Skocz do zawartości
BulletPOL

Halo 5: Guardians

Rekomendowane odpowiedzi

Żebym miał H5 po angielsku z polskimi napisami, muszę zmienić region i ustawić język konsoli na angielski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Albo full English, albo full polski z dubbingiem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak zmienisz na angielski UK i dopiero wtedy zainstalujesz to będzie angielski z napisami.

Gdzieś czytałem czy tu czy gdzieś indziej, nie pamiętam.

Warto sprawdzić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak zmienisz na angielski UK i dopiero wtedy zainstalujesz to będzie angielski z napisami.

Gdzieś czytałem czy tu czy gdzieś indziej, nie pamiętam.

Warto sprawdzić.

Z ciekawości zmieniłem język z de na pl i gra kupiona w Niemczech ma tylko napisy pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfrak z US ma na przykład pełny polski dubbing.

Nie chce mi się kombinować ze zmiana języka i dopiero instalacją gry. Nie przeszkadza mi to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebym miał H5 po angielsku z polskimi napisami, muszę zmienić region i ustawić język konsoli na angielski?

Jak kupiłeś cyfre na polskim storze, to wystarczy pobrać ją z regionu usa. Będziesz miał wersję kinową.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słów ode mnie kilka po zagraniu w multi. Arena, tryb zabójca, 8 meczy, czyli gdzieś 1,5 godziny.

O mój Boże, czemu to jest takie trudne? Mam wrażenie, że przeciwnicy zjedli na tej grze zęby. Zabicie kogokolwiek graniczy u mnie z cudem. Asyst więcej niż killi. Nie można złapać myśli, bo zaraz 2,3 gości jest przy tobie. 2-15, 3-18.. Ehh.. Gra jest strasznie skillowa. Mam nadzieję, że po zagraniu tych 10 meczy da mnie do jakiś totalnych noobków. Jeden mecz to był taki, że przegraliśmy 8 do 50. Mózg rozj*****. To tak na szybko.

Teraz trochę składniej i bez przekąsu:

Zdobycie fraga podbudowuje niesamowicie, a już zabicie melee atakiem tworzy banana na twarzy. Te 60 fpsów czuć, wszystko płynnie, efekty mega. Jeszcze nie wiem jak strzelać najefektywniej, full auto nie daje rady, seriami nie mogę przycelować :D Może jakieś porady dla nooba? Jak zabić gościa, a nie tylko go obijać? Czy występują tu headshoty? Bo kilka razy miałem wrażenie, że idzie w głowę, a nic nie siadało. Da się jakoś wybrać inną broń niż ten karabin szturmowy? Czy trzeba odblokować najpierw? Czy występują tu bronie op? Mógłby ktoś polecić czym grać jak już odblokuję coś lepszego? Nie wiem też za bardzo jak używać tego wyskoku i spadania w jakiś punkt :D mógłby ktoś wytłumaczyć jak tego używać? :) i ten jetpak pod B nie raz uratował dupsko ;) ma ktoś może jakiś samouczek na yt? Czy lepiej się cały czas poruszać czy przykampić? Jaką macie ustawioną czujność? Pewnie będę miał jeszcze jakieś inne pytania, ale narazie tyle mi orzyszło do głowy.

Podsumowując gra mi się spodobała, tylko jakbym jeszcze tyle nie ginął ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak tak czytam znowu mam ochotę dać się pozabijać na arenie , trzeba będzie przysiąść :)

Magnum + Battle Rifle z mapy , celowanie w głowę i czułość poniżej 6 :) to tak na początek bo zawsze trafić można na totalnych wymiataczy , także trzeba mieć do tej gry normalne podejście bo tak to tylko się można niepotrzebnie irutować :) Ale jak piszesz satysfakcja ubicia imo najlepsza w tych fpp co wyszły na tą generację , chyba tylko Shadow Fall mi się równie bardzo podobało w tym względzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuj w szyję. JA celuję w głowę i przeważnie lata  za wysoko. Szyja zbiera heady a nawet perfect kille ;)

Heady istnieją ale pamiętaj o kasku i tarczy.

Tryb SWAT - 1 head = 1 kill.

 

Żadnej broni nie odblokowujesz Wszystkie jakimi możesz grać są w trybie arena na mapce.

