Skocz do zawartości
Patricko

Ustawienia obrazu w TV

Rekomendowane odpowiedzi

Siema czy ktos z forumowiczow zamawial profesionalna kalibracje?

Taaa ja

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Dajta mnie ifo jak ustawić Philips  47PFS7109 oooo :24_stuck_out_tongue:

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poprawy jakosci obrazu w filmach  nie mam watpliwosci a jak ma sie to do gier? Czy imputlag rowniez sie zmniejsza? Zakladam ze nic nie trwa wiecznie wiec po jakim czase TV moze sie rozkalibrowac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor się nie rozkalibruje.

Profesjonalna kalibracja polega na kalibracji pomiarowej światła itp. Przychodzi fachowiec z komputerem i sprzętem, coś w rodzaju lunety skierowanej na TV i program wyciska ostatnie soki z Twojej matrycy tak aby jak najbardziej zblizyć się do wartości jakich używa się w świecie filmów itp.

Wtedy zaczyna się "magia z automatycznym ustawianie tych dywanów, których sam używasz, z ta różnica, że komputer w raz z tym urządzeniem są bardzo dokładne i pomijają nasze upodobania wzrokowe.

Kalibracja obejmuje kilka trybów ale za każdy płaci się osobno. Jest tryb dzienny, tryb nocny, tryb do 3D.

Jeśli nie ma się możliwości zamówienia takiej uslugi to najlepiej zostawić TV w trybie FILM.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kuma0033 napisał:

Co do poprawy jakosci obrazu w filmach  nie mam watpliwosci a jak ma sie to do gier? Czy imputlag rowniez sie zmniejsza? Zakladam ze nic nie trwa wiecznie wiec po jakim czase TV moze sie rozkalibrowac? 

Nie zmniejszy się. Ta kalibracja polega na poprawie jakości obrazu, a niestety chcąc zmniejszyć laga, będziesz musiał wyłączyć wszystkie upiększacze obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od ponad roku mam taki tv http://www.philips.pl/c-p/40PFH4509_88/4000-series-telewizor-led-full-hd-z-technologia-smart-tv-i-pixel-plus-hd . Czy nadaje się jeszcze do użytku? i jest ktoś w stanie pomóc z kalibracja tego tv . Jak ustawiać ostrości kontrasty itp aby jak najlepiej grało się w ps4 . Najwięcej gram w fife więc najbardziej po tą grę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawimy TV za Ciebie, nasze ustalenia jedynie mogą służyć jako baza. Jeśli jesteś usatysfakcjonowany tym co widzisz to nie mieszaj.

Na pewno wyłącz wszelkie ulepszacze. Jak chcesz to możesz wkleić swoje ustawienia, ale raczej niewiele nam to da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaje, ale jak wyłączyłem ostatnio w moim Samsung, kontrast dynamiczny z pozycji Niski na wyłączony, odczułem to na zmniejszeniu się laga, zwłaszcza w black OPS 3.Nie wiem czy to możliwe, czy tylko moja podświadomość tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kontrast dynamiczny to jeden z ulepszaczy, polecam go wyłączyć zupełnie :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, tylko był ustawiony na minimum i powiem że obraz bez niego trochę gorszej trochę jakości, ale myślę że szybko o tym zapomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go na zwykłym kontrascie podnieść, no chyba że masz już maks. Podświetlenie też dużo daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest porada żeby wyłączyć ulepszenia bo chyba wszystko mam powlaczane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a będzie różnica jak włączę tryb gra, lub jak manualnie wszystko powyłączam? Czy tryb gra ma w sobie jakieś magiczne fiCZery, które jeszce zmniejszają laga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić. Nie zawsze wyłączenie all ficzerów = game mode... 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na trybie gra na Samsung, dalej wszystko mogę ustawiać, jedynie dźwięk z głośników przy trybie gra jest trochę zmieniony oraz opcja film i wyraźny ruch Led są dezaktywowane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie swoich TV na tej stronie. Recenzują TVki i podają dane obrazu dla profesjonalnej kalibracji. Ja tak skalibrowałem swój TV. Trzeba mieć na uwadze, że każda matryca jest inna i nie skalibrujemy obrazu w 100% profesjonalnie, ale i tak będziemy bliżej tego co byśmy sami zrobili na oko. 

Może i wasze TVki odnajdziecie na tej stronie 

https://www.avforums.com/threads/panasonic-as640-tx-48as640-reviewers-recommended-best-settings.1888454/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak ustawiacie kontrast. Bo najczęściej podawane jest ,aby go ustawić na maksa albo bardzo blisko maksymalnych wartości. Ale widziałem też zalecenia by go ustawic tak mniej więcej na 50%. Druga sprawa to parametr "zakłócenia MPEG". Jak go ustawiać? Bo też spotkałem się ze skrajnymi opiniami. Od wyłączyć do ustawic maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast mam na 100 albo 90, w tych okolicach. Zakłócenia MPEG wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 26.11.2016 o 20:41, gemcia99 napisał:

witam.ma ktos ustawienia pod ps4 pro na tv sony 55 xd9305

Witam.
https://community.sony.pl/t5/wskazowki-i-faq-telewizory-i-kino-domowe/jak-dobrac-optymalne-ustawienia-obrazu-w-telewizorze/ba-p/2013060
 

Mam ten model TV i wczoraj się bawiłem w ustawienia na tej planszy co można ją pobrać z tego linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema prosze o pomoc mam mały nie pozorny tv hdmi ready ale będę zmieniał dopiero za jakiś czas,i chciałem troche pograć.Prosze o pomoc jak ustwić opcje obrazu w tv LG 32LK50,żeby obraz gry był jak najlepszy.Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci raczej nie odpowie na to pytanie, najlepiej jak sam pobawisz sie suwakami w tv i dostosujesz obraz pod siebie.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×