Skocz do zawartości
BulletPOL

Rise of the Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

To pierwsza moja gra na nowej generacji. Gram od 9 rano i nadal mam głód odkrywania nowych rzeczy. Grafika to bajka, nic nie przycina, śnieg jest zrobiony lepiej od tego z Uncharted 2. Dupcia Lary świetnie się prezentuje, jak jest zimno to się trzęsie, nawet jak wychodzi z wody to kucyk wykręca :D ja jestem mega zauroczony. I jest więcej grobowców do odkrycia niż w pierwszej części. Nie dziwię się, że są same ochy i achy. Co do dubbingu to stoi na bardzo wysokim poziomie. Gorczyca i ten lektor czytający o przedmiotach świetni. Miałbym tylko zastrzeżenie co do głośności muzyki podczas dialogów. Jak ktoś jest fanem Uncharted to ta gra to pozycja obowiązkowa. Trzeba troszkę pogłówkować żeby odkryć niektóre przejścia, nie ma aź tyle walki jak się spodziewałem, poza tym można na kilka sposobów do niej podchodzić. To tak na szybko co udało mi się już zobaczyć i ocenić. Jestem barszo szczęśliwy z wyboru tego bundla :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ogólnie pierwsza sekwencja na maksa przypominała

pociąg z uncharted2

. Jakaś cholerna infekcja mnie dopadła bo tak bym chyba grał non stop , mega klimat jest w tej grze dzięki šwietnemu modelowi Lary ( dupcia swoją drogą ale mi bardzo podobają się jej oczy , mega naturalne :) ) no ite grobowce i pomysły w nich :) .... chyba po wiesku to najlepsze w co grałem w tym roku jeżeli chodzi o singiel :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym Uncharted 2?? ;p Z resztą się zgadzam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncharted 2 jest uważane za najlepszą część z Uncharted. Jako że jest to ex od Sony to nie dziwię się że na forum Playstation wszyscy do tego się odnoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zrobieniu drugiego grobowca opcjonalnego (jakieś 4 godziny gry) i w tym czasie zabiłem może z 10 wrogów z czego 5 stało koło siebie. Pisze to dla tych, którzy zwracają uwagę na proporcje eksploracja/walka. Jak na razie jest 90%/10% ;) Oby tak do końca. A co do moich wrażeń ogólnych z gry to chyba wystarczy to:

 

4jDYtou.gif

 

Czuje się jak 5-latek w Legolandzie, jak 18-latek w klubie Go Go, i jak Macierewicz w Rządzie ;)

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko, jeszcze nawet nie zacząłem grać w halo 5 (jestem w połowie halo 4 ) ale po waszych opiniach jutro kupuje Lare ☺ najwyżej halo ogram później bo przy DE na ps4 bawiłem się bardzo dobrze ☺

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wam tej gry zazdroszcze - narobiliście mi takiej ochoty by zagrać ale nie mam XO...

Zapewne gra jest długa do tego?

Pocieszam się że nie długo Uncharted 4 ale obawiam się, że Rise of the Tomb Rider da przedewszystkim dłuższą rozgrywkę... Póki co oglądam gameplaye z RotTR na 50" calach bo co mi pozostało...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że sama fabuła nie jest zbyt długa ale to nie jest najistoczniejsze.

Z tego co czytałem story to 10-12h a zrobienie 100% to 40h.

 

Skończmy z tymi porównaniami do Uncharted bo to zupełnie inne gry.

 

Tu możemy sie zatrzymać, podelektować. Pomordować niewinne króliki, poszwędać się po okolicy w poszukiwaniu surowców, upgradować postać, rozwinąć ekwipunek, Na razie sprawia mi to na tyle frajdy że fabuła stoi w miejscu i tylko ja zdecyduję kiedy ruszę na dalszą przygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończylem. Gra na 10h przy najnizszym poziome trudnosci, a na weteranie to jakies 13-14 zależy jak kto czesto ginie, Generalnie przechodząc gre jak ktoś grał wczesniej w Unchartedy zobaczycie mase podobnych lokacji :biggrin: śmiem twierdzić, że twórcy mocno sie inspirowali Unchartedem, gra jest raczej taką jednorazówką :biggrin: moja końcowa ocena to 7/10  Grafika jak na Xbone zaskoczyła mnie :) gra lata w 900p czy 1080? ktoś poda info?

