Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki masz Internet? Brat ma podobną sytuacje jak ty i wina najwyraźniej leży po stronie dostawcy w jego przypadku. On ma internet radiowy od regionalnego dostawcy.

Na pewno ma coś na routerze spierniczone.

*trololooooo*

 

A tak na poważnie to sam na ten router zdalnie się logowałem i próbowałem "wszystkiego".

ISP ma zwalone (niskie) MTU i tutaj na 99% tkwi problem bo pomimo że nie jestem teoretykiem ale "na chłopski rozum"  wysyłane pakiety są zbyt krótkie dla PSN.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem nowy router gdyż TL-WRN 841N bardzo mnie denerwował swoim zasięgiem, moje urządzenia od routera dzieli jakieś 7-8 metrów. Oczywiście router jest w innym pomieszczeniu. W sumie kiedy drzwi są otwarte nie ma problemu z zasięgiem i szybkością wi-fi. Problem zaczyna się w przypadku zamknięcie drzwi w dwóch pomieszczeniach w tedy oglądanie YT w smart TV czy pobieranie plików w konsoli to dramat. YT obniża jakość połączenia a konsola z 16Mb/s zaczyna pobierać Kb/s.

 

Myślałem nad zakupem routera wspierającego dwa pasma ale w przypadku 5Ghz jest ten problem, że traci zasięg i siłę kiedy napotyka przeszkody, w moim przypadku 3 ściany. (pokój w którym stoi router, łazienka, wc i mój pokój - wifi może omijać te ściany idąc korytarzem/przedpokojem ale pewnie tak się nie dzieję)

Wybrałem więc solidny router jednopasmowy 2.4Ghz jakim jest Asus RT - N18U.

 

Uważam, że PS4 jest w stanie fajnie pobierać pliki pod warunkiem silnego routera. Nawet mój stary tp link nawet daję radę pod warunkiem bliższego rozstawu między konsolą a routerem (kiedy postawiłem konsolę bliżej drzwi w pokoju to PS4 pokazywało prędkość pobierania nawet 32Mb/s. Ciekawe ile by było jakby konsola stała obok routera :D  )

 

SephiroT

Ciekawy jestem Twojej opinii :)

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5Ghz - fajne, szybkie ale zasięg ma gorszy niż 2.4Ghz a poza tym PS4 i tak go nie obsługuje. Bardzo dobre na krótkie odległości. Używam do pracy bo laptopa mam blisko. Polecam w tym samym pomieszczeniu co router.

W Polsce mamy grube ściany niestety. Jest to problem dla Wi-Fi. Jak dałem rodzicom mojego starego D-Link'a działającego jeszcze na G, to ten sam sprzęt co u mnie działał w całym mieszkaniu, u rodziców w innym rozkładzie ścian (łazienka między pokojami) już nie wyrabiał, ale to stare czasy i inny sprzęt ;) 

 

Nie mam zaufania do Asusa. Jak nie znam sprzętu to wchodzę na Amazon.com, znajduję sprzęt, sprawdzam stosunek dobrych opinii do złych i czytam ...zwłaszcza te jedno/dwu-gwiazdkowe ;)

Pobaw się Asusem przez tydzień i sprawdź czy ci odpowiada jak nir to może MikroTik?.

Sam szukałem długo routera, rwałem włosy z głowy i generalnie żaden mi nie odpowiadał.

Odpuściłem podwójne USB 3.0 (nie ma sensu podpinać dysku do routera jako NAS a z serwerami druku USB są przeważnie problemy), odpuściłem 5Ghz bo już mam w modemorouterze od UPC, znajomy polecił mi MIkroTik'a i jestem zadowolony. Cena taka jak za Twojego ASUS'a. 

Możesz regulować napięcie, moc anten, wrażliwość na zakłócenia itp. Ja sobie ten sprzęt chwalę.

 

...co ważne (w przypadku PS4), możesz postawić na nim lokalne proxy co bardzo przyspiesza pobieranie na którym ci zależy.

 

Taki ogólny tip co do rozmieszenia router'a - jak najwyżej pod sufit - może ci pomóc.

