Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PS4 łączysz kablem czy Wi-Fi?

Ustaw sobie stałe lokalne IP na konsole (wszystkie), wyłącz jakiekolwiek przekierowania portów i włącz UPNP.

Ewentualnie IP PS4 do DMZ dodaj na czas testów.

Upewnij się że masz IP zewnętrzne czyli nie poblokowane porty.

 

Dodatkowo dzisiaj jest planowany maintenance PSN.

https://status.playstation.com/en-us/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie laczy tylko po hotspocie. Wczesniej mialem ten problem przy lokalnym ip, ale jak zmienilem na zewnetrzne to kilka dni smigal. Zaczelo jednak mnie wywalac kilka razy i teraz juz calkowicie nie moge sie do psn po kablu wpisac. xD sprawdzilbym jeszcze net lte, ale z limitem 100GB to raczej dla konsoli nie styknie.

Upnp tez mialem wlaczone. Zostal tylko bridge xD z doswiadczenia jednak wiem, ze problem ustepuje po jakims czasie. Xd

Dokladnie dwa tygodnie temu lokalne ip mi nie smigalo, a ten problem co mam teraz, nekal mnie przez ostatni tydzien. Wowczas wywalalo, ale wpisalem sie po 30 minutach. Teraz trwa to 4 dni :)

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z czymś takim to się jeszcze nie spotkałem.

 

Włączam o godzinie 10:00 konsole PS4 bo chciałem sobie chwilę pograć ale niestety na wszystkich moich tytułach widnieje kłódka która uniemożliwia mi uruchomienie tych gier. (gry są kupione przez PSStore za moje pieniądze)

Postanowiłem pobrać ponownie licencje ale niestety to nic nie dało, nadal widnieje kłódka. Chciałem również ustawić na nowej konsoli konto jako "podstawowe" ale to nie działa, ponieważ wyskakuje jakiś błąd.

Rozumiem że trwa "jeszcze" konserwacja ale zauważyłem że na mojej liście znajomych chłopaki normalnie grają bez żadnych problemów.

 

Z samej ciekawości po raz pierwszy zadzwoniłem do Centrum Obsługi Klienta SONY, zgłosiła się kobieta którą poinformowałem o całej sytuacji i problemie jakie u mnie występuje.

 

Zostałem poproszony o wszystkie moje dane i odpowiedź na kilka pytań typu:

"Czy wcześniej zdarzały się takie problemy?" "Na jakich grach widnieje kłódka?" "Pobrał Pan licencje?" "Jaki kod błędu wyskakuje?"

 

Oczywiście na wszystkie pytania odpowiedziałem, niestety nie dowiedziałem się niczego na temat samego błędu jak i rozwiązania problemu, słysząc w słuchawce załamujący się głos konsultantki która nie wie co mi powiedzieć, odpowiedziałem że całkiem możliwe że to wina konserwacji serwerów która miała miejsce dziś rano i tutaj najlepsze bowiem w odpowiedzi usłyszałem   "a dzisiaj jest jakaś konserwacja?" ... no litości, jeżeli ktoś taki pracuję w COK i nie wie o czymś takim to o czym my rozmawiamy?, jak by tego było mało to przepraszała mnie za to że to tak długo trwa bo ... UWAGA "oni też mają problemy z serwerami".

 

Powiedziałem jej że poczekam jeszcze kilka godzin do czasu zakończenia prac konserwacyjnych na serwerach i zadzwonie jeżeli problem będzie nadal występował.

Na koniec rozmowy poprosiła o to czy może mnie przełączyć do kogoś innego abym mógł ocenić pomoc COK'u, oczywiście powiedziałem że lepiej nie i że zadzwonie za kilka godzin.

No cóż, sprawa z COK SONY wygląda następująco, radź sobie sam...bo my nie wiemy co jest grane, BRAWO SONY, takiej obsługi się nie spodziewałem.

 

Mam nadzieje że to jednak wina konserwacji (głównego serwera) a problem jest związany z licencją, w przeciwnym wypadku zrobię im piekło jak będę musiał tam ponownie zadzwonić.

Edytowane przez BulletPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat zwiazane jest z konserwacja. Dwa tygodnie temu do nich dzwonilem i wydawali sie ogarnieci, oprocz jednego, ktory upieral sie, ze nie mam prywatnego ip. Ja mu...mam, ze net na firme, stale ip, na ktorym stoi strona (nie stoi, ale moglaby :)) a ten nie, nie ma Pan prywatnego ip, specjalnie nawet do orange zadzwonilem. Dzisiaj zrobie drugie podejscie. Kwestia tylko tego, ze dwa tygodnie temu nie moglem sie do psn z ip zalogowac (ps4, vita, laptop) dzisiaj tylko ps4 wywala blad zwiazany z siecia. Pie....ca mozna dostac xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez probowalem kombinowac, zmienilem sobie mtu i nic to nie dalo. glebiej nie bede kombinowac bo blad jest po stronie sony i wszystko dzialalo w miare dobrze do niedawna. wczoraj wieczorem ps4 nie pozwalala mi nawet odpalic zadnej gry, ani cyfrowej ani na plytce, chore calkowicie.

Z płyty nie idą? Dziwne. A jak było po odłączeniu sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie :(

Ja dziś z rana zaatakowałem dział techniczny mojego dostawcy neta. Liczyłem że może przyślą jakichś techników, bo naściemniałem że mam problem z wi-fi i często mi ściąganie pada i blablabla takie tam ;) . Ale cwany Pan był dobrze przygotowany, sprawdził coś tam u siebie w kompie i zapytał na jakich urządzeniach występuje problem i usłyszał PS4 to wyrecytował z kartki że doskonale wiedzą że firma Sony ma problemy z jakością swych usług i oni nie ponoszą za to odpowiedzialności.

