Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam na wsi, mam w routerze opcję albo 20Mhz albo 40mHz (biedne netiaspot-można powiedzieć że to tylko stało koło routera). Co wybrać w takim wypadku ? Sieć to oczywiście 2,4ghz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze 40mhz.

Nie pogorszy a może poprawić jakość połączenia.

U mnie jak widać różnica jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojego pytania, ogólnie, jeśli posiada się router w  standardzie N to można pokusić się o 40MHz pod warunkiem, że w pobliżu nie ma innych sieci wi-fi gdyż mogą się zakłócać nawzajem. Ważnym elementem może być jaki standard N posiadamy w swoim routerze. W moim przypadku jest to N - 300Mb/s 

Im szerszy kanał transmisyjny, tym więcej danych może być w nim przesyłanych naraz - to tak jak w wypadku autostrady: im więcej pasów, tym więcej samochodów może się nią poruszać. W standardzie N kanał może mieć szerokość 40 zamiast

20 MHz. Niestety, w praktyce podwojenie szerokości kanału na częstotliwości 2,4 GHz często prowadzi do zakłóceń. W zakresie 5 GHz podwójna szerokość kanału nie jest jednak problemem, więc prędkość może wzrosnąć dwukrotnie (teoretycznie do 150 Mb/s). Źródło komputer świat http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2011/04/wszystko-o-superszybkim-wi-fi-w-standardzie-n,3.aspx

 

Ogólnie musisz sam przetestować. Ja ogólnie uważam, że najlepiej ustawić na Auto 20/40MHz.

Ja mam właśnie ustawione na Auto, mieszkam w bloku gdzie jest dużo innych sieci wi-fi i od wczoraj nie zapchał mi się router. Obecnie mogę mieć odpalony laptop, telefon, telewizor z YT w smarthub oraz PS4 (wszystko na wifi). Wcześniej jak szerokość kanału miałem ustawiony na 40MHz wystarczyło włączyć konsolę PS4 i cały internet siadał a router się zapychał. Jeśli chodzi o prędkości pobierania to często wyglądają tak:

PE5Khbd.jpg

A cały PSN w konsoli chodzi jak błyskawica, zero problemów w szperaniu w sklepie playstation.

Możliwe, że PS4 nie obsługuję szerokości kanału 40Mhz i stąd takie problemy. Nie wiem ale najwyraźniej szerokość kanału ustawione w routerze na Auto 20/40MHz służy tej konsoli :D

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos28 odpuść już sobie te głupie wywody na tematy innych accesspointów w pobliżu. Mieszkam w mieście to nie mogę używać 40mHz ze względu na sąsiadów i zakłócenia?

2427935-oh-you-make-me-cry-laughing-meme

 

 

Pieprzysz głupoty jak potłuczony. Nie znasz się, nie umiesz skonfigurować swojego routera to nie mieszaj innym.

Nie mieszkam na wsi, mam wokół siebie przynajmniej 13 aktywnych AP.

OiPnjgc.png

 

 

 

 

Jeżeli router ci się "zapycha" albo nie wyrabia prędkości do których został teoretycznie zaprojektowany to masz gówniany router. Tyle w temacie.

 

Ustawiając 40mHz wzmacniasz sygnał. Teoretycznie możesz "siać" sąsiadom ale co cię to tak naprawdę obchodzi? Przecież Ty jesteś najbliżej sygnału. ;) Do tego regulujesz tolerancję na zakłócenia jeżeli potrzeba i jest bajka.

 

Kolejna sprawa to dobór kanału - użyj narzędzi wbudowanych w router jeżeli posiadasz lub jakichś darmowych (inSSIDer dawniej był darmowy - znajdź sobie jakaś bezpłatną starszą wersję na PC lub Androida) i wybierz najmniej zapchany kanał.

Pamiętaj że wybrany kanał nakłada się dwa kanały niżej i wyżej.  Do tego 40mHz zajmuje drugi kanał oddalony o 4 kanały w dół lub w górę.

9L35EhJ.png

 

...zajmujesz tak naprawdę 9 kanałów ale nadal, co to kogo obchodzi skoro to Ty jesteś najbliżej sygnału? ;)

 

Tak na marginesie (u mnie) najlepiej sprawdza się zmiana kraju/regionu na taki używający wszystkich kanałów i i używanie kanału 13 bo nikt nie wie że on jest dostępny ;)

Nawet InSSIDer nie widzi poprawnie częstotliwości 40mHz na których nadaje ale jak widać na wcześniejszym screenie kilka postów wyżej daje niezłego kopa. 