Co do YT to nie obniża jakości połączenia tylko zabiera transfer a im gorsze połączenie tym tego transferu masz mniej więc ci "zabiera" resztki tego co ma ;). Zawsze możesz na MikroTik'u ustawić kolejkowanie (QoS) ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie asus również ma Qos :)

Myślę, że powinienem być zadowolony z asusa, w sumie Twoja wypowiedź mnie w tym umocniła :)

Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś a router będzie stał na szafce blisko sufitu :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka sprawa ze czasem w tańszych routerach procek nie wyrabia przy wyższych transferach, większej ilości połączeń itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli router do wymiany prawdopodobnie, bo na poprzednim wszystko smigalo elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moze to beda dla Was jakies wskazowki. Po zalogowaniu sie do PSN przez internet mobilny ze smartfona, moge skonfigurowac polaczenie z routerem i wszystko dziala poprawnie (psstore, znajomi, granie online). Gdy jednak proboje wlaczyc wifi na smartfonie, konsola traci polaczenie z routerem. Nie znam sie na tym kompletnie, ale (chyba) wszystko z portami jest ok ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku.

Smartfon nie ma 2 osobnych kart sieciowych tylko jedną więc albo używasz go jako router albo używasz na nim Wi-Fi. Albo albo.   

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zle wytlumaczylem. Po zalogowaniu sie do psn za pomoca mobilnego internetu, konifguruje jeszcze raz polaczenie na konsoli i lacze sie z routerem w domu. W telefonie wylaczam funkcje routera, a ps normalnie smiga mimo to. Dopiero po wlaczeniu wifi w smartfonie i polaczeniu z routerem w domu ps traci lacznosc. Mysle ze to cos z dhcp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za kilka dni planuję zakupić PS4, w tym momęcie posiadam TV bravie podłączonym do internetu przez Wi-Fi niestey czasem coś kuleje.

Moje pytanie brzmi, czy moe podłączyć jednocześnie konsole i TV kablem do modemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam niestety 

Vodafone Easybox 904 xDSL

4 wyjścia Lan

1 DSL

Planuję zwiększyć internet na 100.

Czy długość kabla ma znaczenie w przesyłaniu danych? u mnie oodległość ok 10-12m.

Czy może jednak nie brudzić rąk i Wi-Fi także się spisze?

Jestem w stanie remontu dlatego wolę to zrobić od razu jeśli różnica w przesyłaniu danych będzie widoczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma wbudowany router.

taka odległość nie ma znaczenia.

Rób od razu korytka/peszle z kablami ;)

Różnica LAN/Wi-Fi (jak dla mnie) nieporównywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Czy różnica w kablach cat5e a cat6 w takich "zwyklych" domowych instalacjach bez szczególnej specjalizacji mają znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Jeżeli nawet masz gniazda 1GBit i byś używał kilkuset megowego internetu czy kopiował ogromne pliki po LAN'ie to Cat5 i tak starczy ;)


Nie ten post :P

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za doinformowanie :)

z chęcią sam zagrał bym w serie halo, szkoda że na ps nie wskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam PSN? u mnie niby test połączenia pokazuje, że wszystko ok ale ani lista znajomych się nie wczytuje ani żadna gra online nie działa. Aplikacja mobilna też nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj 

Kończy mi się subskrypcja ps plus, będę miał kod aktywacyjny na przedłużenie tylko moje pytanie brzmi gdzie trzeba wejść i w jakie ustawienia aby ten kod wprowadzić i zatwierdzić co pozwoli mi na przedłużenie ps plus, szukałem i nic nie znalazłem może coś poradzicie mi. I jeszcze jedna rzecz nie widzę ps plus na rok na allegro automatów np z usa zawsze ofert kupna było ok 200 no i cena jakieś 20 zł niższa niż w np komputroniku a teraz nie widzę aby takie oferty były może ktoś coś wie na ten temat ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak kupisz kartonik z kodem, to tam jest opis jak to zrobić, żeby największy nawet lajkonik sobie poradził bez problemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj 

Kończy mi się subskrypcja ps plus, będę miał kod aktywacyjny na przedłużenie tylko moje pytanie brzmi gdzie trzeba wejść i w jakie ustawienia aby ten kod wprowadzić i zatwierdzić co pozwoli mi na przedłużenie ps plus, szukałem i nic nie znalazłem może coś poradzicie mi. I jeszcze jedna rzecz nie widzę ps plus na rok na allegro automatów np z usa zawsze ofert kupna było ok 200 no i cena jakieś 20 zł niższa niż w np komputroniku a teraz nie widzę aby takie oferty były może ktoś coś wie na ten temat ? 

Kody US są dla kont z US. Nie kombinuj bo się przejedziesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×