Skocz do zawartości
TRaCeGuitar

Project Setsuna ( nazwa robocza )

Rekomendowane odpowiedzi

1.50 trochę chrono crossem/ trigerem zaleciało :)

Do tego airship, jest git będzie grane na 100% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na promocję, nie dam tyle kasy za cyfrówkę, powinno to kosztować o połowę mniej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun

160 zeta za cyfrę, za grę na 20 parę godzin. Trochę dużo. Jakby to pudełko było to brałbym bez zastanowienia. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceny

 

  • RPG Site - 90 / 100
  • Attack of the Fanboy - 90 / 100
  • DualShockers - 90 / 100
  • High-Def Digest - 90 / 100
  • Daily Dot - 90 / 100
  • CGMagazine - 90 / 100
  • Game Rant - 90 / 100
  • God is a Geek - 85 / 100
  • GamingTrend - 80 / 100
  • PlayStation Universe - 80 / 100
  • GameZone - 80 / 100
  • MMORPG.com - 80 / 100
  • WCCFtech - 76 / 100
  • PlayStation LifeStyle - 75 / 100
  • Game Informer - 75 / 100
  • Destructoid - 75 / 100
  • GameSpot - 70 / 100
  • Push Square - 70 / 100
  • GameWatcher - 70 / 100
  • TrustedReviews - 50 / 100
  • Hardcore Gamer - 50 / 100
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jest dobrze, a nawet bardzo dobrze jak na obecne jrpg nie maco wybrzydzać tylko brać .

Obawiam się że ta gra w promo to w tym roku może nie wylądować .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyląduje, coś mi się wydaję że bedzie miała kiepską sprzedaż to szybko zejdą z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na dysku zakiszone... skończę Tokyo mirage sessions olewam poki co star ocean 5 I niedługo zacznę, skrobne więcej po paru/parunastu godzinach z tytułem. Hype mnie zjada ale jak nie dokończę tms teraz to pewnie nigdy :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na Twoje skrobnięcie, bo strasznie mi się chce w to zagrać, ale nie za taką cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem nie kończąc Tokyo :38_worried: cóż... 

 

Grafika nie powala ale powalac nie miała (booooze dlaczego nie wpadli na pomysł z ręcznie rysowana grafika jak np w legend of mana która ostatnio ogrywam na vicie.) cieszą detale typu płatki śniegu oraz ślady po nim. Jest ok ale cały czas żyje nadzieja jrpg z oprawa ala ori and the dark forest/ legend of mana...

 

Muzyka coś pięknego I pozytywnie lechta moje uszy... tu tylko pochwała. 

 

Walka - toż to chrono trigger w czystej postaci - miodzio..

 

O fabule póki co nie napisze nic bo po godzinie gry co mogę o niej wiedzieć - póki co czaruje ale nie historia a nostalgia bijaca od 33 letniego pryka zakochanego w 1996 roku w ff6 a rok później 7, wild arms itp... to dla nas zrobiono ten tytuł I to czuć!!!  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się muzyka nie podoba. Zrobiona na jedno kopyto i bez żadnych charakterystycznych kawałków. Ale może się nie znam :biggrin:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, redo napisał:

Mi się muzyka nie podoba. Zrobiona na jedno kopyto i bez żadnych charakterystycznych kawałków. Ale może się nie znam :biggrin:

 

Może za krótko gram aby mieć ich dość ale wpada mi w ucho ta lekka melancholia płynąca z tego ost. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem wątek główny i trochę jestem rozczarowany. Cena za wysoka na pewno. System tych Spirinate trochę chaotyczny, a tak to system walki może być . Postacie, dialogi, fabuła pod tym względem powinno być lepiej.  Takich jRPG jak na lekarstwo ostatnio więc jak ktoś ma ochotę to wyboru nie ma ;) 7,5/10

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaram się niesamowicie tą gierą i gdyby nie fakt że właśnie kupiłem star ocean 5 to brał bym już teraz.

No nic poczekamy te 3 tygodnie, dla mnie mega giera się zapowiada z tego co zobaczyłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszamy z setsuną!

Jaram się jaram się jaram się !

No i jeszcze jutrowolne :24_stuck_out_tongue: 

Oj długa nocka się szykuje .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wszyscy na promo czekają ? nikt nie gra?

Mam nabite około 10h i fanom oldschoolowych jrpg mogę polecić .

Trochę na początku raziła zrzynką fabuła z FFX a i niektóre postacie ale jednak każda ma jakiś swój wątek który nadaje jej innego charakteru.

Walka jak dla mnie jest ok choć nie do końca rozumiem jak działa te momentum itd .

To co mogę napisać to że jest masa możliwości(skille ala materie z ff7)

No i system ATB jak zawsze dla mnie daje radę a ataki łączone poezja .

Design cieszy oko,miasta jak i dungeony wyglądają pięknie, widoczni przeciwnicy, masa smaczków jak padający śnieg itd no fajnie to wygląda .

 

Z minusów 

Niby jest ładna mapa świata ale jest bardzo biedna tzn lokazji tam jak na lekarstwo i w zasadzie nie ma gdzie "odejść" od głównej ścieżki .

Do tego nie ma na niej randomowych walk tak więc zapomnijcie o grindzie exp golda czy itemków .

Można to robić w normalnych "dungeonach" (przeciwnicy znikają po pokonaniu i trzeba wyjść/wejść jeszcze raz w lokację)

Z EQ można jedynie bronie kupować i talisamany, zapomnijcie o zbroji hełmie czy jakichś ringach itd .