Są bronie OP - do nich jest zawsze odliczanie ale nimi też trzeba umieć grac i mają mało naboi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś jeszcze napisać czym są te tryby w arenie? Te nazwy nic mi nie mówia, a te opisy jeszcze mniej ;) zrozumiałem tylko, że ten tryb 'zabójca' to drużynowy deathmatch i jeszcze któryś tryb to kaźdy na każdego.

Czyli jak gram w arenę i idzie mi w górę stopień (level), nie mogę nic odblokowac, więc jaki jest sens grać? Pytam serio. W codzie czy bfie coś się odblokowuje, a tutaj? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Arena - mieszanka

Slayer - team deathmatch

Free for all - deathmatch

Breakout - brak respów, dziwne mapy

SWAT - brak shieldów, heady zabijają od razu

Big Team Battle - team deathmatch na dużych mapach

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowujesz nowe ubranka, malowania broni, pozy, zabójstwa, avatary czy tagi.

Nic więcej nie dostajesz w trybie arena poza bonusami do zbierania punktów REQ czy doświadczenia..

 

W trybie warzone dostajesz za to różne bronie i pojazdy do odblokowania.

 

Gra niestety jest skillowa więc jeżeli liczysz na to ze lepsza broń ci magicznie pomoże ot musisz ją znaleźć na mapie i nauczyć się jej używać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowania tylko i wyłącznie z paczek REQ. Twój skill i level nie ma żadnego znaczenia co dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej skillowa tym lepiej co by nie osiąść na laurach. Trochę masochizmu nie zaszkodzi. A że poleci kilka pięknych słów do tego... ;)

To jeszcze pytanko co to te punkty REQ? I po co jest nowe ubranko jak albo jestem czerwony albo niebieski? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Arena - mieszanka

Slayer - team deathmatch

Free for all - deathmatch

Breakout - brak respów, dziwne mapy

SWAT - brak shieldów, heady zabijają od razu

Big Team Battle - team deathmatch na dużych mapach

Ja tylko dodam do tego co Patryk napisal:

Team arena - w niej mamy 4 tryby:

Slayer - team deatch match.

Stronghold - cos takiego jak Conquest w battlefield -3 bazy kontrolne -  punkty sa naliczane w momencie gdy kontrolujemy 2 bazy , jesli mamy 3 punkty leca szybciej.

Capture the flag - chyba tlumaczyc nie musze

Brakeout - walka sklada sie z 5 rund (do pieciu wygranych, czyli max moze byc 9 rund) - jedno zycie na runde. Runde wygrywamy poprzez zabicie wszystkich przeciwnikow lub zaniesieniu flagi (jest jedna flaga na srodku mapy), ale nie do naszej bazy, tylko do bazy przeciwnika.

                  Flage dodano po becie, aby zapobiec kampowaniu w przypadku jak zostaje 1 vs 1.

                    

 

A mógłby ktoś jeszcze napisać czym są te tryby w arenie? Te nazwy nic mi nie mówia, a te opisy jeszcze mniej ;) zrozumiałem tylko, że ten tryb 'zabójca' to drużynowy deathmatch i jeszcze któryś tryb to kaźdy na każdego.

Czyli jak gram w arenę i idzie mi w górę stopień (level), nie mogę nic odblokowac, więc jaki jest sens grać? Pytam serio. W codzie czy bfie coś się odblokowuje, a tutaj? :)

Czytaj wypowiedz Patryka plus wyzej;p

 

 

Im bardziej skillowa tym lepiej co by nie osiąść na laurach. Trochę masochizmu nie zaszkodzi. A że poleci kilka pięknych słów do tego... ;)

To jeszcze pytanko co to te punkty REQ? I po co jest nowe ubranko jak albo jestem czerwony albo niebieski? :biggrin:

REQ Points: Players will earn REQ Points after each match in Arena or Warzone matchmaking, which can then be redeedmed for REQ Packs containing a variety of Requisition Cards (REQ Cards) in the form of unlockable weapons, armors, vehicles, and more.

https://www.halowaypoint.com/en-us/community/blog-posts/halo-5-guardians-req-system-introduction

To jest moja prywatna opinia, ale uwazam ze seria halo jest najbardziej skilowym shooterem na konsolach.

Nowe ubranko masz np w trybie Free for all. Tam kazdy ma swoje kolory i tam to ma znaczenie.