Edytowane przez SephiroT
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Przestań Ty pisać swoje wywody bo dla mnie chcesz być mądrzejszy niż jesteś ;)

Jeśli urządzenie nie obsługuję 40MHz (możliwe, że PS4) to jaki sens mieć tak ustawiony router?

Wszędzie piszą, że 40MHz w mieście przeważnie prowadzi do zakłóceń na częstotilowśc 2,4Ghz.

Dlatego najlepiej mieć ustawione na Auto.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz swoje, oczytany jesteś.

1419998209762.png

 

 

Ja też czytałem że PS4 jest mocniejsze od Xbox'a albo że ziemia jest płaska i co?  :P

Ty wiedz swoje, czytaj sobie swoje artykuły i sugeruj się tym co "ludzie piszą".

Ja tam wiem że mi wszystko pięknie i szybko działa i dzielę się nie teorią pisaną żeby się wymądrzać a wiedzą praktyczną.

Co z tym zrobisz to twoja sprawa. 

 

 

Dlatego najlepiej mieć ustawione na Auto.

Z tym się akurat zgodzę bo wtedy urządzenia obsługujące 40mHz komunikują się z routerem na 2 kanałach a nie obsługujące na jednym, ale defaultowo wtedy 40mHz jest włączone więc nieświadomie sam sobie przeczysz. ;)

 

 

 

Jeśli urządzenie nie obsługuję 40MHz (możliwe, że PS4) to jaki sens mieć tak ustawiony router?

...a używasz internetu tylko do konsoli? Ja mam jeszcze sporo innych urządzeń korzystających z sieci. 
Akurat PS4 ma cholernie gównianą kartę. Później sprawdzę jaką dokładnie.

http://ifixit.org/blog/5585/playstation-4-teardown/

 

Marvell Wireless Avastar 88W8797 7 Integrated 2×2 WLAN/Bluetooth/FM Single- Chip SoC

 

http://www.marvell.com/wireless/avastar/88W8797/

 

An 802.11n 2x2 dual-band system-on-chip (SoC) offering Wi-Fi data rates up to 300Mbps

 

Bez 40mHz nie da się uzyskać połączenia 300 mb/s więc karta w PS4 wspiera 40mHz.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj napiszę  Tobie w miarę krótko...

Nie czytam opinii na forach (jedynie forum elektrody uznaję) tylko czytam artykuły z zawartymi testami.

Nie od dziś wiadomo, że częstotliwość 2.4Ghz jest mocno "zapchana" co innego 5Ghz.

Nie od dziś wiadomo, że na częstotliwości 2.4Ghz nie zaleca się mieć ustawionej szerokości kanału na 40MHz, w miejscach gdzie jest dużo odbiorników wi-fi.

Wszędzie ludzie obeznani w tej tematyce, zaznaczają, że szerokość kanału 40MHz na częstotliwości 2.4Ghz przeważnie prowadzi do niestabilnej pracy routera oraz do zakłóceń. Inna sprawa ma się na częstotliwości 5Ghz.

 

Kto powiedział, że jak ustawisz Router na szerokość kanału Auto 20/40MHz to deflautowo jest na wartości 40? Wydaję mi się, że router dobiera odpowiednią wartość do sprzyjających warunków. Tak samo jak masz ustawione kanały na Auto to raz możesz siedzieć na 3 raz na innym kanale.

Fakt nie jestem "specjalistą" od wifi tak jak Ty i nie wiem dokładnie jak działa szerokość kanałów, choć jestem prawie pewny, że przy auto nie ma ustawienia deflautowego jak to napisałeś bo nie było by to sennsowne. "Ustaw na auto by mieć 40MHz..." Nie sądzisz, że to nie mądre?

Możliwe, że środowisko wpływa na dobór szerokości kanału, możliwe, że urządzenia decydują jaką szerokość kanału odbierają - tego nie wiem ale wiem na pewno jedno, że po zmianie na Auto, router mi się nie zapycha, mogę w jednym czasie korzystać na kilku urządzeniach podłączonych do wifi oraz pobieranie na PS4 ma w końcu normalną prędkość.

 

To wszystko z mojej strony!

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, zaczynamy "normalny" dialog. Super.

 

Nie od dziś wiadomo, że częstotliwość 2.4Ghz jest mocno "zapchana" co innego 5Ghz.

 

 

Fakt - praktycznie nikt nie używa 5Ghz poza tym zasięg jest mniejszy więc częstotliwości są puste. Osobiście używam na telefonie i laptopie służbowym.

Wszystko "zapycha" 2.4. Ten zakres jest nadużywany. Większość urządzeń "bezprzewodowych" działa w tym zakresie. 

