Skocz do zawartości
pablos_83

Days Gone

Rekomendowane odpowiedzi

Na zwykłym ps4 gra chrupała podczas jazdy na motorku, nie wiem czy to poprawili. A co do pro to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zwykłym są spadki animacji podczas jazdy - całkiem spore, na tyle że nawet mnie który jest mało na to wyczulony (różnicy 30 vs 60 praktycznie nie odczuwam) to czasami wkurza. Poza tym na szczęście gra działa ok, żadnych bugów nie napotkałem na razie.

 

A swoją drogą gra jest naprawdę super. Jest klimat, bardzo ładna grafika, przyjemny gameplay i dobrze zbalansowany, ciekawa pasująca do tego świata fabuła. Dla mnie ta gra ma wszystko czego oczekuje od produkcji post apo z otwartym światem, wszystko jest tutaj takie naturalne - nie czuć, że aktywności są wciśnięte na siłę tylko eksploracja ma sens, bo w takim świecie trzeba to robić. A niektóre sytuacje jak np zaalarmowanie grupy świrusów, które pobiegły do obozu bandytów i zabiły większość moich celów to super sprawa. Albo jak spaliłem gniazdo, uciekłem na motocyklu i po jakimś czasie zatrzymałem aby zerwać jakaś roślinę. Patrzę się za siebie, a przez las biegnie na mnie z 50 świrusów. Albo jeszcze jak chodzę po obozie, nagle gość bierze gitarę i zaczyna grać, a wokół niego zbiera się grupka ludzi i zaczyna lekko tańczyć. O efekcie śniegu nawet nie wspomnę.

 

Mega - nie ogarniam, że ta gra była krytykowana a np. drewniany Assassin's Creed Odyssey był w recenzjach wychwalany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o spadkach fps to fakt czasem ale nie zawsze przy jeździe spadło, ja się tu nie będę rozpisywał zbyt długo powiem jednym zdaniem GRA JEST WYRĄBISTA, jedyny mankament to misje dla obozów nie były najlepsze ale też nie tragedia, no a sama GRA WYRĄBISTA !!!!

Edytowane przez Squal
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę, obecnie czyszczę mapę aby wbić platynę. Dla mnie gra była świetna, jedna z najlepszych w jakie grałem na PS4, wraz ze Spider Manem mój uluciony sandbox tej generacji. Fajnie mi się w niej strzelało, fajnie skradało, fajnie jeździło, czynności poboczne chociaż w typowy dla gier tego typu powtarzalne, też sprawiały mi satysfakcję bo czyszczenie obozów czy inne tego typu aktywności są w wykreowanym świecie naturalne, podobnie jak lizanie ścian w poszukiwaniu surowców. Fabuła też mi się podobała - rozkręca się powoli, ale później jest naprawdę spoko, a końcówka ("secret ending") wymiatała i kładła ciekawe podwaliny pod kontynuację, która mam nadzieję, że powstanie.

 

I mam też nadzieję, że będzie lepiej zoptymalizowana, bo o ile jakiś bugów utrudniających grę nie spotkałem, to spadki animacji są wręcz absurdalnie duże. Nie kojarzę drugiej gry w którą grałem na PS4, która tak by klatkowała po typu patchach. Całe szczęście, że dzieje się to głównie w obozach i podczas jazdy na motocyklu, bo podczas strzelanin czy walk z hordami taki pokaz slajdów czyniłby Days Gone niegrywalnym. A tak tylko irytuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracie jeszcze w Days Gone? Bend Studio potwierdziło dziś, że pracują nad trybem New Game+.

Dla mnie to dobra wiadomość, będę mógł wrócić do tej gry. Jestem ciekaw, czy wprowadzą jakieś nowe, lepsze perki.

Tryb ma być wprowadzony już 13 września, wraz z dwoma nowymi stopniami trudności.

Edytowane przez WaldekM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wbiciu platyny na chwilę obecną grę odpuściłem, ale może kiedyś do niej wrócę w NG + bo kupiłem ją przez PSS, na przypomnienie przed sequelem będzie jak znalazł. Oby tylko się on pojawił i doświadczenie developera sprawiło, że będzie powstawać krócej niż pierwsza część :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie ma takiego trofeum, można zrobić wszystko po skończeniu fabuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła, czyszczenie tego co zostało, potem wyzwania z dlc. Na koniec poziom trudności Survivor w New Game Plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2019 o 14:50, krzyzak86 napisał:

Można pominąć jakieś trofeum?

Jeżeli chodzi Ci o trofea do platyny to nie, niczego się nie da przegapić. Jedyne co to w czasie gry dwa razy jesteś odcinany od części obszaru, ale po przejściu wszystko jest dostępne a te momenty odcięcia są sygnalizowane komunikatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Platyna wbita w niecałe dwa tygodnie od rozpoczęcia gry:) Gra bardzo łatwa, platyna również. Ale przyjemnie się grało:) No i zakończenie z O’brainem  kozak!:) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony w swoich wielkich exach nie utrudnia graczom zdobywania platyn, i to bardzo dobrze bo w innym przypadku nie miał bym żadnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz w drugiej lokacji ze tak powiem ile to procent gry ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po ostatnim patchu ktoś ma problemy? Patch spory bo prawie 40 GB . Wywaliło mi grę 2x z komunikatem ze coś jest uszkodzone, ale odpaliłem grę...zrobiłem kawałek misji i boom...kolejny błąd. Grę mam na płycie i grałem sobie międzyczasie jak się ściągało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem 1h i nie miałem żadnych problemów. Wersja gry cyfrowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem fabułę jakieś 2h temu. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą grą. Świetnie mi się grało. To lubię w grach Sony, że nie są przepchane pierdołami jak te od Ubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×