W innych trybach tak jestes zawsze blue or red, jednakze sam wyglad zbroi (choc i tak na to nikt nie zwraca podczas walki uwagi) juz sie zmienia

 

Czy występują tu headshoty?

Niechwalac sie bo to byl czysty fuks, ale tak sa:

Perfect = zabic goscia okreslona iloscia strzalow bez chybienia. W paktyce musisz zabic goscia trafiajac same heady  zeby dostac perfect kill.

... i maja WIELKIE znaczenie.

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak fuks... :D jaką masz kosciarz ustawioną czułość? Bo widzę, że celownik w momencie strzału jakby się zatrzymał na przeciwniku. Wiem, że to sprawa indywidualna, ale wolę od razu ustawić sobie jakąś lepszą i pod nią się uczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam inna niz 99,9% ludzi na swiecie...bo gram na 2...:0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączyłem wibracje, czułość na 2 i dziś w Swat 16 killi :-D :-D(życiówka, odkąd gram w multi halo 5)

. Póki co ogrywam tylko właśnie ten tryb, bo według mnie skilla można sobie podnieść i się podszkolić :-)

P. S - z czego 5 killi za jednym ciągiem, normalnie banana miałem na twarzy.

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zacząłem grac na dwójce tylko jest problem gdy ma się przeciwnika za plecami ;)

I ostatnie pytanko. Te 10 meczy po których dopasuje mnie do jakiejś kategorii to niezależnie w jakim trybie? Mogę zagrać 8 zabójstw i 2 swaty, czy w kazdym trybie trzeba zagrać te 10 spotkań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ...akurat mnie swat irytuje i moim zdaniem tam skila nie podniesiesz.

Dlaczego?

Dlatego ze jak Cie zabijaja w sekunde i czasami nawet nie wiesz skad..to hf&gl.

Aczkolwiek uwazam, ze swat jest swietny do nauczenia "pozycjonowania" sie samego siebie.

Trzeba sie starac poruszac tak aby nigdy nie bylo mozliwosci aby ktos zaszedl nas od tylu, wiem wiem terefere, ale po pewnym czasie przychodza takie nawyki i rzeczywiscie czlowiek zaczyna na to zwracac uwage.

 

IMO nauczyc sie strzelac najlepiej jest na CTF.

Tam ludzie bardziej skupiaja sie mimo wszystko na fladze niz na zabijaniu, przynajmniej na tych nizszych rankach.

 

 

 

Też zacząłem grac na dwójce tylko jest problem gdy ma się przeciwnika za plecami ;)

I ostatnie pytanko. Te 10 meczy po których dopasuje mnie do jakiejś kategorii to niezależnie w jakim trybie? Mogę zagrać 8 zabójstw i 2 swaty, czy w kazdym trybie trzeba zagrać te 10 spotkań?

Kazdy tryb ma swoj ranking.

Edytowane przez kosciarz
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie halo ma trochę specyficzne mutli (wydaje się że z początku za wolne sterownie itp, a to właśnie klucz do sukcesu). Dlatego w Swat, uczę się dobrze namierzyć i boom:-).

Są też dziwne sytuacje, że przeciwnik stoi koło mojego respa i potrafi tak ubić kilka osób, bo gra ciągle w tym samym miejscu przywraca nas do gry.

Z początku byłem zrażony , do multi, właśnie przez mało dynamiczną rozgrywkę (pewnie przez kilkadziesiąt godzin w Titanfall i trochę coda), ale suma sumarum, multi w Halo jest dla mnie najlepszym co mogło mnie spotkać w grach fps multiplayer.

Edytowane przez czeskimaster
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 multi w Halo jest dla mnie najlepszym co mogło mnie spotkać w grach fps multiplayer.

Graj z nami graj:)  Ja i Sep zawsze jestesmy chetni  i gotowi do gry, no jak jestesmy online na boxie.

Bo teraz jak siedze w pracy to jestem tylko chetny, gotowy juz nie bardzo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przypomniała mi się jedna sytuacja. Byłem blisko dwóch przeciwników, zastosowałem atak melee, odpaliła się scenka, złapałem przeciwnika, odwróciłem plecami, podniosłem rękę i... Ten drugi mnie chwycił i zabił :/ myślałem, że tego się nie da skontrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×