Chociażby ludzie piszący o problemach ze słuchawkami bezprzewodowymi od Sony - idealny przykład. Jeżeli masz odstęp do mikrofonów bezprzewodowych SIngstar - podepnij je do konsoli i odpal SpeedTest na PC - zobaczysz jak drastycznie prędkość i jakość połączenia spada ze względu na zakłócenia.

 

Nie od dziś wiadomo, że na częstotliwości 2.4Ghz nie zaleca się mieć ustawionej szerokości kanału na 40MHz, w miejscach gdzie jest dużo odbiorników wi-fi.

 

 

Tak, nie zaleca się bo zajmujesz 9 kanałów zamiast 5 kanałów. Jest to teoria i kwestia własnych ustawień. Tak, siejesz innym na większej szerokości pasma. ...tylko co mnie obchodzą sąsiedzi? To mi ma porządnie działać w całym mieszkaniu a nie potykać się przy pierwszej grubszej ścianie (ściany w blokach potrafią skutecznie zatrzymać sygnał). ;)

 

Wszędzie ludzie obeznani w tej tematyce, zaznaczają, że szerokość kanału 40MHz na częstotliwości 2.4Ghz przeważnie prowadzi do niestabilnej pracy routera oraz do zakłóceń. Inna sprawa ma się na częstotliwości 5Ghz.

 

 

Kwestia sprzętu. Na komercyjnym budżetowym gówienku z MediaMarkt'u czy po taniości z Alledrogo będzie niestabilne. Wystarczy porządny router i jest bajka. Wiesz, niektórzy ludzie do tej pory używają WI-Fi G i mają pretensje że mają wolne połączenie.

 

Kto powiedział, że jak ustawisz Router na szerokość kanału Auto 20/40MHz to deflautowo jest na wartości 40? Wydaję mi się, że router dobiera odpowiednią wartość do sprzyjających warunków. Tak samo jak masz ustawione kanały na Auto to raz możesz siedzieć na 3 raz na innym kanale.

 

Źle mnie zrozumiałeś. To tak jak z portami LAN. Jeżeli urządzenie o obsługuje 40mHz i "warunki" połączenia są poprawne (odległość, zakłócenia) to idzie 40mHz. Jeżeli urządzenie nie obsługuje lub są zakłócenia to idzie 20mHz. Tak samo jest z prędkościami automatycznymi B/G/N. Router i karta sieciowa dynamicznie wszystko dobierają (ustawienia agresywności mobilności połączenia).

Przy ustawieniach "auto" połączenie 40mHz jest defaultowo aktywne i połączenie jest automatycznie negocjowane.

 

Fakt nie jestem "specjalistą" od wifi tak jak Ty i nie wiem dokładnie jak działa szerokość kanałów, choć jestem prawie pewny, że przy auto nie ma ustawienia deflautowego jak to napisałeś bo nie było by to sennsowne. "Ustaw na auto by mieć 40MHz..." Nie sądzisz, że to nie mądre?

 

Przykład mojej głupiej karty sieciowej - ustawisz 20mHz jest 20mHz. Ustawisz "Auto", nagle 40mHz się magicznie odblokowuje pomimo że nie pisze "wyraźnie" że włącza 40mHz ;)

 

 

Możliwe, że środowisko wpływa na dobór szerokości kanału, możliwe, że urządzenia decydują jaką szerokość kanału odbierają - tego nie wiem ale wiem na pewno jedno, że po zmianie na Auto, router mi się nie zapycha, mogę w jednym czasie korzystać na kilku urządzeniach podłączonych do wifi oraz pobieranie na PS4 ma w końcu normalną prędkość.

 

 

Wszystko ma wpływ. Naprawdę wszystko.

Też miałem kiedyś gównianego taniego D-linka i TP-Link'a na którym przy 40mHz wszystko działało "do dupy". ...tylko że to była kwestia badziewnego routera. Przerzuciłem "kilka" routerów na różnym oprogramowaniu od stockowego poprzez DD-WRT/Open-WRT i obecnie Router OS na MikroTik'u. Jak by ktoś mi napisał 2 lata temu że wyciągnę na 2.4Ghz 40mHz 70 ~90 mb/s połączenia internetowego to bym go wyśmiał.

 

Wi-Fi, zwłaszcza przy wyższych prędkościach potrzebuje dużej mocy obliczeniowej i prądu (jeżeli chodzi o router).  Jest cholernie kapryśne. Na przykład nmiektóe routery jak wcześniej pisałem nie wyrabiały 2.4 N 40mHz a nawet przy porządnym routerze MIkroTik podkręcając procesor Wi-Fi dostawało zbyt mało napięcia i sypało się jak nie wiem. 

