach opartych o silnik UNITY strona techniczna jest dosyć słaba, po ostatnim patchu sporo poprawiono ale nadal są obecne chwilowe freezy przy doczytywaniu otoczenia, poza tym dla niektórych może być za krótka. Czas przejścia to około dwa posiedzenie (jak ktoś się uprze to pyknie za jednym zamachem) ale dla mnie to nie wada bo nie jest sztucznie rozciągnięta i kończy się w idealnym momencie. Lubicie chodzone tytułu typu Ethan Carter czy Everybodys gone to rapture to możecie brać śmiało.

 

CbwFJ46W8AAgIkS.jpg

 

CbwFJbLXIAABwnu.jpg

 

CbwFHBPW8AAzqAy.jpg

 

CbwFEuwWIAEDNc9.jpg
 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Świetna gra. Aż szkoda, że taka krótka. Można przywiązać się do bohaterów. Są świetnie napisani, a te dialogi.. Chyba lepszych w grach nie widziałem.

Edytowane przez Nisshin
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś czy będzie wersja pudełkowa? Tak bardzo nienawidzę cyfry a zagrałbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby las a wciaga jak bagno ;)

 

jedno posiedzenie i to tylko dlatego ze nie moglem sie oderwac. 

 

Czepiac bede sie pozniej jak moze jakas pseudo-recke skrobne, ale naturalnosc dialogow jak i same dialogi - mistrzostwo. Calosc naprawde dobra mimo gdzie niegdzie technicznej czkawki. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lecą napisy końcowe..dobra gra..trochę dolujaca...w zasadzie to zajebiście dolujaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lecą napisy końcowe..dobra gra..trochę dolujaca...w zasadzie to zajebiście dolujaca ;)

 

A to ciekawy odbior produkcji... musze powiedziec. 

 

No ale jak wiadomo kazdy nieco inaczej obiera gry/filmy/ksiazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega ograł też vanishing of ethan Carter? Bo ostatnio jestem na fali wszelkich symulatorów chodzenia..a wcześniej wspomniana produkcja kusi klimatem z trailerow i recek? Jeśli tak to prośba o 2-3 słowa czy warto?

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panie drogi toz jest wątek o Ethanie co zaginął na forum tam szukać. Nie nie grałem jeszcze. Kiedyś pewnie zagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega ograł też vanishing of ethan Carter? Bo ostatnio jestem na fali wszelkich symulatorów chodzenia..a wcześniej wspomniana produkcja kusi klimatem z trailerow i recek? Jeśli tak to prośba o 2-3 słowa czy warto?

 

Pzdr

Ethan jest wg mnie bardzo przereklamowany, polecam za to everybody's gone to the rapture .

Gra dostarcza niesamowitych wrażeń, fabuła świetna, ost zabija na dobrych słuchawkach a klimat .... no trzeba samemu zagrać .

Bez 2 zdań gra lepsza od ethana w każdym aspekcie imo .

(obok Life is strange top 5 2015 wg mnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za odpowiedz ale jednak ethan pójdzie na pierwszy ogień bo..bo już kupiłem ;)..ale skoro polecasz everybody...to pewnie w następnej kolejności ogram bo mam zajawke na chodzone gry jak zły..layers of fear, kholat, soma, firewatch ograne w ostatnich tygodniach..nawet division i ds3 czekaja na kupce wstydu..chyba się starzeje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem fanem klimatycznych chodzonych przygodówek przyszedł czas na Firewatch .

Powiem szczerze że gra unikalna ciekawa na swój sposób, ale ending mnie rozczarował .

Niby są pewne niedopowiedzenia ale jakoś tak mega wrażenia nie zrobiło.

Tu królem jest nadal everybod's gone to the rapture .

Cały czas myślałem że tam nie wiadomo jaka intryga będzie .

Widzę w tej grze sporo zmarnowanego potencjału, co nie znaczy że gra jest słaba - jest bardzo ok,  lepiej od Ethana który mi średnio podszedł .

Tak jak wszyscy piszą największą zaleta jest kreacja Henrego(główny bohater) jak i Delilah (strażniczka od której przyjmuje rozkazy)

Dialogi są faktycznie mega zgrabnie napisane i można się wczuć w klimat gry .

Dla mnie ósemka z minusem, warto kupic zwłaszcza jak jakieś promo dadzą, ja się nie doczekałem i ograłem na lapku(podpiętym pod TV i na padzie DS4 :) )

Kolejna dobra mała gra, do sprawdzenia mam jeszcze layers of fear i kholata .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również niedawno skończyłem. Super gra, ale zakończenie średnie. Klimat za to na dychę oceniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukonczylem 2 razy i to pod rzad. chyba nie bede mial czasu na napisanie recki, mini recki wiec cos jeszcze dorzuce w temacie

Nie jest to gra ani rewelacyjna ani wybitna.

Ale jest to gra w mojej subiektywnej opinii dobra (naprawde dobra).