Zastanawiałem się nad dlc do Hardlinea, ale po ściąganiu bety CoDa przez 54 godziny, postanowiłem pograć w plusowego GoWa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby cos z dyskiem bylo nie tak, skoro gry z płyty nie chcą sie odpalić i menu konsoli ci zamula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilku restartach konsoli znowu dzialaja gry. mam nadzieje, ze to jakies dziwne reperkusje padaki psna a nie dysk w konsoli.

pewnie to sony mi robi specjalnie, zablokowali mi konsole zeby zadne gry nie chodzily, pozniej odblokowali i teraz juz mysla, ze tak sie ciesze, ze zapomne o tym, ze psn nie dziala hehe

Mnie zablokowali, bo za duzo gier z psn kupilem i obciazalem im lacze. XD

Zadzwonilbym do supportu, ale konserwacje jeszcze maja. Miala byc tylko 1-2h. Przynajmniej automat na telefonie tak mowi. Odsyla do strony, aby sprawdzic status, a tam psn online :]

No to zem sobie technikow zalatwil do sprawdzenia. Ehhh internet na firme, a ja bede reklamowal brak polaczenia w ps4, bo sobie pograc online nie moge :) myslalem, ze routery od reki wymieniaja xd

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam odpowiedzi od paru dni i nie moge znalezc a wiec tak, zakupilem w koncu ps4 odblokowalem porty przypisalem stale IP dla konsoli ( net orange 100mb router orange funbox 2.0 sagemcom cs 5001) i w porywach cisnie max 6mb dl ( na kompie dochodzi do 20++) a tak to od 20 do 200 kb.... NAT type 2 speedtest konsoli pokazuje od 31 do 38 mb...nie wiem czy dobrze to wszystko ustawilem wiec ma ktos moze jakis guide pod ten router albo cos bo to nie mozliwe by tak kiepsko to szlo kiedy na ps3 potrafi pocisnac 10++ mb....ma ktos jakas rade / mial ten sam problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A daleko jest router wi-fi od konsoli , też mi się dzieją takie kwiatki jak się przenoszę z konsolą wieczorem do drugiego pokoju.

Ps. Poczytaj trochę wcześniejsze posty, ogólnie jest sraczka i kibel jeśli chodzi o psn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router mam pod konsola podłączony kablem.. A najlepsze jest to ze zależnie od widzimy się psn to lepiej ściąga raz na WiFi raz na kablu rest mode tez nic w sumie nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilku restartach konsoli znowu dzialaja gry. mam nadzieje, ze to jakies dziwne reperkusje padaki psna a nie dysk w konsoli.

 

pewnie to sony mi robi specjalnie, zablokowali mi konsole zeby zadne gry nie chodzily, pozniej odblokowali i teraz juz mysla, ze tak sie ciesze, ze zapomne o tym, ze psn nie dziala hehe

Oby już nie wróciło, bo wygląda to na problem sprzętowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja dziś równy tydzień nie mogę się wpisać . Gram na pożyczonym ruterze bo o dziwo działa .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, przerzuciłem się na lte :) nie mam już sił siedzieć przed konsola, jak debil i sprawdzać wszystkie konfiguracje. Jak technik wpadnie, to bez nowego routera lepiej niech nie podchodzi xD

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej to samo. Jaki jest wasz dostawca netu? Ja mam problem z Orange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku mam neo fiber z routerem vdsl od Orange i nie ma żadnych problemów (po kablu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej to samo. Jaki jest wasz dostawca netu? Ja mam problem z Orange.

Też mam z Orange lecz problem nie jest od nich tylko od Sony . Nadal też mi nie działa , musze korzystać z zastepczego routera bo innego wyjścia nie ma .

Wszystko juz działa

Wystarczy wpisąc w ramce adres Ip swojej konsoli

DMZ Host IP Address: _________

Edytowane przez Olej9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie denerwujący jest problem z pobieraniem gier/aplikacji na ps4 :( w połowie lub na samym końcu przerwie pobieranie, lub przygotowuje do pobierania ech.

Aktualizacje do Wiedźmina pobierałem aż 7 razy dopiero załapało, a do FF XV od tygodnia próbuję pobrać aktualizacje i dupa blada. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie was spytac przy jakim najnizszej predkosci downloadu sciagacie gry?

Ja przy 8mb sciagalem ostro  ale od 6miesiecy neo obnizyla mi predkosc do 2.5 mb i musialem sie przesiasc na plytki a to malo wygodne jesli chodzi o sprzedaz=koszty wysylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to co odwalają z PSN to nawet czasem idzie 500kb/s :P

Oj tam, kupisz grę cyfrową, zostawisz na noc i się pobierze minimum do odpalenia, reszta w trakcie. 

Grunt to myśleć pozytywnie i nie stwarzać sobie na siłę problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam psn dzisiaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox Live leży, ale mają na tyle jaj że informują o tym użytkowników na stronie.

Może znowu jakieś dzieciaki się bawią w DDoS.

Mr. Robot się skończył to każdy chce być hakerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam psn dzisiaj?

Tak. Ogólnie mam wrażenie, że jestem jedyna osobą która nigdy nie miała problemów z psn. Nie przypominam sobie sytuacji żebym nie mógł grać online czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×