P.s. Jak ktoś nie bardzo ma pieniądze na gre, a ma straszne ciśnienie, to nie ma problemu bym udostępnil dostęp do mojego konta :)

Edytowane przez Fuviks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie jak zestrzelić skrzynie wiszące na linach?

 

Strzelam w linę strzelam, w mocowanie, strzelam w skrzynie i nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie jak zestrzelić skrzynie wiszące na linach?

 

Strzelam w linę strzelam, w mocowanie, strzelam w skrzynie i nic się nie dzieje

Zrestartuj gre, pelno  takich bugów jest :biggrin:

Chyba, że jest to skrzynia do której musisz podejść i samemu ściąc liny :P

Ja miałem sytuacje ze w pewnej cutscence many złapał mnie za noge i nie mogłem mu nic zrobić... restart gry tylko pomogł :P

Edytowane przez Fuviks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie jak zestrzelić skrzynie wiszące na linach?

 

Strzelam w linę strzelam, w mocowanie, strzelam w skrzynie i nic się nie dzieje

 

Chodzi ci o tą koło Kopalni medzi? Wydaje mi się, że potrzeba zapalających strzał (jak już będą), których jeszcze nie mamy. Albo rzuć mołotowem.

 

Jeśli chodzi o bugi to nie uświadczyłem żadnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj w jednej z jaskiń plecak innego gracza (z mojej friendlisty). Myślicie, że wyzionął tam ducha i dlatego? Jestem dość daleko w fabule i tylko ten jeden raz coś takiego znalazłem. Dziwne to było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie soulsy :)

Teraz to będę bacznie się rozglądał , praktycznie jestem na początku na najwyžszym to mi się jakieś fanty po was przydadzą :)

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm te plecaki już wcześniej znajdowałem ale nie przyglądałem się zbytnio - w opisie było po kim to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość powrotu do Syrii aby pozbierać te "znajdźki" które ewentualnie pozostawiliśmy? Czy jednak wszystko przepada jeśli nie zbierzemy tego przy pierwszej wizycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skończeniu fabuły można wrócić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czuć w tej grze ducha TR 1 - 4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

"czuć ducha" poprzedniej odsłony - jeśli w poprzedniej nie wyczułeś 1-4 to w tej także nie dasz rady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego służą te karty co można kupić za punkty lub żywą gotówkę?

 

Niby kilka mam ale nie wiem co się z tym robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ukończone :) Ależ ta gra jest dobra. Na pewno wrócę jeszcze do niej nie raz. Mnie się w niej wszystko podobało, przeciwnicy dosyć wymagający, super zagadki, piękne widoki, gra świateł, Lara. Wszystko czego oczekuję od świetnej gry akcji twórcy w niej umieścili. Stawiam ją na równi z Uncharted 2.

Porównanie z Uncharted 2 jest na miejscu, ponieważ fabuła i tu i tu opiera się na 'wodzie życia', nieśmiertelności.

I spoiler dotyczący zakończenia:

BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ!!! :D

Do czego służą te karty co można kupić za punkty lub żywą gotówkę?

 

Niby kilka mam ale nie wiem co się z tym robi

Tam masz opcję wyzwania i możesz stworzyć własne poziomy dla siebie i znajomych i te karty tam wykorzystać.

Mam jedną kartę, w której głowa Lary jest gigantyczna ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m0rph w poprzedniej nie było czuć. Była tempą nawalanką z paroma grobowcami.

 

Ta część ma więcej grobowców i lokacje podobne do wcześniejszych części, np zimowa mapa (Tr2), Syria (Tr4), sowiecka baza (Tr Chronicles).

Wiesz, dlatego pytam.

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m0rph w poprzedniej nic nie było czuć. Była tempą nawalanką z paroma grobowcami.

 

Ta część ma więcej grobowców i lokacje podobne to wcześniejszych części, np zimowa mapa (Tr2), Syria (Tr4), sowiecka baza (Tr Chronicles).

Wiesz, dlatego pytam.

Chodzi Ci o krajobrazy? To nie - nie są podobne. Mapy? Zupełnie inne. Ma chyba o 2 grobowce więcej, niż poprzedniczka, choć z wartościowszym lootem. Baza sowiecka to w dużej części tempa (raczej tępa) nawalanka z jednym grobowcem. Reasumując, jeśli szukasz TR1-4 - nie znajdziesz ich tutaj, Wiesz, Rise jest kontynuacją poprzedniej odsłony, rebootem, który w zasadzie może z powodzeniem robić za oddzielną markę.

Edytowane przez m0rph
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×