Również nie ma żadnego przemyślanego rozwoju postaci, w sensie postać sama podnosi statsy po lev up.

 

Pewnie takie było założenie gry wszak gra miała pachnieć 8 bitami i to na pewno się udało.

Muszę też powiedzieć że zginąłem już kilka razy i musiałem jechać pewne eventy od nowa bo człowiek zapomina saveować a autosave to tu nie ma :)

Nie żeby było mega trudno ale gra nie pauzuję gdy np. odpisujemu koledze na psn, wyślesz wiadomość wracasz do gry a tam game over(miałem tak ze 3 razy)

Tak na szybko muszę powiedzieć że im dalej tym lepiej fabułka się rozkręciła klimacik chwycił jak trzeba, nic tylko grać.

Acha zapomniał bym o muzyce, jakoś tak szału nie ma ciągle jakieś pianina i fortepiany :24_stuck_out_tongue:

Ale tak podsumowując to gra ma w sobie coś co sprawia że chcę się grać, klimacik daje radę .

Tak po pierwszych 10h+ mogę spokojnie dać 8/10 na pewno fajna odmiana po kolejnych talesach,mi odpowiada fakt że nie ma tu pierdyliarda questów a zwięzły wątek główny .

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@schranz dzięki wielkie za rozjaśnienie umysłu :-)

Gra wyląduje w bibliotece po ograniu zaległości.

A jeszcze w Chrono Trigger wsiąknąłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dziś wątek główny i mogę grę szczerze polecic fanom gatunku.

Jest kilka minusów jak chociażby chaotyczny system spirinate(tutorial tego nie wyjaśnia jak trzeba przez co ogarnąłem to z YT w 1/3 gry dopiero)

Fabuła jest sztampowa dosyć choć nie do końca przewidywalna bo jednak ending nieco mnie zaskoczył i ogólnie czułem duże zadowolenie po ukończeniu story .

Postacie bardzo klasyczne jak na ten gatunek ale cholernie je polubiłem przez te ok. 30h(tak tyle zajęło mi przejście, z lekkim grindem nie śpiesząc się bawiąc się systemem materii itd)

Muzyka faktycznie na jedno kopyto ale jednak bardzo pasuje do wydarzeń ukazanych w grze(nie jest kolorowo że tak powiem, wiadomo jaką misję ma Setsuna)

Na pewno kilka kawałków wybija się i zostanie mi w pamięci, jako całość jest git .

System walki mi jako fanowi starych FF dał masę frajdy, jest masa mozliwości buffów debufów technik łączonych itd .

Do tego możliwości konfigurowania "materii" i wbijania w nie konkretnych pasywnych umiejętności dopełnia obraz niemal pełnej swobody(niemal bo pewne skille są tylko dla konkretnych postaci)

System momentum to nowość która nadaje walkom dodatkowego smaczku jak i zwiększa znacząco możliwości taktyczne.

Jest to coś ala limity z FF ładują się z czasem lub w konkretnych okolicznościach(atakowanie/otrzymywanie obrażeń/leczenie teamu itd)

Mając nabitą 1 kulkę limitu(max można mieć 3) odpalana technika może dodać dodatkowe efekty(dmg/status/uleczyć drużnę a nawet narzucić auto revive) wciskając kwadrat w odpowiednim czasie.

Tak więc systemowo jest wyśmienicie chociaż można po marudzić  że w sklepikach kupimy tylko broń(tą można wzmacniać odpowiednimi itemkami) i talizmany z których można dobijać passywne skille pod techniki .

Materie pozyskujemy natomiast u kupców konsorcjum, nie płacimy jednak kasą a itemkami dropiącymi z moobków/znalezionymi na mapie/w dungeonie.

Tak więc warto walczyć, warto explorować aby móc odebrać coraz to lepsze spirinite .

 

Nasza wędrówka jest bardzo liniowa(jak w FF X) do samego końca mamy w zasadzie rynne, niby jest mapa świata ale i tak nie ma za bardzo gdzie skręcić i oderwać się od wątku głównego.

Schemat wioska-dungeon-boss nic nowego w gatunku ale ubrane w odpowiednie szaty.

Dungeony są fajnie pokombinowane, jest sporo ukrytych skrzyneczek .

Pod sam koniec dostajemy airshipa( raczej to nie spojler był już na trailerach pokazany) i mapa świata pokazuje pazur stając przed nami otworem.

Dopiero wtedy można poczuć swobodę, pozwiedzać dodatkowe lokacje, pogrindować, zdobyć ultimate weapony i najlepsze materie .

Z resztą po ostatnim "bossie" możemy zapisać grę i wracamy do świata gry aby porobić dodatkowe aktywności .

Tak więc grania jest na jakieś 40/60h wg mnie (potwierdza to playstation trophy.org guide) więc nie ma co marudzić że mało .

 

I tak się zastanawiałem grając która gra lepsza SO5 czy setsuna ?

Po napisach końcowych mogę z całąpewnościa stwierdzić że setsuna jest o wiele lepsza w moim odczuciu.

Wygrywa zwyczajnie klimatem starych jrpg, ciekawszymi postaciami i satysfakcjonującym endingiem .

Może nie jest to mesjasz jrpg ale jest to cholernie klimatyczne jrpg na starą modłę .

Hołd dla jrpg,dla fanów Chrono (mistrzowski easter egs do odkrycia dla was !)

Zdecydowanie polecam i czekam na następne projekty Tokyo RPG factory.

 

Jeśli brakuje wam klasycznych jrpg a na nowe materiały z FF XV parskacie śmiechem,jest to zdecydowanie gra dla was :)

 

 

Edytowane przez schranz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×