 

 

Podsumowując moje wypociny:

Teoria teorią a praktyka praktyką. Przy Wi-Fi trzeba przysiąść i grzebać. Użyty sprzęt (i router i karta sieciowa) ma ogromny wpływ na wszystko. Wi-Fi jest cholernie kapryśne i nigdy nie będzie tak stabilne jak kabel.

 

P.S.

Napisz proszę jeszcze jaki masz typ hasła i szyfrowanie. 

Pewnie jest to dla Ciebie oczywiste że aby poprawnie działała częstotliwość N ma być WPA2 oraz szyfrowanie AES (wyłączone TKIP) ale wolę się upewnić bo to robi ogromną różnice dla prędkości.


Mi generalnie chodzi o to, że jeżeli przerzuciłem trochę sprzętu i spędziłem w sumie miesiące na konfiguracji oraz testach różnych sprzętów i ustawień Wi-Fi, to nikt mi nie będzie machał przed oczami teorią, testami i opiniami i wmawiał że się mylę jeżeli mi wszystko zajebiście działa.

Żeby mieć porządny stabilny sygnał trzeba wydać na niekomercyjny nie budżetowy router (przy którym i tak trzeba spędzić trochę czasu dopasowując ustawienia pod siebie) albo zacisnąć zęby i próbować uzyskać stabilne połączenie na tym co mamy.

Na Twoim routerze 40mHz nie wyrabia - nie używaj ...tylko błagam, nie wmawiaj mi że moje super szybkie i stabilne łącze jest złe jeżeli działa i jestem z niego bardzo zadowolony ;)

 

Wywaliłem około 300zł na RouterBoard RB951G 951G-2HnD i jestem mega zadowolony z działania i opcji zarządzania routerem. Z czystym sumieniem polecam każdemu. Na tych sprzętach ludzie stawiają całe osiedlówki.

Nie posiada 5Ghz i portów 1Gbit mogłoby być 8 ale wtedy cena odpowiednio wzrasta.  Od kiedy mam MikroTik'a, poprawnie skonfigurowane 2.4 spokojnie wystarcza. ...pomimo że dawniej też czytałem różne testy, opinie i było "be".

 

Jeżeli coś działa dobrze (pomimo że teoria mówi inaczej) to po co to na siłę próbować naprawiać? ;)

Edytowane przez SephiroT
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Napisz proszę jeszcze jaki masz typ hasła i szyfrowanie. 

Pewnie jest to dla Ciebie oczywiste że aby poprawnie działała częstotliwość N ma być WPA2 oraz szyfrowanie AES (wyłączone TKIP) ale wolę się upewnić bo to robi ogromną różnice dla prędkości.

 

Dokładnie tak jak piszesz - mam WAP2 z szyfrowaniem AES :)

 

Pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Może ktoś pomoże. Otóż problem polega na tym ze mam delikatne dropy w fife kiedy jest podłączonych więcej urządzeń pod WiFi (laptop i 2 smartfony ) Konsola z routera idzie po kablu , ps4 jest w dmz . Download 50 MB upload 2mb tyle daje operator.aha router jeden z nowszych dlink GO-RT-AC750 dwuzakresowy . Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie miałem takich dropów. Czy 2,5 MB upload przy 50 downloadu to nie jest trochę mało? Czy faktycznie ten upload może mieć wpływ na lagi ? Ping u mnie jest w granicach 11ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma.

Przecież dane idą w obie strony podczas grania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czy mozesz wrzucic jakis customowy soft, np. Tomato, ktory ma graficznego bandwith managera, jak nie to kup router, ktory daje taka mozliwosc, jest tego duzo, spokojnie znajdziesz w okolicach 100zl. Pozniej wystarczy wydzielic pasma dla urzadzen i to wszystko, bedziesz mial wieczny spokoj :). Ja bez traffic managera nie wyobrazam sobie sieci, to nie te czasy, ze mialo sie podlaczone jedno, dwa urzadzenia. Teraz ludzie w obrebie jednego mieszkania maja po kilka smartfonow, tablety, laptopy, konsole itd. Zbiera sie tego sporo. Bez ustawionego QoS'a, kazde z urzadzen probuje cos przeslac jak najszybciej i router na to pozwala, przez co przy tak malym uploadzie zawsze bedziesz mial problemy przy kilku urzadzeniach w sieci. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam funkcje qos engine w routerze. Tylko jeszcze tego trochę nie ogarniam jak to skonfigurować. Załączam zrzut. Jesli ps4 dam priorytet a będzie konsola wyłączona to czy inne urządzenia będę mogły normalnie korzystać z sieci?