Na tyle dobra ze pierwsze przejscie strzelilem za jednym razem bo zwyczajnie nie moglem sie oderwac chcialem wiedziec co dalej. O dialogach juz pisalem mistrzostwo naprawde mialem wrazenie uczestniczenia w konwersacji, podczas 2 przejscia doslyszalem moze ze 2-3 kwestie ktore moze ciut mniej pasuja a i tak jesli chodzi o calosc ta gra w mojej opinii deklasuje inne jesli chodzi o konwersacje. 

Styl graficzny nie musi wszystkim robiona na Unity, boryka sie z mniejszymi czy wiekszymi problemami. Te mniejsze to fakt iz niektore cienie to schody jakies, te wieksze to fakt ze na PS4 gra potrafi zalapac malego freeza na okolo sekunde, co pewnie wiaze sie z przejsciem z jednej czesci mapy do innej. Do stylu graficznego szybko przywyklem, gra nie musi miec fotorealistycznej grafiki, odrobina wyobrazni i jestesmy Henrym w lesie. 

Otwarcie jest mocne i ciekawe, calosc fabularnie mi naprawde podeszla, co wiecej czasami jesli nie jestesmy ciekawscy mozemy nie otrzymac informacji (drugorzednej) i potem sie zdziwic, odkrywajac taka a nie inna informacje. Podczas kazdego przejscia bylem innym Henrym pierwsze rozmawialem, ale bylem raczej mniej wylewny, drugie bylem bardziej otwarty i ilosc roznic jest wystarczajaca. 

Rozgrywka jest dosc prosta, ale calkiem przyjemna, do tego mozna zzyc sie z Henrym i Deleliah. 

Zakonczenie - coz dla mnie troche jak w zyciu, dokonujemy wyborow, musimy borykac sie z ich konsekwencjami, a finalnie wcale nie musimy otrzymac odpowiedzi czy rozwiazania tylko zostajemy postawieni przed kolejnymi wyborami. 

Moze nie za pelna cene, ale dla fanow produkcji "innych", ktorym nie przeszkadza malo gry w grze, ktory lubia gry bazujace fabule - jesli gra bedzie w promocji to moim zdaniem warto siegnac po ten tytul. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zagrał ale imo jest to gra na którą można wydać do 40 zł jak będzie na pss, ale taka prawda, że nie gralem, a widzialem tylko na YT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, graqzu napisał:

Chętnie bym zagrał ale imo jest to gra na którą można wydać do 40 zł jak będzie na pss, ale taka prawda, że nie gralem, a widzialem tylko na YT :)

Jak pisalem w promocji i dla fanow gatunku warto.

Moim zdaniem zepsules sobie nieco odbior gry, ja staralem sie unikac materialow i poza zwiastunami nic nie ogladalem. To jedna z tych gier ze im mniej wiesz tym lepiej dla Ciebie i tym latwiej sie wczuc. 

No ale Twoj wybor :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem FW i moge powiedzieć, że gra jest bardzo fajna. Na szczególną uwagę zasługuję tu klimat. Wydarzenia potrafią wprowadzić gracza w stan niepokoju, sam często rozgladalem się czy ktoś za mną nie chodzi po tym lesie. Kolejna istotna sprawa to dialogi, które są super skrojone i budują atmosferę. Co mnie rozczarowało to banalny koniec. Spodziewałem się czegoś więcej, a w głowie siedziało wiele teorii, niestety wygląda to tak jakby po pewnym czasie pracy twórcom nagle zblizal sie deadline i było "dobra Zbyszek, tak beźie dobrze". Kolejna sprawa to dropy klatek, które niestety zdarzaly sie dosc czesto w późniejszej fazie gry. Grafiki nie oceniam bo to kwestia indywidualna, mi przypasowała koncepcja, może trochę za dużo cieplych barw, az oczy bola ;). 

Polecam za jakąś przystępną cene.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temat bo gra jest tego warta - wczoraj odpalilem i musze powiedziec ze mega zaskoczenie :thumbsup: Bardzo fajna fabuła, szkoda ze na 5 a nie 50 godzin ;) Koncowki nie uwazam za banalna i wrecz doszukuje sie drugiego dna w tym wszystkim - ale rozumiem u niektorych rozczarowanie skoro nie konczy sie tak jakby chcieli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, czacha79 napisał:

Odgrzebuje temat bo gra jest tego warta - wczoraj odpalilem i musze powiedziec ze mega zaskoczenie :thumbsup: Bardzo fajna fabuła, szkoda ze na 5 a nie 50 godzin ;) Koncowki nie uwazam za banalna i wrecz doszukuje sie drugiego dna w tym wszystkim - ale rozumiem u niektorych rozczarowanie skoro nie konczy sie tak jakby chcieli ;)

 

No to fajnie ze Tobie podeszla.

Dla mnie jak pisalem mocna pogrubiona ocena dobra

Mnie zakonczenie przypasowalo takie zyciowe. Ale fakt zakonczenia moga byc rozczarowaniem, w filmach tez ale tam jestesmy bierni, w grze bierzemy udzial a tu nagle sie okazuje ze pan rezyser sobie cos innego wymyslil. Takie wlasnie rozczarowanie przezylem grajac w A way out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×