Jeśli ktoś to ogarnia niech zarzuci jakieś instrukcje strzałkami na tym screenie itp co mam zrobić. Pozdrawiam

post-14861-0-06675600-1444825693_thumb.p

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz priorytet na konkretne usługi, IP, porty itp.

Wszystko zależy od Ciebie czy chcesz przyciąć (ograniczyć) ruch dla innych urządzeń jak grasz czy wywalić im całkiem neta ;) 


Jak będzie wyłaczona to wtedy wszystko powinno wrócić do normy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam funkcje qos engine w routerze. Tylko jeszcze tego trochę nie ogarniam jak to skonfigurować. Załączam zrzut. Jesli ps4 dam priorytet a będzie konsola wyłączona to czy inne urządzenia będę mogły normalnie korzystać z sieci?

 

W skrocie okreslasz przepustowosc lacza, nastepnie jaka czesc lacza ma byc przeznaczana na dana grupe. Pozniej do kazdej grupy wrzucasz rozne uslugi. Np. Gry (posprawdzaj porty tego w co grasz) dajesz sobie na do grupy o najwyzszym priorytecie, ruch HTTP/S do nizszej itd. Trzeba samemu skonfigurowac wg. potrzeb. Okreslasz tez zakres komputerow w sieci lokalnej do jakich ma sie dana regula stosowac - jesli nie masz statycznego ip przydzielanego urzadzenia w sieci, mozesz machnac na caly zakres przydzielany przez DHCP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

jestem laikiem i nie bardzo to kumam :/ chyba będzie klapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim. Mam duzy problem z zalogowaniem sie do psn. Wszystko pięknie śmigało dopóki stary router nie zaczął wariowac, samoczynnie sie restartowal, wyskakujace reklamy. Kupilem uzywanego d'linka na ktorym wszystko pieknie smiga, konsola laczy sie z internetem , jednak nie moze zalogowac sie do psn. Przy udostepnianiu internetu ze smartfona wszystko sie laczy i loguje do psn. Porty przekierowane, ustawione dmz, inicjowanie - nic nie pomaga. Najdziwniejsze jest to, ze moge normalnie sie zalogowac przez ps3, ktore uzywa chyba tych samych portow. Dodam, ze nie moge sie rowniez zalogowac na psn poprzez aplikację z google play, a u kumpla normalnie laczy. Z gory dzieki!

Pozdrawiam

Edytowane przez shab11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz więcej niż jedną konsolę to nie dziw się że przy przekierowaniu portów (prawdopodobnie na IP PS3  anie PS4) któraś się nie chce zalogować bo porty są zajęte.

Wywal przekierowanie i DMZ, włącz UPnP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekierowanie jest na ps4, tak samo dmz. Nie uzywam dwoch konsol, trojke wlaczylem by sprawdzic tylko czy tam mam mozliwosc zalogowania sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekierowanie jest na ps4, tak samo dmz. Nie uzywam dwoch konsol, trojke wlaczylem by sprawdzic tylko czy tam mam mozliwosc zalogowania sie.

Jeżeli wiesz lepiej to nie proś o pomoc.

DMZ i przekierowanie się na wzajem gryzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uzywasz DMZ nie musisz uzywac przekierowania na to samo urzadzenie. Posiadasz jakis komputer w domu? Przypisz w ustawieniach DHCP statyczne IP dla PS4, machnij DMZ na to IP i sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim. Mam duzy problem z zalogowaniem sie do psn. Wszystko pięknie śmigało dopóki stary router nie zaczął wariowac, samoczynnie sie restartowal, wyskakujace reklamy. Kupilem uzywanego d'linka na ktorym wszystko pieknie smiga, konsola laczy sie z internetem , jednak nie moze zalogowac sie do psn. Przy udostepnianiu internetu ze smartfona wszystko sie laczy i loguje do psn. Porty przekierowane, ustawione dmz, inicjowanie - nic nie pomaga. Najdziwniejsze jest to, ze moge normalnie sie zalogowac przez ps3, ktore uzywa chyba tych samych portow. Dodam, ze nie moge sie rowniez zalogowac na psn poprzez aplikację z google play, a u kumpla normalnie laczy. Z gory dzieki!

Pozdrawiam

A jaki masz Internet? Brat ma podobną sytuacje jak ty i wina najwyraźniej leży po stronie dostawcy w jego przypadku. On ma internet radiowy od regionalnego dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×